forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

happygirldiana 11 sep 2011 09:17:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de mihaella (Post 786556)
Buna dimineata:x:x
vezi daca ati petrecut pana tarziu,acum nu mai vii sa bei cafeaua cu noi:P

Buna dimineata,Mihaella!Nu,nu am petrecut...Am intrat in casa la 11:D:">Dar am dormit eu pna tarziu si tot ma simt obosita:D Acum beau un ceai verde,cafea servesc mai pe seara cand trebuie sa plec la serviciu:D;;)
Sa ai o duminica linistita!:-*>:D<

RedOnion 11 sep 2011 09:19:17

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Heeey, slabuta noastra, unde a disparut optimismul tau?>:D<

Ce daca ai urcat umpic la cantar, la urma urmei cat puteai sa urci? Plus ca ai si spus ca ai papat aiurea si nu ai mai avut timp de sport, plus stres cu locul de munca... era putin de asteptat sa se intample asta. Lasa ca faci tu sa revina lucrurile la normal >:D<

O duminica superba sa ai :-*

happygirldiana 11 sep 2011 09:22:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata,mon petit journal!
Acum m-am trezit.De fapt acum vreo 15 min,am luat md si acum incerc sa beau un ceai verde.Cantarul nu mi-a aratat nimic frumos intrucat nu reusesc sa merg la baie:(( Nu stiu de ce,dar din cauza asta mi-a aratat mai mult.Ca ma simt si eu balonata dar nu umflata cum eram zilele trecute cand aveam impresia ca am iar 68 de kg:)O fi totuna balonata si umflata dar nu pentru mine:))

Astazi un pic de sport,macar cele programelul de 20 de min TJ,un dus si ceva masti,creme,manichiura,o cafea pe seara si serviciu:D De maine ar trebui sa merg la Craiova sa imi fac inscrierea la master.Sa vad cand ma hotarasc sa merg.Am inteles ca pentru a scoate foaia matricola de la facultate trebuie sa platim 50 de lei,noi cei care facem masterul la alta facultate:D Nici nu stiu de unde scot atatia bani in momentul de fata:d:-sM-oi descurca eu intr-un fel sau altul:D

Acestea fiind zise,urez tuturor o duminica placuta si linistita,daca e duminica azi ca am pierdut notiunea timpului:))

happygirldiana 11 sep 2011 09:24:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 786645)
Heeey, slabuta noastra, unde a disparut optimismul tau?>:D<

Ce daca ai urcat umpic la cantar, la urma urmei cat puteai sa urci? Plus ca ai si spus ca ai papat aiurea si nu ai mai avut timp de sport, plus stres cu locul de munca... era putin de asteptat sa se intample asta. Lasa ca faci tu sa revina lucrurile la normal >:D<

O duminica superba sa ai :-*

Buna,Miha>:D<Apare si potimismul,e pe drum;))A fost cam GONE saptamana asta:))

Nu garanatez ca am urcat la catar,habar nu am.Inca nu pot sa aflu pana cand nu rezolv problema cu balonarea.Nu stiu ce sa fac sa rezolv.....O sa incep sa iau iar tarate dimineata dar am mai luat si la mine nu are efect....Sport mai fac,cand mai prind un pic de timp,aseara am facut imediat cand am ajuns de la serviciu:(( Desi eram rupta de picioare.Ma descurc eu cumva,trebuie sa fac fata;)
Tu ce faci,draguta?
Si tu sa ai o duminica frumoasa si linistita!

RedOnion 11 sep 2011 09:42:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 786651)

Buna,Miha>:D<Apare si potimismul,e pe drum;))A fost cam GONE saptamana asta:))

Nu garanatez ca am urcat la catar,habar nu am.Inca nu pot sa aflu pana cand nu rezolv problema cu balonarea.Nu stiu ce sa fac sa rezolv.....O sa incep sa iau iar tarate dimineata dar am mai luat si la mine nu are efect....Sport mai fac,cand mai prind un pic de timp,aseara am facut imediat cand am ajuns de la serviciu:(( Desi eram rupta de picioare.Ma descurc eu cumva,trebuie sa fac fata;)
Tu ce faci,draguta?
Si tu sa ai o duminica frumoasa si linistita!

Pai invoca-l a vina mai repede :))

In mod sigur raspunsul e balonarea, ma gandesc ca ai si mers mai greu la baie. De ce nu bei niste ceai verde? De obicei acela ajuta, cel putin in cazul meu :) Cu sportul nu reusesc nici eu sa ma mobilizez asa cum as vrea, dar asta e, avem timp ca nu ne grabeste nimeni :))

Eu am in plan sa gatesc si sa fac curat azi pe aici, plus sa mai scriu cate una alta,ooooo, cam multe:-j Cand vad cate am de facut parca m-as culca la loc :))

Te pup :-*

happygirldiana 11 sep 2011 09:50:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 786673)
Pai invoca-l a vina mai repede :))

In mod sigur raspunsul e balonarea, ma gandesc ca ai si mers mai greu la baie. De ce nu bei niste ceai verde? De obicei acela ajuta, cel putin in cazul meu :) Cu sportul nu reusesc nici eu sa ma mobilizez asa cum as vrea, dar asta e, avem timp ca nu ne grabeste nimeni :))

Eu am in plan sa gatesc si sa fac curat azi pe aici, plus sa mai scriu cate una alta,ooooo, cam multe:-j Cand vad cate am de facut parca m-as culca la loc :))

Te pup :-*

Pfff,scumpa daca ai sti cat ceai verde si negru beau....ar trebui sa stau numai la baie:))

RedOnion 11 sep 2011 09:54:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 786683)

Pfff,scumpa daca ai sti cat ceai verde si negru beau....ar trebui sa stau numai la baie:))

:-? Inseamna ca te-ai obisnuit cu ceaiul. Papa mar, varza, mancare de spanac, ca astea mai ajuta :) Din nou, asta e in cazul meu, dar s-ar putea sa mearga si la tine :P

BornCrank 11 sep 2011 11:04:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hello Diana! >:D<

Am citit ca ai probleme cu tranzitul, incearca ceaiul de crusin, probat, e bun, doar ca e ffff amar, incearca sa pui 1 lg de miere + lamaie, eu l-am baut doar cu lamaie ca miere nu aveam. :)

Te :-*

happygirldiana 11 sep 2011 14:31:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 786722)
Hello Diana! >:D<

Am citit ca ai probleme cu tranzitul, incearca ceaiul de crusin, probat, e bun, doar ca e ffff amar, incearca sa pui 1 lg de miere + lamaie, eu l-am baut doar cu lamaie ca miere nu aveam. :)

Te :-*

Buna,Alina!O sa incerc,trebuie sa caut si eu pe aici pe la farmacie,sa vedem ce rezolv:)Multumesc pentru sugestie;)

happygirldiana 11 sep 2011 14:46:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
E atat de trist ca lipsa banilor sa te priveze de lucrurile pe care vrei sa le faci in viata....
Si e atat dde trist ca uneori trebuie sa iei niste decizii fortat de situatie,nu pentru ca asta ti-ai dori...
Astazi am aflat ca pentru a scoate foaia matricola de la facultate trebuie sa platim 50 de lei,bani pe care eu nu ii am si pe care mi se pare absurd sa ii platim,atata timp cat e dreptul nostru ca absolventi sa avem acel document.Si maine trebuie sa merg sa imi depun dosarul,chiar daca dimineata ies din tur de noapte,o sa fiu obosita dar e singura zi in care pot merge....Pana atunci trebuie sa ma fac bani.M-am saturat de neintelegerea celor din jur si de "nesustinerea"lor,de egoism si de indiferenta.

Pur si simplu mam saturat sa traiesc in conditiile astea...Stiu ca sunt multi care nici casa nu au dar atat mi-ar mai trebui.M-am saturat sa nu am un banut in buzunar pentru a fi asigurata in caz de ceva.Ca acum....

O alta chestie e faptul ca nu am reusit sa invat,nu am avut timp sa invat vara asta si imi pare rau acum,poate m-am grabit cu serviciul.Nu regret ca l-am gasit,pentru ca imi place acolo,dar daca invatam vara asta,mergeam la master la facultatea pe care am terminat-o,cu aceleasi colege,cu aceleasi profesoare.Nu stiu,simt o urma de regret in suflet.

Cum spuneam,maine dimineata,dupa tura de noapte trebuie sa plec la Craiova.Doar cu banii de drum si de taxa de inscriere.Eu pentru asta mi-am pus bani deoparte,nu stiu cum o sa scot foaia matricola,nu stiu la cine sa mai aoelez,nu stiu pe cine sa mai bat la cap cu milogelile mele si cu probelemele mele de care sunt satula pana peste cap.
Am reusit sa am o zi de toata jena.M-am chinuit sa dorm un pic pentru la noapte,dar nu pot,nu ma linistesc,nu imi sta gandul la somn....Nu imi sta gandul la nimic acum.la nimic...


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:38:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO