forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

Florea Andreea 29 aug 2010 11:38:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 306471)
"Neata"slabutelor!ce faceti?eu m-am trezit,astept sa intre parintii mei pe mess sa vb cu ei(sunt In Spania si vb duminica de duminica pe mess) apoi o sa iau pranzul si in restul zilei,,,nu stiu ce o sa fac.probabil o sa vad un film ceva desi am zis ca fac asta ieri.azi o sa fac pauza e sport,am inteles ca macar o zi in saptamana sa iau pauza,ca se surmeneaza articulatiile,etc.si cred ca de-asta m0am si accidentat...
sa aveti o duminica frumoasa si va astept pe la mine :*:*(mi-e drag de casuta mea ;):">)

De faptul ca se surmeneaza articulatiile nu am auzit:-?...stiam ca trebuie pauza ca sa se odihneasca muschii si sa creasca...aproape m-ai convins sa fac si eu prima pauza in vreo 2 luni....ca tare nu am chef azi...da' deloc :))

cristine017 29 aug 2010 15:30:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Hei scumpa mea Diana :-* ce faci ?cum merge cu dieta ?>:D<

happygirldiana 29 aug 2010 15:41:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 306636)
Hei scumpa mea Diana :-* ce faci ?cum merge cu dieta ?>:D<

Buna Cris!merge binisor :"> azi am facut,de fapt doar ce am terminat de preparat,un tiramisu mai dietetic :D e duminica,ziua mea de ceva dulce si de dieta mai putin drastica.bine,nici ca vaca nu o sa mananc:D acum gatesc un souffle de mazare,fara pic de grasime ,sper sa iasa bun :D
tu ce ai mai facut?la tine cum merge?

cristine017 29 aug 2010 16:23:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 306651)
Buna Cris!merge binisor :"> azi am facut,de fapt doar ce am terminat de preparat,un tiramisu mai dietetic :D e duminica,ziua mea de ceva dulce si de dieta mai putin drastica.bine,nici ca vaca nu o sa mananc:D acum gatesc un souffle de mazare,fara pic de grasime ,sper sa iasa bun :D
tu ce ai mai facut?la tine cum merge?

eu inafara de mic dejun unde am mancat un sandwich cu sunca de pui ..in tot restul zilei am mancat tot fructe :)) ..urmeaza south beach de maine si o sa`l tin cu strictete ..fara fructe 2 saptamani ..si ziua asta a fost un fel de ramas bun :)) ..ma duc sa fac 30 de min de stepper :-* revin putin mai incolo ca o tund dupa aceea pe mami :> sa imi dai si mie reteta de tiramisu dietetic ;;) tiramisu e prajitura mea preferata la care nu as putea renunta pentru nimic :x

lucia ely 30 aug 2010 10:40:47

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna scumpa:*:*:*
ce faci?;;)
http://i92.photobucket.com/albums/l2...ek/week_47.gifpupicei>:D<

happygirldiana 30 aug 2010 10:42:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Paine integrala, Pan Group[x] 60g[m] :151kcal
Unt de masa 65% grasime, Lacto Food[x] 8g[m] :47 kcal
Ceai verde[x] 250ml[m] :5kcal
Total ingerat:203 kcal
Neata slabutelor! asta e ce am mancat eu la micul dejun :D m-am trezit un pic cam tarziu azi dar sunt pusa pe treaba.revin la programul normal,cu sport si tot tacamu',ca ieri m-am lipsit de sport ;))
voi ce mai faceti?ce pplanuri aveti pentru azi? :-*:-*>:D<



happygirldiana 30 aug 2010 10:48:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 307359)
buna scumpa:*:*:*
ce faci?;;)
http://i92.photobucket.com/albums/l2...ek/week_47.gifpupicei>:D<

Neata frumoaso!uite,am intrat un pic pe forum,am luat micul dejun pe la 10 jum si cam atat.mai lenevesc un picut pe aici pana ma duc sa fac 4-5 mile de start walking ;))
tu ce faci?

lucia ely 30 aug 2010 10:52:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
eu pe forum:*:*:*
mami imi aranjeaza dulapu cu haine:))
eu vb cu voi:x de azi incep ...2 sapt fara trisat dulciuri:*:*:*
si sport in fiecare zi...in afara de duminica:X
si tu trebuie sa ma sustii>:P ca altfel o iau pe aratura:-<

anqutz 30 aug 2010 10:58:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata Diana! :) Ce faci? :) Nu prea imi place mic dejunul tau. In primul rand pt ca este putin dpdv cantitativ, la MD ar trebui sa mananci mult mai mult, vorba aia, ca un rege. Apoi pt ca painea cu unt nu e cea mai buna idee de MD nici macar cand nu esti la dieta (combinatie proasta, grasimi animale), dapai cand vrei s dai jos.

happygirldiana 30 aug 2010 10:58:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 307387)
eu pe forum:*:*:*
mami imi aranjeaza dulapu cu haine:))
eu vb cu voi:x de azi incep ...2 sapt fara trisat dulciuri:*:*:*
si sport in fiecare zi...in afara de duminica:X
si tu trebuie sa ma sustii>:P ca altfel o iau pe aratura:-<

normal ca te sustin!si daca aflu ca ai trisat...batatita,clar? :-P
cum te-ai hotarat asa,la 2 sapt fara dulciuri?si cu sportul asa-i cel mai bine,macar o zi de repaus ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:18:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO