forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Un ras_cristalin mai suplu (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=991)

ras_cristalin 10 aug 2009 09:09:01

Un ras_cristalin mai suplu
 
Este a doua zi pe forum si, sper, prima zi de dieta. Am mancat la micul dejun cam mult si cam dulce, insa asa mi-am facut curaj... pentru ca la 11:30 merg la stomatolog pentru o sedinta sado-maso. Indur durere pentru placerea dintilor sanatosi.
Deci... musli cu lapte dulce si un pahar de suc de fructe, un 3in1 si un biscuite dulce.
Pana o sa am voie sa mananc din nou (2 ore de pauza primesc de la dentist), o sa ma gandesc ce mananc la pranz. Cred ca o sa "infaptuiesc" o salata cu rosii, varza, castraveti, cateva feliute de muschi si o ploaie de branza sarata.
Si intre timp, apa cat incape.
Aveti niste sugestii gustoase pentru cina, slabutelor?
V-am pupat pe toate si va multumesc anticipat ca ma sustineti moral. (o fi greu sa sustii 76 de kile virtuale? :)))

nicol30 10 aug 2009 09:11:48

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Bine ai venit si felicitari pentru kg. pierdute!

Daca cauti o sa gasesti aici tot ce-ti doresti.

Slabuta 10 aug 2009 09:37:34

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18118)
Este a doua zi pe forum si, sper, prima zi de dieta. Am mancat la micul dejun cam mult si cam dulce, insa asa mi-am facut curaj... pentru ca la 11:30 merg la stomatolog pentru o sedinta sado-maso. Indur durere pentru placerea dintilor sanatosi.
Deci... musli cu lapte dulce si un pahar de suc de fructe, un 3in1 si un biscuite dulce.
Pana o sa am voie sa mananc din nou (2 ore de pauza primesc de la dentist), o sa ma gandesc ce mananc la pranz. Cred ca o sa "infaptuiesc" o salata cu rosii, varza, castraveti, cateva feliute de muschi si o ploaie de branza sarata.
Si intre timp, apa cat incape.
Aveti niste sugestii gustoase pentru cina, slabutelor?
V-am pupat pe toate si va multumesc anticipat ca ma sustineti moral. (o fi greu sa sustii 76 de kile virtuale? :)))


Neata :)
Ce hotarata si rapida esti :D Abia aseara am vorbit si azi dimineata te gasesc cu jurnal :)
Iti doresc sa fie intr-un ceas bun :)

La pranz e bine ce ai gandit, dar hai sa treci de ziua dentistului si mai vorbim despre meniul tau :)

La cina ai putea sa iti faci niste pui/peste cu ciuperci si sos de rosii :)

ras_cristalin 10 aug 2009 09:47:07

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
1 ataşament(e)
Vad ca slabutele de aici "mananca" lapte la cina. Uff... Cred ca o sa servesc un iaurt cu o feliuta de paine neagra.
Voiam sa va propun o activitate care sa va ocupe timpul si sa nu va lase sa va ganditi la ce mai e prin frigider.
http://1.bp.blogspot.com/_lsY6e9RQCZ...h/IMG_0641.JPG
Ce ziceti? Mie mi-a luat o dupa amiaza sa o fac si a fost distractiv. Plus ca n-am cheltuit nimic, e facuta din haine vechi.

L.E. Am uitat sa spun ca o sa mai fac sacosi si ca o sa le vand pe sume modice. Daca mi le-o cumpara cineva... :))

ras_cristalin 10 aug 2009 09:54:59

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 18122)
Neata :)
Ce hotarata si rapida esti :D Abia aseara am vorbit si azi dimineata te gasesc cu jurnal :)
Iti doresc sa fie intr-un ceas bun :)

La pranz e bine ce ai gandit, dar hai sa treci de ziua dentistului si mai vorbim despre meniul tau :)

La cina ai putea sa iti faci niste pui/peste cu ciuperci si sos de rosii :)

Pui vreau, insa ciuperci nu prea suport. O sa fac un gratarel de pui cu salata dintr-o rosie si o ceapa. Pana mananc pe o singura parte, cred ca imi trece si foamea :))
M-am apucat de treaba repejor, m-ati inspirat foarte mult, am citit multe povesti de succes.
Iar de tine, Slabuta, imi place tare mult :) Esti ca un ingeras pazitor pentru toata lumea. M-am hotarat, vreau sa fiu ca tine "cand o sa fiu mare" ;))
Te pup! Si pe voi!

Slabuta 10 aug 2009 10:10:30

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18126)
Pui vreau, insa ciuperci nu prea suport. O sa fac un gratarel de pui cu salata dintr-o rosie si o ceapa. Pana mananc pe o singura parte, cred ca imi trece si foamea :))
M-am apucat de treaba repejor, m-ati inspirat foarte mult, am citit multe povesti de succes.
Iar de tine, Slabuta, imi place tare mult :) Esti ca un ingeras pazitor pentru toata lumea. M-am hotarat, vreau sa fiu ca tine "cand o sa fiu mare" ;))
Te pup! Si pe voi!

M-ai facut sa ma simt batrana :))
Glumesc :D

Noi ne inspiram una pe alta, altfel nu functioneaza, cand ai prieteni in jurul tau, toate lucrurile par mai usoare :)

huhu 10 aug 2009 10:18:34

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
http://1.bp.blogspot.com/_lsY6e9RQCZ...h/IMG_0641.JPG
Citat:

Ce ziceti? Mie mi-a luat o dupa amiaza sa o fac si a fost distractiv. Plus ca n-am cheltuit nimic, e facuta din haine vechi.

L.E. Am uitat sa spun ca o sa mai fac sacosi si ca o sa le vand pe sume modice. Daca mi le-o cumpara cineva... :))
hih! cute!
si eu fac gentute si alte chestii :)

Slabuta 10 aug 2009 10:29:02

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
ai fugit la stomatolog? :)
bafta si sa te doara mai putin :)

ras_cristalin 10 aug 2009 11:30:44

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Am fost la dentist si m-am si intors. Nu ma doare, nu m-a durut de la inceput... cariile s-au instalat in tacere. Cu gustul asta in gurita si cu interdictia de a manca "colorat" azi, cred ca o sa ma limitez la iaurt si... iaurt. Si poate lapte.
Ma duc sa mai fac o gentuta, sa uit de toti dintii din lume.
>:D<pentru oricine are de-a face cu dentisti

ianna 10 aug 2009 14:07:20

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Bine ai venit printre noi>:D<
felicitari pentru cat ai slabit pana acum si la un cantar cat mai pe placut tau cat mai curand;;)

si eu tre sa merg la dentist...si ma gandesc cu groaza ... ca mi s-au instalat atata de bine cariile in timpul sarcinii ca deja le simt si ma supara:((...astept sa ma sune dentista sa-mi zica cand are timp liber si ptr mine... dar nu disper ca inca n-a sunat ...ca mie cred ca nu mi-a fost frica de nastere cat mi-e de dentist:))


Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18140)
Am fost la dentist si m-am si intors. Nu ma doare, nu m-a durut de la inceput... cariile s-au instalat in tacere. Cu gustul asta in gurita si cu interdictia de a manca "colorat" azi, cred ca o sa ma limitez la iaurt si... iaurt. Si poate lapte.
Ma duc sa mai fac o gentuta, sa uit de toti dintii din lume.

>:D

dienusha 10 aug 2009 19:15:14

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Bine ai venit ras_cristalin! Bafta la dieta! Vrei sa tii o dieta anume? Numeri calorii? Sport faci? :) Scuze de interogatoriu, ma grabesc si de-aia te intreb asa direct si pe scurt :)

ras_cristalin 10 aug 2009 21:30:32

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 18221)
Bine ai venit printre noi>:D<
felicitari pentru cat ai slabit pana acum si la un cantar cat mai pe placut tau cat mai curand;;)

si eu tre sa merg la dentist...si ma gandesc cu groaza ... ca mi s-au instalat atata de bine cariile in timpul sarcinii ca deja le simt si ma supara:((...astept sa ma sune dentista sa-mi zica cand are timp liber si ptr mine... dar nu disper ca inca n-a sunat ...ca mie cred ca nu mi-a fost frica de nastere cat mi-e de dentist:))

>:D

Aman de trei-patru ani sa merg si aveam gurita distrusa... Groaznica teama asta, nu o pot controla nicicum. Abia mi-am facut curaj acum. Nu o sa mai las situatia sa devina asa grava. Curaj si tie !

ras_cristalin 10 aug 2009 21:32:32

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 18252)
Bine ai venit ras_cristalin! Bafta la dieta! Vrei sa tii o dieta anume? Numeri calorii? Sport faci? :) Scuze de interogatoriu, ma grabesc si de-aia te intreb asa direct si pe scurt :)

Ma ghidez in general dupa sfaturile lui Michel Montignac. :)
Sport... :)
Calorii nu prea as numara, mi se pare frustrant un pic.
Merci de primire >:D<

ras_cristalin 10 aug 2009 21:45:02

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
N-am mai mancat nimic azi dupa dentist, mi-a fost foarte greata de la mirosul asta de pansament. La ora 19 am mancat 3 fasii de cascaval cu o felie de paine, vreo 5 felii de muschi slab si un degetel de pahar de vin cu apa minerala.
Am facut cam 85% din gentuta de voiaj pe care am inceput-o la pranz. Imi place asa mult sa fac asta ca pierd notiunea timpului. :)
Maine dimineata iarasi musli cu lapte si cafeluta.

huhu 10 aug 2009 22:24:10

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
le cosi de manutza sau ai masina?:)

ras_cristalin 10 aug 2009 23:07:16

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de huhu (Post 18292)
le cosi de manutza sau ai masina?:)

Am masina. Manual cos doar detaliile, floricele si alte minuni.

ras_cristalin 11 aug 2009 06:08:23

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Neata, dom' jurnal !
Neata, slabutele mele !

Ati fost cuminti? Bravo! Hai ca meritati o veste buna. Azi schimbam tickerul la 74.5:)) Nu puteam sa cred cand am vazut. Poate n-o sa ramana tot asa in urmatoarele zile, ca vine perioada aia a lunii. Dar totusi, nu mi-a mai dat cantarul asa o veste din liceu.
Ma duc sa savurez portia de musli si fug la treaba.
Pe mai tarziu!

L.E. Nu m-am mai cantarit de o saptamana, nu cred ca e doar efectul unei zile de dieta :P

nicol30 11 aug 2009 07:31:18

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Felicitari ras_cristalin

>:D<>:D<>:D<>:D<

Sa o ti tot asa inainte!

Adella 11 aug 2009 09:25:38

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Opaaaa ,Bravooooo>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

dienusha 11 aug 2009 10:54:41

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
bravooo!!!

Slabuta 11 aug 2009 11:06:35

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Felicitari si la cat mai multe kg in minus :)[*65*][*13*]

ras_cristalin 11 aug 2009 12:49:41

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Nicol30, Dienusha, Adella, Slabuta :*:*:*:* multumesc, asemenea!

ras_cristalin 12 aug 2009 13:32:53

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Buna!
Azi n-am reusit sa mananc de dimineata, dar am baut un 3in1. Pana la masa de pranz am mai infulecat un biscuite si un pumn de seminte de floarea soarelui.
La pranz, jumatate de castronel de ciorba de legume si o sarmaluta cu soia. Nu-i tare recomandat sa dorm acum, la nici jumatate de ora de la masa, insa mi-e rau de oboseala.
Vestea buna e ca azi nu merg la dentist. :D
Fug sa dorm cat inca mai ploua afara, altfel imi sare somnul. Pe mai tarziu !

nicol30 12 aug 2009 13:43:58

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Atunci... somn usor !

ras_cristalin 12 aug 2009 17:08:10

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Merci, nicol30! Asa a si fost. M-am trezit odata cu soarele care a iesit dintre nori. E atmosfera perfecta sa ma asez la masina de cusut.
Am mancat 3 prune de la mine din gradina si am luat pastiluta cu vitamine pentru peretii vaselor de sange, ca sa previn si sa tratez varicele. Cam peste o ora, o salata gustoasa cu rosii, castraveti, ceapa, branza.
Va pup si va imbratisez cu drag!

nicol30 12 aug 2009 17:23:30

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
eu am papat cand am venit de la munca, siii o sa mai pap..., dar mai incolo o supa si gata pe ziua de azi ce atata mancare, dar intre timp bem si ceiutul cel de toate zilele ca de...trebuie sa facem si ...bipppp...:D

Auzi, dar din cate stiu parca prunele nu prea ar fi indicate in slabire... poate ma insel cine stie :-/

dienusha 13 aug 2009 09:34:00

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
ras_cristalin multumesc mult pentru mesajul frumos de ieri!

O zi frumoasa iti doresc!

ras_cristalin 13 aug 2009 13:32:22

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
dienusha, te pup !

Cat despre meniul de azi...
mic dejun : 3in1 + biscuite + seminte de floarea soarelui
pranz : salata cu o rosie, un castravete, un ou fiert, o felie de muschi
acum soooomn si apoi, dentist :(

nicol30 13 aug 2009 14:24:16

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
ce mai faci ?

ras_cristalin 13 aug 2009 15:45:53

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
N-am reusit sa merg la dentist. Adica am reusit, dar mi s-a facut rau in sala de asteptare si am reprogramat. Sunt foarte, foarte obosita...

meapasarica 13 aug 2009 17:20:05

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18874)
N-am reusit sa merg la dentist. Adica am reusit, dar mi s-a facut rau in sala de asteptare si am reprogramat. Sunt foarte, foarte obosita...

Hhhmmmm;;)...nu-i de ajuns ca se mai tortureaza omul cu cu cure de slabire[*culturism*] ...mai tre sa mai mearga si la dentist...vai si-amar de noi[*durere*]

Tine-te tare...nu te lasa>:D<

poop Anca

ras_cristalin 13 aug 2009 20:09:14

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Ma tin tare, Anca... inca mai pot.
M-am odihnit putin. Maine fug din oras, merg la Vatra Dornei. Ma intorc tot maine, dar e bun si asa. Poate va arat poze... ;))
Seara asta am papat o feliuta de muschi cu juma de felie de paine neagra. Si o felie maaare de pepene rosu.
Ma duc sa mai stau intinsa, inca ma simt ca scoasa din priza. Va pup!

nicol30 13 aug 2009 20:11:12

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
de ce nu-ti completezi meniul zilnic ?

ras_cristalin 13 aug 2009 20:41:39

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Nu prea stiu de unde... m-am uitat la calculatorul de calorii si mi-am prins urechile pe-acolo :))

nicol30 13 aug 2009 20:49:06

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
te duci in meniu, iti stabilesti ce-ai papat tu toata ziua, apoi selectezi ce miscare ai facut... si gata dai salvare meniu. daca vrei sa modifici te duci tot acolo, in stanga acum ...unde arata zilele...dai modifica si incepi sa tai, sa adaugi sau sa modifici... si gata dai finalizare, joaca-te un pic cu el si ai sa-i simti gustul :)) :)) :))
eu il completez in fiecare zi si asa imi arata cate proteine, grasimi, carbohidranti, fibre etc. am ...cam vad pe unde gresesc la meniu... e tare ok.
Daca mai e ceva sa ma intrebi

meapasarica 13 aug 2009 20:55:03

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18920)
Ma tin tare, Anca... inca mai pot.
M-am odihnit putin. Maine fug din oras, merg la Vatra Dornei. Ma intorc tot maine, dar e bun si asa. Poate va arat poze... ;))
Seara asta am papat o feliuta de muschi cu juma de felie de paine neagra. Si o felie maaare de pepene rosu.
Ma duc sa mai stau intinsa, inca ma simt ca scoasa din priza. Va pup!

Eu cred k ai putea sa mananci de exemplu un ou fiert cand te simti asa slabita si obosita pentru ca corpul tau se pare ca nu are ce sa arda si atunci nu vrea sa piarda nimic

ras_cristalin 13 aug 2009 21:25:24

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 18928)
te duci in meniu, iti stabilesti ce-ai papat tu toata ziua, apoi selectezi ce miscare ai facut... si gata dai salvare meniu. daca vrei sa modifici te duci tot acolo, in stanga acum ...unde arata zilele...dai modifica si incepi sa tai, sa adaugi sau sa modifici... si gata dai finalizare, joaca-te un pic cu el si ai sa-i simti gustul :)) :)) :))
eu il completez in fiecare zi si asa imi arata cate proteine, grasimi, carbohidranti, fibre etc. am ...cam vad pe unde gresesc la meniu... e tare ok.
Daca mai e ceva sa ma intrebi

Gata, l-am completat! Nu a fost asa greu cum credeam... ;))
Merci!
Totusi, la consum calorii nu am exagerat cu activitatile... asa de mult am consumat? Parca nu e bine ceva. Ar insemna sa consum exact cat mananc... Sau chiar asa fac?
Nu stiu :)) se pare ca slabitul inca e un mister pentru mine...

meapasarica 14 aug 2009 07:43:42

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Neata ras cristalin[*74*]

Cum te mai sinti azi?

Incearca sa mananci de dimineata destul de bine si vei avea putere tot restul zilei>:D<

nicol30 14 aug 2009 07:49:23

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18938)
Gata, l-am completat! Nu a fost asa greu cum credeam... ;))
Merci!
Totusi, la consum calorii nu am exagerat cu activitatile... asa de mult am consumat? Parca nu e bine ceva. Ar insemna sa consum exact cat mananc... Sau chiar asa fac?
Nu stiu :)) se pare ca slabitul inca e un mister pentru mine...

Daca ai trecut timpul corect, inseamna ca atata ai consumat ...nu crezi ?
Buna dimineata !

ras_cristalin 14 aug 2009 19:30:04

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
@};- pentru nicol30 si @};- pentru meapasarica

Acum m-am intors de pe drumuri. Azi am fugit la munte. Cand am timp, pun si poze.
Ma duc sa imi completez meniul. Va pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:53:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO