forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   #Slabesc! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12777)

Zoe 04 mar 2020 14:20:17

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 1449637)
pe o perioada lunga de timp m-as sui pe pereti sa citesc dupa foaie ce am voie sa mananc. De-aia si evit un nutritionist. Cred ca m-as certa cu el de prima data. :)

și eu am oroare de „nu e voie”. hipocalorica mi se pare cea mai normală la cap. doar să n-o faci prea hipo ;)
ps: există și nutriționiști care nu dau pe foaie :D

lonely 04 mar 2020 14:37:31

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1449638)


și eu am oroare de „nu e voie”. hipocalorica mi se pare cea mai normală la cap. doar să n-o faci prea hipo ;)
ps: există și nutriționiști care nu dau pe foaie :D

Cu hipocalorica am slabit si eu in 2011 sau 2012 de la 94 la 79 din sfarsitul lui august pana la craciun. Adica functioneaza, asta implica o cantarire a alimentelor si stabilirea meniului. De-asta am intrat eu prima data pe slabute, ma putea ajuta cu calculul meniului zilnic.
Si mi-a format obiceiul de a citi etichetele si a-mi alege alimentele in functie de calorii. Obicei pastrat si in ziua de azi. Dar cum spuneau si celelalte fete, varsta nu te-ajuta deloc in procesul de slabire. De-aia am ales sa combin hipocalorica si IF. As fi combinat si mai multe daca dadeau rezultate intreite :))

lidiuta 04 mar 2020 14:45:37

Re: #Slabesc!
 
Da, există şi medici nutriţionişti (nu doar nutriţionişti) care au metode flexibile ajutătoare la slăbit. Îţi trebuie însă bani, răbdare şi mai ales cooperare cu doctorul.

lonely 04 mar 2020 15:02:10

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1449640)
Da, există şi medici nutriţionişti (nu doar nutriţionişti) care au metode flexibile ajutătoare la slăbit. Îţi trebuie însă bani, răbdare şi mai ales cooperare cu doctorul.

De asta cu cooperarea mi-e mie frica. ;))
Ca ma stiu capoasa si decat sa ma trezesc ca jignesc omul cu un " nu stii nimic, esti varza!" :)) mai bine stau blanda la locul meu si ma "regimuiesc" cum stiu eu ;)) Am cochetat cu ideea, mai ales ca am o cumnata care urmeaza un program de nutritie la o nutritionista si are si rezultate. Dar incerc intai prin propriile puteri, mai ales ca de fiecare data cand am tinut dieta am avut rezultate. Adica sa ne intelegem, eu m-am ingrasat pentru ca mananc. Nu mananc - sau mai bine zis sunt atenta la ce si cat mananc - slabesc, logic.

Zoe 04 mar 2020 15:07:05

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 1449641)
Adica sa ne intelegem, eu m-am ingrasat pentru ca mananc.

șșșș, să nu m-audă nimeni: toată lumea sănătoasă se îngrașă pentru că mănâncă. :D

lonely 04 mar 2020 15:19:18

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1449642)


șșșș, să nu m-audă nimeni: toată lumea sănătoasă se îngrașă pentru că mănâncă. :D

:)):)):)):)):))
Pffff mi-ai stricat copilaria, am crezut ca eu sunt speciala :)):)):))

Zoe 04 mar 2020 15:38:56

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 1449643)
:)):)):)):)):))
Pffff mi-ai stricat copilaria, am crezut ca eu sunt speciala :)):)):))

=)) așa se dărâmă miturile...

lonely 04 mar 2020 15:55:58

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1449644)


=)) așa se dărâmă miturile...

Sa nu-mi spui ca nici Mos Craciun nu exista :-o :)):)):))

Zoe 04 mar 2020 15:59:09

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 1449645)
Sa nu-mi spui ca nici Mos Craciun nu exista :-o :)):)):))

prefer să păstrez tăcerea...
:)) :))

lonely 04 mar 2020 16:07:31

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1449646)


prefer să păstrez tăcerea...
:)) :))

#:-s m-am linistit :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:56:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO