forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Vreau sa slabesc (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2319)

Bee 07 oct 2009 18:44:06

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Wow! Super! Totusi, nu stiu daca se fac cursuri de tae bo la mine in oras. Ma duc sa caut pe youtube ceva. Merci mult :-*

mishutza 07 oct 2009 20:04:23

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Gasesti in youtube fara probleme,eu nu am fost la sala tot acasa am facut.
Multa bafta>:D<

anuk 09 oct 2009 08:56:32

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Citat:

Anterior postat de Bee (Post 38658)
Please help! Vreau sa slabesc 4 cm in talie, dar fara a da jos prea multe kg. Problema mea este ca depun grasimea in zona abdominala si vreau neaparat sa scap de ea. Totusi, sunt multumita de restul corpului meu.

BUNA!
Aceste exercitii (callanetics) actioneaza asupra muschilor profunzi,pe care nici nu stii ca-i ai.rezultatele sunt rapide si specteculoase.gasesti si pentru abdomen niste miscari de exceptie.SFATUL MEU:ia-o treptat,ca faci febra musculara.daca totusi ti se-ntampla,ia o pauza pana-ti trece,ca-ti lezezi fibra musculara.
SUCCES!
[*abdomene*]>:D<

Bee 09 oct 2009 21:31:49

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Va multumesc! Ma duc sa caut pe google si pe youtube. >:D<

Slabuta 09 oct 2009 21:35:32

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Citat:

Anterior postat de Bee (Post 39210)
Va multumesc! Ma duc sa caut pe google si pe youtube. >:D<

Bee ca sa iti ocupe mai putin timp cautarea uite-te aici:
Tae-bo&Aerobic
Gimnastica&Pilates
si gasesti tae-bo si callanetics

Liliana9 14 oct 2009 16:47:38

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Tae bo e recomandat si persoanelor sub 18 ani? Nu influenteaza negativ cresterea?

Slabuta 14 oct 2009 17:19:43

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Citat:

Anterior postat de Liliana9 (Post 40517)
Tae bo e recomandat si persoanelor sub 18 ani? Nu influenteaza negativ cresterea?

Eu nu stiu de asa ceva? poate sunt fete care stiu mai bine.
Din cate stiu sportul, este bun la orice varsta

Marlin 17 oct 2009 15:07:05

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Buna,

Cred ca pentru inceput e important sa intelegi ce se intampla cu corpul tau... De exemplu, din punct de vedere genetic suntem predispusi sa depunem grasime (ceea ce nu inseamna decat o rezerva de energie) acolo unde corpul se misca mai putin, alfel spus pe burta, fund, coapse. Cand iti propui sa slabesti, corpul va cosuma intai grasimea din zonele care se misca si abia apoi din zonele stationare. Logica e simpla, ultimul venit, primul plecat...;)

Cand iti propui sa slabesti, iti propui de fapt sa dai jos grasime.Cum? In primul rand prin dieta si in al doilea rand prin sport. Cred ca toata lumea stie ca fitness-ul ne ajuta sa punem masa musculara ( muschii sunt "uzine" naturale de cosumat energie deci inclusiv grasime) iar sportul gen cardio ne ajuta sa ardem grasimea. In timp insa, sportul de orice natura ne ajuta sa si redistribuim grasimea corporala ( altfel spus transformam acele zone corporale stationare in nestationare).E insa un proces care necesita timp si un plan elaborat si controlat.

Sper ca nu v-am plictisit . O zi minunata.

Bee 25 oct 2009 08:19:06

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Va multumesc tuturor pentru sfaturi. Am gasit filmuletele de pe youtube si mi-am descarcat si ceva de pe net. Pana acum cred ca am incercat o gramada de exercitii fizice: Tae bo, Callanetics, Pilates, chiar si Zumba (care e foarte amuzant :D). Ma gandeam sa le alternez pt ca sunt foarte grele si nu cred ca pot face 2 zile consecutive aceleasi exercitii, mai ales ca eu m-am axat pe abdomen.
Apropo, conteaza foarte mult din ce imi obtin caloriile? Adica, daca mananc ciocolata si ma incadrez in 1600 calorii mai slabesc?

Slabuta 25 oct 2009 19:50:33

Re: Vreau sa slabesc 4 cm
 
Citat:

Anterior postat de Bee (Post 43430)
Va multumesc tuturor pentru sfaturi. Am gasit filmuletele de pe youtube si mi-am descarcat si ceva de pe net. Pana acum cred ca am incercat o gramada de exercitii fizice: Tae bo, Callanetics, Pilates, chiar si Zumba (care e foarte amuzant :D). Ma gandeam sa le alternez pt ca sunt foarte grele si nu cred ca pot face 2 zile consecutive aceleasi exercitii, mai ales ca eu m-am axat pe abdomen.
Apropo, conteaza foarte mult din ce imi obtin caloriile? Adica, daca mananc ciocolata si ma incadrez in 1600 calorii mai slabesc?

Da, conteaza... Organismului nu trebuie sa ii lipseasca nimic... adica, proteine, grasimi, vitamine, minerale... mancatul disociat pe o zi intreaga nu este chiar indicat...


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:13:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO