forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=431)
-   -   Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=916)

livya_cool 27 iul 2009 10:32:01

Am intre 60 kg si 70 kg
 
daa...deci ma numesc livia si am intre 60 si 70 kg...si as dori sa ajung la faza intre 50-60kg:d^:)^...dar asta cam intr-o luna.

Slabuta 27 iul 2009 12:59:49

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
Citat:

Anterior postat de livya_cool (Post 16621)
daa...deci ma numesc livia si am intre 60 si 70 kg...si as dori sa ajung la faza intre 50-60kg:d^:)^...dar asta cam intr-o luna.

Buna Livia si bine ai venit in gasca noastra :)

Euz ic ca 10 kg intr-o luna este destul de mult, ar inseamna sa te subnutresti si nu este bine, o dieta drastica nu aduce nimic bun, poate kg in minus dar multe probleme de sanatate si bineinteles revenirea kg slabite ;)

Cam ce papi intr-o zi? Da-ne un exemplu de meniu.
Faci sport?

livya_cool 27 iul 2009 14:06:36

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
poi fac sala de 3luni..deci ma duc de luni pana vineri la sala..de 1luna si ceva numai stiu ce gust are painea,dulciurile f putin mai manancb-):>...depinde k nu mananc decat 1data sau de 2 ori pe zi:D..salata de rosii cu branza...ce mai am pa`n casa:)

mishutza 27 iul 2009 14:13:19

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
Livia,bine ai venit,si spor la slabit.
Si cat ai slabit de cand mergi la sala zilnic?
Greseala pe care tu o faci este ca mananci doar o data sau de doua ori pe zi,in felul acesta micsorandu-ti metabolismul.In cazul in care mananc sub 1100 de calorii,si cred ca asa mananci,e si mai rau.
Ca sa slabesti trebuie sa mananci des si slab caloric.Si destule calorii incat sa nu iti infometezi corpul.Si la sport sa nu renunti.
Sau poate ca nu mai ai ce slabi,vad ca indicele corporal e mai putin de 22,poate nu mai ai grasime de dat jos.

livya_cool 27 iul 2009 14:23:15

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
faza e ca nu pot sa mananc de mai multe ori pe zi..caci eu ma trezesc pe la 1-2..mananc cv ...si apoi ma duc la sala..si cand vin de la sala stau afara..iar cand vin seara cateodata mai mananc..mai am cv grasime de dat jos
:D..:((

Slabuta 28 iul 2009 18:48:31

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
Citat:

Anterior postat de livya_cool (Post 16676)
poi fac sala de 3luni..deci ma duc de luni pana vineri la sala..de 1luna si ceva numai stiu ce gust are painea,dulciurile f putin mai manancb-):>...depinde k nu mananc decat 1data sau de 2 ori pe zi:D..salata de rosii cu branza...ce mai am pa`n casa:)

Bun, daca faci sala, este un mare plus ;)
Dar, sportul cu greutati trebuie facut de 3 ori pe saptamana ;)
Ma bucur ca ai renuntat la dulciuri, nu fac deloc bine :)

Dar, cu mancatul o data pe zi nu sunt de acord :(
NU faci altceva decat sa iti restrictionezi organismul de la energie, vitamine, substante nutritive ;)

Citat:

Anterior postat de livya_cool (Post 16686)
faza e ca nu pot sa mananc de mai multe ori pe zi..caci eu ma trezesc pe la 1-2..mananc cv ...si apoi ma duc la sala..si cand vin de la sala stau afara..iar cand vin seara cateodata mai mananc..mai am cv grasime de dat jos
:D..:((


Si ce daca te trezesti taziu, si eu fac ochi pe la 12, iar de multe ori si pe la 1-2, dar cu toate astea mananc de 3 ori pe zi si am si 2 gustari, ca mananc cate putin, nu o data la o masa ;)

livya_cool 28 iul 2009 20:31:43

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
pai bun...si acuma ce sa fac?sa stau in casa toata ziua ca trebuie sa mananc cele 3 mese si cele 2 gustari;))))..:-??

Slabuta 28 iul 2009 20:39:21

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
Citat:

Anterior postat de livya_cool (Post 16837)
pai bun...si acuma ce sa fac?sa stau in casa toata ziua ca trebuie sa mananc cele 3 mese si cele 2 gustari;))))..:-??

Ei, nu chiar asa :))
Ca nici eu nu stau toata ziua in casa :))

De exemplu, te-ai trezit la 1, cum zici tu, ti-ai facut un bol de cereale cu lapte (30 g de cereale).

Peste 2 ore papi un fruct, orice ;)

Inainte sa pleci la sala rontai o salata

Dupa sala mai papi un fruct ;) il iei cu tine

Si seara peste, pui, cu salatica ;) sau branza de vaci dietetica.... sau un pahar de lapte

livya_cool 28 iul 2009 23:17:24

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
sa vad daca reusesc daca nu...mai imi dai alte sfaturi:-w;;)

mishutza 29 iul 2009 05:48:13

Re: Am intre 60 kg si 70 kg
 
Livia,eu in mod normal sunt plecata cam 10-12 ore pe zi de acasa.Si in taimpul asta mananc in continuare la 2-3 ore.Sa iti explic.
Pe la 5 mananc musli cu lapte,pe care il urasc dar tine de foame.
Apoi iau cu mine fructe,2-3,banane sau mere sau pere,sau moroc taiat feliute la cutie.Mai iau cu mine seminte fe floarea soarelui prajite,doar miezul,ca nu ma apuc sa rontai seminte la scoala,ihihih.
Apoi mai iau un sandwich,au coc sambata cate ceva,sa ma 5 bucati,pt toata saptamana..
Si din geanta nu imi lipsesc niciodata batoanele cu cereale fara zahar.
Mesele mai mari,sau mancarea mai sanatoasa tot acasa,dupa amiaza o mananc,si nici pe mine nu ma multumeste asta,dar nu am ce face.Reusesc sa scot ce e mai bun din situatia data.
Asa ca incearca,asta cu mancatul ca esti afara nu trebuie sa iti fie o scuza,incearca sa iei mancare cu tine,sau sa vi acasa mai des.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:32:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO