forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=432)
-   -   Hai sa va spun ce am simtit eu (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=832)

mariy67 06 iul 2009 17:54:27

Hai sa va spun ce am simtit eu
 
cand a trbuit sa nasesc un bebe,si am cautat imbracaminte.......
am ochit o rochita taaaaare frumoasa,car mie nu imi venea,dar pe care i-am recomandat-o mamicii bebeului........
si am ajuns la groaznica si urata concluzie,ca sunt atatea lucruri frumoase,dar cu numere mici.
eu am si o conformatie urata,sunt mare in partea de sus,si cu picioare mai subtiri.
asa ca mi-am gasit o bluza frumoasa(ce-i drept),si un pantalon mai elegant,si-am purces la nasit.
asta a fost alaltaieri.
mi-am jurat ca pana la craciun,voi scapa de cel puti 10.kg.
fetelor,e greu, e urat si rusinos sa fii gras..
tare aiurea m-am simtit.

ianna 06 iul 2009 20:13:40

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
:-scunosc bine sentimentul...eu cand am avut botezul la bebe eram cu mult mai grasa:-ssi m-am simtzit ca impachetata in rochie:-s..nici macar n-am putut sa mi-o aleg pe cea care mi-a placut ca nu aveau numarul meu:((...si oricum mi-ar fi stat groaznic:(..cred ca si asta m-a ambitzionat sa dau jos din kilograme...mai ales cand m-am vaut in poze:-o:-o:-o:(

mariy67 06 iul 2009 21:09:17

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 14701)
:-scunosc bine sentimentul...eu cand am avut botezul la bebe eram cu mult mai grasa:-ssi m-am simtzit ca impachetata in rochie:-s..nici macar n-am putut sa mi-o aleg pe cea care mi-a placut ca nu aveau numarul meu:((...si oricum mi-ar fi stat groaznic:(..cred ca si asta m-a ambitzionat sa dau jos din kilograme...mai ales cand m-am vaut in poze:-o:-o:-o:(

adica,ai reusit sa slabesti 26 kg?
bravo tie......

ianna 07 iul 2009 04:14:34

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
Citat:

Anterior postat de mariy67 (Post 14706)
adica,ai reusit sa slabesti 26 kg?
bravo tie......

merci ...

cu cardio si aerobic si, evident, grija la dieta, se poate slabi:)

teodora 07 iul 2009 13:54:04

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
Asa este Ianna draga, se poate. Eu am slabit 27 de kg cu ajutorul lui Monti si cu sport de trei ori pe saptamna. Acum am luat hotararea sa nu mai merg la sala 2 luni, asa vreau eu, vine concediul ,na........ Dar, dieta o tin in continuare si dimineanta fac cel putin 15 minute aerobic, ma rog, abdomene, pentru aripioare, brate...... Ideea e , ca e foarte importanta vointa, sa lupti pana la capat, odata ce ai descoperit ceva ce te ajuta sa nu te lasi, sa lupti...... >:D<Va imbratisez pe toate si va tin pumnii ....:-*>:D<:-*

mishutza 08 iul 2009 11:24:35

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
Mary,ai mare dreptate,e deprimant.Eu o viata a trebuit sa port ce mi se potrivea,nu ce imi placea.Cred ca de aia si iubesc germania,ca gasesc haine pe marimea mea,si mai ales,gasesc haine frumoase care imi sunt mari,hiihhiihi

bilu15bv 20 iul 2009 22:48:54

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
sa va spun ce am simtit eu

alina_h 10 aug 2009 20:23:35

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
Buna fetele,ma primiti si pe mine in grup?>:D<
Am 1,70 cm si 76 kg (joi aveam 77kg,dar am dat 1 kg jos)
Credeti ca am vreo sansa sa ajung la 15 kg pana in decembrie? :-s
Mananc fructe dimineata,ceai,lapte cu musli si carnita (piept de pui)
La pranz si seara legume ,salate,gratar etc
NU paine,NU dulciuri,NU sucuri etc
;;)

mishutza 10 aug 2009 20:28:23

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
Alina,bine ai venit.Banuiesc ca vrei sa slabesti 15 kg pana indecembrie.Pai mai sunt cam 4 luni.Se poate,si se poate lejer.Cu un maxim de 4 kg pe luna,numai bine ajungi la greutatea dorita.Ai grija insa cum alegi sa slabesti,ca sa nu le mai pui inapoi vreodata.

alina_h 10 aug 2009 20:58:53

re: Hai sa va spun ce am simtit eu
 
Bine te-am gasit mishutza,am vazut ca esti din DE ,de unde mai exact?
Ai vreun sfat pentru mine ,cum sa fac sa slabesc usor si sa nu pun la loc?Sau poate ai scris pe aici pe undeva ,bineinteles ca m-as multumi si cu un link

:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:50:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO