forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=432)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11361)

niculina04 03 apr 2012 18:46:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow83 (Post 1005169)
niculina, antricotul nu prea e dietetic:)), dar l-am facut dupa reteta lui horia varlan. mirosea ft bine la cuptor asa ca am luat si eu un cubulet de carne:">

Carbonade flamande


Ingrediente:
  • 500 g antricot de vita
  • 2 linguri de ulei de floarea soarelui
  • 1 lingura de faina
  • 1 ceapa medie
  • 1 catel de usturoi
  • 200 ml bere bruna
  • 200 ml apa calda
  • 1/2 lingurita otet de vin rosu
  • 6 felii de bagheta
  • 2 linguri de mustar clasic
  • 1/2 lingurita de zahar tos
  • 1 fir de cimbru
  • 1 foaie de dafin
  • 1 fir de patrunjel
  • 1/4 lingurita de nucsoara
  • Sare in rasnita
  • Piper negru in rasnita
Mod de preparare:
Incingeti tigaia, tavaliti carnea taiata cubulete prin faina si rumeniti-o in ulei incins.
Tocati marunt o jumatate de ceapa si un catel de usturoi, pe care le puneti la calit. Adaugati otetul, berea neagra, apa, o lingurita de zahar, putina nucsoara rasa si buchetul garni (format din patrunjel, cimbru si o foaie mare de dafin).
Lasati sosul sa dea in cateva clocote , dupa care adaugati bucatile de carne si zeama scursa de pe acestea.
Lasati sa fiarba usor, dupa care mutati tot amestecul intr-o tava, condimentati cu sare si piper negru macinat, acoperiti cu folie si dati tava la cuptor.
Dupa ce scoateti preparatul de la cuptor, inlaturati folia, ungeti feliile de bagheta cu mustar si le asezati deasupra carnii. Bagati tava din nou la cuptor pentru cateva minute, pana se rumeneste painea.

Pofta buna!

dupa ingrediente cu siguranta nu e dietetic dar cred ca e fff gustos,,,,,pofta buna!!!!!!!!!!ma inviti la masa:D o notez si poate ii fac si eu sotului

niculina04 03 apr 2012 18:47:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
fetele mele dragi am iesit ma duc la masa si la dus ,o seara minunata la toate!

rainbow83 03 apr 2012 18:55:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1005170)
pofta buna vio,nu am baut niciodata bors:">......seara buna si tie.............va pupik pe toate:-*

nici eu nu am baut niciodata, dar il folosesc la ciorbe mereu. sotul il bea asa gol
am auzit ca face bine la digestie datorita taratelor, dar nu il pot bea:">

rainbow83 03 apr 2012 18:58:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1005176)
fetele mele dragi am iesit ma duc la masa si la dus ,o seara minunata la toate!

te invit la masa>:D<pofta buna
eu am mancat putin pt ca mirosea:">, dar este prea gras pt gusturile mele;)
eu de la vita mananc muschiul si pulpa;;)

vio30 03 apr 2012 19:11:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1005170)
pofta buna vio,nu am baut niciodata bors:">......seara buna si tie.............va pupik pe toate:-*

hei nici eu pana anul trecut!de sambata m-am apucat din nou ,sa consum,si deja am dat gata 5 litri !>:D<

Animis23 03 apr 2012 19:39:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
Fetelor! Casa noua ne trebuia! Nu mai terminam o data de citit:)) Suna bine spirulina, parca m-ar tenta, dar mai astept.

Va pup pe toate!

McFoxxi 03 apr 2012 21:30:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
Fetelor, eu mă duc să fac un duş, am fost să mă plimb cu bicicleta şi acum am dansat:x. Ne auzim( citim) mâine. Noapte bună şi vă pupii pe toate![*41*]

McFoxxi 04 apr 2012 06:27:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
Bună dimineaţa, văd că încă nu s-a trezit nimeni. Vă invit la o cafea/ un ceai verde![*mic-dejun*]

niculina04 04 apr 2012 08:09:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
buna dimi.........vin eu la cafea~o),o zi buna !

happygirldiana 04 apr 2012 08:18:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 1005466)
Bună dimineaţa, văd că încă nu s-a trezit nimeni. Vă invit la o cafea/ un ceai verde![*mic-dejun*]

Buna dimineata!!!Eu eram treaza de la 6 dimineata, ma pregateam pentru serviciu.Mi-am luat tura in primire:)Cu gandul la Slabute am si gresit o factura:))A fost nevoie,dupa mult timp,de storno...:-< Eh,trece:))
Ati baut cafeluta?Eu nu mai vreau sa beau cafeluta decat seara,pe schimbul 3.Si de azi nici tigari nu am mai cumparat,desi sunt sigura ca pe la ora 14-15 sigur o sa simt ca innebunesc,asa ca o sa am nevoie de ajutorul vostru,sa ma tineti de vorba, sa am activitate si sa uit:);))

Aseara am facut sport cand am ajuns acasa, 30 min TJ fat blaster:)

Va pup!Sa aveti o zi merveillioasa:)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:53:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO