forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=433)
-   -   Jurnal VOINTA (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12705)

crina38 27 mai 2016 15:55:40

Re: Jurnal VOINTA
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1412892)
Toți avem suișuri și coborâșuri. Important este sa reușim sa ne adunam forțele și sa mergem mai departe. Gandeste-te la o echipa de fotbal care primeste gol. Ce face? Se gândește ca totul e pierdut și abandonează și mai primește 10 goluri sau își mobilizează toate forțele ca sa câștige? Hai, mobilizarea!!! :)

da asa e, ai dreptate, imi place comparatia;)

crina38 27 mai 2016 15:58:08

Re: Jurnal VOINTA
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1412904)
Incearca sa elimini din casa dulciurile. Daca nu le ai - nu ai sa cedezi. Mai bine incerci fie sa faci ceva dulce dietetic in cantitate mica in casa - sigur ai ceva preferinte ( inghetata, compot, budinci etc) fie daca nu ai timp si chef sa bucataresti iti cumperi ceva dulce dietetic ( cantitate mica - doar pentru cazuri extreme).

Si multa autosugestie. Daca te vei gandi mereu ca ai nevoie de ceva dulce si ce bun e dulcele si cum nu poti trai fara el ... cu siguranta vei tot ceda indiferent ce iti propui.
Mai bine iti sugerezi ca iti plac legumele, fructele mai putin dulci pe post de desert.

In loc sa te gandesti ca senzatia de satietate e reconfortanta mai bine iti sugerezi ca burta plina e o senzatie neplacuta care te face sa te simti greoaie si mai curand o stare de usoara foame e cea care iti place, care te face sa te simti alerta.

Pana la urma totul e in mintea noastra.

asa e, interesant modul asta de gandire, e o idee buna , am sa incerc sa reglez "setarile"
merci;)

crina38 31 mai 2016 14:28:41

Re: Jurnal VOINTA
 
nu am mai reusit sa tin deloc si am iar 85.9kg.Bravo ce sa zic, oricum nu m-am lasat si samb + dumin am facut sport ca lumea......Cateodata ma gandesc ca asa o sa raman grasa, nu mai am ambitie deloc.....parca se duce odata cu inaintarea in varsta....Ma gandesc ca vin caldurile alea acum si nu o sa mai am sub ce haine sa ma ascund..OK, am doar o zi proasta

crina38 02 iun 2016 16:05:50

Re: Jurnal VOINTA
 
85.6kg !!! parca vreau sa ma ingras nu sa slabesc
Si iar imi propun de azi sa ma abtin de la mancare si sa consum in cantitati normale......

crina38 09 iun 2016 11:30:33

Re: Jurnal VOINTA
 
85.4kg...parca bat pasul pe loc...dar nici eforturi nu fac..of

crina38 10 iun 2016 15:31:52

Re: Jurnal VOINTA
 
joia viitoare vreau sa ajung tickerul din urma si sa-l si modific in jos...gata cu prostiile !!!!!
Hai cu slabitul!!! :))))))))))))))

crina38 16 iun 2016 10:34:41

Re: Jurnal VOINTA
 
Modificat ticker, stabilit target si la drum...nu se mai poate asa !!!!!

alina_neamt 16 iun 2016 13:01:10

Re: Jurnal VOINTA
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 1414954)
Modificat ticker, stabilit target si la drum...nu se mai poate asa !!!!!

Bafta la drum! :)
Nimic nu e imposibil' Fixeaza tinta! Elimina cat mai mult din tentatii! Fii realista cu kilogramele si timpul dedicat pierderii lor! Putine dar sigure! Ai rabdare! Asculta si intelege corpul! Nu fi drastica cu el ca te va taxa! Micsoreaza cantitatile! Fa sport!
Usor de zis dar greu de facut ! Asa-i? Daca ti-ai pus un cap ca vrei sa slabesti cerceteaza ce e mai bun si alege o dieta! Ai vointa! Se vede dupa denumirea jurnalului! :)
Incearca sa treci meniul zilnic!
Poti incerca si sa numeri caloriile!
Succes!
Vei reusi!

crina38 17 iun 2016 15:45:55

Re: Jurnal VOINTA
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 1415009)
Bafta la drum! :)
Nimic nu e imposibil' Fixeaza tinta! Elimina cat mai mult din tentatii! Fii realista cu kilogramele si timpul dedicat pierderii lor! Putine dar sigure! Ai rabdare! Asculta si intelege corpul! Nu fi drastica cu el ca te va taxa! Micsoreaza cantitatile! Fa sport!
Usor de zis dar greu de facut ! Asa-i? Daca ti-ai pus un cap ca vrei sa slabesti cerceteaza ce e mai bun si alege o dieta! Ai vointa! Se vede dupa denumirea jurnalului! :)
Incearca sa treci meniul zilnic!
Poti incerca si sa numeri caloriile!
Succes!
Vei reusi!

multumesc pentru incurajari>:D<
Exact: usor de zis , greu de aplicat dar nu imposibil.
Hai ca pot !:DVreau marti cand ma cantaresc sa fie sub 84.5kg !!!Plec la munte si eu cand nu sunt acasa slabesc:)
pup

rozica1965 17 iun 2016 15:59:40

Re: Jurnal VOINTA
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 1412815)
multumesc de incurajari.
Cateodata sunt foarte increzatoare ca o sa reusesc dar cand vad ca nu sunt doar 2 sau 3 sau 5 kg de dat jos ci muuult mai multe ma apuca groaza....
Multa lume imi spune ca exagerez ca sunt inalta si nu se vad chiar asa de mult , ca nu sunt chiar atat de grasa cum ma vad eu dar eu am fost obisnuita cu mine intre 65-72kg nu 80 si cate am acum:(( !!!!!
Gata cu vaitatul ...la treabab-)

Chiar asa.......la treaba!!!!!;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:12:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO