forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=446)
-   -   O luna fara dulciuri!! Partea III (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3766)

anqutz 08 mai 2010 16:48:28

Re: O luna fara dulciuri!!! Partea II
 
Citat:

Anterior postat de Vivianna (Post 180200)
Multumim de sfaturi>:D<

Cp!

Aparent, am ajuns la partea a 3-a. :P Eu am inceput-o in avans, pt ca am trisat o data cu gogosi. :(

anqutz 10 mai 2010 18:13:32

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
Ce putina lume e in faza 3. :P

Fetelor, eu imi anunt la luna fara dulce. =(( Ieri am mancat 3 linguri de inghetata pt ca muream de pofta. O ora intreaga, in loc sa ma concentrez la invata, numai la asta m-am gandit. Si cum de acum si pana la licenta o sa am de invatat zilnic, trebuie sa acopar in fiecare zi 80 de pag (sa le sintetizez) ca sa fac fata, nu vreau sa ma frustrez si in loc sa stau sa invat sa ma gandesc la cioco sau la mai stiu eu ce. Sau sa nu imi pot face o cafea care s ama tina treaza pt ca nu o pot indulci, deci nici bea.

De azi sunt strict la SB, dar care mai perimite si dulciuri, in cantitati mici, cu indulcitor. Zahar nu o sa mananc in continuare. :)

Sunt aici insa pt cine mai vrea sa renunte la dulce. >:D<

Cu rusine, ma declar invinsa!

Cintya 10 mai 2010 21:31:59

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
Eu am o problema mare cu dulciurile.. nu trece o zi fara sa mananc ciocolata sau inghetata( incerc sa reduc cantitatile cand sunt la dieta) ... De maine ma inscriu in concurs... Pana pe 11 iunie nu am voie nimic dulce :D O sa fie infernal pt mine, dar trebuie sa imi demostrez mie ca sunt mai puternica decat dulciurile.:x Sper sa reusesc, desi..sincer.. imi e frica de esec :-s

celi 11 mai 2010 16:45:28

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
Fetele eu mâine am o lună fără dulce... și nici măcar nu a fost greu. Nu vreau să mă opresc pentru că renuntarea asta mi-a adus beneficii. Parcă pap mai putin ca inainte, nu știu, poate dulcele îmi făcea poftă de mâncare.
Azi mi-am luat latte machiato și mi-am pus un pliculeț de zahar în el... așa ca și recompensă :D
Deci mâine încep iar... spre ca data asta să fie și mai ușor.

sunshine 11 mai 2010 17:36:55

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
ma alatur si eu grupului. dar eu imi propun o luna fara ciocolata. un viciu. wish me luck:D

anqutz 11 mai 2010 18:11:50

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
Bi ne ati venit fetelor! Felicitari Celi pt reusita! [*128*][*4*][*4*][*4*]

Fetelor, nu va faceti ganduri ca nu reusiti. Daca gasiti puterea in voi o sa reuiti sa treceti si peste asta. E doar o mica provocare. Plus ca acum vine si vara si trebuie sa aratam cat mai bine si mai sexy. :P Va spun din experienta, desi am zis ca nu mai tin o luna fara dulce pana dupa licenta, m-am dezobisnuit sa mananc dulciuri si nu mai reprezinta o asa de mare tentatie pt mine. #:-s

Red_Rose 11 mai 2010 18:22:10

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
de data asta as tine si eu.Am incercat de mai multe ori dar nu mi-a reusit.Taman cam pe atunci o sa termin bacul si o sa mergem poate cu prietenile la o cafea si atunci iata imi voi permite o buc maricica de tort sau ceva de genul.Pina atunci tre de tinut pofta in maini ca dulciurile anume imi fac pofta de mincare si imi strica toate planurile ca daca ma scap in ele o iau razna peurma :) O sa imi permit niste fructe uscate ca in loc de dulce,niste curmale sau smochine sint ideale pt asa ceva ca is ft dulci.La scoala o sa-mi permit o banana din cind in cind ca doar asta din fructe se vinde acolo.Eu am rezistat la inceput si juma de an fara dulce,asa ca o luna o sa pot.

Un Pai Roz 11 mai 2010 18:25:30

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
aha....v-am prins...nu stiam pe unde va ascundeti cu luna fara dulce :))
eu am deja 16 zile din luna 2 si vreau sa tin pana pe 1 iunie....
de azi renunt si la paine, mi-e foarte greu, dar asta ma va duce mai aproape de scopul meu..
Anqutz, tu esti intr-o perioada stresanta acum si, mai ales ca inveti mult, organismul nu are nevoie de inca un stres in plus cu dulcele...eu sunt sigura ca nici nu o sa papi mult dulce pentru ca te ai dezintoxicat de el :-* >:D<

sunshine 11 mai 2010 18:32:21

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
wow pai roz:) imi place ca esti ambitioasa, deja luna a 2.. anqutz chiar daca nu mai tii luna fara dulce, eu cred ca tu ti ai atins scopul: dulciurile nu mai reprezinta o tentatie atat de mare. Felicitari!

anqutz 11 mai 2010 18:33:55

Re: O luna fara dulciuri!! Partea III
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 183945)
aha....v-am prins...nu stiam pe unde va ascundeti cu luna fara dulce :))
eu am deja 16 zile din luna 2 si vreau sa tin pana pe 1 iunie....
de azi renunt si la paine, mi-e foarte greu, dar asta ma va duce mai aproape de scopul meu..
Anqutz, tu esti intr-o perioada stresanta acum si, mai ales ca inveti mult, organismul nu are nevoie de inca un stres in plus cu dulcele...eu sunt sigura ca nici nu o sa papi mult dulce pentru ca te ai dezintoxicat de el :-* >:D<

Asa sa fie. Cand am mancat oricum am luat 3 linguri de inghetata, nu am ras cele 2 cutii. :)) Si nu am mai mancat dulce de atunci. Bine, ca abia au trecut 2 zile, dar al meu prieten m-a cam perpelit aseara la 12 noatea cu ce manca el. =((

Sa zice ca pt a functiona bine, creieul are nevoie de carbo si eu ii mai dau cate o bucata de cioco ca sa fie happy. :P

Nici eu nu pap paine. :D Ma duc acum sa ma inscriu in sb tau.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:15:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO