forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=452)
-   -   De Craciun vom fi mai " BUNE" ! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10673)

adinico 02 dec 2011 10:31:23

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
neata Elysee!!...relativa chetsia cu cumintenia ca io asearam-am rasfatat cu un vin fiert ...dupa ce am fost 4-5 ore pe afara ! a mers la fix:D>:D<>:D<>:D<
succes la meniuri...
poop zi buna!:)

Elysee 05 dec 2011 21:00:57

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Buna dragele mele colege:-*>:D<:-*
Se pare ca pe la noi este c-am liniste:(
Ce se intampla de nu avem actiune deloc:-/
O sa incerc sa intru zilnic si sa fac,,sa mearga treaba,, pe aici;)

Eu nu am slabit inca deloc de la inceputul concursului insa am mari sperante:)
De azi m-am apucat mai serios de sport si sper s-o tin tot asa;)


Voi ce ati mai facut cu ce va mai laudati???
Cine a slabit pana acum:-/...mireea si miha parca sau gresesc?

Va astept la putina barfa pe aici:)

Elysee 05 dec 2011 21:24:03

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Scumpele: loremimisi, alize, anamaria si adnico...sa nu uitati sa va setati kg cel tarziu maine caci altfel ne penalizeaza slabuta:(

Sper sa ne mearga mai bine de saptamana viitoare caci noi suntem la ora actuala c-am pe ultimul loc:(
Eu nu am reusit sa slabesc nici un gram, insa o sa ma straduiesc cu papat mai sanatos (fara prea mult dulce) si sport.
Sper sa-mi fiti alaturi si sa reusim:)

Prapadeala 05 dec 2011 21:48:35

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 868428)
Buna dragele mele colege:-*>:D<:-*
Se pare ca pe la noi este c-am liniste:(
Ce se intampla de nu avem actiune deloc:-/
O sa incerc sa intru zilnic si sa fac,,sa mearga treaba,, pe aici;)

Eu nu am slabit inca deloc de la inceputul concursului insa am mari sperante:)
De azi m-am apucat mai serios de sport si sper s-o tin tot asa;)


Voi ce ati mai facut cu ce va mai laudati???
Cine a slabit pana acum:-/...mireea si miha parca sau gresesc?

Va astept la putina barfa pe aici:)


Buna Miha, da, am slabit 100 grame :))

Pana saptamana viitoare sper sa slabesc mai mult.....nu ma las pana nu devin o slabuta :)

Prapadeala 05 dec 2011 21:50:46

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 868452)
Scumpele: loremimisi, alize, anamaria si adnico...sa nu uitati sa va setati kg cel tarziu maine caci altfel ne penalizeaza slabuta:(

Sper sa ne mearga mai bine de saptamana viitoare caci noi suntem la ora actuala c-am pe ultimul loc:(
Eu nu am reusit sa slabesc nici un gram, insa o sa ma straduiesc cu papat mai sanatos (fara prea mult dulce) si sport.
Sper sa-mi fiti alaturi si sa reusim:)


Miha, sa nu fi suparata pe tema asta...la sfarsit nu vom fi pe ultimul loc... vom niste slabute premiante, sunt sigura de asta ;;)

Elysee 05 dec 2011 21:57:12

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 868508)



Miha, sa nu fi suparata pe tema asta...la sfarsit nu vom fi pe ultimul loc... vom niste slabute premiante, sunt sigura de asta ;;)

Nu sunt suparata scumpa, insa ma simt ,nu stiu cum,, caci nu am reusit sa dau nimik jos:(

Am vazut ca te-ai lasat si tu de rina...sa-mi spui cum te simt dupa vreo 2-3 zile de papat normal ( sunt curioasa)

Eu am zis ca nu mai incerc nici o dieta pt ca sanatatea mea este mai importanta.
Chiar acum citesc despre dieta Dukan si mi se pare interesanta pe noi ,,carnivorele,,si putin riscanta pt ca nu prea papam legume si fructe i prima faza. Ce stii despre aceasta dieta:-/:-/:-/

Tu ce diete ai mai tinut inainte???

Prapadeala 05 dec 2011 22:04:48

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 868522)

Nu sunt suparata scumpa, insa ma simt ,nu stiu cum,, caci nu am reusit sa dau nimik jos:(

Am vazut ca te-ai lasat si tu de rina...sa-mi spui cum te simt dupa vreo 2-3 zile de papat normal ( sunt curioasa)

Eu am zis ca nu mai incerc nici o dieta pt ca sanatatea mea este mai importanta.
Chiar acum citesc despre dieta Dukan si mi se pare interesanta pe noi ,,carnivorele,,si putin riscanta pt ca nu prea papam legume si fructe i prima faza. Ce stii despre aceasta dieta:-/:-/:-/

Tu ce diete ai mai tinut inainte???

Dukan-ul cred ca e ok pentru cineva carnivor.

Eu am tinut un fel de South Beach - am tinut SB faza 1 cam o saptamana si dupa aia am continuat cu un fel de faza 2, in sensul ca mai mancam 2-3 biscuitei dimineata, in rest putini carbo si multe proteine.

Momentan ma simt slabita si nu ma voi baga la ceva strict. Voi evita dulciurile si tot ce e daunator, voi papa in jur de 1200 calorii si voi face sport.

Elysee 05 dec 2011 22:20:10

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 868531)


Dukan-ul cred ca e ok pentru cineva carnivor.

Eu am tinut un fel de South Beach - am tinut SB faza 1 cam o saptamana si dupa aia am continuat cu un fel de faza 2, in sensul ca mai mancam 2-3 biscuitei dimineata, in rest putini carbo si multe proteine.

Momentan ma simt slabita si nu ma voi baga la ceva strict. Voi evita dulciurile si tot ce e daunator, voi papa in jur de 1200 calorii si voi face sport.

Si eu am tinut SB si a fost cat de cat ok cu ea, numai ca am slabit foarte putin cu ea. De faptc-am cu toate dietele am slabit putin, nu stiu una care sa fi dat mare randament la mine:(:-/
Cred ca am slabit mai mult cu mancatul sanatos si sport.

Nu stiu ce sa fac exact sa ma apuc de ceva sau mai bine o las pe sanatos si sport:-/
Poate ca dupa sarbatori o sa ma apuc de ceva...daca nu mi-l aduce Mosul pe ,,bebe,,:)

Prapadeala 05 dec 2011 22:25:22

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 868550)

Si eu am tinut SB si a fost cat de cat ok cu ea, numai ca am slabit foarte putin cu ea. De faptc-am cu toate dietele am slabit putin, nu stiu una care sa fi dat mare randament la mine:(:-/
Cred ca am slabit mai mult cu mancatul sanatos si sport.

Nu stiu ce sa fac exact sa ma apuc de ceva sau mai bine o las pe sanatos si sport:-/
Poate ca dupa sarbatori o sa ma apuc de ceva...daca nu mi-l aduce Mosul pe ,,bebe,,:)


Eu zic ca sanatos si sport o sa fie ok, mai ales ca vin sarbatorile...daca mancam normal, mai ales ca nu ne-a mai iesit Rina, intram cu mai putine pofte in sarbatori. Cam asta e parerea mea...

Prapadeala 05 dec 2011 22:26:22

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Mic reminder - Lore, Alize si Adi sa nu uitati sa va setati greutatea :-*

Elysee 05 dec 2011 22:29:41

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 868554)



Eu zic ca sanatos si sport o sa fie ok, mai ales ca vin sarbatorile...daca mancam normal, mai ales ca nu ne-a mai iesit Rina, intram cu mai putine pofte in sarbatori. Cam asta e parerea mea...

Ai dreptate. O sa continui cu papat sanatos si sport pana dupa sarbatori. Daca nu sunt multumita de ce rezultate am poate ca o sa incerc si altceva.

Prapadeala 07 dec 2011 22:35:48

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Buna seara, colegele mele >:D<

Ce mai faceti?

Am vazut ca noi nu suntem foarte active pe aici :(. Eu zic sa incepem sa ne cunoastem mai bine.

Sa incep eu ... ma numesc Mihaela (o parte din voi stiti asta), am 27 de ani, sunt economist de meserie, sunt sedentara datorita meseriei si doresc sa imi schimb stilul de viata intr-unul cat mai sanatos. Sunt casatorita, copii inca nu am si ma chinui sa schimb si stilul de viata al sotului meu. El nu are probleme cu greutatea, este genul mereu slab si cu arderi intense, dar are probleme cu colesterolul cu toate ca nu mananca prajeli, grasimi :(. Oricum incerc sa duc munca de lamurire cu el sa renunte la cola :D.

Voi ce spuneti de voi?

Va pup si sper sa citesc cat mai multe despre voi si viata voastra

Elysee 07 dec 2011 23:15:11

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 870795)
Buna seara, colegele mele >:D<

Ce mai faceti?

Am vazut ca noi nu suntem foarte active pe aici :(. Eu zic sa incepem sa ne cunoastem mai bine.

Sa incep eu ... ma numesc Mihaela (o parte din voi stiti asta), am 27 de ani, sunt economist de meserie, sunt sedentara datorita meseriei si doresc sa imi schimb stilul de viata intr-unul cat mai sanatos. Sunt casatorita, copii inca nu am si ma chinui sa schimb si stilul de viata al sotului meu. El nu are probleme cu greutatea, este genul mereu slab si cu arderi intense, dar are probleme cu colesterolul cu toate ca nu mananca prajeli, grasimi :(. Oricum incerc sa duc munca de lamurire cu el sa renunte la cola :D.

Voi ce spuneti de voi?

Va pup si sper sa citesc cat mai multe despre voi si viata voastra

Buna scumpa si scumpelor colege>:D<:-*>:D<
Sunt de aceeasi parere cu Mihaela, cred ca ar trebui sa ne cunoastem mai bine si sa ne facem si noi cuibusorul nostru aici.
Ce ziceti va bagati alaturi de ,,noi,,:-/:-/:-/

Sunt si eu tot Mihaela, am 29 de ani si locuiesc in cel mai frumos oras turistic de pe insula Corsica.
Este foarte frumos aici insa pt ,,noi,, locuitori este un chin... cand vrem sa facem cumparaturi mai mari:( ,asa ca traiasca internetul caci datorita lui am ce-mi trebuie in casa#:-s
Pe 15 Octombrie 2011 am avut nunta cu barbatul vietii mele:x:x:x ,copii inca nu avem:(, insa speram sa vina cat mai repede caci ii asteptam cu nerabdare;)
Ps: Mosule vezi ce faci ca te asteptam cu vestea ce-a mare;)

Elysee 09 dec 2011 20:38:38

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Buna colegele mele dragi>:D<:-*>:D<
Ce faceti , ce mai e nou pe la voi, cum o duceti cu rina si cu sportul???

Eu pot sa ma ,,laud,, cu 45 min de tae bo si 5min de hip-hop abs intens:)
Sper sa ma prindeti din urma:P

Haideti si voi la o vorba pe aici.
Daca sunteti cuminti o sa va aduc o feliuta de cozonac bun, bun rau[*23*]

Va astept!!!:-*:-*:-*

Prapadeala 10 dec 2011 15:41:02

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Am sosit si eu pe la noi prin casuta :)

Raportez zile cuminti la mancare si sport. Deja am 3 zile de sport saptamana aceasta si ma mai duc si maine la aerobic. Nu prea am avut chef de bici sapt asta si am facut 2 zile Tae bo la TV si doua zile ma duc la sala.

Sper sa reusesc sa imi iau joi si vineri concediu si atunci joi dimineata m-as duce la sala, unde am un program super de cardio...cand am mai fost de 1 decembrie mi s-a parut super intens.

Luni sper sa aduc vesti bune la cantar ;;)

adinico 13 dec 2011 12:35:45

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Buna!!!!!!:):)
Ce faceti dragelor>:D<>:D<
eu desi am notat 71.2 azi la tiker vad ca nu e luat in considerare minusul la concurs:( dar asta e intreb la forum .....oricum am 2 cm -sold 2cm pulpa:) si 2cm minus la piept:( si ma simt super!:)
voi?
Mihaela am vazut minusul tau ..super:)
Elysee tu ? ce face genunchiul?

>:D<>:D<>:D< ZI MINUNATA !

Prapadeala 13 dec 2011 13:11:54

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 876095)
Buna!!!!!!:):)
Ce faceti dragelor>:D<>:D<
eu desi am notat 71.2 azi la tiker vad ca nu e luat in considerare minusul la concurs:( dar asta e intreb la forum .....oricum am 2 cm -sold 2cm pulpa:) si 2cm minus la piept:( si ma simt super!:)
voi?
Mihaela am vazut minusul tau ..super:)
Elysee tu ? ce face genunchiul?

>:D<>:D<>:D< ZI MINUNATA !

Adinico nu e luat in considerare ca ti-ai setat si ieri greutatea si dc iti setezi luni greutatea aia e luata in considerare... oricum daca nu e luat sapt asta minusul in considerare, va fi luat sapt viitoare...deci totul e super...important e ca suntem cuminti si rezultatele se vad

va pup :-*

adinico 14 dec 2011 14:14:30

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 876127)

Adinico nu e luat in considerare ca ti-ai setat si ieri greutatea si dc iti setezi luni greutatea aia e luata in considerare... oricum daca nu e luat sapt asta minusul in considerare, va fi luat sapt viitoare...deci totul e super...important e ca suntem cuminti si rezultatele se vad

va pup :-*

da am intrat luni pe modif ticker ptr km paris asa e ..si-o fi considerat accesata sectiunea tiker si ....asta e ...sapt viitoare le modific concomitent:)>:D<>:D<
pupicei

Prapadeala 15 dec 2011 12:19:23

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 877141)
da am intrat luni pe modif ticker ptr km paris asa e ..si-o fi considerat accesata sectiunea tiker si ....asta e ...sapt viitoare le modific concomitent:)>:D<>:D<
pupicei


Ok...oricum cel mai important e ca sunt grame date jos... bv tie..

Mie imi e frica de cantarul de luni pentru ca o sa fiu in acea perioada a lunii :((

Ce mai faceti, fetelor!

Cum merge in rest...eu astept sarbatorile, cu toate ca inca nu am facut nimic ;))

anamaria petreus 15 dec 2011 14:12:34

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 870795)
Buna seara, colegele mele >:D<

Ce mai faceti?

Am vazut ca noi nu suntem foarte active pe aici :(. Eu zic sa incepem sa ne cunoastem mai bine.

Sa incep eu ... ma numesc Mihaela (o parte din voi stiti asta), am 27 de ani, sunt economist de meserie, sunt sedentara datorita meseriei si doresc sa imi schimb stilul de viata intr-unul cat mai sanatos. Sunt casatorita, copii inca nu am si ma chinui sa schimb si stilul de viata al sotului meu. El nu are probleme cu greutatea, este genul mereu slab si cu arderi intense, dar are probleme cu colesterolul cu toate ca nu mananca prajeli, grasimi :(. Oricum incerc sa duc munca de lamurire cu el sa renunte la cola :D.

Voi ce spuneti de voi?

Va pup si sper sa citesc cat mai multe despre voi si viata voastra

ceau, eu ma numesc anamaria, am si eu 27 de ani, sunt la fel ca si tine economist,sunt casatorita si am o fetita de 2 ani si 3 luni (sensul vietii mele). eu de cand ma stiu tot intr-o dieta sunt caci am un organism foarte lenes :">.

va pup

adinico 15 dec 2011 14:51:27

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de anamaria petreus (Post 878128)
ceau, eu ma numesc anamaria, am si eu 27 de ani, sunt la fel ca si tine economist,sunt casatorita si am o fetita de 2 ani si 3 luni (sensul vietii mele). eu de cand ma stiu tot intr-o dieta sunt caci am un organism foarte lenes :">.

va pup

ceau si eu tot ......economist :D o punem de-o inventariere sau bilant :D......36 ani ....copil 9 ani ;;);;);;) de cand ma stiu nu am fost o slabanoaga ci ceva asa cu forme:D
va pup:-*
----------am uitat sa mentionez reeditez...casatorita ...

Prapadeala 17 dec 2011 13:39:23

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Fetelor, vin spasita sa va spun ca luni s-ar putea sa nu aduc vesti bune =(( ..ieri a fost petrecerea de Craciun la firma si cu totii ne-am facut de cap... am baut mult alcool, whisky cu cola :(( ...la capitorul mancare nu am fost dezastru, dar alcoolul ma va da peste cap... imi pare rau.

Azi si maine voi trage sa recuperez, dar azi nici sportul nu prea a mers. Aseara am si dansat super mult si fiind pe tocuri, acum ma dor picioarele rau, in special talpile...

In rest saptamana care a trecut am fost cuminte, atat la sport cat si la alimentatie.

Sper ca mai pe seara sa imi revin si sa mai fac niste sport, momentan am reusit doar 25 de min de Rockin Body.

Pentru ieri nu mai imi completez meniul ca nu prea stiu cantitatile la ce am mancat la petrecere, oricum aveam 1100 de calorii dinainte.

Partea oarecum buna e ca tort nu am papat, deci nu am dat iama si in dulciuri, macar atat ca in rest oricum sunt dezamagita de mine =((=((=((

loremimisi 17 dec 2011 16:04:07

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 879515)
Fetelor, vin spasita sa va spun ca luni s-ar putea sa nu aduc vesti bune =(( ..ieri a fost petrecerea de Craciun la firma si cu totii ne-am facut de cap... am baut mult alcool, whisky cu cola :(( ...la capitorul mancare nu am fost dezastru, dar alcoolul ma va da peste cap... imi pare rau.

Azi si maine voi trage sa recuperez, dar azi nici sportul nu prea a mers. Aseara am si dansat super mult si fiind pe tocuri, acum ma dor picioarele rau, in special talpile...

In rest saptamana care a trecut am fost cuminte, atat la sport cat si la alimentatie.

Sper ca mai pe seara sa imi revin si sa mai fac niste sport, momentan am reusit doar 25 de min de Rockin Body.

Pentru ieri nu mai imi completez meniul ca nu prea stiu cantitatile la ce am mancat la petrecere, oricum aveam 1100 de calorii dinainte.

Partea oarecum buna e ca tort nu am papat, deci nu am dat iama si in dulciuri, macar atat ca in rest oricum sunt dezamagita de mine =((=((=((

Buna..........si nu-i nimic..........te-ai distrat si e ok...........meniul de ieri te rog sa-l comletezi oricum.........nu trebuie sa avem meniuri lipsa..........mai ai timp sa recuperezi........cantarirea poti sa o faci marti si tot marti sa-ti setezi greutatea.......chiar daca e cu cateva sute de grame minus trebuie sa ti-o treci........important e sa nu fi pe plus...........acum treci la sport si daca esti cuminte pana marti ai sa vezi ca va fi bine........cum de saptamana trecuta pana aceasta saptamana am urcat 2 locuri in concurs (si ai vazut ca per total echipa nu am slabit foarte multe kg ) si sper sa continuam la fel........conteaza sa fim consecvente ca si pana acum.........sport ,meniuri.........etc..........te pup si te astept marti cu vesti bune........capul sus.........

Prapadeala 17 dec 2011 18:51:08

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de loremimisi (Post 879584)
Buna..........si nu-i nimic..........te-ai distrat si e ok...........meniul de ieri te rog sa-l comletezi oricum.........nu trebuie sa avem meniuri lipsa..........mai ai timp sa recuperezi........cantarirea poti sa o faci marti si tot marti sa-ti setezi greutatea.......chiar daca e cu cateva sute de grame minus trebuie sa ti-o treci........important e sa nu fi pe plus...........acum treci la sport si daca esti cuminte pana marti ai sa vezi ca va fi bine........cum de saptamana trecuta pana aceasta saptamana am urcat 2 locuri in concurs (si ai vazut ca per total echipa nu am slabit foarte multe kg ) si sper sa continuam la fel........conteaza sa fim consecvente ca si pana acum.........sport ,meniuri.........etc..........te pup si te astept marti cu vesti bune........capul sus.........


Buna, am trecut meniul...il am ...nu am trecut ce am baut... nici nu am vazut dc sunt caloriile bauturilor pe aici....asa cred ca voi face... imi voi seta marti dimineata greutatea... sport am facut sapta asta si am facut chiar intens :)

Tu cum mai esti de cand ai reintrodus proteinele?

Prapadeala 18 dec 2011 10:38:33

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Neata fetelor, vin cu vesti oarecum imbucuratoare... escapada de vineri nu se vede chiar atat de rau... am momentan un -200 de grame, stiu ca putea fi mai bine, dar ma bucur ca nu e pe plus si sa aduc depunctari echipei.

Fetelor, am ajuns sa imi fie frica de sarbatori... nu vreau neaparat sa slabesc, dar macar sa ma mentin. De Craciun ma duc la mama si va fi dezastru.... vrea sa gateasca cat pentru o aramata cu toate ca vom fi doar 3 - eu, ea si sotul meu. Ea este tot asa cu dieta si a zis ca de sarbatori isi face putin de cap, dar imi e frica. Ea este o persoana grumanda care in ultimele luni a fost cuminte si a slabit 14 kg, sper sa nu puna multe acum de sarbatori pe ea...

Cum sa abordez problema sarbatorilor astfel incat sa nu ma ingras?

alize 19 dec 2011 00:14:03

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Buna seara dragelor!:-*Imi mai fac si eu aparitia pe forum si in pagina de concurs:D
O sa ma prezint si eu asa cum este frumos:
Numele meu este Elena,am 23 ani si inca sunt studenta(master).Inca nu mi-am gasit un loc de munca,dar nu-mi pierd speranta,iar sufletul pereche nu l-am intalnit pana acum.:D
De cand ma stiu am fost la cura,m-am infometat,am slabit si m-am ingrasat bruc,lucru care a dus la aparitia uratelor vergeturi.Anul acesta a fost anul in care mi-am atins scopul ,acela de a avea un corp ok si chiar ma simteam bine in pielea mea.Am reusit datorita dietei rina.Nu pot sa spun ca am tinut-o cu sfintenie,dar nici ca am trisat prea mult,dar si cu ajutorul sportului.Din punctul meu de vedere mentinerea este foarte grea,se si vede de altfel,datorita faptului ca acele kg pierdute s-au redepus si toata munca mea s-a dus.
Acum,sunt sigura ca se poate,mi-am demonstrat-o singura,sa reajung la kg dorite si sa ma simt din nou bine in pielea mea.Unii prieteni imi spun ca sunt nebuna si ca sunt ok asa,dar atat timp cat eu nu ma simt bine,consider ca trebuie sa fac ceva in privinta asta.Nu vreau sa fiu una din fetele alea fara forme,pe care le bate vantul pe strada;poate voua vi se pare ca am putine kg,dar fiind scunda,1,54m, se vede foarte bine ca sunt plinuta.
Ma bucur foarte mult ca fac parte din echipa voastra si sunt sigura ca impreuna vom ajunge exact acolo unde ne dorim!
Va pup!:-*>:D<

Prapadeala 19 dec 2011 13:32:16

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Ce fac colegele mele? Cum sunteti?

Acum intram in vacanta ;;)

Mi-am setat greutatea, -200 de grame, mi-am verificat meniurile si sportul si zic ca putem intra linistite in vacanta si sa-l asteptam pe mos.

Va pup :-*

alize 20 dec 2011 10:06:29

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
VACANTAAAAAAA!!!!!!!!!!!de cand o asteptam!Sper sa incepem in forta dupa sarbatori!Va pup

Prapadeala 21 dec 2011 22:58:31

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Am trecut si eu pe la noi prin casuta...

Fetelor, ce bine ca am intrat in vacanta si ca m-am cantarit luni cand cantarul inca arata bine;;).... ieri dimineata arata 57.5 si acum pe seara arata 58.1:(...totul cred ca e de la rusi care si-au facut aparitia plini de forte sa ma chinuie rau... a trebuit sa iau si pastile de dureri...mama lor de rusi....


Pana luni sper sa isi revina nenorocirea asta de cantar...am inteles ca azi a aratat mai mult ca mi-am cam facut de cap ieri :">, zici ca am fost pe alata planeta, nu pe planeta logicii si a gandirii >:)>:)

Prapadeala 21 dec 2011 23:00:11

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de alize (Post 880182)
Buna seara dragelor!:-*Imi mai fac si eu aparitia pe forum si in pagina de concurs:D
O sa ma prezint si eu asa cum este frumos:
Numele meu este Elena,am 23 ani si inca sunt studenta(master).Inca nu mi-am gasit un loc de munca,dar nu-mi pierd speranta,iar sufletul pereche nu l-am intalnit pana acum.:D
De cand ma stiu am fost la cura,m-am infometat,am slabit si m-am ingrasat bruc,lucru care a dus la aparitia uratelor vergeturi.Anul acesta a fost anul in care mi-am atins scopul ,acela de a avea un corp ok si chiar ma simteam bine in pielea mea.Am reusit datorita dietei rina.Nu pot sa spun ca am tinut-o cu sfintenie,dar nici ca am trisat prea mult,dar si cu ajutorul sportului.Din punctul meu de vedere mentinerea este foarte grea,se si vede de altfel,datorita faptului ca acele kg pierdute s-au redepus si toata munca mea s-a dus.
Acum,sunt sigura ca se poate,mi-am demonstrat-o singura,sa reajung la kg dorite si sa ma simt din nou bine in pielea mea.Unii prieteni imi spun ca sunt nebuna si ca sunt ok asa,dar atat timp cat eu nu ma simt bine,consider ca trebuie sa fac ceva in privinta asta.Nu vreau sa fiu una din fetele alea fara forme,pe care le bate vantul pe strada;poate voua vi se pare ca am putine kg,dar fiind scunda,1,54m, se vede foarte bine ca sunt plinuta.
Ma bucur foarte mult ca fac parte din echipa voastra si sunt sigura ca impreuna vom ajunge exact acolo unde ne dorim!
Va pup!:-*>:D<

Jobul va veni el...in viata asta toti vom avea joburi sa ne saturam de ele... iar sufletul pereche va veni si el cand nu te vei astepta, dar iti vei da seama si o sa vezi ca va fi frumos, te vei dezvolta si mai mult si veti "creste" impreuna :-*

Elysee 31 dec 2011 15:01:41

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Fie ca anul 2012 sa va aduca multa sanatate, fericire, multe realizari, si bucurii alaturi de cei dragi.
LA MULTI ANI!!!

Prapadeala 02 ian 2012 13:08:41

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
La multi ani >:D<>:D<>:D<

Eu din pacate nu vin cu vesti bune, domnul cantar a binevoit sa isi faca rau de tot de cap --> +2kg de sarbatori. Nici macar eu nu stiu cum de am crescut atat de mult, am mancat de toate dar nu atat de multe. Imi completam meniurile si imi aparea in unele zile + 2kg pe luna, in altele eram pe 0 si oricum nicio estimare nu depasea +2kg/luna, dar eu le-am luat in 2 saptamani.

Imi pare rau ca am dat-o in bara de sarbatori, dar oricum voi trage tare acum astea 6 saptamani care au mai ramas de concurs, mai ales ca pana in martie vreau sa dau jos 5 kg

adinico 03 ian 2012 10:11:37

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
La multi ani dragele mele !!!:)
In noul an tot ce va doriti sa se indeplineasca :):-*

cred ca am gresit.... ieri tb sa setez greutatea ?:-/
nu arata bine deloc +2.5 maine vin si rusii e nasol ma simt pepenas :)

va pup:-*

Prapadeala 03 ian 2012 10:40:40

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 888506)
La multi ani dragele mele !!!:)
In noul an tot ce va doriti sa se indeplineasca :):-*

cred ca am gresit.... ieri tb sa setez greutatea ?:-/
nu arata bine deloc +2.5 maine vin si rusii e nasol ma simt pepenas :)

va pup:-*


La multi ani, Adi!

este ok si daca o setezi azi. Azi ar fi ultima zi de setat greutatea ;;)

Prapadeala 03 ian 2012 16:53:36

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Fetele, sa nu uitati sa va setati greutatea ... la voi cum, ca la mine a fost dureros :((

Elysee 03 ian 2012 17:24:26

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 888994)
Fetele, sa nu uitati sa va setati greutatea ... la voi cum, ca la mine a fost dureros :((

Buna Miha:-* si la multi ani!
Si la mine e rau de tot...am luat vreo 3 kg.....din diverse motive ( desi asta nu e o scuza)

Eu am inceput cu sportul din prima zi a anului, ca sa fac tot anul;)
De azi am fost la sala:), sper sa pot rezista cu genunchi mei, caci mai am inca 6 luni din abonament deja platite.

La tine toate bune??? am vazut ca ai luat si tu binisor:(

Prapadeala 03 ian 2012 17:29:38

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 889028)

Buna Miha:-* si la multi ani!
Si la mine e rau de tot...am luat vreo 3 kg.....din diverse motive ( desi asta nu e o scuza)

Eu am inceput cu sportul din prima zi a anului, ca sa fac tot anul;)
De azi am fost la sala:), sper sa pot rezista cu genunchi mei, caci mai am inca 6 luni din abonament deja platite.

La tine toate bune??? am vazut ca ai luat si tu binisor:(

da, am luat si nici nu stiu de unde...chiar nu am mancat atat de mult...si eu bag tare sportul ca pana in martie vreau sa fiu sub 55 ;;)

loremimisi 03 ian 2012 21:50:03

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Seara buna si la multi ani..............ma bucur ca sunteti bine si sanatoase ............si la mine e dezastru+3 kg si jumatate...............si acum intrebare:trebuie sa ne setam doar greutatea sau trebuie sa completam si meniurile pentru datele de 2 si 3?

Prapadeala 03 ian 2012 22:12:15

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de loremimisi (Post 889263)
Seara buna si la multi ani..............ma bucur ca sunteti bine si sanatoase ............si la mine e dezastru+3 kg si jumatate...............si acum intrebare:trebuie sa ne setam doar greutatea sau trebuie sa completam si meniurile pentru datele de 2 si 3?

La multi ani Lore >:D<

Momentan iti setezi doar greutatea si abia pentru sapt viitoare iti setezi meniurile pentru si 3, de fapt pentru toata saptamana asta.

Lasa, ca dam noi jos nenorocitele astea de kilograme.

Care e planul pentru inceput de an?

loremimisi 03 ian 2012 23:21:30

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 889288)


La multi ani Lore >:D<

Momentan iti setezi doar greutatea si abia pentru sapt viitoare iti setezi meniurile pentru si 3, de fapt pentru toata saptamana asta.

Lasa, ca dam noi jos nenorocitele astea de kilograme.

Care e planul pentru inceput de an?

Multumesc pentru raspuns..............incepand de ieri sunt cu Dukan ..........ma gandisem sa vad cateva kg date jos si poate dupa aceea ma reapuc de Rina.........si sport bineanteles........tu ce plan ai?


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:53:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO