forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=452)
-   -   De Craciun vom fi mai " BUNE" ! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10673)

Slabuta 28 nov 2011 07:10:38

De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Subiect de discutie pentru Grupul De Craciun vom fi mai " BUNE" ! - Concurs Slabute de Craciun 2011

Membri:
  • alize
  • Prapadeala
  • anamaria petreus
  • Elysee
  • loremimisi
  • adinico
  • mireea

Linkuri utile:
Regulament concurs
Pagina Concurs Slabute de Craciun 2011
Pagina Grupului De Craciun vom fi mai " BUNE" !
Setare Ticker

Succes!

kisa 28 nov 2011 07:26:50

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Succes fetelor!

adinico 28 nov 2011 09:51:13

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Neata !
Multumim Slabuta de deschiderea oficiala a sezonului ;) de concurs !
Multumim Kisa de urari!

ZI MINUNATA TUTUROR!!!

gabidari 28 nov 2011 10:08:46

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
mult suscces!!!>:D<>:D<>:D<daca vreti ,puteti!!!!aratati tuturor ,dar maiales voua ca sinteti niste luptatoare!!>:D<

alynacrystyna 28 nov 2011 10:28:02

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
[*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*][*103*]
neata iubitele mele!!! SUCCEEEEEESSSSSSSS:-*:-*:-*:-*:-*

alize 28 nov 2011 11:27:11

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Neata si aici dragelor!:-*Sunteti pregatite sa castigam?

Prapadeala 28 nov 2011 12:35:15

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de alize (Post 860369)
Neata si aici dragelor!:-*Sunteti pregatite sa castigam?


Daaaaaaaaa ....impreuna vom reusi>:D<

Elysee 28 nov 2011 12:40:18

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Neata scumpelor>:D<:-*>:D<
Am inceput ziua foarte bine asa ca va doresc si voua la fel>:D<:-*>:D<
Fetelor suntem cele mai tari si impreuna vom castiga:)
[*66*][*66*][*66*][*66*]
Succes si sa le aratam celorlalti ce pot rinele[*71*]

Fug repede la treaba si revin la pauza. Sa aveti o zi placuta dragelor>:D<:-*>:D<

anamaria petreus 28 nov 2011 14:19:50

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
ceau fetelor. eu am mancat azi orez cu fasole verde si acuma ma simt tare naspa.diseara o sa pap niste cartofi

Elysee 28 nov 2011 14:46:45

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Pai cred ca poti papa ca doar cartofiori sunt la amidon;) ...decat sa-ti fie rau si la cina:(

Eu mai am de asteptat vreo ora dupa ardei mei:(
Cred ca ma duc sa pap a doua gustarica ca nu am avut timp pt ea pana acum.

Pofta buna rinelor:D

adinico 28 nov 2011 14:51:23

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Buna foarte bine Ana Maria...eu zic ca daca nu ti-a picat bine ceva il schimbi...la cina categoric altceva ...:) ...sugestie : eu am avut sambata amidon si am facut cartofi asa inabusiti la drycooker cu marar proaspat...si varza acra langa yamiiii ...o nebunie ;)
astazi am vitamine si parca mi-e tot foame:((...si abea ce-am mancat o sal varza cruda+ rosii +marar...si apoi am bagat o banana...ca desert asta e..mi-am postat deja meniul ...per total am 1154 :)

pofta buna Elysee....si tie !...ia mai verifica putin cuptorul ca parac miros deja ardeii;)

succes!!

Elysee 28 nov 2011 14:58:24

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 860753)
Buna foarte bine Ana Maria...eu zic ca daca nu ti-a picat bine ceva il schimbi...la cina categoric altceva ...:) ...sugestie : eu am avut sambata amidon si am facut cartofi asa inabusiti la drycooker cu marar proaspat...si varza acra langa yamiiii ...o nebunie ;)
astazi am vitamine si parca mi-e tot foame:((...si abea ce-am mancat o sal varza cruda+ rosii +marar...si apoi am bagat o banana...ca desert asta e..mi-am postat deja meniul ...per total am 1154 :)

pofta buna Elysee....si tie !...ia mai verifica putin cuptorul ca parac miros deja ardeii;)

succes!!

Merci scumpa>:D<:-*>:D<

Si mie mi c-am foame cand sunt la vitamine:(
Cred ca mai am de asteptat...de-abia s-au incintat in cuptor:(,dar pap merele de la gustarica 2. Trebuie sa-mi modific la meniu gustarea 2, caci nu am timp si rabdare azi pt grapefruit:-o

Voi ce faceti???....a-ti facut sportul pe azi???

Eu sper sa pot face si putin tae -bo sau abs pe langa bici...vreau sa fiu fata silitoare:D

Prapadeala 28 nov 2011 15:01:49

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 860753)
Buna foarte bine Ana Maria...eu zic ca daca nu ti-a picat bine ceva il schimbi...la cina categoric altceva ...:) ...sugestie : eu am avut sambata amidon si am facut cartofi asa inabusiti la drycooker cu marar proaspat...si varza acra langa yamiiii ...o nebunie ;)
astazi am vitamine si parca mi-e tot foame:((...si abea ce-am mancat o sal varza cruda+ rosii +marar...si apoi am bagat o banana...ca desert asta e..mi-am postat deja meniul ...per total am 1154 :)

pofta buna Elysee....si tie !...ia mai verifica putin cuptorul ca parac miros deja ardeii;)

succes!!


Tu poti sabei cafeaua fara zahar? eu nu pot...oricat ma chinui, nu pot :(

Elysee 28 nov 2011 15:02:34

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Gata am schimbat in meniu grapefruitul cu merele...dar erau la gustare 1:-/... am luat-o razna, eu nu am papat nici gustare 1 si pranzul si ajunsesem deja la gustare 2:D

adinico 28 nov 2011 15:25:45

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Elysee (Post 860766)

Merci scumpa>:D<:-*>:D<

Si mie mi c-am foame cand sunt la vitamine:(
Cred ca mai am de asteptat...de-abia s-au incintat in cuptor:(,dar pap merele de la gustarica 2. Trebuie sa-mi modific la meniu gustarea 2, caci nu am timp si rabdare azi pt grapefruit:-o

Voi ce faceti???....a-ti facut sportul pe azi???

Eu sper sa pot face si putin tae -bo sau abs pe langa bici...vreau sa fiu fata silitoare:D

Elysee draga :)da !!! sportul clarr la 18 cand ajung acasa l-am trecut la "meniu " ca va fi ...cu siguranta ... la gref cred ca ia dreptate nu am timp nici eu de el azi daca e mai incolo...am verificat meniurile :D ardeii tai oricum m-au facut sa-mi ploua in gura :D
...Mihaela draga eu sincer m-am obisnuit ...fara zahar ..daca nu asta e macar un moft mic acolo n-o fi foc zic...
Ana Maria ai 843 cal ...dar stai vad ca nu ai notat cina ...ok cu cartofii singur ajungi peste 1100...diseara mai fac un check - in :D:) ;)- mai "furam" idei !!
pupam si restul fetelor !!!>:D<>:D<

Elysee 28 nov 2011 16:40:18

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Gata fetele am papat ardei[*74*], au fost super deliciosi:D

Adinico, Miha voi sunteti amandoua la vitamine...ce bine;)...asa va sfatuiti amandoua ce sa papati;)

Eu sunt la amidon, cine mai e cu mine???

Elysee 28 nov 2011 16:44:29

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de anamaria petreus (Post 860716)
ceau fetelor. eu am mancat azi orez cu fasole verde si acuma ma simt tare naspa.diseara o sa pap niste cartofi

Scumpa amandoua suntem la amidon:)...vezi ce papi deseara ca sa ajungi la cel putin 1100cal;)...ca daca nu iei bataitza:P

Eu pap un ardei umplut:D

Ce papi maine la carbo???...Eu nu stiu inca la pranz ,insa la cina am prajiturele:D

Elysee 28 nov 2011 16:45:47

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Multumim slabutelor care ne sustin in concurs>:D<:-*>:D<

Va promitem ca o sa fiti mandre de noi:)

mireea 28 nov 2011 19:01:41

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
bine v-am gasit si aici scumpitele mele,bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si vedeti sa atingeti 1100 calorii zilnic caci de nu va dau bataita;)nu,nu sunt bau bau insa trebuie sa avem grija luam doar plusuri,nici un minus sa nu existe la noi!!!
multumim rinistelor noastre dragi pt sustinere si le uram si lor succes caci si celelalte fete tin impreuna cu noi concursul,chiar daca neoficial:)
va pupic,aveti grija de voi si nu uitati:MENIUL SA FIE LA ORDINEA ZILEI,LA FEL SI SPORTUL!!!

loremimisi 28 nov 2011 21:57:51

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Seara buna fete dragi.........greutate setata..........meniu salvat........am avut azi vitamine........am fost cumintica..........luptam...........luptam........ .si sigur castigam...........pup colegele de "batalie"......si acum o intrebare pt fetele mai vechi.....se poate papa salata boeuf..........in care zi.........cum se face........avem voie maioneza.........daca nu e voie nu pap
doar ca mi s-a facut pofta........

Prapadeala 28 nov 2011 22:04:50

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de loremimisi (Post 861322)
Seara buna fete dragi.........greutate setata..........meniu salvat........am avut azi vitamine........am fost cumintica..........luptam...........luptam........ .si sigur castigam...........pup colegele de "batalie"......si acum o intrebare pt fetele mai vechi.....se poate papa salata boeuf..........in care zi.........cum se face........avem voie maioneza.........daca nu e voie nu pap
doar ca mi s-a facut pofta........

Salata boeuf clasica nu ai voie... maioneza ai avea voie la proteine, dar dc papi maioneza nu mai merge carnita sau cartofi... deci nu prea e voie :(

Prapadeala 28 nov 2011 22:06:36

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Anamaria, sa iti setezi si tu kilogramele, te rog, ca am vazut ca tu mai apari nesetata si trebuie pana azi la 12

loremimisi 28 nov 2011 22:15:18

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 861340)


Salata boeuf clasica nu ai voie... maioneza ai avea voie la proteine, dar dc papi maioneza nu mai merge carnita sau cartofi... deci nu prea e voie :(

Multumesc mult iubita..........nu mai pap..........poate putina de sarbatori.........atunci facem si noi exceptie.........cate putin din fiecare nu?

Elysee 28 nov 2011 22:37:09

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Buna fetele>:D<>:D<
Am venit si eu cu raportul: 45min bici, meniul pe azi ok, meniul pe maine ok, sport pe maine mai vad ...poate mai fac ceva pe langa 45min de bici:)

Ma bucur ca sunteti ok si ca sunteti pregatite sa luptati pana la capat. Bafta si sa reusim;)

adinico 29 nov 2011 11:07:12

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 861340)

Salata boeuf clasica nu ai voie... maioneza ai avea voie la proteine, dar dc papi maioneza nu mai merge carnita sau cartofi... deci nu prea e voie :(

ok interesanta intrebare .....
deci atunci maioneza cu ce ? cu dovlecel conopida, vinete nu ?;;)>:D<>:D<

neata la toate fetele ce vor fi mai "bune":">!!! >:D<>:D<

Prapadeala 29 nov 2011 11:09:47

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 861792)
ok interesanta intrebare .....
deci atunci maioneza cu ce ? cu dovlecel conopida, vinete nu ?;;)>:D<>:D<

neata la toate fetele ce vor fi mai "bune":">!!! >:D<>:D<


sau ciuperci...mie imi place mult, dar nu stiu ce as putea manca in loc de paine? pe un ardei o merge?

adinico 29 nov 2011 11:12:05

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 861797)


sau ciuperci...mie imi place mult, dar nu stiu ce as putea manca in loc de paine? pe un ardei o merge?

da ciuperci CORECT !!!!! pe ardei asa ar fi tare bun sigur !!!!!!>:D<>:D<

anamaria petreus 29 nov 2011 11:23:13

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 860771)



Tu poti sabei cafeaua fara zahar? eu nu pot...oricat ma chinui, nu pot :(

nici eu nu beam cafeaua fara zahara, dar incet m-am obisnuit sa o beau neagra. haide ca daca vrei poti ;)

Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 861344)
Anamaria, sa iti setezi si tu kilogramele, te rog, ca am vazut ca tu mai apari nesetata si trebuie pana azi la 12

gata, le-am setat ;;)

Prapadeala 29 nov 2011 11:28:52

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de anamaria petreus (Post 861811)
nici eu nu beam cafeaua fara zahara, dar incet m-am obisnuit sa o beau neagra. haide ca daca vrei poti ;)



gata, le-am setat ;;)


Super... oricum sapt asta cred ca nu e ok...ca scrie pe site ca in prima sapt e greutatea de duminica sau luni...

Atunci trebuie sa imi fac curaj sa beau cafeaua neagra... eu oricum beau o cafea mare in fiecare azi... acum 4 luni beam 3 cafele pe zi, incepand cu 5 iunie ma limitez la o cafea pe zi

adinico 29 nov 2011 11:48:07

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 861822)


Super... oricum sapt asta cred ca nu e ok...ca scrie pe site ca in prima sapt e greutatea de duminica sau luni...

Atunci trebuie sa imi fac curaj sa beau cafeaua neagra... eu oricum beau o cafea mare in fiecare azi... acum 4 luni beam 3 cafele pe zi, incepand cu 5 iunie ma limitez la o cafea pe zi

da sapt asat nu e ok e tarziu...dar sincer daca ma pun in locul Anei si eu retinusem +/-1 zi aste e.... hai sa vedem partea plina a paharului e vb de 1 punct ...sa fim atente pe viitor la cantar lunea mai bine ...si mult mai mult la meniuri si sport..>:D<>:D<

adinico 29 nov 2011 13:07:58

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
intrebare:-/ ...tb adaugata si apa la meniu?:) ca doar nu are cal ;;);;) poop

Prapadeala 29 nov 2011 13:14:17

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 861978)
intrebare:-/ ...tb adaugata si apa la meniu?:) ca doar nu are cal ;;);;) poop


Nu scria nimic de genul asta... oricum eu nu as ava cum sa o impart...eu beau toata ziua apa... nu doar de 6 ori cum e in meniu

anamaria petreus 29 nov 2011 13:28:58

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 861978)
intrebare:-/ ...tb adaugata si apa la meniu?:) ca doar nu are cal ;;);;) poop

apa numai daca vrei tu o adaugi . eu nu o pun.

ce papati azi bun? eu sunt la carbo si am avut paste cu sos de rosii :D

adinico 29 nov 2011 13:34:40

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de anamaria petreus (Post 861990)
apa numai daca vrei tu o adaugi . eu nu o pun.

ce papati azi bun? eu sunt la carbo si am avut paste cu sos de rosii :D


bun..sa-ti fie de bine ....eu in 30 min iau pranzul ...peste cu legume ....si diseara plachie de crap sau somn ...face sotul meu asa a promis:)...azi fiind zi de proteina ca el saracu voia s ao faca de duminica ..dar imi respecta programul vad ........eu oricum plachie nu am facut niciodata ....si cu un pahar de vin alb sau rosu vedem :D abea astept ...un mare defect ..ca sunt pofticioasa :D;;)>:D<

Prapadeala 29 nov 2011 14:00:29

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de anamaria petreus (Post 861990)
apa numai daca vrei tu o adaugi . eu nu o pun.

ce papati azi bun? eu sunt la carbo si am avut paste cu sos de rosii :D

Eu sunt la proteine ai am mancat branza feta cu rosii, ardei si 2 feliute de wasa... ma simtean destul de slabita dupa ziua de vitamine de ieri :)

adinico 29 nov 2011 14:25:00

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 862038)

Eu sunt la proteine ai am mancat branza feta cu rosii, ardei si 2 feliute de wasa... ma simtean destul de slabita dupa ziua de vitamine de ieri :)

:Pam vazut:) ti-am citit meniul;;)

anamaria petreus 29 nov 2011 19:10:05

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 862038)


Eu sunt la proteine ai am mancat branza feta cu rosii, ardei si 2 feliute de wasa... ma simtean destul de slabita dupa ziua de vitamine de ieri :)

bun meniul tau. sa iti fie de bine

Citat:

Anterior postat de adinico (Post 861997)
bun..sa-ti fie de bine ....eu in 30 min iau pranzul ...peste cu legume ....si diseara plachie de crap sau somn ...face sotul meu asa a promis:)...azi fiind zi de proteina ca el saracu voia s ao faca de duminica ..dar imi respecta programul vad ........eu oricum plachie nu am facut niciodata ....si cu un pahar de vin alb sau rosu vedem :D abea astept ...un mare defect ..ca sunt pofticioasa :D;;)>:D<

acuma mi-ai facut o pofta de peste, insa eu l-am manca facut in sare :D

Prapadeala 29 nov 2011 20:14:55

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Fetelor si eu imi planificasem bici in seara asta, dar nu pot ca nu am apa calda si atunci nu am cum sa fac dus dupa :(( ...si azi am mai si mancat multe calorii :((

adinico 29 nov 2011 20:20:23

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 862426)
Fetelor si eu imi planificasem bici in seara asta, dar nu pot ca nu am apa calda si atunci nu am cum sa fac dus dupa :(( ...si azi am mai si mancat multe calorii :((

hei lasa ca e si maine o zi !!! maine vei fi cuminte ...promiti sa recuperezi sportul si te monitarizam nu de alta :D dar ne esti draga si tinem la sanatatea ......ta si a noastra >:D<>:D<>:D<>:D< seara buna

Elysee 01 dec 2011 20:21:21

Re: De Craciun vom fi mai " BUNE" !
 
Buna fetele>:D<:-*>:D< ce faceti?
A-ti fost cumintele, sau a-ti mai calcat pe langa???

Eu am fost 2 zile pe drumuri si nu prea am avut timp sa va vizitez:(

Merg sa-mi calculez meniurile si ma intorc la voi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:51:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO