forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=8)
-   -   mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12590)

LOREDANA99 21 sep 2014 15:43:15

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Carnea afumata e permisa?

butterfly30 21 sep 2014 16:42:56

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
lore, carnea afumata e ok. pastile ai voie paracetamol. daca esti infundata pune la fiert pe aragaz o oala cu apa si sare de mare si stai in camera pana te mai desfunzi, apoi lasa usa deschisa ca sa ajunga vaporii aia in toata casa. daca ai e ideal in apa aia si niste ulei esential de eucalipt. pentyru gat ia cate o lingurita de miere (sau mai putin, cat sa se unga zona iritata)din cand in cand si nubea si nu manca 15-30 min dupa, e dezinfectanta. ceai caldut cu multa zeama de lamaie si miere e f bun pt ca ai fff multa vit C, aliatul nr 1 in lupta cu virozele, dar ceaiul sa fie f putin caldut cand pui lamaia, sa nu se distruga vit c. daca iti da aciditate bea in timpul zilei suc de cartof crud, eventual combinat cu suc de norcov. pentru tuse suc de ridiche neagra cu miere, pentru febra ceai de soc si suc de sfecla rosie. cam astea-s cele mai eficiente.>:D<

LOREDANA99 21 sep 2014 17:19:51

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Multumesc mult, fluturas :-*
Sunt nervoasa ca mi-am luat niste pantaloni de gravida care au costat cat 2 perechi de pantaloni normali si mi s-au cam dat socotelile peste cap ...si sunt si foarte stramti pe solduri, poate nu-mi mai creste fundul...dar trebuie sa merg la birou si cum a venit frigul...partea buna este ca sunt foarte frumosi, eleganti, ii pot purta si dupa, sunt marimea M...mai mari oricum imi erau largi pe picior si nici nu aveau...

Cu ceaiurile...nu erau contraindicate? Mi as face un ceai de cimbrisor mai slab asa...sa l indulcesc cu miere. Deocamdata ma doare in gat si stranut din cand in cand...

LOREDANA99 21 sep 2014 17:23:22

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Ahhh...azi m a complimentat sotul ca din spate nu se vede ca s gravida...ca doar burtica ma da de gol :) Cred ca ar trebui sa dorm separat...el e racit groaznic!!! Pfuuu...exact ce-mi doream!

butterfly30 21 sep 2014 17:26:31

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
cimbrisorul e contraindicat, cimbrul, patlagina, cam toate. stiu ca un ceai slab de soc/menta e permis. sau de fructe de padure, etc, mai mult ca sa bei ceva caldut decat pt efectul terapeutic. sau bea supa de pasare, de curcan e cel mai indicat, contice nu-stiu-ce f bun in viroze. :D

LOREDANA99 21 sep 2014 17:32:18

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Fluturas...vb de celulita...azi m am speriat ce celulita am pe fund...si pe picioare s-a accentuat odata cu sarcina. Azi n am stat mai deloc...ma durea pe sub burta...fug sa mi fac un ceai de menta. Maine vin cu greutatea...

marinuta 21 sep 2014 17:32:56

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Buna fetele ma inscriu si eu cu cea mai mare placere,,,dar nu e problema daca tin Rina? banuiesc ca nu;)

LOREDANA99 21 sep 2014 17:35:45

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
De fructe de padure am facut aseara...mi a iritat gatul griaznic, asa patesc si de la lamaie...cred ca mergea si niste propolis cu vit C pastile. Daca ma simt mai rau sun dr si il intreb, dar in principiu n as vrea sa iau nicio pastila...

LOREDANA99 21 sep 2014 17:54:32

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1361879)
Buna fetele ma inscriu si eu cu cea mai mare placere,,,dar nu e problema daca tin Rina? banuiesc ca nu;)

Nu...atat timp cat nu mananci alimente nepermise gen orez alb....ca stiu ca se manca la Rina. Se mancau si dulciuri parca :D

marinuta 21 sep 2014 18:54:15

Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014
 
Decind sunt cu Rina deloc nu am mancat orez si fan dulciurilor nu sunt...deci cu cea mai mare placere ma inscriu si de maiine reincep cardio. .:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:31:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO