forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11831)

anaralu29 27 aug 2012 18:36:00

Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Buna seara slabutelor...:)>:D<:-*:x
Cred ca ma stiti deja de pe slabute tv..:">:-*
Am deschis acest subiect in speranta ca nu veti face aceeasi greseala ca mine....
In momentul in care m am inregistrat pe slabute am simtit ca mi se deschide un nou orizont ceea ce nu e rau ,dimpotriva e ceva extraordinar pentru orice om..:).Numai ca eu am facut o greseala ,care n as vrea sa fie repetata de alte slabute..si anume aceea ca am uitat sa mi reamintesc semnele care ti arata ca un barbat este demn de a fii sotul tau.....iar asta,zic eu trebuia cel mai mult luata in considerare.
Asa ca ,am o intrebare..Cum ar trebuii sau ce ar trebuii sa spuna ,sa faca un barbat de viitor ???:D
Va pup dulce ,Ana(Anaralu)!:-*:-*:-*

vivianaa 27 aug 2012 18:40:36

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1119697)
Buna seara slabutelor...:)>:D<:-*:x
Cred ca ma stiti deja de pe slabute tv..:">:-*
Am deschis acest subiect in speranta ca nu veti face aceeasi greseala ca mine....
In momentul in care m am inregistrat pe slabute am simtit ca mi se deschide un nou orizont ceea ce nu e rau ,dimpotriva e ceva extraordinar pentru orice om..:).Numai ca eu am facut o greseala ,care n as vrea sa fie repetata de alte slabute..si anume aceea ca am uitat sa mi reamintesc semnele care ti arata ca un barbat este demn de a fii sotul tau.....iar asta,zic eu trebuia cel mai mult luata in considerare.
Asa ca ,am o intrebare..Cum ar trebuii sau ce ar trebuii sa spuna ,sa faca un barbat de viitor ???:D
Va pup dulce ,Ana(Anaralu)!:-*:-*:-*

un barbat trebuie doar sa te iubeasca , si este suficient!

anaralu29 27 aug 2012 18:47:00

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de vivianaa (Post 1119701)
un barbat trebuie doar sa te iubeasca , si este suficient!

Buna Viviana!!>:D<
Ok!!!:)Desigur un raspuns bun...dar vezi tu..cum realizezi ca e si cel de viitor???:-s:)
Stiu ca merit sa fiu iubita,respectata ,apreciata dar oare nu cumva nu e de ajuns acest gand??Cum ajung sa l si testez ca barbat care ma merita intr adevar??:)
Datorita faptului ca eu gandesc asa cum am spus mai sus ,ma iubeste... dar nu cumva ma multumesc cu putin??
Asta e intrebarea mea..:)


vivianaa 27 aug 2012 18:52:15

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1119708)
Buna Viviana!!>:D<
Ok!!!:)Desigur un raspuns bun...dar vezi tu..cum realizezi ca e si cel de viitor???:-s:)
Stiu ca merit sa fiu iubita,respectata ,apreciata dar oare nu cumva nu e de ajuns acest gand??Cum ajung sa l si testez ca barbat care ma merita intr adevar??:)
Datorita faptului ca eu gandesc asa cum am spus mai sus ,ma iubeste... dar nu cumva ma multumesc cu putin??
Asta e intrebarea mea..:)


la mine a fost dragoste la prima vedere
cu toate ca dupa aceea am avut unele interpuneri al unor anumitor persoane, dupa atatia ani, ne iubim la fel ca la inceput
depinde de norocul fiecaruia!
nu oricine isi intalneste marea dragoste intr-o viata!
depinde de soarta sa iti gasesti jumatatea!
iti doresc succes sa o intalnesti!

anaralu29 27 aug 2012 18:58:14

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de vivianaa (Post 1119709)
la mine a fost dragoste la prima vedere
cu toate ca dupa aceea am avut unele interpuneri al unor anumitor persoane, dupa atatia ani, ne iubim la fel ca la inceput
depinde de norocul fiecaruia!
nu oricine isi intalneste marea dragoste intr-o viata!
depinde de soarta sa iti gasesti jumatatea!
iti doresc succes sa o intalnesti!

Ma bucur pentru tine Viviana!Sincer!:)>:D<
Doamne ajuta sa gasim jumatatea ,nu doar eu ci si fetele care sunt singure si nu si au gasit inca jumatatea..
Daca ai vreun sfat pentru fetele singure,te asteptam cu un raspuns..merci!:)

vivianaa 27 aug 2012 19:02:14

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1119713)
Ma bucur pentru tine Viviana!Sincer!:)>:D<
Doamne ajuta sa gasim jumatatea ,nu doar eu ci si fetele care sunt singure si nu si au gasit inca jumatatea..
Daca ai vreun sfat pentru fetele singure,te asteptam cu un raspuns..merci!:)

nu pot da sfaturi, dar ce este al tau este pus de o parte, si crede-ma ca va veni ziua in care il vei intalni!

anaralu29 27 aug 2012 19:25:11

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de vivianaa (Post 1119715)
nu pot da sfaturi, dar ce este al tau este pus de o parte, si crede-ma ca va veni ziua in care il vei intalni!

Merci oricum ceea ce mi ai zis ma ajuta sa sper...:):-*

rozica1965 27 aug 2012 19:31:36

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1119697)
Buna seara slabutelor...:)>:D<:-*:x
Cred ca ma stiti deja de pe slabute tv..:">:-*
Am deschis acest subiect in speranta ca nu veti face aceeasi greseala ca mine....
In momentul in care m am inregistrat pe slabute am simtit ca mi se deschide un nou orizont ceea ce nu e rau ,dimpotriva e ceva extraordinar pentru orice om..:).Numai ca eu am facut o greseala ,care n as vrea sa fie repetata de alte slabute..si anume aceea ca am uitat sa mi reamintesc semnele care ti arata ca un barbat este demn de a fii sotul tau.....iar asta,zic eu trebuia cel mai mult luata in considerare.
Asa ca ,am o intrebare..Cum ar trebuii sau ce ar trebuii sa spuna ,sa faca un barbat de viitor ???:D
Va pup dulce ,Ana(Anaralu)!:-*:-*:-*

Ralu draga,ti-am descoperit subiectul! Ai pus o intrebare foarte grea! Stai cu un om in casa 50 de ani si tot nu il cunosti! :-*

GCM 27 aug 2012 19:33:22

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Si eu imi pun deseori intrebarea....cum stiu ca e el?! ok, il iubesc, ma iubeste, dar daca e doar ceva de moment. Poate-s prea juna sa ma gandesc la asta...dar ca orice om, visez la un viitor frumos, si mi-l doresc alaturi e El.

anaralu29 27 aug 2012 19:37:04

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1119740)

Ralu draga,ti-am descoperit subiectul! Ai pus o intrebare foarte grea! Stai cu un om in casa 50 de ani si tot nu il cunosti! :-*

:)):))Buna Rozelu...:-*>:D<
Exact,foarte adevarat!!!
Eu stiam niste semne care arata cum este barbatul ideal dar uite ca uitasem de ele...:(
Abia ..ma lumina Dumnezeu cand mi am auzit sotul spunandu i lui taicasu despre o teava care curge nu stiu unde..etc Zicea asa..:"Eu sunt singur pe partea asta.." si ma miram cum adiica in casa mea el sta singur pe partea ...???:-o:-o:-o:-o:-o:-o
Adik,nu sunt inclusa in planurile lui de viitor,corect...ce mai??:(

anaralu29 27 aug 2012 19:49:34

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1119741)
Si eu imi pun deseori intrebarea....cum stiu ca e el?! ok, il iubesc, ma iubeste, dar daca e doar ceva de moment. Poate-s prea juna sa ma gandesc la asta...dar ca orice om, visez la un viitor frumos, si mi-l doresc alaturi e El.

Asa eram eu de fapt eu ma gandeam ca se merita ca sunt mai rea ca el e mai bun dar nu cumva era o alta fata a lui???Precum s a si dovedit.......

losefat 27 aug 2012 20:31:44

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Cum ne dam seama ca el este alesul inimii?Buna intrebare...




Cand vine vorba despre alesul inimii, avem o serie de cerinte in ceea ce il priveste pe El, si parca pe zi ce trece ne dorim din ce in ce mai multe.
Toate insa ne dorim ca barbatul sa aiba cel putin urmatoarele calitati:
  • increderea, este una din cele mai importante calitati pe care le dorim de la cel de langa noi, deoarece ne este destul de greu sa prindem incredere in persoana respectiva, insa, daca exista rabdare si dorinta acest lucru este posibil fara multa bataie de cap.
  • romantismul si pasiunea, calitati ce sunt esentiale pentru a ne da seama de felul in care isi manifesta iubirea. Pentru ca nimic nu e mai frumos decat sa ne simtim iubite si adorate.
  • sa fie independent, comunicativ, sociabil, cu simtul umorului si ambitios - sunt calitati care primeaza in mintea noastra atunci cand ne gandim la idealul masculin
  • o alta calitate pe care o apreciem in mare masura este ca ne plac barbatii care stiu sa aibe grija de ei, care se ingrijesc si nu trebuie sa le spunem mereu ce sa faca… vrem barbati care stiu ce vor in general de la viata sau de la noi
Toate aceste calitati, alaturi de sinceritate si fidelitate alcatuiesc si transforma un barbat simplu in barbatul visurilor noastre.
Sa nu uitam insa ca fiecare femeie are dorintele ei si ca nu toate suntem la fel…
Aceste lucruri sunt calitati elementare pe care si le doreste orice femeie de la un barbat, restul dorintelor raman sa fie descoperite de fiecare in parte.



vivianaa 27 aug 2012 20:49:27

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
ce este la tau, este pus deoparte!, este o vorba din romani!
fiecare dintre voi va veti gasi jumatatea!
sunt convinsa de asta!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<> :D<>:D<

rozica1965 27 aug 2012 21:04:21

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1119744)
:)):))Buna Rozelu...:-*>:D<
Exact,foarte adevarat!!!
Eu stiam niste semne care arata cum este barbatul ideal dar uite ca uitasem de ele...:(
Abia ..ma lumina Dumnezeu cand mi am auzit sotul spunandu i lui taicasu despre o teava care curge nu stiu unde..etc Zicea asa..:"Eu sunt singur pe partea asta.." si ma miram cum adiica in casa mea el sta singur pe partea ...???:-o:-o:-o:-o:-o:-o
Adik,nu sunt inclusa in planurile lui de viitor,corect...ce mai??:(

Ralu draga...nu e bine......iar mai tarziu,nici atat!!!! Gandeste-te bine si ia o hotarare! Timpul trece,nu sta in loc!

rozica1965 27 aug 2012 21:07:09

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1119776)
Cum ne dam seama ca el este alesul inimii?Buna intrebare...




Cand vine vorba despre alesul inimii, avem o serie de cerinte in ceea ce il priveste pe El, si parca pe zi ce trece ne dorim din ce in ce mai multe.
Toate insa ne dorim ca barbatul sa aiba cel putin urmatoarele calitati:
  • increderea, este una din cele mai importante calitati pe care le dorim de la cel de langa noi, deoarece ne este destul de greu sa prindem incredere in persoana respectiva, insa, daca exista rabdare si dorinta acest lucru este posibil fara multa bataie de cap.
  • romantismul si pasiunea, calitati ce sunt esentiale pentru a ne da seama de felul in care isi manifesta iubirea. Pentru ca nimic nu e mai frumos decat sa ne simtim iubite si adorate.
  • sa fie independent, comunicativ, sociabil, cu simtul umorului si ambitios - sunt calitati care primeaza in mintea noastra atunci cand ne gandim la idealul masculin
  • o alta calitate pe care o apreciem in mare masura este ca ne plac barbatii care stiu sa aibe grija de ei, care se ingrijesc si nu trebuie sa le spunem mereu ce sa faca… vrem barbati care stiu ce vor in general de la viata sau de la noi
Toate aceste calitati, alaturi de sinceritate si fidelitate alcatuiesc si transforma un barbat simplu in barbatul visurilor noastre.
Sa nu uitam insa ca fiecare femeie are dorintele ei si ca nu toate suntem la fel…
Aceste lucruri sunt calitati elementare pe care si le doreste orice femeie de la un barbat, restul dorintelor raman sa fie descoperite de fiecare in parte.



Ema draga....romantism......iubire.incredere........:-/:-/ Omul asta o BATE!!!!!!!!!x-(x-( Omul asta nu este OM.......da-l in spumele marii!!!!!!!

losefat 27 aug 2012 21:17:27

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1119809)

Ralu draga...nu e bine......iar mai tarziu,nici atat!!!! Gandeste-te bine si ia o hotarare! Timpul trece,nu sta in loc!

Rozica are dreptate!
Viata e scurta si meritam sa o traim frumos!
Trebuie sa constientizam ca nici noi si nici ei nu suntem perfecti, suntem suma calitatillor si defectelor noastre...deci sa fim realisti si sa apreciem omul de langa noi ptr. calitatile sale, iar daca defectele pot fi suportate sa le punem in balanta...sa vedem poate merita sa fim indulgente in unele privinte, poate cele bune trag mai tare la balanta!Sotul meu nu este un barbat perfect, o nu, are destule defecte...insa are calitati atat de mari si de importante ptr. mine ca nici nu ii mai vad defectele!Cand il vad cat de mult isi iubeste fetele, adoratie pur si simplu, cum se joaca si petrece atat timp cu ele...atunci il vad perfect!Cand imi face complimente si se uita cu acea privire speciala, da e perfect...uit ca e dezordonat, ca trebuie sa ii amintesc sa tunda gazonul (de ex.)...ca uita mereu cand ii zic sa iei cate ceva in drum spre casa...etc...Ptr. mine calitatile lui sunt oricum mult mai importante, este un sot bun, un tata perfect, un barbat harnic si priceput la toate...etc. nu il mai laud..daca ar stii ce scriu si-ar lua ''lumea in cap''...
Va pup,
noapte buna!:-*

losefat 27 aug 2012 21:18:38

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1119812)

Ema draga....romantism......iubire.incredere........:-/:-/ Omul asta o BATE!!!!!!!!!x-(x-( Omul asta nu este OM.......da-l in spumele marii!!!!!!!

Eu nu vb de omul ei, ala e barbar..eu vb de barbatul perfect!Ala ar trebui bagat in puscarie ptr. violenta domestica!

vivianaa 27 aug 2012 21:24:17

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
in acest context era vorba despre violenta domestica?
sincer, imi pare rau ca nu mi-am dat seama!:-s:-s:-s:-s

rozica1965 27 aug 2012 21:38:48

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Ralu,imi pare rau daca am gresit cu acel mesaj.....dar cand am citit ce am citit in jurnalul tau,nu mai pot turna miere peste ....peste stii tu ce.......Iarta-ma,daca am facut o greseala!!!!!!!:-*:-*

anaralu29 28 aug 2012 06:41:16

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1119833)
Ralu,imi pare rau daca am gresit cu acel mesaj.....dar cand am citit ce am citit in jurnalul tau,nu mai pot turna miere peste ....peste stii tu ce.......Iarta-ma,daca am facut o greseala!!!!!!!:-*:-*

Neata Rozi...:)>:D<>:D<:x:-*
Nu i nimic,e vina mea...trebuia sa ti spun mai acu 2 seri dar uitasem, ca nu acest om m a batut.CAnd am spus ca stiu din experienta,era vorba de altcineva..iti dai seama ca nici nu se punea problema ca el sa fie barbatul de viitor..(acela)..
Pup!!:-*O zi frumoasa!!!:D>:D<

rozica1965 28 aug 2012 09:13:29

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1119891)
Neata Rozi...:)>:D<>:D<:x:-*
Nu i nimic,e vina mea...trebuia sa ti spun mai acu 2 seri dar uitasem, ca nu acest om m a batut.CAnd am spus ca stiu din experienta,era vorba de altcineva..iti dai seama ca nici nu se punea problema ca el sa fie barbatul de viitor..(acela)..
Pup!!:-*O zi frumoasa!!!:D>:D<

Ok Ralu.......deci nu cel actual te bate(eu asa am inteles din mesajele tale) ci un ''fost''...........ok........bine ca ai scapat de el!
Totusi nu sunt lamurita....cu actualul care e problema?.......te simt nefericita..........:-/:-/:-/

Exp 28 aug 2012 16:41:13

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Doamne ce subiect mai fetelor! :-o :(:-s:-s>:)

Este UTOPIC sa incerci sa gasesti raspunsul... si sa nu uitam ca totul dar absolut totul este relativ, conjunctural si cvasipersonal. La fel de bine si barbatii ar putea fi in aceeasi dilema::-o

Nu exista "semne"... exista RESPECT/RATIUNE/DECIZIE/ACTIUNE. Dragostea trece (dovedit medical...este o stare euforica in esenta). Iubirea ramane. Dar degeaba esti iubita daca nu te respecta...okay?

NU ai cum sa stii dinainte. Este o loterie, un risc, pe care ti-l asumi sau nu. Exista oameni care au avut casnicii perfecte timp de 30 de ani si au luat-o razna iremediabil in 2 luni...NU exista o "reteta de succes" in acest sens.

CE poti face: fii atenta, fii vigilenta, observa, actioneaza, comunica- DIALOGUL este f.f. important...iar daca ceva te nemultumeste spune-i!

anaralu29 28 aug 2012 17:15:22

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1120335)
Doamne ce subiect mai fetelor! :-o :(:-s:-s>:)

Este UTOPIC sa incerci sa gasesti raspunsul... si sa nu uitam ca totul dar absolut totul este relativ, conjunctural si cvasipersonal. La fel de bine si barbatii ar putea fi in aceeasi dilema::-o

Nu exista "semne"... exista RESPECT/RATIUNE/DECIZIE/ACTIUNE. Dragostea trece (dovedit medical...este o stare euforica in esenta). Iubirea ramane. Dar degeaba esti iubita daca nu te respecta...okay?

NU ai cum sa stii dinainte. Este o loterie, un risc, pe care ti-l asumi sau nu. Exista oameni care au avut casnicii perfecte timp de 30 de ani si au luat-o razna iremediabil in 2 luni...NU exista o "reteta de succes" in acest sens.

CE poti face: fii atenta, fii vigilenta, observa, actioneaza, comunica- DIALOGUL este f.f. important...iar daca ceva te nemultumeste spune-i!

Buna Exp...:)
Ma bucur ca ai scris dar tocmai asta incerc sa fac ,sa fiu vigilenta..:D,sa observ ce anume imi da de gandit la el si care sunt aceste semne...;;)
De asta am deschis acest subiect...:)
Mie ,una, mi se pare foarte buna ideea cu a fii un mic "politist",de a l testa inainte pe barbatul de viitor.
Bine mai zicea cineva apropo de acesti 30 de ani de "perfectiune"...,imi zicea asa...:"Nu ai vrut sa deschizi ochii,semnele erau deja.."...ceea ce m a pus pe ganduri si de asta va scriu acum.

anaralu29 29 aug 2012 06:32:36

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Buna fetelor...:)>:D<:-*
Sa inteleg de la Exp ca mai exista un semn..si anume ca ne facem sa fim transparente cand a zis sa i zici ce nu ti convine,dar trebuie sa primesti si transparenta.
Ce inseamna a fii transparent fata de cineva???
Adica a te face inteles si a primii si feedback,acest feedback reprezinta transparenta ta fata de cel care te asculta.
Dar ce te faci cand vorbesti singur??Cu siguranta nu e un semn bun.


losefat 29 aug 2012 15:13:30

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1119891)
Neata Rozi...:)>:D<>:D<:x:-*
Nu i nimic,e vina mea...trebuia sa ti spun mai acu 2 seri dar uitasem, ca nu acest om m a batut.CAnd am spus ca stiu din experienta,era vorba de altcineva..iti dai seama ca nici nu se punea problema ca el sa fie barbatul de viitor..(acela)..
Pup!!:-*O zi frumoasa!!!:D>:D<

Buna Ana,
sincer nu mai inteleg nimic, cel cu care esti acum te bate sau nu...no offense...dar trebuie sa intreb direct!Sau vb. de alt barbat din viata ta...cineva din trecut?
Oricum dupa cum zicea Rozica la un moment dat..o viata intreaga traiesti cu un om si nu il cunosti...uneori noi avem reactii care ne uimesc, care nu par sa ne reprezinte...
Eu am crezut ca in acest topic vb. despre cum ar trebui sa fie barbatul perfect...oricum dupa cum spunea Cristina nu exista o ''reteta de succes''...iar in starea de indragosteala, nu prea poti fi foarte atenta...atunci totul pare perfect...Cel mai important imi pare mie personal respectul si comunicarea...dupa ce trece dragostea ramane respectul...
O zi frumoasa!

losefat 29 aug 2012 15:22:21

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1120605)
Buna fetelor...:)>:D<:-*
Sa inteleg de la Exp ca mai exista un semn..si anume ca ne facem sa fim transparente cand a zis sa i zici ce nu ti convine,dar trebuie sa primesti si transparenta.
Ce inseamna a fii transparent fata de cineva???
Adica a te face inteles si a primii si feedback,acest feedback reprezinta transparenta ta fata de cel care te asculta.
Dar ce te faci cand vorbesti singur??Cu siguranta nu e un semn bun.


Legat de transparenta...hm...nu stiu...parerea mea este ca sunt lucruri care nu se spun, avem nevoie de o zona de siguranta de intimitate, acolo tinem ascunse, trairi, experiente care relatate ar putea sa se intoarca impotriva noastra!Trebuie sa fim sinceri..insa nu trebuie sa exageram..trebuie sa ne gandim bine ce dezvaluiri facem...si cum ne pot afecta ele in viitor!

anaralu29 29 aug 2012 19:22:10

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1121013)
Legat de transparenta...hm...nu stiu...parerea mea este ca sunt lucruri care nu se spun, avem nevoie de o zona de siguranta de intimitate, acolo tinem ascunse, trairi, experiente care relatate ar putea sa se intoarca impotriva noastra!Trebuie sa fim sinceri..insa nu trebuie sa exageram..trebuie sa ne gandim bine ce dezvaluiri facem...si cum ne pot afecta ele in viitor!

De acord cu tine..dar ce sa inteleg cu ce mi spui ca nu trebuie sa comunicam ce nu ne convine?
Parca era o vorba ....ca e bine sa ai pe cineva sa vorbesti despre toate ...o data...........acum nu mai e valabila?:-/Si la fel el sa ti zica toate sau e doar in basme???

rozica1965 29 aug 2012 19:29:26

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1121159)
De acord cu tine..dar ce sa inteleg cu ce mi spui ca nu trebuie sa comunicam ce nu ne convine?
Parca era o vorba ....ca e bine sa ai pe cineva sa vorbesti despre toate ...o data...........acum nu mai e valabila?:-/Si la fel el sa ti zica toate sau e doar in basme???

Ralu draga......ce bine ar fi sa fie in viata ca in povesti!!!!! Tu nu ai auzit ca ''viata bate filmul''?(care e tot o poveste)

anaralu29 29 aug 2012 19:33:58

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1121004)
Buna Ana,
sincer nu mai inteleg nimic, cel cu care esti acum te bate sau nu...no offense...dar trebuie sa intreb direct!Sau vb. de alt barbat din viata ta...cineva din trecut?
Oricum dupa cum zicea Rozica la un moment dat..o viata intreaga traiesti cu un om si nu il cunosti...uneori noi avem reactii care ne uimesc, care nu par sa ne reprezinte...
Eu am crezut ca in acest topic vb. despre cum ar trebui sa fie barbatul perfect...oricum dupa cum spunea Cristina nu exista o ''reteta de succes''...iar in starea de indragosteala, nu prea poti fi foarte atenta...atunci totul pare perfect...Cel mai important imi pare mie personal respectul si comunicarea...dupa ce trece dragostea ramane respectul...
O zi frumoasa!

Nu mai conteaza ce mi a facut ideea e ca sunt foarte dezamagita...:(:(( de asta am deschis acest topic pentru a deschide ochii fetelor care nu stiu cu cine stau alaturi.De ce oare sunt atatea divorturi????Hai sa spunem si nu ,nu mereu sa spunem da cand nu trebuie!!!!!!!!!!!!!!!>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)
PAi da,in acest topic de asta as vrea sa discutam,numai de asta.:)
Starea de indragosteala e deci un pas inapoi pentru noi,sa inteleg.Ok,voi retine!
Asta zic si eu ,e foarte buna comunicarea dar cand nu mai exista si s a destramat totul iar totul e ca un iad,ce mai poti face???
In fine...eu una cred si sublinez faptul ca l iubesti mai mult decat el pe tine ...........e un semn rau.Punct!!!
Semn bun daca el te iubeste mai mult decat tu pe el....

rozica1965 29 aug 2012 19:37:30

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1121166)
Nu mai conteaza ce mi a facut ideea e ca sunt foarte dezamagita...:(:(( de asta am deschis acest topic pentru a deschide ochii fetelor care nu stiu cu cine stau alaturi.De ce oare sunt atatea divorturi????Hai sa spunem si nu ,nu mereu sa spunem da cand nu trebuie!!!!!!!!!!!!!!!>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)
PAi da,in acest topic de asta as vrea sa discutam,numai de asta.:)
Starea de indragosteala e deci un pas inapoi pentru noi,sa inteleg.Ok,voi retine!
Asta zic si eu ,e foarte buna comunicarea dar cand nu mai exista si s a destramat totul iar totul e ca un iad,ce mai poti face???
In fine...eu una cred si sublinez faptul ca l iubesti mai mult decat el pe tine ...........e un semn rau.Punct!!!
Semn bun daca el te iubeste mai mult decat tu pe el....

Daca totul devine un iad,FUGI!!!!!!!!!!!!!!!!

rozica1965 29 aug 2012 19:41:13

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1121166)
Nu mai conteaza ce mi a facut ideea e ca sunt foarte dezamagita...:(:(( de asta am deschis acest topic pentru a deschide ochii fetelor care nu stiu cu cine stau alaturi.De ce oare sunt atatea divorturi????Hai sa spunem si nu ,nu mereu sa spunem da cand nu trebuie!!!!!!!!!!!!!!!>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)
PAi da,in acest topic de asta as vrea sa discutam,numai de asta.:)
Starea de indragosteala e deci un pas inapoi pentru noi,sa inteleg.Ok,voi retine!
Asta zic si eu ,e foarte buna comunicarea dar cand nu mai exista si s a destramat totul iar totul e ca un iad,ce mai poti face???
In fine...eu una cred si sublinez faptul ca l iubesti mai mult decat el pe tine ...........e un semn rau.Punct!!!
Semn bun daca el te iubeste mai mult decat tu pe el....

Ralu.....indragosteala asta cum ii zici tu......se duce intr-un anumit timp........De acolo incep problemele,ori e laie,ori balaie!
In locul indragostelii asteia trebuie sa ramana prietenia si respectul. Daca astea nu raman,atunci viata va fi un calvar pana la moarte! Cine se complace in situatia asta,suporta consecintele...........cine e ''barbata'' pune piciorul in prag,isi ia traistuta pe spinare si drumul.........Intelegi?

anaralu29 29 aug 2012 19:43:42

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1121162)

Ralu draga......ce bine ar fi sa fie in viata ca in povesti!!!!! Tu nu ai auzit ca ''viata bate filmul''?(care e tot o poveste)

Buna Rozi...:D>:D<:x
Crede ma ca daca n as fii suferit enorm cand si dupa ce mi a facut ce mi a facut ,n as fii deschis topicul...........:(
Iar crede ma ca acum e iadul pe pamant,poate exagerez dar vezi tu???Cred ca e loc si de mai bine.
Si..mai cred ca poti modela pe cineva cum vrei tu,suntem destepte sau nu???Tu ce zici??Se poate???


anaralu29 29 aug 2012 19:47:56

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1121169)

Daca totul devine un iad,FUGI!!!!!!!!!!!!!!!!

Ce prieten ti e ala care in momentul in care tu ai o suferinta si esti la pamant ,el da mai rau sa cazi???????????????????:(:((:((:((
Pe bune..acu...
In fine......

rozica1965 29 aug 2012 19:53:58

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1121172)
Buna Rozi...:D>:D<:x
Crede ma ca daca n as fii suferit enorm cand si dupa ce mi a facut ce mi a facut ,n as fii deschis topicul...........:(
Iar crede ma ca acum e iadul pe pamant,poate exagerez dar vezi tu???Cred ca e loc si de mai bine.
Si..mai cred ca poti modela pe cineva cum vrei tu,suntem destepte sau nu???Tu ce zici??Se poate???


Ralu,te simt ca suferi sau ai suferit,de asta te caut mereu!!!!!!!
Iubita,lamureste-ma te rog.......exul te batea......acum esti cu altul........cum e cu el? .....si el te-a dezamagit? Lamureste-ma ca nu mai inteleg nimic......doar simt suferinta ta din cuvintele tale!!!!!
Sa poti modela pe cineva?:-/:-/:-/:-/Greu,greu de tot....aproape spre imposibil.........dar se poate incerca!
Stii de ce zic ca e greu? Parerea mea este,ca ne nastem cu caracterul nostru,care chiar daca se mai modeleaza pe parcursul vietii,geneticul ramane!!!!
Prea multa genetica nu stiu eu(spre deloc) dar asta cred.......mostenim genetic caracterul unuia dintre parinti......De ex eu.......sunt mai rigida,mai realista,mai cu picioarele ''pe pamant'',mai suparacioasa, ca tatal meu! In tinerete aveam si gelozia lui,bine ca acum am mai scapat de ea! Am facut multe balamucuri(unele nefondate) in tinerete! Asa ca,oricat s-ar chinui cineva sa ma remodeleze,cu mine nu ar avea sanse de reusita! Doar eu singura imi impun de multe ori sa imi mai masor cuvintele inainte de ale rostii,sa judec mai bine inainte de a face ceva gresit,de a cantarii lucrurile de doua ori,de noua ori,pana ma conving singura de adevar! Hai ca m-a apucat filozofeala!:))

rozica1965 29 aug 2012 19:55:46

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1121176)
Ce prieten ti e ala care in momentul in care tu ai o suferinta si esti la pamant ,el da mai rau sa cazi???????????????????:(:((:((:((
Pe bune..acu...
In fine......

Ala nu iti e prieten,iti e dusman,e >:) gol!!!!!!! Fa-i cruce si infige-i tzarusul in inima,da-i cu agheazma si fugi!!!(metaforic vorbind)

anaralu29 29 aug 2012 20:03:26

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1121179)

Ralu,te simt ca suferi sau ai suferit,de asta te caut mereu!!!!!!!
Iubita,lamureste-ma te rog.......exul te batea......acum esti cu altul........cum e cu el? .....si el te-a dezamagit? Lamureste-ma ca nu mai inteleg nimic......doar simt suferinta ta din cuvintele tale!!!!!
Sa poti modela pe cineva?:-/:-/:-/:-/Greu,greu de tot....aproape spre imposibil.........dar se poate incerca!
Stii de ce zic ca e greu? Parerea mea este,ca ne nastem cu caracterul nostru,care chiar daca se mai modeleaza pe parcursul vietii,geneticul ramane!!!!
Prea multa genetica nu stiu eu(spre deloc) dar asta cred.......mostenim genetic caracterul unuia dintre parinti......De ex eu.......sunt mai rigida,mai realista,mai cu picioarele ''pe pamant'',mai suparacioasa, ca tatal meu! In tinerete aveam si gelozia lui,bine ca acum am mai scapat de ea! Am facut multe balamucuri(unele nefondate) in tinerete! Asa ca,oricat s-ar chinui cineva sa ma remodeleze,cu mine nu ar avea sanse de reusita! Doar eu singura imi impun de multe ori sa imi mai masor cuvintele inainte de ale rostii,sa judec mai bine inainte de a face ceva gresit,de a cantarii lucrurile de doua ori,de noua ori,pana ma conving singura de adevar! Hai ca m-a apucat filozofeala!:))

Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1121180)

Ala nu iti e prieten,iti e dusman,e >:) gol!!!!!!! Fa-i cruce si infige-i tzarusul in inima,da-i cu agheazma si fugi!!!(metaforic vorbind)

:)):)):))
Lool Rozi si iar lool,ma faci sa rad esti tare!
Ps :Ti am scris l mine in jurnal...:-*:-*:-*

rozica1965 29 aug 2012 20:18:47

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 1121184)
:)):)):))
Lool Rozi si iar lool,ma faci sa rad esti tare!
Ps :Ti am scris l mine in jurnal...:-*:-*:-*

Ok..........am vazut deja!!!!!!;);)
Am inteles.....lasam topicul asta pt vise si iluzii!!!;)

losefat 29 aug 2012 21:17:31

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1121171)

Ralu.....indragosteala asta cum ii zici tu......se duce intr-un anumit timp........De acolo incep problemele,ori e laie,ori balaie!
In locul indragostelii asteia trebuie sa ramana prietenia si respectul. Daca astea nu raman,atunci viata va fi un calvar pana la moarte! Cine se complace in situatia asta,suporta consecintele...........cine e ''barbata'' pune piciorul in prag,isi ia traistuta pe spinare si drumul.........Intelegi?

Sunt perfect de acord, starea de indragostit dispare cam in 3 ani...asa am citit pe undeva...ramanem cu iubirea, respectul, prietenia...Este obligatoriu sa avem o comunicare buna in cuplu, insa trebuie pastrata intimitatea...ambilor parteneri!
Ralu, iti dau un ex. personal...eu la inceputul relatie mele cu sotul meu...eram asa curioasa de fostele iubite, atat de insistenta..atata pana am obtinut anumite detalii..pe care nici acum nu le-am uitat...plus ca eram asa geloasa pe foste dupa aia...greu mi-a trecut (eram tanara aveam 18 ani)...acum cu experienta ce o am nu as insista si cred ca el nu ar mai da detalii...
Concluzia mea este ca trebuie sa filtram bine ce spunem, sa gandim la rece si dupa sa aducem la cunostinta partenerilor nostri anumite lucruri...
Ex. daca un coleg\cunostinta iti face ochi dulci fara a deveni badaran\agresiv...ce faci?Fugi la sot sa ii spui?E k sa starnesti gelozie, sa il faci paranoia pe omul iubit...e cred ca nu...
Aici eu ma opresc cu transparenta...eu nu as spune...
Am scris un roman...:))
Vorba aceea cu unul iubeste si unul se lasa iubit...eu nu cred ca e chiar asa...dar repet e strict parerea mea.
Noapte buna,
Ema
O definitie a barbat perfect nu exista, perfectiunea ca si frumusetea se afla in ochiul
privitorului...

Exp 29 aug 2012 21:37:17

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Hello!

Pana la urma, de ce trebuie sa existe neaparat cineva "potrivit"? Dar daca problema este la tine? Vorbesc in general, te rog sa ma intelegi. Hai sa formulez altfel: daca eu sunt cea care greseste? Sau- de ce TREBUIE sa existe mereu cineva potrivit? Dar...daca este "potrivit pe perioada determinata"??? Stii, era o vorba "doar boul e consecvent..." Pe scurt: e bine si frumos, mergi inainte. S-a stricat treaba, pleaca! Nu are rost sa despici firul in patru. Lucrurile sunt mult mai simple decat par. Oricand e preferabil un nou inceput ...

Ceva personal- in adolescenta am avut o relatie si eram ferm convinsa ca "il iubesc"...dupa ce s-a terminat povestea, am constatat ca nu fusese nici pe departe "true love". De ce spun asta? Pentru ca am putut avea comparatie. Am constatat ca sentimentele si relatia in sine difera de la caz la caz. De fiecare data IUBESTI DIFERIT! Retine asta te rog.

Eu as alege oricand un nou inceput decat sa ma complac intr-o situatie imposibila. Indiferent de varsta, indiferent de ceea ce spune "gura lumii".

Seara frumoasa,
Cristina

anaralu29 30 aug 2012 17:39:05

Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine
 
Care alte semne ar mai fii??:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:36:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO