forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Raport la demachiat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2364)

mishutza 20 ian 2010 22:35:50

Raport la demachiat
 
Trebuie sa recunosc ca mi sila de demachiat,pe cat de mare placere imi face sa ma machiez.
Asa ca ma ung repede cu servetele umede si a scapat.Dar asta nu e deloc destul.Eu vorbesc de tonic,creme,chestii,stiti voi,tot tacamul
Deci,sa dam raportulla demachiat,ca la sport.
Eu astazi m-am demachiat,dezinfectat si uns cu de toate.Si pe Pogsterul l-am buit.
Voi?
Anco,tu?

andra_aly 20 ian 2010 22:42:08

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 68615)
Trebuie sa recunosc ca mi sila de demachiat,pe cat de mare placere imi face sa ma machiez.
Asa ca ma ung repede cu servetele umede si a scapat.Dar asta nu e deloc destul.Eu vorbesc de tonic,creme,chestii,stiti voi,tot tacamul
Deci,sa dam raportulla demachiat,ca la sport.
Eu astazi m-am demachiat,dezinfectat si uns cu de toate.Si pe Pogsterul l-am buit.
Voi?
Anco,tu?

eu cand am facut dush m-am spoit mai mult pe la ochi;))
dupa aia mi-am dat jos "negreala " cu demachiant ptr ochi sensibili;;) , m-am clatit cu apa si dupa am dat cu crema.asta a fost pe la 4 jumate.
acum ma duk iar sa ma spal pe fata si o sa dau iara cu crema;)

Extasssy 20 ian 2010 22:43:39

Re: Raport la demachiat
 
Super idee Mishule...

Dupa ce fac si eu demachierea va spun in ce anume a constat!!!

BRB

ali_lumi 20 ian 2010 23:05:30

Re: Raport la demachiat
 
Si eu m-am demachiat mai devreme :D
Mai intazi demachiat, apoi m-am spalat pe fata cu un gel de curatare , apoi mi-am dat cu o lotiune tonica , apoi crema hidratanta #:-s

Slabuta 21 ian 2010 11:36:13

Re: Raport la demachiat
 
:D tare bun subiect, ca eu ieri la cat de obosita eram am uitat de toate, deci ieri nu m-am demachiat :)

Liviutzza 21 ian 2010 11:41:10

Re: Raport la demachiat
 
Fetelor dar stitzi ca demachierea nu se face doar cand ne machiem sau cand ne culcam...Demachierea se face si dimineata si seara...indiferent daca am fost machiate sau NU!si sa nu facetzi prostii sa nu va demachiatzi..ptr ca odata cu timpul o sa vedetzi si rezultatele..si nu sunt tocmai placute...:D

ema5288 21 ian 2010 17:28:37

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 68739)
Fetelor dar stitzi ca demachierea nu se face doar cand ne machiem sau cand ne culcam...Demachierea se face si dimineata si seara...indiferent daca am fost machiate sau NU!si sa nu facetzi prostii sa nu va demachiatzi..ptr ca odata cu timpul o sa vedetzi si rezultatele..si nu sunt tocmai placute...:D

ai perfecta dreptate, toate stim ca asa e. dar cum se spune :"teoria ca teoria, dar practica ne omoara".
eu una cand ma trezesc dimineata la 6 dupa 4-5 ore de somn, numai de demachiat nu am eu chef. nu stiu cum sa arunc mai repede niste farduri, rimel pe la ochi sa dispara semnele oboselii si sa plec

Liviutzza 21 ian 2010 17:32:27

Re: Raport la demachiat
 
Pai nu e bine ce faci!Macar cumparati un sapun lichid special ptr tenul tau,si dimineata cand arunci cu apa pe fata,arunca si cu niste lichid din ala...tot e bun sa stii:)eu fac chestia asta de vreo 2 luni si deja observ schimbari la tenul meu:)

ali_lumi 22 ian 2010 00:06:15

Re: Raport la demachiat
 
M-am demachiat #:-s

andra_aly 22 ian 2010 00:12:09

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 69436)
M-am demachiat #:-s

si eu:)) de fapt m-am spalat pe fata... si am dat cu crema. ca azi nu m-am machiat. minuneee:D

Extasssy 22 ian 2010 00:17:24

Re: Raport la demachiat
 
Raport pt 20.01.2010

Curatat fata cu sapun lichid pt fata (singurul pe care il suport)
Curatat din nou fata cu lotiune astringenta importiva punctelor negre
Aplicat crema de fata


Raport 21.01.2010

Curatat fata cu sapun lichid pt fata
Curatat din nou fata cu lotiune astringenta de curatare
Aplicat crema de fata

Slabuta 22 ian 2010 00:21:57

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 69444)
Raport pt 20.01.2010

Curatat fata cu sapun lichid pt fata (singurul pe care il suport)
Curatat din nou fata cu lotiune astringenta importiva punctelor negre
Aplicat crema de fata


Raport 21.01.2010

Curatat fata cu sapun lichid pt fata
Curatat din nou fata cu lotiune astringenta de curatare
Aplicat crema de fata

Uau, ce raport tehnic :D
Sa dau si eu :)

Azi
M-am spalat pe fata cu laptic demachiant.
M-am dat cu crema contur ochi cu Q10
M-am dat cu crema hidratanta pe fata

ras_cristalin 22 ian 2010 00:22:29

Re: Raport la demachiat
 
Demachiat cu crema demachianta romaneasca. Crema de fata n-am :D

Extasssy 22 ian 2010 00:24:20

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 69445)


Uau, ce raport tehnic :D
Sa dau si eu :)

Azi
M-am spalat pe fata cu laptic demachiant.
M-am dat cu crema contur ochi cu Q10
M-am dat cu crema hidratanta pe fata

Cand sunt obosita sunt foarte tehnica...
:D

lalita 22 ian 2010 00:49:11

Re: Raport la demachiat
 
Eu folosesc des servetele umede,pt ca sunt foarte comode.:) Si cand le termin,lapte demachiant. Mai folosesc un gel care purifica si curata mai bine fata,sa nu ramana ceva dupa demachiare..Apoi folosesc apa de fata din trandafiri,lasa pielea f catifelata si frumos mirositoare.:D si dupa o crema pt ochi,am citit ca zona ochilor e cea mai sensibila si trebuie ingrijita cat mai devreme. Crema de fata in schimb inca nu prea folosesc,dar daca as fi avut pielea uscata, da.

mishutza 22 ian 2010 00:52:08

Re: Raport la demachiat
 
Bravo harnicutelor.
Hai si eu
Dimineata sters fata cu servetelele umede ale puturosilor,uns fata cu crema de zi impotriva ridurilor,am ocolit ochii,am uitat sa ung ochii ca nu am vazut crema.
Mai pe seara asa am aplicat o masca cu scrub(faina rau,e noua si m-a uimit),apoi am mai dat si o tura de tonic pentru puncte negre si apoi m-am dat cu crema de zi/noapte(ce-o fi fost in capul meu cand am luat-o asa combinata) tot pentru pori deschisi.Uns si gatul tot cu crema asta,da pe gat nu am pori deschisi,da era la indemana.Gasit crema de ochi si uns si ochii.
Uitat in oglinda si admirat tenul curat si nelucios.Miracol.

Extasssy 22 ian 2010 00:54:41

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 69452)
Eu folosesc des servetele umede,pt ca sunt foarte comode.:) Si cand le termin,lapte demachiant. Mai folosesc un gel care purifica si curata mai bine fata,sa nu ramana ceva dupa demachiare..Apoi folosesc apa de fata din trandafiri,lasa pielea f catifelata si frumos mirositoare.:D si dupa o crema pt ochi,am citit ca zona ochilor e cea mai sensibila si trebuie ingrijita cat mai devreme. Crema de fata in schimb inca nu prea folosesc,dar daca as fi avut pielea uscata, da.

Uite un exemplu fff clar cat de mult depinde de fiecare om!
  • servetele umede mie imi usuca tenu groaznic de rau de am impresia ca mi se sorojeste fata si ma strage...
  • crema de fata folosesc din cand in cand si numai dupa o curatare prealabila a tenului, iar eu am tenu gras si nu mi-l ingrase deloc ba parca chiar absoarbe din sebum...

Extasssy 22 ian 2010 00:55:52

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 69453)
Bravo harnicutelor.
Hai si eu
Dimineata sters fata cu servetelele umede ale puturosilor,uns fata cu crema de zi impotriva ridurilor,am ocolit ochii,am uitat sa ung ochii ca nu am vazut crema.
Mai pe seara asa am aplicat o masca cu scrub(faina rau,e noua si m-a uimit),apoi am mai dat si o tura de tonic pentru puncte negre si apoi m-am dat cu crema de zi/noapte(ce-o fi fost in capul meu cand am luat-o asa combinata) tot pentru pori deschisi.Uns si gatul tot cu crema asta,da pe gat nu am pori deschisi,da era la indemana.Gasit crema de ochi si uns si ochii.
Uitat in oglinda si admirat tenul curat si nelucios.Miracol.

Eh... in cazul asta Misule... la cat mai multe miracole... :D

Extasssy 22 ian 2010 00:59:13

Re: Raport la demachiat
 
Mi-am adus aminte ca vroiam sa va intreb o chestie...
Auzisem la un momentdat ca zona gatului si a decolteului se ingrijeste la fel ca si fata si cu aceleasi produse... Voi asa faceti? Si daca da... de ce e mai bine asa?
Asta sa inteleg si eu ideea, pentru ca eu nu am facut asa niciodata... gatul si decolteul le-am cremuit numai cu lotiune de corp asa cum fac si cu restu corpului... niciodata cu crema de fata...

Slabuta 22 ian 2010 01:02:36

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 69456)
Mi-am adus aminte ca vroiam sa va intreb o chestie...
Auzisem la un momentdat ca zona gatului si a decolteului se ingrijeste la fel ca si fata si cu aceleasi produse... Voi asa faceti? Si daca da... de ce e mai bine asa?
Asta sa inteleg si eu ideea, pentru ca eu nu am facut asa niciodata... gatul si decolteul le-am cremuit numai cu lotiune de corp asa cum fac si cu restu corpului... niciodata cu crema de fata...

Eu ma dau cu crema de fata si pe gat.
Mama a avut surpriza neplacuta, si nu vreau sa o am si eu.
Ii este rusine cu gatul ei, nu cu fata, ci cu gatul.
Nu l-a dat niciodata cu nimic si are riduri tare multe si se vad foarte tare.
Mereu isi pune esarfe.

Extasssy 22 ian 2010 01:04:17

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 69458)


Eu ma dau cu crema de fata si pe gat.
Mama a avut surpriza neplacuta, si nu vreau sa o am si eu.
Ii este rusine cu gatul ei, nu cu fata, ci cu gatul.
Nu l-a dat niciodata cu nimic si are riduri tare multe si se vad foarte tare.
Mereu isi pune esarfe.

Mare pacat...
Eu totusi imi dau cu crema... dar nu din cea de fata... ci cea de corp... Deci presupun ca si asta conteaza, nu?!

Slabuta 22 ian 2010 01:13:41

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 69461)
Mare pacat...
Eu totusi imi dau cu crema... dar nu din cea de fata... ci cea de corp... Deci presupun ca si asta conteaza, nu?!

Tu practic trebuie sa il hidratezi, deci daca e din aia hidratanta atunci e bine.

lalita 22 ian 2010 01:14:46

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 69454)
Uite un exemplu fff clar cat de mult depinde de fiecare om!
  • servetele umede mie imi usuca tenu groaznic de rau de am impresia ca mi se sorojeste fata si ma strage...
  • crema de fata folosesc din cand in cand si numai dupa o curatare prealabila a tenului, iar eu am tenu gras si nu mi-l ingrase deloc ba parca chiar absoarbe din sebum...

nu..mie chiar imi lasa pielea catifelata si imi absoarbe sebum:) de asta si imi plac asa mult. Oricum avantaju cu pielea grasa e ca se rideaza mult mai greu,vad asta la bunica,la mami.

madaEM 22 ian 2010 09:40:20

Re: Raport la demachiat
 
neatza fetelor...bun subiect ati deschis...e foarte importanta demachierea...eu cel putin daca nu ma demachiez o singura seara a doua zi dimineata imi apare nu 1 cos ....ci vreo 5...:(deci la mine e teroare daca nu ma demachiez:Dasa ca las lenea deoparte in fiecare seara ...si intru in baie si imi fac ritualul...:Dspalat pe fata ...lotiune tonica...lapte demachiant...si creme de fata ...cate odata daca chiar nu mai am chef de lotiune si lapte ma dau numai cu crema ....dar oricum in ultima perioada cam in fiecare seara si dimineata...ma demachiez si nu mai am pb cu tenul#:-s#:-s

mishutza 22 ian 2010 10:20:38

Re: Raport la demachiat
 
Ancule,eu stiu ca pielea de pe gat si decolteu este mai asemanatoare cu pielea fetei.De aceea este recomandat sa fie supusa la aceleasi tratamente,de la demachiare pana la cremuire.Eu stiu ca se recomanda crema de fata pt gat si decolteu,eventual o crema speciala pentru decolteu.Dar si crema de corp e buna,decat deloc.

ali_lumi 22 ian 2010 21:26:47

Re: Raport la demachiat
 
Gata si demachierea mea.
-demachiat cu crema demachianta
-aplicat lotiune tonica
-momentam n-am mai aplicat crema hidratanta ci o crema special pt unele cosulete care ma supara , n-or fi ele vizibile dar nici nu vor sa iasa nici nu vor sa plece :)) Asa

andra_aly 22 ian 2010 22:08:34

Re: Raport la demachiat
 
decii..... am venit si eu la raport.
m-am spalat pe fatza, adika mi-am spoit negreala vroiam sa zik. dupa aia m-am demachiat cu crema demachianta, am dat cu tonic ptr piele mai grasa, am dat cu lotiune cu extract de castravete... si dupa aia cu crema hiddratanta. vai ...ce greu a fost.#:-s
aa... si am urmat sfatul lui ali parka:-/ si mi-am dat cu ulei de ricin pe gene;))

madaEM 22 ian 2010 22:22:05

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 70041)
decii..... am venit si eu la raport.
m-am spalat pe fatza, adika mi-am spoit negreala vroiam sa zik. dupa aia m-am demachiat cu crema demachianta, am dat cu tonic ptr piele mai grasa, am dat cu lotiune cu extract de castravete... si dupa aia cu crema hiddratanta. vai ...ce greu a fost.#:-s
aa... si am urmat sfatul lui ali parka:-/ si mi-am dat cu ulei de ricin pe gene;))

andra stiam si eu de uleiul de ricin pt gene ...dar eu stiam ca in perioada cand te dai cu el ...ar trebui sa nu folosesti nici mascara:Dca sa aiba un efact mai bun ...am vrut sa incerc si eu ...dar fara mascara ....:))nu prea pot sta ...:))

andra_aly 22 ian 2010 22:27:37

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de mada_gabi2006 (Post 70048)
andra stiam si eu de uleiul de ricin pt gene ...dar eu stiam ca in perioada cand te dai cu el ...ar trebui sa nu folosesti nici mascara:Dca sa aiba un efact mai bun ...am vrut sa incerc si eu ...dar fara mascara ....:))nu prea pot sta ...:))

pai ..u si cand dormi iti pui mascara?:D eu nu ma machiez chiar toate zilele:P

ali_lumi 22 ian 2010 22:28:06

Re: Raport la demachiat
 
:)Andra si eu tocmai m-am dat cu ulei de ricin pe gene :D
Mada , poti sa te dai seara dupa demachiere , asa scrie si pe prospect.:)

lalita 22 ian 2010 22:56:43

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 70053)

pai ..u si cand dormi iti pui mascara?:D eu nu ma machiez chiar toate zilele:P

eu am zis de ulei de ricin pe gene,ca il folosesc in fiecare seara. :)
Oricum ea zicea cu siguranta sa nu te dai cu mascara deloc,adica nu in timpu zilei..:P

andra_aly 22 ian 2010 22:58:08

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 70089)
eu am zis de ulei de ricin pe gene,ca il folosesc in fiecare seara. :)
Oricum ea zicea cu siguranta sa nu te dai cu mascara deloc,adica nu in timpu zilei..:P

pai maine nu ma dau si cred ca nici duminika ..asa ca e ok;) sorry laly, am uitat ...eram cam tired:D aseara;))

lalita 22 ian 2010 23:00:32

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 70092)

pai maine nu ma dau si cred ca nici duminika ..asa ca e ok;) sorry laly, am uitat ...eram cam tired:D aseara;))

ah am scris in alta parte,acolo unde e vb de par lung:P ee na si tu acu,ce sorry:))
Oricum sa-l folosesti in fiecare seara,eu am vazut rezultate;)

andra_aly 22 ian 2010 23:01:30

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 70093)
ah am scris in alta parte,acolo unde e vb de par lung:P ee na si tu acu,ce sorry:))
Oricum sa-l folosesti in fiecare seara,eu am vazut rezultate;)

asa o sa fac lali!!>:D<>:D<>:D<

lalita 22 ian 2010 23:03:59

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 70095)

asa o sa fac lali!!>:D<>:D<>:D<

asa:D >:D<>:D< b-)b-)

Extasssy 24 ian 2010 00:45:07

Re: Raport la demachiat
 
Raport 22.01.2010
  • adormit cu cartea in brate nici o sansa de demachiat :D


Raport 23.01.2010
  • spalat fata cu sapun lichid
  • curatat fata cu lotiune astringenta purificatoare
  • curatat fata cu lotiune astringenta importiva punctelor negre
  • aplicat emulsie hidratanta

Mentiune... Azi am oferit si gatului si decolteului exact acelasi tratament... :D...

Extasssy 01 feb 2010 00:36:39

Re: Raport la demachiat
 
Raport 31.01.2010
  • spalat fata cu sapun lichid
  • curatat fata cu lotiune astringenta purificatoare
  • curatat fata cu lotiune astringenta importiva punctelor negre
  • aplicat emulsie hidratanta
  • machiat
  • iesit in oras
  • curatat fata cu lapte demachiant

Antuca 01 feb 2010 10:22:07

Re: Raport la demachiat
 
Vin si eu cu raportelul:
Demachiere- in general cu servetele demachiante pt ten sensibil.
Aseara: demachiat, curatat fata cu faina de porumb, aplicat masca din drojdie+apa+ulei de masline, dupa 30 min spalat cu sapun lichid intim( pH 3.5 parca).
Rezultat: ten curat si hidratat gata:D

sunshine 03 feb 2010 19:55:45

Re: Raport la demachiat
 
eu seara de seara, indiferent de cat de obosita as fi , ma spal pe fata, ma demachiez, ma dau cu o solutie tonica si apoi cu crema. am un ten mult prea sensibil ca sa-mi permit sa ma demachiez superficial :(

mvthebest 03 feb 2010 20:37:06

Re: Raport la demachiat
 
Foarte bun subiectul.>:D<:x

Eu una in fiecare seara ma demachiez,nu pot dormi stiind ca am genele incarcate.:) Inainte cam uitam,desi nu era bine de loc... Nu vreau sa ajung la 25de ani si sa fiu ,,plina''de riduri :-s
03.02.1010
-m-am spalat pe fata cu laptic demachiant.
-dupa am dat cu o lotiune pentru cosuri si impuritati
-am aplicat o masca
-si la sfarsit mi-am dat cu o crema hidratanta pentru fata
(acum ma pun sa imi hidratez si corpul;)):) )


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:18:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO