forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Ultima haina cumparata (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4043)

miranda75 07 ian 2012 20:31:01

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 893310)
Pai tocmai din cauza acelor "pete" verticale fac picioarele mai subtiri. Daca vrei sa ascunzi picioarele nu mai porti jeansi de loc, iti iei o fusta lunga si gata :P

eu ador jeansii, desi sunt plinuta si stiu ca jeansii ingrasax-(

Red flower 07 ian 2012 20:32:28

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 893316)
eu ador jeansii, desi sunt plinuta si stiu ca jeansii ingrasax-(

si mie imi plac mult si sunt si comozi. Nu ingrasa daca alegi modelul potrivit cu conformatia corpului :)

Red flower 07 ian 2012 20:33:41

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 893315)
Nu am condamnat pe nimeni. Mi-am spus parerea personala si am explicat-o. Astea sunt perceptiile mele. Fiecare cu perceptiile lui.


oricum, ai un fel foarte ciudat de a-ti spune parerea ;)

miranda75 07 ian 2012 20:43:35

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 893315)
Nu am condamnat pe nimeni. Mi-am spus parerea personala si am explicat-o. Astea sunt perceptiile mele. Fiecare cu perceptiile lui.


ok, Sand, am inteles:)

Sand 07 ian 2012 20:49:51

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 893310)
Pai tocmai din cauza acelor "pete" verticale fac picioarele mai subtiri. Daca vrei sa ascunzi picioarele nu mai porti jeansi de loc, iti iei o fusta lunga si gata :P

Nu are cum. Daca erau nadragi in dungi verticale era o chestie dar asa sunt niste pete deschise la culoare pe tot copanul si-ti sar in ochi pur si simplu. Nu se mai uita nimeni la altceva din imbracaminte....se uita fix la copane. Gandeste-te prima impresie...vezi ceva inchis la culoare de departe si o pata mare alba pe chestia aia. Nu te mai uiti decat la pata alba. Asta vrea sa zic.

Fusta lunga e alta treaba. :D

Jeans-ul pentru persoanele mai pline tre' sa fie cu cracul drept de sus si pana jos, adica latimea cracului sus unde e pulpa cea mai groasa tre' sa ramana la fel pana jos sa dea senzatia de drept, lung, inalt. Si tre' sa fie mai lung cracul ca sa porti ceva toc pe sub si sa acopere cracii cam tot pantoful. Iti face picioarele mai lungi decat sunt = pari mai slaba. Daca cracul e gros sus (pe pulpa) si mai subtire jos la poale...iti face picioarele sa para cu totul la prima impresie...sub forma de vaza (sus mare, jos mic) gen hopa-mitica. Te face mai grasa decat esti. D'aia cel mai prost pentru supraponderale e skinny jeans-ul sau colantii.

Sand 07 ian 2012 20:50:38

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 893319)
oricum, ai un fel foarte ciudat de a-ti spune parerea ;)

Ciudat in ce sens?

jessik 07 ian 2012 20:51:48

Re: Ultima haina cumparata
 
oo ce fain toopic.. sa vb de haine care sa stiti ca e greu sa alegi..
si eu ma enervez putin cand vad fete care se imbraca aiurea..
sand are dreptate si a dat niste exemple super bune..
deci iti vine sa te duci la tipele respective sa le imbraci tu cum trebuie..
este o emisiune pe aici.. what not to wear.. e super.. o mai prind pe la sala cand merg, ca acasa nu am canalul ala..
deci e incredibil cum te poate schimba niste haine..
haideti sa dizolvam subiectul.. sa vb mai mult despre.
stiu ca nici eu nu nimeresc mereu cum sa ma imbrac sa imi stea bine.. evident ca daca as fi avut 55 de kg altfel statea treaba,, dar pot zice ca unele haine ma prindeau asa bine, ca desi avand 60 si ceva lumea credea ca am slabit.
eu la picioare nu prea aveam probleme, dar nu prea imi place f mult sa port mulat.. cel putin in partea de sus, depinde si de material, sau modelul de la fund.. sa stiti ca sunt unele buzunare , cusaturi, care te prind altele nu..sau talie inalta, talie joasa,,
ultima data mi-am luat niste blugi cu talie inalta.. teoretic mi-ar sta bine, imi mascheaza burta, soldurile,, dar ma cam strang, trebuie sa mai slabesc..nu-i nimic o motivatie in plus.. ca si cei largi stau rau..asa ca nu mi-am luat prea mari.
la bluzite mereu am tendinta sa imi iau mai largi.
noroc ca au aparut acum bluzele largute asa la baza pieptului si maneci..adica nu vin mulate pe brate..
alea tip baby doll erau faine, dar parca ma faceau sa arat preg
ca fuste imi iau medii in clos, trapez, dar acum mi-am luat si una mulata dreapta scurta.. nu imi sta rau.. imi face fundul mai bombat cred eu..
o sa mai incerc.. in sezonul cald vreau sa fiu sexy haha..
deci mi-am luat 2 bluze, blugi, si 2 perechi colanti..si o bluza fara maneci tricotata.. si 3 malete.. bune pe sub plovere, cardiganuri.. etc.

si da hainele mulate nu is bune,, decat daca ai o silueta bunaaa.
cel putin bluzele..fustele iar e greu sa alegi.. croiala, materialu..
va mai astept cu sugestii, poze si comentarii.. ar fi interesant..

Zoe 08 ian 2012 12:08:51

Re: Ultima haina cumparata
 
Subscriu la ce a zis Sand, cred că zonele deschise la culoare sunt cele care măresc şi atrag atenţia. Dar eu port foarte bine blugi, chiar dacă sunt mult supraponderală. Ultima achiziţie a fost bleumarin închis (spre indigo), cu cusătură pe dinafară (în sfârşit! de când caut!) care mai subţiază piciorul, şi bootcut, adică puţin evazaţi, că dacă port drepţi/skinny, sunt moartea pasiunii :)) :))
Cu nişte cizmuliţe de piele întoarsă cu toc drept sunt perfecţi - şi chiar am primit complimente de Anul Nou :D

Red flower 08 ian 2012 12:17:07

Re: Ultima haina cumparata
 
eu am o problema cu hainele largi, lalai. dupa ce ca e persoana mare, mai da-i si niste haine largi sa o faci si mai mare. x-( e chiar nashpa.

deadcountess 08 ian 2012 12:39:58

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 893328)
Nu are cum. Daca erau nadragi in dungi verticale era o chestie dar asa sunt niste pete deschise la culoare pe tot copanul si-ti sar in ochi pur si simplu. Nu se mai uita nimeni la altceva din imbracaminte....se uita fix la copane. Gandeste-te prima impresie...vezi ceva inchis la culoare de departe si o pata mare alba pe chestia aia. Nu te mai uiti decat la pata alba. Asta vrea sa zic.

Nu stiu, eu am vazut astfel de jeansi pe o prietena si intr-adevar arata mai slaba. Eu inca nu stiu cum voi arata ca i-am comandat pe net si inca n-au ajuns. Va spun cum sunt cand ii primesc.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:28:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO