forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Ultima haina cumparata (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4043)

Slabuta 03 iun 2010 20:10:46

Ultima haina cumparata
 
Care este ultima hainuta pe care ti-ai luat-o? :)

sunshine 03 iun 2010 20:13:47

Re: Ultima haina cumparata
 
niste pantaloni albi, de vara, un material gen fas, numai buni de parc, scurti, putin peste genunchi, care acum vin urat pe mine:D mi i-am luat ca sa ma motivez.
abia astept sa-i pot purta:)
tu?

Slabuta 03 iun 2010 20:23:14

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 209041)
niste pantaloni albi, de vara, un material gen fas, numai buni de parc, scurti, putin peste genunchi, care acum vin urat pe mine:D mi i-am luat ca sa ma motivez.
abia astept sa-i pot purta:)
tu?

Si eu mi-am luat niste blugi cu paiete dar mai au un pic ca sa ma incapa :))
Adica vreo 2 kg in minus e tocmai bine :D

Rusu Laura 03 iun 2010 20:25:22

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 209037)
Care este ultima hainuta pe care ti-ai luat-o? :)

[*122*] un tricou, un maieu si 3 perechi de sosete :))


p.s. mi-a luat mama o pereche de blugi care stau bine pe mine doar daca mai slabesc putintel :P

LicuriciColorat 03 iun 2010 20:26:32

Re: Ultima haina cumparata
 
Mi-am achizitionat o rochita mica si frumoasa
ce-i drept ar cam trebui sa mai dau jos ca sa imi placa si mie picioarele mele(pe care eu le vad si asa groase),eu o vad cam scurta dar:-/
oricum o ador:x

alinutza656 04 iun 2010 15:15:10

Re: Ultima haina cumparata
 
Ultima articol vestimentar cumparat este o pereche de jeansii, pentru ca imi era neaparat necesar...(nu mai am cu ce ma imbraca:().

mia21m 04 iun 2010 15:24:31

Re: Ultima haina cumparata
 
O pereche de pantaloni tip salvar:D vin perfect:x

UluceanuAnaMaria 04 iun 2010 17:10:57

Re: Ultima haina cumparata
 
O rochita bleu, adorabila!! :D De-abia astept sa o port :x

Fulguta 04 iun 2010 23:55:43

Re: Ultima haina cumparata
 
Buna fetele ! O sa radeti ultimul lucru cumparat a fost ieri,un compleu pentru sport:)),nu aveam de vara si deja curgeau apele pe mine :D,mai ales ca eu nu suport nimic supraelastic ! Fac alergie ! :(

ali_lumi 30 iun 2010 23:28:02

Re: Ultima haina cumparata
 
Niste pantaloni scurti ( office ) cu talie inalta, cateva bluzite, o camasa , si 2 perechi de sandale.:D(1 cu toc una fara)

justbelieve 01 iul 2010 07:04:29

Re: Ultima haina cumparata
 
O pereche de blugi pe care ii voi purta atunci cand voi pierde cativa cm de la picioare.

ali_lumi 12 iul 2010 12:59:37

Re: Ultima haina cumparata
 
Update :
2 bluzite si o curea :D

deadcountess 12 iul 2010 13:07:02

Re: Ultima haina cumparata
 
Doua rochite foarte scurte de vara, de purtat peste blugi (la picioarele mele n-am alta varianta~X()

ali_lumi 26 iul 2010 11:05:15

Re: Ultima haina cumparata
 
Update:
-1 top strapless
-o bluzita gen baby doll

rodica2010 28 iul 2010 12:04:26

Re: Ultima haina cumparata
 
O pereche de pantaloni dintr-o matase plina,de care sunt tare mandra.Am si de ce:mas. 46(de la 50-52.Eeeeeeeeeeeeee?!)Mai am mult pana departe dar.......:)

ali_lumi 15 nov 2010 17:48:16

Re: Ultima haina cumparata
 
2 pulovere
1 pereche cizme:)

Anca77yvb 15 nov 2010 17:56:00

Re: Ultima haina cumparata
 
un plover ......... si sper cat de curand sa cumpar o geaca ........ nu mai am haine.............

mvthebest 15 nov 2010 17:57:38

Re: Ultima haina cumparata
 
o rochitza roz,o pereche de pantofi cu toc,o pereche de blugi;;),o bluzita....

loralin 16 nov 2010 10:23:34

Re: Ultima haina cumparata
 
Un palton rosu marimea 44....de la 52 cat era cel de anul trecut;;),o pereche de cizme lungi cu toc si un pulover la fel cu fiica mea cea mare:D.

ras_cristalin 16 nov 2010 10:27:10

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de loralin (Post 404883)
Un palton rosu marimea 44....de la 52 cat era cel de anul trecut;;),o pereche de cizme lungi cu toc si un pulover la fel cu fiica mea cea mare:D.

Ti-am vazut pozele, Loralin... esti un exemplu pentru noi toate. Felicitari!

loralin 16 nov 2010 10:51:09

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 404888)
Ti-am vazut pozele, Loralin... esti un exemplu pentru noi toate. Felicitari!

Multumesc pentru felicitari ..insa meritul nu este numai al meu ci si al vostru caci in fiecare moment am avut sustinere sincera si am gasit aici raspunsuri la toate intrebarile mele.>:D<

deadcountess 16 nov 2010 11:56:10

Re: Ultima haina cumparata
 
Nu prea are rost sa-mi tot iau tot felul de haine ca pe vremea asta tot numai paltonul se vede ca nu prea ai ocazia sa-l dai jos asa ca mi-am luat doar palton si probabil pana la vara nu-mi mai iau nimic.

http://images.lip-service.com/style_...o_1/82-174.jpg

deadcountess 07 ian 2012 15:24:12

Re: Ultima haina cumparata
 
1 ataşament(e)
Ataşament 9486

Fac picioarele sa para mai subtiri :D

miranda75 07 ian 2012 19:19:33

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 893210)
Ataşament 9486

Fac picioarele sa para mai subtiri :D

Buna fetele, trebuie sa pun poze? Sper ca nu, ca nu arat tocmai ok, si nici nu am poze recente
Am blugi skini, sunt incantata de ei
Azi mi-am cumparat o bluza, stiti, voi, asa, putin evazata, ca sa imi ascunda sunculitele.
Beleaua a fost ca bluza cumparata era cam gaurita, asa ca m-am dus sa o schimb, si am luat un numar mai mic, dar oricum este ok

deadcountess 07 ian 2012 19:49:10

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 893294)
Buna fetele, trebuie sa pun poze? Sper ca nu, ca nu arat tocmai ok, si nici nu am poze recente
Am blugi skini, sunt incantata de ei
Azi mi-am cumparat o bluza, stiti, voi, asa, putin evazata, ca sa imi ascunda sunculitele.
Beleaua a fost ca bluza cumparata era cam gaurita, asa ca m-am dus sa o schimb, si am luat un numar mai mic, dar oricum este ok

Nu stu exact cum sunt regulile cu pozele pe topicul asta. Eu pun doar cand cumpar ceva de pe net ca am pozele gata facute, altfel mi-e lene:))

Sand 07 ian 2012 20:07:45

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 893210)
Ataşament 9486

Fac picioarele sa para mai subtiri :D

Da-mi voie sa te contrazic. Daca jeans-ul era cu totul inchis la culoare, atunci da...iti faceau picioarele mai subtiri. Dar asa, cu portiunile alea deschise la culoare...pur si simplu iti sar in ochi. Adica privitorul la ele se uita mai intai...si deci ii ramane privirea la copanele tale. Chestie pe care tu vrei sa o ascunzi...pentru ca ai senzatia ca sunt prea groase. Tre' sa atragi atentie cu alta parte din corp, cu fata, cu parul, cu bluza mai colorata decat panatalonii etc. Orice dar numai cu cracii nu.

E ca si cum ai avea un defect (zic asa in general) si ai vrea musai sa atragi atentia asupra lui in mod special. Uite alte exemple: am o amica care are maini foarte urate si cica...ca sa le mascheze are mereu niste unghii supra-lucrate, cu pietre, cu culori tipatoare, foarte lungi etc. I-am zis sa si le taie scurt si sa-si dea doar cu lac sau oja bej/roz la culoarea pielii dar nu am cu cine sa discut. Alta: o tipa cu fatza foarte mica si care poarta ochelari de soare cu lentile supradimensionale. Arata de zici ca e o albinuta cu ochii scosi din orbite tot timpul si ochelarii ii fac fatza si mai mica...prin comparatie.
Alta: cineva din familie de 1.80 cm. (gagica) si foarte masiva (nu grasa) poarta mereu posete foarte mici si cu snurulet din ala subtire lung, pe umar. Prin comparatie...posetuta langa solduri...face ca soldurile sa para enorme. Alta: cineva de 90 de Kg. la 1.60 poarta haine foarte stramte care sa o faca sa para mai subtire cica. Rezultatul: arata mereu de parca s-ar revarsa din haine fiindca stau sa explodeze pe ea si deci...o fac sa para un mamut. In ultimul exemplu, tipa in cauza a slabit vreo 15 Kg. si a ajuns la 90 si acum...dintr-o data...simte nevoia disperata sa para sexy. Cum? Muland totul pe ea din dorinta de a atrage privirile. Cine se utia la ea? Genul suburban, de proasta calitate. Disperarea e asa de mare (din partea ei) ca nu poate efectiv sa se abtina sa nu-si arate "nurii"...si uite asa ajunge sa arate grotesc si sa atraga parteneri de cea mai joasa speta.

Cu alte cuvinte daca ai o chestie care ti se pare ca trebuie ascunsa/mascata cumva, de ce ai vrea musai sa o scoti in evidenta?

miranda75 07 ian 2012 20:15:53

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 893308)
Da-mi voie sa te contrazic. Daca jeans-ul era cu totul inchis la culoare, atunci da...iti faceau picioarele mai subtiri. Dar asa, cu portiunile alea deschise la culoare...pur si simplu iti sar in ochi. Adica privitorul la ele se uita mai intai...si deci ii ramane privirea la copanele tale. Chestie pe care tu vrei sa o ascunzi...pentru ca ai senzatia ca sunt prea groase. Tre' sa atragi atentie cu alta parte din corp, cu fata, cu parul, cu bluza mai colorata decat panatalonii etc. Orice dar numai cu cracii nu.

E ca si cum ai avea un defect (zic asa in general) si ai vrea musai sa atragi atentia asupra lui in mod special. Uite alte exemple: am o amica care are maini foarte urate si cica...ca sa le mascheze are mereu niste unghii supra-lucrate, cu pietre, cu culori tipatoare, foarte lungi etc. I-am zis sa si le taie scurt si sa-si dea doar cu lac sau oja bej/roz la culoarea pielii dar nu am cu cine sa discut. Alta: o tipa cu fatza foarte mica si care poarta ochelari de soare cu lentile supradimensionale. Arata de zici ca e o albinuta cu ochii scosi din orbite tot timpul si ochelarii ii fac fatza si mai mica...prin comparatie.
Alta: cineva din familie de 1.80 cm. (gagica) si foarte masiva (nu grasa) poarta mereu posete foarte mici si cu snurulet din ala subtire lung, pe umar. Prin comparatie...posetuta langa solduri...face ca soldurile sa para enorme. Alta: cineva de 90 de Kg. la 1.60 poarta haine foarte stramte care sa o faca sa para mai subtire cica. Rezultatul: arata mereu de parca s-ar revarsa din haine fiindca stau sa explodeze pe ea si deci...o fac sa para un mamut. In ultimul exemplu, tipa in cauza a slabit vreo 15 Kg. si a ajuns la 90 si acum...dintr-o data...simte nevoia disperata sa para sexy. Cum? Muland totul pe ea din dorinta de a atrage privirile. Cine se utia la ea? Genul suburban, de proasta calitate. Disperarea e asa de mare (din partea ei) ca nu poate efectiv sa se abtina sa nu-si arate "nurii"...si uite asa ajunge sa arate grotesc si sa atraga parteneri de cea mai joasa speta.

Cu alte cuvinte daca ai o chestie care ti se pare ca trebuie ascunsa/mascata cumva, de ce ai vrea musai sa o scoti in evidenta?

Fiecare cu gusturile ei, nu crezi?:):):):)
Nu poti condamna pe nimeni>:D<>:D<>:D<>:D<

deadcountess 07 ian 2012 20:26:15

Re: Ultima haina cumparata
 
Pai tocmai din cauza acelor "pete" verticale fac picioarele mai subtiri. Daca vrei sa ascunzi picioarele nu mai porti jeansi de loc, iti iei o fusta lunga si gata :P

Red flower 07 ian 2012 20:30:54

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 893309)
Fiecare cu gusturile ei, nu crezi?:):):):)
Nu poti condamna pe nimeni>:D<>:D<>:D<>:D<

Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 893310)
Pai tocmai din cauza acelor "pete" verticale fac picioarele mai subtiri. Daca vrei sa ascunzi picioarele nu mai porti jeansi de loc, iti iei o fusta lunga si gata :P

exact, deadcountess :) sunt faini blugii si sunt convinsa ca vin misto. ;)

Sand 07 ian 2012 20:31:00

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 893309)
Fiecare cu gusturile ei, nu crezi?:):):):)
Nu poti condamna pe nimeni>:D<>:D<>:D<>:D<

Nu am condamnat pe nimeni. Mi-am spus parerea personala si am explicat-o. Astea sunt perceptiile mele. Fiecare cu perceptiile lui.

miranda75 07 ian 2012 20:31:01

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 893310)
Pai tocmai din cauza acelor "pete" verticale fac picioarele mai subtiri. Daca vrei sa ascunzi picioarele nu mai porti jeansi de loc, iti iei o fusta lunga si gata :P

eu ador jeansii, desi sunt plinuta si stiu ca jeansii ingrasax-(

Red flower 07 ian 2012 20:32:28

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 893316)
eu ador jeansii, desi sunt plinuta si stiu ca jeansii ingrasax-(

si mie imi plac mult si sunt si comozi. Nu ingrasa daca alegi modelul potrivit cu conformatia corpului :)

Red flower 07 ian 2012 20:33:41

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 893315)
Nu am condamnat pe nimeni. Mi-am spus parerea personala si am explicat-o. Astea sunt perceptiile mele. Fiecare cu perceptiile lui.


oricum, ai un fel foarte ciudat de a-ti spune parerea ;)

miranda75 07 ian 2012 20:43:35

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 893315)
Nu am condamnat pe nimeni. Mi-am spus parerea personala si am explicat-o. Astea sunt perceptiile mele. Fiecare cu perceptiile lui.


ok, Sand, am inteles:)

Sand 07 ian 2012 20:49:51

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 893310)
Pai tocmai din cauza acelor "pete" verticale fac picioarele mai subtiri. Daca vrei sa ascunzi picioarele nu mai porti jeansi de loc, iti iei o fusta lunga si gata :P

Nu are cum. Daca erau nadragi in dungi verticale era o chestie dar asa sunt niste pete deschise la culoare pe tot copanul si-ti sar in ochi pur si simplu. Nu se mai uita nimeni la altceva din imbracaminte....se uita fix la copane. Gandeste-te prima impresie...vezi ceva inchis la culoare de departe si o pata mare alba pe chestia aia. Nu te mai uiti decat la pata alba. Asta vrea sa zic.

Fusta lunga e alta treaba. :D

Jeans-ul pentru persoanele mai pline tre' sa fie cu cracul drept de sus si pana jos, adica latimea cracului sus unde e pulpa cea mai groasa tre' sa ramana la fel pana jos sa dea senzatia de drept, lung, inalt. Si tre' sa fie mai lung cracul ca sa porti ceva toc pe sub si sa acopere cracii cam tot pantoful. Iti face picioarele mai lungi decat sunt = pari mai slaba. Daca cracul e gros sus (pe pulpa) si mai subtire jos la poale...iti face picioarele sa para cu totul la prima impresie...sub forma de vaza (sus mare, jos mic) gen hopa-mitica. Te face mai grasa decat esti. D'aia cel mai prost pentru supraponderale e skinny jeans-ul sau colantii.

Sand 07 ian 2012 20:50:38

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 893319)
oricum, ai un fel foarte ciudat de a-ti spune parerea ;)

Ciudat in ce sens?

jessik 07 ian 2012 20:51:48

Re: Ultima haina cumparata
 
oo ce fain toopic.. sa vb de haine care sa stiti ca e greu sa alegi..
si eu ma enervez putin cand vad fete care se imbraca aiurea..
sand are dreptate si a dat niste exemple super bune..
deci iti vine sa te duci la tipele respective sa le imbraci tu cum trebuie..
este o emisiune pe aici.. what not to wear.. e super.. o mai prind pe la sala cand merg, ca acasa nu am canalul ala..
deci e incredibil cum te poate schimba niste haine..
haideti sa dizolvam subiectul.. sa vb mai mult despre.
stiu ca nici eu nu nimeresc mereu cum sa ma imbrac sa imi stea bine.. evident ca daca as fi avut 55 de kg altfel statea treaba,, dar pot zice ca unele haine ma prindeau asa bine, ca desi avand 60 si ceva lumea credea ca am slabit.
eu la picioare nu prea aveam probleme, dar nu prea imi place f mult sa port mulat.. cel putin in partea de sus, depinde si de material, sau modelul de la fund.. sa stiti ca sunt unele buzunare , cusaturi, care te prind altele nu..sau talie inalta, talie joasa,,
ultima data mi-am luat niste blugi cu talie inalta.. teoretic mi-ar sta bine, imi mascheaza burta, soldurile,, dar ma cam strang, trebuie sa mai slabesc..nu-i nimic o motivatie in plus.. ca si cei largi stau rau..asa ca nu mi-am luat prea mari.
la bluzite mereu am tendinta sa imi iau mai largi.
noroc ca au aparut acum bluzele largute asa la baza pieptului si maneci..adica nu vin mulate pe brate..
alea tip baby doll erau faine, dar parca ma faceau sa arat preg
ca fuste imi iau medii in clos, trapez, dar acum mi-am luat si una mulata dreapta scurta.. nu imi sta rau.. imi face fundul mai bombat cred eu..
o sa mai incerc.. in sezonul cald vreau sa fiu sexy haha..
deci mi-am luat 2 bluze, blugi, si 2 perechi colanti..si o bluza fara maneci tricotata.. si 3 malete.. bune pe sub plovere, cardiganuri.. etc.

si da hainele mulate nu is bune,, decat daca ai o silueta bunaaa.
cel putin bluzele..fustele iar e greu sa alegi.. croiala, materialu..
va mai astept cu sugestii, poze si comentarii.. ar fi interesant..

Zoe 08 ian 2012 12:08:51

Re: Ultima haina cumparata
 
Subscriu la ce a zis Sand, cred că zonele deschise la culoare sunt cele care măresc şi atrag atenţia. Dar eu port foarte bine blugi, chiar dacă sunt mult supraponderală. Ultima achiziţie a fost bleumarin închis (spre indigo), cu cusătură pe dinafară (în sfârşit! de când caut!) care mai subţiază piciorul, şi bootcut, adică puţin evazaţi, că dacă port drepţi/skinny, sunt moartea pasiunii :)) :))
Cu nişte cizmuliţe de piele întoarsă cu toc drept sunt perfecţi - şi chiar am primit complimente de Anul Nou :D

Red flower 08 ian 2012 12:17:07

Re: Ultima haina cumparata
 
eu am o problema cu hainele largi, lalai. dupa ce ca e persoana mare, mai da-i si niste haine largi sa o faci si mai mare. x-( e chiar nashpa.

deadcountess 08 ian 2012 12:39:58

Re: Ultima haina cumparata
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 893328)
Nu are cum. Daca erau nadragi in dungi verticale era o chestie dar asa sunt niste pete deschise la culoare pe tot copanul si-ti sar in ochi pur si simplu. Nu se mai uita nimeni la altceva din imbracaminte....se uita fix la copane. Gandeste-te prima impresie...vezi ceva inchis la culoare de departe si o pata mare alba pe chestia aia. Nu te mai uiti decat la pata alba. Asta vrea sa zic.

Nu stiu, eu am vazut astfel de jeansi pe o prietena si intr-adevar arata mai slaba. Eu inca nu stiu cum voi arata ca i-am comandat pe net si inca n-au ajuns. Va spun cum sunt cand ii primesc.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:15:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO