forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=360)
-   -   Rina 90"s (etaj VIII) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9687)

roxxialexx 03 sep 2011 21:17:41

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 779034)

hello, bine ai revenit!!!:-*
cum a fost? banuiesc ca relax maxim...aveai nevoie de asa ceva
cat despre dieta... maine de la cap in forta :D


Haha, da sa stii ca a fost relax, balaceala si somn :))
Da, nush ce sa zic daca neaparat eram super epuizata ca mie imi place f mult la munca, imi place agitatia si munca pe care o fac, imi place sa fiu in priza :)) Dar oricum, vroiam la mare de la 1 mai, si numai bine ca am si fost :))
Dap, dieta incep de maine, sper sa fie ok asa cum a fost si pana acum :D

roxxialexx 03 sep 2011 21:18:29

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 778699)
Farmacia are cantar?:-o

Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 778704)

da iubita, aparat din-ala , ce iti masoara nu mai stiu ce chestii, printre care si grasimea corporala, inaltimea si greutatea...:)

Nu toate au, eu am cautat in multe farmacii aici si nu are decat o farmacie si fisa pentru aparat e 5 lei

alynacrystyna 03 sep 2011 21:20:04

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de obanceacristina (Post 779124)
Buna seara,
M-am hotarat si eu sa tin dieta Rina, incepand de luni , bineanteles.
Am 59 kg si as dori macar sa ajung la 50-53. Am o fetita de 2 ani si in urma sarcinii am ramas cu kg putine. Aveam 57 cand am ramas insarcinata si 57 cand am nascut, dar acum vad ca urca tot in sus acul cantarului, iar de burtica nu scap. Avand probleme cu coloana trebuie musai sa slabesc.
Am incercat dieta Montignac, dar faptul ca ma priva de cateva placeri, nu m-a ajutat sa tin pana la capat. De mancat dulciuri, gen ciocolata, nu am mai mancat de cateva luni bune, dar o prajitura de casa din cand in cand nu strica. Asa ca dieta rina este cea ideala pentru mine.

Am cateva intrebari.
Mi-am facut un ghiveci pentru iarna si vroiam sa ma asigur ca il clasez bine, la amidonuri. Contine morcov, vinete, bame, capia, ceapa, ardei iuti, sare , piper chayene, zahar brut, mazare, fasole verde pastai, suc de rosii, verdeata. E bine la amidonuri?
La ziua de proteine stiu ca trebuie sa mancam o fripturica si supa. Daca mananc ciorba cu carne si legume permise, gen morcov, ardei, rosii, pastarnac, este ok?
La ziua de carbohidrati mananc la pranz paste (pot manca si orez in loc de paste?) iar seara 2 -3 bucati de prajitura?

Va pup si mai vorbim!

buna Cristina!! si bine ai venit in casuta noastra!!>:D<:-*
sa iti traiasca fetita ;;) cum se numeste? si eu am o fetita de 3ani jumate, Amalia :)
la noi pe forum e plin de copii :)) , aproape fiecare avem cate 1-2 juniori /junioare ;))

exact atat am avut si eu cand am ramas insarcinata si cu atatea am si ramas ;))
intr-adevar, rina este o dieta super ok :x
da, e bine incadrat ghiveciul
si ciorba e ok :)
nu poti papa orez in locul pastelor, orezul e la amidon ;;) , sunt ok si bucatile de prajitura , dar sa fi atenta la care calorii are 100gr :)

roxxialexx 03 sep 2011 21:21:30

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 778678)
Voi pe ce fel de cantar va bazati?Cu ac sau electronic?
De ce intreb:m-am cantarit acum cu unul electronic si mi-a aratat 63.9 kg...nu mai vorbesc de cum ma simt...data trecuta m-am cantarit pe cantar cu ac si mi-a aratat 61..:((:((=((=((

Pe ambele :)) Dar da, cel electronic se intampla sa arate mai mult, urca-te de minim 3 ori in acelasi loc, apoi muta-l prin casa.

alynacrystyna 03 sep 2011 21:21:56

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de roxxialexx (Post 779135)
Nu toate au, eu am cautat in multe farmacii aici si nu are decat o farmacie si fisa pentru aparat e 5 lei

pa acum, clar ca nu se gaseste in toate farmaciile...nici eu nu am gasit in fiecare farmacie in parte

roxxialexx 03 sep 2011 21:22:35

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 778687)

iubita eu ma bazez pe cel electronic pentru ca e mult mai sigur, celalalt se poate deregla(cum facea al meu) ....

Sunt si cantare electronice proaste care arata dereglat :))

roxxialexx 03 sep 2011 21:24:35

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 779140)

pa acum, clar ca nu se gaseste in toate farmaciile...nici eu nu am gasit in fiecare farmacie in parte

da, desi totusi ar trebui sa fie, e normal...dar nah...eu chiar am cautat in multe farmacii, si de lant, si farmacii de cartier..si nimic :(

roxxialexx 03 sep 2011 21:30:27

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Fete dragi, eu ma bag la somnic!
Va pup dulce, pe maine!

alynacrystyna 03 sep 2011 21:32:54

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
noapte buna la toate!!! :-*
pe maine :-*

Slabuta 04 sep 2011 01:11:01

Re: Rina 90"s (etaj VIII)
 
Un "etaj" nou :)

Rina 90"s (etaj IX)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:32:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO