forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Cafeneaua Slabute, Part I (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1442)

Slabuta 28 sep 2009 10:25:25

Cafeneaua Slabute, Part I
 
Neata Slabutelor :)

Sa aveti o saptamana frumoasa, cu rezultate bune la cantar si cu cat mai putine tentatii :)

http://1.bp.blogspot.com/_JSSqn84FcT...d_iced_tea.jpg

Ampera 28 sep 2009 10:43:19

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
un fel de off-topic chat? nu-i rea ideea:D

Slabuta 28 sep 2009 10:44:36

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36368)
un fel de off-topic chat? nu-i rea ideea:D

Da, aici ne luam cafeluta de dimineata, pranzul si cina, si mai barfim una alta :D

Adella 29 sep 2009 08:07:56

Re: Bun venit la Cafeneaua "Slabute"!
 
Neatzaaaaa fetele>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
http://retete.interactiuni.ro/o_stiri/2120.jpg
O zi frumoasa;;)

Extasssy 29 sep 2009 09:14:39

Re: Bun venit la Cafeneaua "Slabute"!
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 36641)
Neatzaaaaa fetele>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
http://retete.interactiuni.ro/o_stiri/2120.jpg
O zi frumoasa;;)

Vai cat de misto arata!=P~=P~=P~
Neata Slabutelor sa aveti o zi insorita!

Ampera 29 sep 2009 09:32:20

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Buna dimineata! Unde-i toata lumea? Acum am vazut ca-s 2 cafenele...asta-i mai scumpa de-s atat de putini clienti?

Ampera 29 sep 2009 09:34:05

Re: Bun venit la Cafeneaua "Slabute"!
 
Neata, neata! Ce bine arata frappe-urile alea, ce m-as mai infige si eu intr-unul :)), dar cand ma gandesc ca unul d-ala are echivalentul de calorii ca al pranzului, parca imi trece. Toate bune si frumoase pe la voi?

Ampera 29 sep 2009 19:30:25

Re: Bun venit la Cafeneaua "Slabute"!
 
Alooooooo...mi-s singura? :))) iesiti de unde v-agti ascuns, io-s mai fricoasa de fel. Nu ma lasati singura:D

meapasarica 29 sep 2009 19:31:51

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
mai nu esti chiar singura:D

Ampera 29 sep 2009 19:34:40

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Ce bine:D
Sa stii ca nu am inteles gresit. Explicatia este: cola face bine la ulcer, iar paine alba tinea departe aciditatea. Iti spun ce mi-a spus. D-atunci nu ii mai cred, cred ca era 1 aprilie si eu am crezut. Cum e vremea la voi? aici nu mai e mult pana vine zapada

meapasarica 29 sep 2009 19:40:34

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36767)
Ce bine:D
Sa stii ca nu am inteles gresit. Explicatia este: cola face bine la ulcer, iar paine alba tinea departe aciditatea. Iti spun ce mi-a spus. D-atunci nu ii mai cred, cred ca era 1 aprilie si eu am crezut. Cum e vremea la voi? aici nu mai e mult pana vine zapada

eu sunt in sudul suediei, aici e meru mai cald si ploua mult fara sa ninga atat de des...la tine ninge mult
eu tocmai am vb acasa...vai ce dor mi de ei

Ampera 29 sep 2009 19:52:53

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Te cred! De cand timp esti plecata? sau mai bine zis de cand nu i-ai vazut? Si eu fac amr-ul pana ma duc sa-i vad. A fost fratele meu in vizita 2 luni in vara si mi-a mancat ficatii, basca am pus 7 kg cat a stat el aici. Ma forta sa manac:))) ...aproape, aproape ma forta..imi punea platoul cu dulciuri pe masa. Bunica mea asa tare se bucura ca merg sa-i vad, face si ea amr-ul..nu stie cand e decembrie, cat mai e pana atunci. Doamne, uneori ma intreb daca ajung sa traiesc macar jumatate cat ea

meapasarica 29 sep 2009 19:59:33

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
nu i-am vazut din aprilie si asta vara a fost sora-mea la mine ...a fost asa bine a stat si ea vreo doua luni dar cand a plecat am fost ca distrusa, deprimata, imi venea sa plec acasa de tot, nici al meu nu s-a mai putut intelege cu mine...oricum m-am simtit enorm de singura

Ampera 29 sep 2009 20:05:54

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Trece, cu cat trece timpul mai mult cu atat e mai usor. Plangeam de ma prapadeam dupa fiecare drum in Ro, jeleam ca la mort. Acum e din ce in ce mai usor. A fost mai usor dupa ce am luat casa si am facut-o cum am vrut eu. Ma simt acasa acum. Probabil ca o sa ma simt si mai ''acasa'' cand o sa am copii. Grozava tara sa cresti copii. Si la voi e bine, sa tot faci copii in No. Glumeam cu J ca ne apucam sa facem o echipa de fotbal, nu de alta dar pt fiecare copil nascut statul plateste aprox. 5000€. Noi ne dorim un bobil, nici nu stiu cum ii zice pe romaneste...masina aia cu dormitor, baie si bucatarie, in fine..inmultim 5000 cu nr de copii X si rezulta pretul masinii. Se cauta necunoscuta X si Y:)))) Vai ce ma bucur ca si al meu e fugit de pe axa lui

meapasarica 29 sep 2009 20:14:21

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36774)
Trece, cu cat trece timpul mai mult cu atat e mai usor. Plangeam de ma prapadeam dupa fiecare drum in Ro, jeleam ca la mort. Acum e din ce in ce mai usor. A fost mai usor dupa ce am luat casa si am facut-o cum am vrut eu. Ma simt acasa acum. Probabil ca o sa ma simt si mai ''acasa'' cand o sa am copii. Grozava tara sa cresti copii. Si la voi e bine, sa tot faci copii in No. Glumeam cu J ca ne apucam sa facem o echipa de fotbal, nu de alta dar pt fiecare copil nascut statul plateste aprox. 5000€. Noi ne dorim un bobil, nici nu stiu cum ii zice pe romaneste...masina aia cu dormitor, baie si bucatarie, in fine..inmultim 5000 cu nr de copii X si rezulta pretul masinii. Se cauta necunoscuta X si Y:)))) Vai ce ma bucur ca si al meu e fugit de pe axa lui

ce calcule misto:)):)):))...nu sunt deloc tare la mate asa ca habar nu am cum or iesi copiii astia ai vostri:)):)):))
da zic si io...tara perfecta pentru a avea copii, totul e adaptat lor si e dragut , sunt atatea posibilitati pentru familiile cu copii...nesfarsite zic io...
fain ca aveti casuta voastra...eu locuiesc cu puiucul meu in casa care a fost a lui si a fostei:P asa ca eu nu mai vreau aici...vreau nou...si e si prea mare pentru gusturile mele...asa ca vindem si ne luam mai mic si mai cochet

Ampera 29 sep 2009 20:20:15

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Eu m-am mutat din acelasi motiv. Prea multa istorie in casa aia, asa ca am decis sa plecam d-acolo. Simteam sincer ca ma urmareste exa:))) A fost asa un sentiment de libertate dupa ce am plecat de acolo, nu-ti pot explica. Am cumparat acum un an si poti spune ca suntem nebuni ca vrem sa ne mutam. E bine ca aici e destul de usor cu mutatul asta. La noi e cina gata, fugim sa mancam. Later :)

meapasarica 29 sep 2009 20:27:34

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36776)
Eu m-am mutat din acelasi motiv. Prea multa istorie in casa aia, asa ca am decis sa plecam d-acolo. Simteam sincer ca ma urmareste exa:))) A fost asa un sentiment de libertate dupa ce am plecat de acolo, nu-ti pot explica. Am cumparat acum un an si poti spune ca suntem nebuni ca vrem sa ne mutam. E bine ca aici e destul de usor cu mutatul asta. La noi e cina gata, fugim sa mancam. Later :)

pofta mare ampera...nu mancati cam tarziu????

La fel si la noi ...prea multa istorie in peretii astia...si in plus nu ne trage sufletu sa facem nimica aici, stam asa ca meduzele si plutim nu tu o vopsea, o pensula, un reparat...ca nu vrem sa investim asa ca...asteptam sa o ia cineva o data si sa ne luam al nostru si sa vezi ca acolo ne punem pe treaba pe bune...am vazut o casa micuta dar asa cocheta...pastrasera in bucatarie o soba din aia veche, dar care era incorporata in mobila noua si moderna ...au pastrat chiar si vechile barne pe tavan si podelele vechi in casa...cu semineu vechi...cu farmec ...dar sper sa nu se vanda inainte sa o dam noi pe a noastra...casa aia mi-ar placea...are personalitate...

Ampera draga iti urez o seara frumoasa alaturi de iubitul tau J si eu ma retrg ma bag un pic la tembelizor sa ma cultiv si dup-aia la somn ca maine e zi de lucru...

Te-am pupat, noapte buna>:D<

mishutza 29 sep 2009 20:28:48

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Hello mandrelor,ati deschis cafenea noua`?
Ati vandut-o macar pe aia veche,sa facem si noi un ban gramada?:D
Sunt obositasi neplacuta,hihihihi.Am mancat inghetata cu 80 de calorii pe 100 de ml.BUN BUN;hiihhi.
Am gasit metoda perfecta de a imbina sportul cu lipsa mea de chef si timp.Acum fac practica la facultate la barbat.De acolo pana acasa fac cam 30 de minute cu tramvaiul si autobuzul.Asa ca astazi am alergat de acolo pana acasa,si a avut nevoie de 45 de minute.Am noroc ca e el acolo si i-m putut lasa hainele si geanta,si eu m-am schimbat in hainutele de sport.Deci e bine,ca fac cu un sfert de ora mai mult,dar cel putin am alergat.
M-am uitat pe harta si imi arata aproape 6 km,dar eu am o scurtatura mica,deci cred ca in jur de 5 kg sunt.Oricum asta nu prea conteaza,important e ca am alergat din nou,dar doar 45 de minute.Tot e bun.
La practica e ok,cred ca imi place,mai naspa e cu cantina si budinca lor minunata.Si mai sunt si la cafenea praji bune si frumoase.Dar am rezistat eroic,m-am oprit la 100 de grame de budinca si o gura dintr-o placinta cu mac.
Va urez o seara placuta

Ampera 29 sep 2009 20:59:37

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Salut Mishutza. E prima data cand comunic cu cineva din KG. Sincer mi-a luat ceva vreme pana am vazut harta in cap. Cum e p-acolo? Ne povestesti si noua ceva despre ce si cum gatesc/mananca ei? Tare-s curioasa. Cred ca mi-ar placea sa calatoresc in jurul lumii si sa cunosc obiceiurile gastronomice ale altor tari. Cafeneaua cealalta si-a facut cu succes treaba, acum e timpul asteia.
Mea, tare fain suna cum desenezi in cuvinte casuta aia. Doamne ajuta si la voi. Poate dam petrecere de casa noua impreuna:))) cand la voi, cand la noi. Apoi mergem si la Roxana, o convingem sa se mute si ea, numai ca sa mai avem motiv de petrecut. Iti dau un sfat: sa verifici f bine tax-ul casei si sa nu faci greseala sa cumperi inainte sa vinzi. Noi ne-am parlit rau anul trecut. Am cumparat exact inainte sa inceapa criza cea mare si ne-au trebuit 4 luni ca sa vindem. Ne-a facut o gaura uriasa la buget, ceva de genul 300mii nok. Nici nu cred ca ne revenim f curand din asta, slava cerului cu domabzile astea mici la banca. Te invidiez ca mergi la job, tare mi-e dor si mie sa ies din casa si sa am un program fix...dar mai e putin si trece si am sa pot sa ies, merg si sa fac cam ce vreau.
Oi, oi, maine trag o fuga la spital. Am un CT in program, sper sa iasa bine si sa fie la final doar un simplu control. Noapte buna si la voi Mea (pot sa iti spun asa?)

mishutza 29 sep 2009 21:02:46

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Ampera,cand o sa aflu cum e acolo si ce papa oamenii,serios ca iti spun.HIHIH,si eu traiesc printre nordici,sunt in Germania,la vreo 80 de km de granita cu olanda,:D

Ampera 29 sep 2009 21:05:53

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
:))):)))):)))):)))) bestiala faza! m-ai facut sa rad. Ce e cu locatia aia? e prima care ti-a cazut la indemana? :)))mama si cat m-am gandit unde e, cat mi-a luat s-o asez pe harta. Am dat ceva calorii jos.

Slabuta 29 sep 2009 21:06:03

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Mishule, tot vroiam sa te intreb, te-ai angajat pana la urma?

mishutza 29 sep 2009 21:10:09

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Ampera,asa mi-a placut cum suna locatia asta.Imi e greu si sa o citesc.
Slabutule,iar racesti?Eu nu vreau sa ma angajez,eu am de munca,ihihih,mai mult decat pot duce uneori.Cred ca te referi la Pogster,deocamdata nu a plecat,e unde lucra si ianinte,mai asteapta oferte ca ultima nu i-a placut,hiihihihih.

Slabuta 29 sep 2009 21:12:07

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 36796)
Ampera,asa mi-a placut cum suna locatia asta.Imi e greu si sa o citesc.
Slabutule,iar racesti?Eu nu vreau sa ma angajez,eu am de munca,ihihih,mai mult decat pot duce uneori.Cred ca te referi la Pogster,deocamdata nu a plecat,e unde lucra si ianinte,mai asteapta oferte ca ultima nu i-a placut,hiihihihih.

cine ti-a zis ca racesc?#:-s da, iar ma ia... :((
da scuze, de el era vorba :D ahamz, am inteles :)

mishutza 29 sep 2009 21:13:19

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Slabutule>:D<>:D<>:D<Sa nu mai racesti,hihihiihhi

Slabuta 29 sep 2009 21:16:27

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 36798)
Slabutule>:D<>:D<>:D<Sa nu mai racesti,hihihiihhi

eu incerc, dar nu imi reuseste :(
beau ceai acum :)

mishutza 29 sep 2009 21:17:30

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Gata,ma culc.
Noapte buna la toate si ne auzim maine>:D<>:D<>:D<>:D<

Slabuta 29 sep 2009 21:19:08

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 36800)
Gata,ma culc.
Noapte buna la toate si ne auzim maine>:D<>:D<>:D<>:D<

Noapte buna Mishutza, sa visezi ceva frumos :)

Ampera 29 sep 2009 21:22:49

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Noapte buna Mishutza. Ramanem singurele Slabuto?

Slabuta 29 sep 2009 21:35:33

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36804)
Noapte buna Mishutza. Ramanem singurele Slabuto?

Se pare ca asa :)
Ce-ai mancat la cina? :)

Extasssy 29 sep 2009 21:39:47

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Nu ramanesti singure...
Vin si eu pe aici :D
Dar vad ca nu mai aveti chef de vorba :((

savu_oana2007 29 sep 2009 21:45:03

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Ce faceti??
Eu am fugit la somn
Pana acum am stat pe un site sa caut ceva de munca.:-*:-*:-* noapte buna.

Extasssy 29 sep 2009 21:51:19

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de savu_oana2007 (Post 36809)
Ce faceti??
Eu am fugit la somn
Pana acum am stat pe un site sa caut ceva de munca.:-*:-*:-* noapte buna.


Facem bine,

Si eu tot cu ejobsul ma ocup cand am o secunde libera...
Bafta la cautat si gasit job!
Somn usor!

Ampera 29 sep 2009 21:53:11

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
ce fel de joburi cautati?
eu nu am plecat, nici nu cred ca am sa plec curand. sunt cam insomniaca, deh...sunt si dezavantaje din a avea prea mult timp liber.

Extasssy 29 sep 2009 21:59:13

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36812)
ce fel de joburi cautati?
eu nu am plecat, nici nu cred ca am sa plec curand. sunt cam insomniaca, deh...sunt si dezavantaje din a avea prea mult timp liber.

Eu caut o gramada de chestii...
1. Am terminat dreptul si mi-as da si mana stanga sa pot lucra pe langa un avocat - dar nu gasesc nimic :((:((:((
2. Pana in primavara am lucrat ca asistent manager/secretara/recruiter/ o gramada de alte chestii - din nou nu gasesc nimc :((:((:((

Dar inca am rabdare... Astept... de undeva tot trebuie sa apara ceva...
Acum ca incep o noua facultate o sa am o noua varianta de cautare: IT-ul...

Stiu cum e cu lipa somnului... Ma gandesc cu groaza ca incepe scoala si o sa am cursuri incepand cu 7:30 dim... si eu care ma culc la 2-3 dimineata, imi va fi tare greu la inceput :( si pe mine tot prea mult timp liber m-a facut sa ma culc atat de tarziu

Extasssy 29 sep 2009 22:10:58

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Slabu,

La cat de racite am fost in ultima vreme toate... cred ca ar trebui sa fim forumul racitelor :)):)):))

Ampera 29 sep 2009 22:39:28

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
sper ca treaba cu raceala sa nu se ia prin postare:))))

bafta multa la gasit job! va tin pumnii.

eu am uitat cum e sa-ti fie somn, abia astept sa aflu:))) am incercat cu tv-ul, cu niste carti, cu ceai, dar nu merge nimic. alte metode naturiste de provocat somn nu stiu. stie cineva?:))

Extasssy 29 sep 2009 22:48:43

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36817)
sper ca treaba cu raceala sa nu se ia prin postare:))))

bafta multa la gasit job! va tin pumnii.

eu am uitat cum e sa-ti fie somn, abia astept sa aflu:))) am incercat cu tv-ul, cu niste carti, cu ceai, dar nu merge nimic. alte metode naturiste de provocat somn nu stiu. stie cineva?:))

Cica un pahar cald de lapte ... :P
NU stiu... eu cand nu imi e somn stau in pat pana ma plictisesc...
Pe mine un film neinteresant ma adoarme instantaneu...

Multumesc...

Ampera 29 sep 2009 23:15:58

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Eu-s asa de odihnita ca nici 9 filme proaste nu ma adorm. Ma enerveaza numai. Fetelor, multam pt conversatii. Eu fug langa soata mea, tre giugiulita nitel ca-i bolnavioara. Noapte buna!

Extasssy 29 sep 2009 23:17:16

Re: Cafeneaua Slabute, Part I
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36820)
Eu-s asa de odihnita ca nici 9 filme proaste nu ma adorm. Ma enerveaza numai. Fetelor, multam pt conversatii. Eu fug langa soata mea, tre giugiulita nitel ca-i bolnavioara. Noapte buna!

Noapte buna!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:16:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO