forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Casuta slabutelor (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12720)

maryy 12 dec 2016 10:11:04

Re: Casuta slabutelor
 
Dimineata am mincat terci de ovaz pe apa cu unt ,o felie de pine de secara ,o felie de cascaval))))) mii greu uneori sa nu maninc intre mese dar sper sa fiu tare ,intruu aici si ma motivez....diseara la sport in sfirsit.))))

mutulica 12 dec 2016 18:36:36

Re: Casuta slabutelor
 
Mary bravo pentru tot ce ai scris si pentru ambitie. Sigur vei reusi sa arati asa cum doresti.

Eu sint intr-una din acele zile supra megaobositoare. Putin somn, adica foarte putin somn, mult plins, inca ne chinuie dintii.
Sincer nu am chef de nimic, doar de somn. Stau cu bebelusa in brate, ea doarme dar vrea sa ma simta alaturi.
Sint ok cu mincatul,poate cantitav azi am mincat mai mult, dar a supt intruna si ma simt sleita. Ultima masa inainte de 19. Nu cred ca fac azi sport....poate maine avem o zi mai buna...

maryy 12 dec 2016 20:50:46

Re: Casuta slabutelor
 
Daaa..I-mi amintesc si eu clar noptile nedormite cind iesau dintisorii,da,obositor....Multa rabdare...

mutulica 13 dec 2016 07:18:50

Re: Casuta slabutelor
 
Neata slabutelor. Noapte linistita am avut. Bebe e in dispozitie si eu odihnita.:)
Mi-am baut cafeaua cu un biscuite, portia mea de dulce pe azib-)
Va pup si o ziş frumoasa!

AnDrAdAxl 13 dec 2016 09:18:31

Re: Casuta slabutelor
 
Buna dimineata slabute in devenire!
Am lipsit o perioada si mi-am cam facut de cap cu bunatati... Am revenit cu forte proaspete si cu mai multa ambitie :).
In legatura cu alaptatul si dieta ... eu sunt la al doilea bebe... si pe amandoi i.am alaptat exclusiv, fata pana la 1 an si pe bebe 2 deja de 8 luni cu diferenta ca el de la 2 luni aprox nu se mai trezeste noaptea sa pape... de pe la 5 luni am inceput dieta Rina la prima sarcina si acuma asta Low carb, ptr ca muream de foame cu fructele dimineata... Deh.. prima data aveam si 22 de ani iar acuma 29 imediat 30, dar zau ca se simte... Prima data am dat jos mult mai usor..:-s
In alta ordine de idei...se poate... totul depinde de vointa..
Eu personal mai dau vina si pe faptul ca la prima sarcina stateam eu cu fata, sotul fiind aici in Germania si imi era mult mai usor sa gatesc si sa mananc sanatos... acuma el cu poftele lui... eu nu pot sa nu gust... si uite asa se strica tot...
Eu sportul nu il mai ridic in slavi..e bun.. dar nu cel mai bun.. Am avut perioade cand facea 2 ore pe bune de miscare:HIIT Cardio greutati si streching ... mancam sanatos,dar mult si nu am slabit... Cred ca cea mai importanta e dieta ptr slabit.. apoi vine sportul ptr definire... :x
O zi buna sa aveti fetelor!;;)

mutulica 13 dec 2016 11:20:41

Re: Casuta slabutelor
 
Bine ai revenit Andra. Ma bucur ca mai apare lume pe aici, ambitioasa. Mai zgiltiiti-ma ca am nevoie[*5*][*125*].Oricum o sa slabesc, vreau si o voi face.
Stii ce vorbesti referitor la sport.
İnainte de sarcina mergeam la sala, 3-4 ori pe saptamina cite 1-2 ore. Miscare la munca. Mincare tot multa. Nu slabeami ma mentineam insa eram tonifiata, nici urma de celulita si aratam beton pe la 72-73 kg:shock::-ss8->
Voi reveni acolo, trebuie pina ramin din nou insarcina....

Ce planuri aveti pe azi, ce papati?

Andra tu acuma faci sport?

mutulica 14 dec 2016 07:56:49

Re: Casuta slabutelor
 
http://assets.sport.ro/assets/foodst...ideo_size1.jpg


Buna dimineata slabute dragi!
O zi frumoasa!!!

İeri am fost bravo. Am bagat si 25 min de sport pe la 11 noaptea:))

AnDrAdAxl 14 dec 2016 14:30:23

Re: Casuta slabutelor
 
Buna Cristina :) ! Nu, nu fac in mod special.. ma mai apuca si fac cate o ora cardio si cu greutatea corpului, dar nu reusesc sa fac constant si nici nu ma strofoc...Pentru mine prioritar e sa devin mai usoara.. ca nu pot topai in voie cu kg astea...apoi o sa vad catre ce ma orientez... Oricum sti si tu..cu un bebe nu prea stai ... si il ai mult in brate...eu stau la 3 si urc si cobor cu el in brate...mai am si cumparaturi uneori.. deci ... :-??

alina_neamt 15 dec 2016 14:19:23

Re: Casuta slabutelor
 
Salutare la toata lumea!
Imi place ca s-a mai animat putin pe aici ;)

E greu sa slabesti dar nu imposibil daca ai ambitie. Pentru cele care alapteaza si mananca adecvat e si mai usor. Sportul te tonifiaza si te face sa te simti bine. Eu de exemplu nu ma prea omor cu el dar de mai bine de 1an doar cu el imi mentin in cote bune spatele si nu ma doare. Pe langa asta imi da I stare de bine!

Bafta tuturor!

mutulica 15 dec 2016 16:00:00

Re: Casuta slabutelor
 
Salutare slabutelor. De ieri nu am chef de nimic, as dormi non stop,nervoasa rau...pfffffx-(

Alina bine zici, dar unde oare e ambitia aia...pierduta undeva pe drum, parca nu am putere pentru nimic.
Azi mi-a dat voie bebe sa fac 15 min de exercitii pentru picioare si fund...am transpirat bine. Am in plan sa mai fac deseara, sper sa nu adorm din noux-(x-(x-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:40:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO