forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Mobilier+pereti=culoarea.....? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11725)

deadcountess 15 iul 2012 21:43:40

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
E faina culoarea de care spui, numai ca mi se pare ca ar merge ceva mai clasic cu tipul de mobila pe care il ai. Nuanta verde tei nu-ti place?

Rallara 15 iul 2012 21:44:05

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1092197)
Vai,fetelor, cate raspunsuri:x:x Va multumesc mult de tot!Ati venit si cu poze!Maine merg sa aleg culoarea, sa vedem. Initial si eu ma gandeam si inca ma gandesc la un verde pal, ca al doilea din stanga de pe randul de jos, dar nu stiu daca ar merge cu mobila si parchetul.Perdeaua e alba, deocamdata nu modific si altceva ca nu am banuti. Ma rezum doar la pereti.
http://www.fabryo.com/images/colorant_apa_culori.jpg
Eu nu ma pricep mai deloc la amenajari si asortari si trebuia s ava cer sfatul:);))
Va multumesc mult!

Muoahahaha>:) Verde, eu am castigat gaigici>:):)):))
Te pup Dienut:-*:-*

happygirldiana 15 iul 2012 21:51:27

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1092206)
E faina culoarea de care spui, numai ca mi se pare ca ar merge ceva mai clasic cu tipul de mobila pe care il ai. Nuanta verde tei nu-ti place?

Hmmm...ba da, e draguta si aia. Sincera sa fiu nici nu am vazut-o prea bine pentru ca eram setata pe verde-iarba:))E de luat in considerare;))Cred ca ar fi frumos:)
Culoarea mea preferata e rosu ala asa inchis care da spre maro, nu stiu sigur ce nuanta e aia. Dar nu cred ca merge pe interior, am vazut-o mai mult pe exterioare. E superba!:x

simonet 13 nov 2012 13:13:38

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
Buna!
Ai terminat deja?
Imi pare rau ca nu am gasit subiectul mai devreme. Noi avem in dormitor un perete rosu si peretii de langa cel rosu, jumatate rosii jumatate bej ... arata ff bine si toata lumea ne felicita pentru idee.
De asemenea iti recomand sa pui tablouri, icoane, statui ce dau o nota elenagta oricarei incaperi. Si nu uita de flori in ghiveci, macar una mare fiindca schimba impresia generala intotdeauna!

hande 13 nov 2012 14:06:04

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
Perdeaua si covorul completeaza foarte bine aspectul camerei,trebuie sa dai si lor o mare atentie,nu doar culorii peretilor.

hande 13 nov 2012 14:10:16

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1092212)

Hmmm...ba da, e draguta si aia. Sincera sa fiu nici nu am vazut-o prea bine pentru ca eram setata pe verde-iarba:))E de luat in considerare;))Cred ca ar fi frumos:)
Culoarea mea preferata e rosu ala asa inchis care da spre maro, nu stiu sigur ce nuanta e aia. Dar nu cred ca merge pe interior, am vazut-o mai mult pe exterioare. E superba!:x

Eu am un rosu foarte inchis pe unul dintre peretii salonului:).Dar salonul meu este foarte mare (35 m patrati),are forma dreptunghiulara ,iar soarele bate permanent.Daca era mai micut si intunecat,cu siguranta nu as fi riscat sa zugravessc cu o culoare atat de inchisa.

simonet 14 nov 2012 12:09:46

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
La noi dormitorul are 90 metri patrati ... deci da, ne-a permis spatiul sa facem aceasta culoare:) insa arata f bine si lappile dau o culoare calda incaperii ...:D

happygirldiana 14 nov 2012 12:14:05

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
Multumesc pt sugestii, fetelor, dap am terminat:)Am ales un portocaliu foarte deschis, da spre bej, nu stiu sa dau explicatii,dar se potriveste foarte bine cu mobila, parchetul, covorul.Da foarte bine:)

simonet 14 nov 2012 12:53:05

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
Bravo!! Ma bucur ca ai terminat. culoare suna bine si cred ca arata la fel.

jessik 14 nov 2012 21:21:25

Re: Mobilier+pereti=culoarea.....?
 
mrrr.. sper sa ne mutam si noi in cativa ani la casa, si atunci sa vezi ce culori bag.. si ce decoratiuni.. ca eu am bej cu bej.. si iarais bej.. nu pot schimba nimic.. decat daca imi iau eu ceva sa imi lipesc pe pereti, sau alte mochete, covorase pe jos.. nici perdea nu imi pot pune..:((
imi placea la vara mea,avea pe pereti niste patrate cu cercuri roz cu gri. asa pe un perete, altul era alb.. roz.. combinatii de astea.. sau tapet iar e fain..;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:54:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO