forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=269)
-   -   Ai vrea sa schimbi ceva la tine? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1370)

Slabuta 25 sep 2009 19:25:47

Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Intrebarea acestei seri:
Ai vrea sa schimbi ceva la tine? Daca da, ce anume ai schimba? Sau iti place cum esti?

meapasarica 25 sep 2009 19:29:05

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
slabuta:D...cred ca nu ai nimerit prea bine..nu prea cred eu ca exista femei sa fie multumite:)) ...daca e parul blond il facem negru ca e mai deosebit, daca e parul blond il facem negru ca e mai interresant...daca e parul intins il facem cret si invers...daca avem sani mici ii vrem mari si invers:)):)):))...si cred ca pot continua la nesfarsit:P

Slabuta 25 sep 2009 19:41:19

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Ce imi place la mine:
ambitia
hotararea
fata (chipul)
felul meu de a fi
veselia
sociabilitatea
constiinciozitatea
romantismul
creativitatea

Ce nu imi place la mine:
picioare scurte
prea emotiva
prea perfectionista
nicidecum nu reusesc sa am manichiura ( :D )
dorinta de a face 10 lucrari deodata
cu multe complexe

Slabuta 25 sep 2009 19:42:58

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 35739)
slabuta:D...cred ca nu ai nimerit prea bine..nu prea cred eu ca exista femei sa fie multumite:)) ...daca e parul blond il facem negru ca e mai deosebit, daca e parul blond il facem negru ca e mai interresant...daca e parul intins il facem cret si invers...daca avem sani mici ii vrem mari si invers:)):)):))...si cred ca pot continua la nesfarsit:P

o sa te contrazic Anca :)
am intalnit oameni, perfect impacati cu ei insisi ;)
nu ar schimba nimic si le place extrem de mult de ei ;)

meapasarica 25 sep 2009 19:51:09

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 35750)
o sa te contrazic Anca :)
am intalnit oameni, perfect impacati cu ei insisi ;)
nu ar schimba nimic si le place extrem de mult de ei ;)

mai e bine ca sunt si din-aia...poate doar la suprafata...insa nu cred ca e cineva care chiar nu ar vrea sa schimbe ceva, ceva detaliu mic:D:P

Extasssy 25 sep 2009 20:59:20

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
In afara de ce este evident (kg in plus) as mai schimba unele chestii:
  1. egoismul
  2. rasfatul
  3. lipsa de incredere in mine
  4. faptul ca imi rod unghiile in permanenta
  5. mai sunt sigur si altele dar acum nu imi mai vine nici una in minte!

Creizilup 26 sep 2009 17:14:11

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Pai dupa parerea mea sunt doua categorii de complexe:unele iremediabile si altele in legatura cu care putem face diverse pentru a le rezolva. Din categoria a doua am avut si nu mai am ;;), din prima...as vrea sa fiu cu vreo 10 cm mai inalta :D Insa stiu ca nu se poate face nimic si compensez cu tocuri:))

Ampera 27 sep 2009 12:44:58

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Cate pagini am voie sa postez ca raspuns la intrebarea: Ce ai vrea sa schimbi?
Multe, sincer multe! Cateva le-am schimbat, dar nu fiindca sunt eu inteligenta, ci pentru ca e medicul destept. Altele nu mi-au iesit. Care altele? Pai uite una buna: mi-e foame mereu, hai nu mereu...dar cam 80% din timp as rontai ceva. E pe sistem nervos, e din cauza plictiselii, e o buba undeva la etaj (a se citi cap), e pe orice motiv posibil. DA! asta as schimba, as face in asa fel incat sa mananc numai daca trebuie:-s

justbelieve 05 apr 2010 20:41:24

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Cu siguranta as face unele schimbari.
Legat de aspectul fizic as vrea sa am picioarele mai slabe sau mai lungi.Cred ca prima varianta ar fi posibila.
Legat de personalitate as vrea sa nu ma enervez atat de repede si sa nu mai fiu atat de impulsiva si dornica de a-i ajuta pe toti.

Sand 05 apr 2010 20:52:57

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 35736)
Intrebarea acestei seri:
Ai vrea sa schimbi ceva la tine? Daca da, ce anume ai schimba? Sau iti place cum esti?

Da, desi nu pot sa zic ca nu-mi place cum sunt da' se poate si mai bine ca doar vreau sa evoluez si nu sa stagnez sau sa involuez. Ce anume? Pai una-alta, diverse, unele legate de ambalaj (adica corp), altele de mental (adica biluta) si unele legate de emotional (adica raspus la eventuale socuri/nenorociri). Cu alte cuvinte sunt intr-o continua schimbare :D. Schimb si eu ce pot, ca ce nu pot...nu am cum sa schimb, deh. ;;)

Red_Rose 05 apr 2010 21:41:22

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de Ampera (Post 36031)
Cate pagini am voie sa postez ca raspuns la intrebarea: Ce ai vrea sa schimbi?
Multe, sincer multe! Cateva le-am schimbat, dar nu fiindca sunt eu inteligenta, ci pentru ca e medicul destept. Altele nu mi-au iesit. Care altele? Pai uite una buna: mi-e foame mereu, hai nu mereu...dar cam 80% din timp as rontai ceva. E pe sistem nervos, e din cauza plictiselii, e o buba undeva la etaj (a se citi cap), e pe orice motiv posibil. DA! asta as schimba, as face in asa fel incat sa mananc numai daca trebuie:-s

Ce bine ca nu trebuie sa mai scriu asa un text lung.l-ai scris tu pt mine ;))

riky 05 apr 2010 21:57:51

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
as schimba cate ceva, mici retusuri: picioare mai lungi, sani mai mici, niste solduri un pic mai inguste, si nasuc mai micut......si sunt "perfecta"...aa..si ar mai fi ceva, fata un pic mai ovala, si as schimba si ceva la personalitate...sa nu mai fiu asa de incapatanata uneori....:D:">

Sand 05 apr 2010 22:09:01

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 137778)
as schimba cate ceva, mici retusuri: picioare mai lungi, sani mai mici, niste solduri un pic mai inguste, si nasuc mai micut......si sunt "perfecta"...aa..si ar mai fi ceva, fata un pic mai ovala, si as schimba si ceva la personalitate...sa nu mai fiu asa de incapatanata uneori....:D:">

Pai picioare mai lungi nu ai cum, punct. Sani mai mici da daca slabesti drastic. Solduri mai inguste daca faci sport (recomand greutati). Nasul mai mic doar sub cutit, deh. Fata mai ovala daca tragi de ea da' cum?

Singura chestie care se poate schimba e personalitatea. E greu dar nu imposibil, ajuta mult primirea de suturi in fund de la viata, te face mai umil si mai empatic ca sa nu te mai crezi atotstiutor.

Eu iti urez succes!:-*

riky 05 apr 2010 22:22:09

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 137780)
Pai picioare mai lungi nu ai cum, punct. Sani mai mici da daca slabesti drastic. Solduri mai inguste daca faci sport (recomand greutati). Nasul mai mic doar sub cutit, deh. Fata mai ovala daca tragi de ea da' cum?

Singura chestie care se poate schimba e personalitatea. E greu dar nu imposibil, ajuta mult primirea de suturi in fund de la viata, te face mai umil si mai empatic ca sa nu te mai crezi atotstiutor.

Eu iti urez succes!:-*


:)), ms Sand....aa, si referitor la solduri, no chance, pt ca eu am oasele bazinului late...si cnd am avut 47 de kg si grasime lipsa din toate , aveam 89,5 in solduri si 89 la sani, deci, no chance :))....eu doar visez ce as schimba, si da vb ta doar personalitatea o pot schimba

Sand 05 apr 2010 22:41:09

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 137784)
:)), ms Sand....aa, si referitor la solduri, no chance, pt ca eu am oasele bazinului late...si cnd am avut 47 de kg si grasime lipsa din toate , aveam 89,5 in solduri si 89 la sani, deci, no chance :))....eu doar visez ce as schimba, si da vb ta doar personalitatea o pot schimba

Asta este, cearta-te cu Dumnezeu ca te-a facut in "halul asta"!!!;) Auzi 89 in solduri/bust...e posibil asa ceva, cine a mai pomenit asa oroare crunta?!:-o

Vise placute in continuare iti doresc...Fac si eu misto, lasa-te de bancuri d-astea, stai linistita.>:D<Numai bine!

Galushca 06 apr 2010 13:04:43

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Normal ca as schimba cate ceva la mine....fizic as schimba astea:sani mai mari si fara grasime pe solduri(la asta lucrez)si eventual putin mai inalta.;)
la personalitate:sa nu mai fiu asa emotiva,cateodata naiva si sa nu las asa mult de la mine(cateodata) .......si cred ca ar trebui sa fiu si mai ambitioasa.Dar sper in timp sa remediez tot:personalitate si fizic.....ca daca as avea bani maine mi-as face operatie estetica:P

anqutz 06 apr 2010 14:13:13

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Destule as vrea sa schimb. :P Si cu toate astea, in mare parte sunt impacata cu mine. Stiu ca poate suna a paradox, faptul ca imi place de mine, dar parca as mai schimba una-alta. Mi-ar placea sa nu mai pun atata la suflet, sa nu ma enervez asa usor, sa fiu si mai ambitoiasa, sa nu ma incurc eu pe mine si sa am incredere in mine indiferent de cum imi sta parul. :)) Fizic, mi-as dori sa am abdomen plat, sa scap de celulita, sa am sanii mai mari, dintii drepti si albi ca in filme, corpul lucrat. Nimic ce nu pote fi schimbat cu putina munca sau o operatie estetica. ;))

drama queen 06 apr 2010 15:50:42

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
as vrea sa schimb extrem de multe.. sa nu mai fiu asa 'intepata', nervoasa, perfectionista, egoista, naiva, legat de aspectul fizic mi-as schimba culoarea parului.. picioare mai slabe sa fiu un pic mai inalta, sa am abdomenul plat.. pieptul mai mic:D

sunshine 06 apr 2010 16:10:13

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
as schimba unele lucruri la mine. fizic: sani mai mari. psihic: mi-as fi dorit sa nu fiu geloasa ( un dram de gelozie e bine venit oricand, dar eu manifest o gelozie iesita din comun :( )

Galushca 08 apr 2010 17:42:34

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Credeam ca nuamai eu sufar de glozie cronica:D Lasa sunshine ca nu suntem singurele femei geloase si cred ca exista altele mai absurde decat noi;)

Galushca 08 apr 2010 17:43:30

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
scuze pt greseli dar ma grabesc sa plec acasa:)

myr3lush 23 apr 2010 22:01:11

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
In afara faptului ca incerc sa slabesc ,deci pot sa am un abdomen plat,picioare mai subtiri,brate mai subtiri etc,
la aspectul fizic as mai schimba ceva...
*sa fiu mai inalta (am decat 1.55 sau 56 :( ) si
*sa nu mai "aripioare" ...-astea fiind imposibil de schimbat =((
la personalitate:
*sa nu mai fiu asa geloasa :-s
*sa nu mai fiu atat de buna cu toata lumea (multi nu o merita ) :D

cam atat

>:D<

deadcountess 07 mai 2010 23:48:17

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 137790)
Asta este, cearta-te cu Dumnezeu ca te-a facut in "halul asta"!!!;) Auzi 89 in solduri/bust...e posibil asa ceva, cine a mai pomenit asa oroare crunta?!:-o

Vise placute in continuare iti doresc...Fac si eu misto, lasa-te de bancuri d-astea, stai linistita.>:D<Numai bine!

Probabil ca la inaltimea ta 89 in solduri suna bine, dar daca esti mai scunda si trebuie si sa fii slaba-uscata ca sa ai cei 89cm nu-i nu-stiu-ce fericire.

A propos de schimbari probabil ca tot ce as tine neaparat s-ar rezolva prin chirurgie dar nu am nici un chef sa stau ca o leguma o perioada pana ma refac.

Sand 08 mai 2010 00:36:38

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 179686)
Probabil ca la inaltimea ta 89 in solduri suna bine, dar daca esti mai scunda si trebuie si sa fii slaba-uscata ca sa ai cei 89cm nu-i nu-stiu-ce fericire.

Nu te supara dar trebuie pur si simplu sa te obisnuiesti cu ideea ca asa te-a facut Dumnezeu pe pamantul asta, cu scheletul asta. Nu tre' sa fii slaba-uscata pentru x cm., trebuie doar sa te simiti bine in pielea ta. Vrei sa fii subtire - bine, daca asa te simti tu bine e in regula. Dar nu poti sa-ti tai din osatura cu fierastraul ca nu ai cum, asta e. Nu poa' sa fie acuma toate gagicile de pe planeta identice si la fel. Suntem unici. Cine zice care e idealul, revistele de moda? Si daca te nasteai acum 50 de ani ca atunci era alt ideal? Pastreaza proportiile, asta e tot.

Doar nu te reversi din haine, dupa date arati omeneste ba chiar placut. Numai bine iti doresc!

deadcountess 09 mai 2010 02:17:21

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Eu am inteles intrebarea ca pe una retorica, gen "ce ti-ar fi placut sa fie altfel la tine" nu ca pe o "cearta cu Dumnezeu", probabil ca multe au inteles la fel din moment ce raspund ca ar vrea sa fie mai inalte.
Citatul era din raspunsul tau pt Ryki, care, scuze, mi s-a parut putin cam dur, eu din fericire nu am problema unor solduri prea late.
A propos de profilul meu, 43kg nu e vre-un ideal din reviste, ci pur si simplu imi placea mai cum aratam cand aveam greutatea respectiva si as vrea sa-mi revin. Probabil ca si daca m-as fi nascut acum 50 de ani ar fi fost la fel pt ca nu ma preocupa moda sau tendinte generale.
Si eu iti doresc toate cele bune!

alina_neamt 09 mai 2010 08:52:45

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Oho!!! Dar cate as schimba.....Si sa incepem:
- picioare si maini prea groase :-s ;
- aripioare...uf! UF! ca nu pot scapa de ele.....;
- talia cam neexistenta... :(:( ;
Adik multe kg in plus ...
- cosuri cam multe;
Si lista continua...

Rusu Laura 09 mai 2010 08:58:11

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
si eu mi-as dori talie de viespe :x mai multa ambitie si memorie mai buna:))) mi-as dori sa pot retine 80% dupa o prima citire:x:x:x

Sand 09 mai 2010 21:08:40

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 180455)
Citatul era din raspunsul tau pt Ryki, care, scuze, mi s-a parut putin cam dur
Si eu iti doresc toate cele bune!

Da, ai dreptate...a fost cam dur, imi cer scuze. Oricine are voie sa viseze, recunosc. Sanatate si succese!>:D<

Claugirl 18 aug 2010 13:17:00

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
mdaa...asha cred shi eu, mumai k nu toate fetele isi pot shi indeplini dorintele pe care le au, la aspectul fizic sau cel mental, si eu as zice k dak chiar nu putem sa fim cum dorim, macar sa ne acceptam asha cum suntem...........stiu k cer un lucru camgreu pentru o fata......dar nu toti suntem perfecti, iar dak am fii perfecti nu am mai avea pentru ce lupta......parerea mea...:*:*:*:*:*

mvthebest 18 aug 2010 13:48:31

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Eu as schimba prea multe la mine.
Fizic:
-mi-as dori sa fiu mai inalta, cu 5-10cm in plus.
-sa am sani mai mari si fermi(sa nu mai port sutien,never)
-nasul mai micut
-sa am fundul bombat si ferm
-abdomentul plat,sa dispara colacelul,talie de viespe,adica sa am 50-52kg:x
-parul lung,drept si foarte frumos
-sa nu mi se mai rupa unghiile asa de repede:( (lipsa calciu,cred)
-dantura impecabila
-genele foarte lungi,iar sprancenele sa fie perfecte,arcuite.
Personalitate:
-sa nu mai fiu asa geloasa
-sa mananc putin,doar cand imi este foame,nu toata ziua:-s
-sa nu mai fiu asa de sensibila
-sa nu pun suflet repede,etc

maadaaliinaa 24 aug 2010 09:23:17

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
eu as schimba enorm de multe lucruri la mine, dar daca Dumnezeu m-a creat asa, ma voi rezuma la ce pot schimba (inca) si anume : as vrea sa fiu cu cel putin 15 kg mai slabuta :D

andra_aly 24 aug 2010 09:29:01

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
E, ar fi multe chestii;)) dar cea mai enevanta este fruntea.... nu imi place ca e mult prea lata:(
in rest...ma opresc aici ca nu vreau sa insir mai multe:P

Alexxis 01 sep 2010 13:41:18

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Hm...e un topic interesant. Eu am avut o perioada indelungata probleme cu stima de sine dar am invatat sa ma accept si sa ma iubesc asa cum sunt intr-un final. Acum, din fericire sunt in stare sa imi vad si calitatile:D
Sa vedem...lucrurile care imi plac la mine:
-ochii;
-zambetul;
-tenul(pielea in general);
-forma fetei;
-nasul;
-conformatia corpului;
-faptul ca sunt sincera, puternica, ambitioasa, matura pentru varsta mea, si per total o persoana placuta.

Lucruri care nu imi plac la mine:
-faptul ca nu sunt total tonifiata si ca mai am celulita pe ici,colo(lucrez la asta);
-faptul ca sunt prea prea preaaaaa perfectionista;
-faptul ca sunt gurmanda defel.

Alexik 06 sep 2011 19:31:47

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Inaltimea(Mai inalta cu minim 10 cm)
Sanii, fundul , kg-le
Dantura

Si acum la caracter
-As vrea sa numai fiu emotiva:)

deadcountess 06 sep 2011 19:59:12

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Da, celulita ~X(
as prefera sa am 100 de kilograme si celulita deloc, ca de slabit am mai slabit si stiu ca se poate ;)

ella 78 06 sep 2011 20:55:19

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Un singur lucru as schimba pleoapele...ca arat ca un catel plingaret si nici de machiat nu stiu inca s-o fac asa cum trebuie:D...restul.....e bine asa....sanatoasa sa fiu si le fac eu pe toate:D

SOFICA 21 nov 2011 15:09:19

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
As schimba multe dar in primul rand nasul mi se pare prea mare :"> apoi daca as putea sa nu mai fiu asa gurmanda, sanii............ si ar mai fi cateva

gabidari 22 nov 2011 13:00:20

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
eu mare lucru nu vreau sa schimb,acum sint impacata cu mine si am invatat ca toate isi au rostul lor in viata si bune si rele,dar daca e ceva ce imi doresc in acest moment sa schimb e faptul ca nu pot sa spun Nu ,atunci cind as vrea sa refuz pe cineva dar nu o fac pt ca imi gasesc eu tot felul de motive!!Tare as vrea sa pot spune :" Nu ,nu te ajut acum ca am altceva de facut,""!!

Kaola 22 nov 2011 13:14:34

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
Vreau sa schimb jobul. se pune ?> :))

iki 23 nov 2011 18:20:13

Re: Ai vrea sa schimbi ceva la tine?
 
cand eram mai tanara mi se parea ca sunt grasa si ca am sanii mici... acum vreo 4 ani am pus 10kg pe mine...mi-am dat seama ca inainte aratam f bine...acum sunt insarcinata si mi-au crescut si sanii, dar sunt cam incomozi si ma dor...mi-am dat seama ca erau f frumosi (mai ales pentru cine are ochi de ei) si asa mici cum erau inainte.
asadar imi doresc sa fiu iar "ca la inceput":"> (dupa cele 9 luni si inca ceva:P)
asta e povestea cu fizicul, psihic..... [*12*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:25:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO