forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=269)
-   -   La povesti (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12082)

supermire83 04 nov 2012 20:09:06

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1167555)
ai făcut nişte anaize generale?
inţelept ar fi să te preocupe cauza, nu efectul! Eu am avut probleme cu o cădere excesivă de păr când am avut carenţe de fier! verifică-te;)

inca nu le-am facut, poate am timp cand o sa merg acasa si o sa le fac, sa vad daca totul e ok;)

CCristina D 04 nov 2012 20:38:02

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1167536)
Ciao fetelor,
Ce mai faceti?
Eu stau si ma tot uit pe net dupa un tratament pentru caderea parului, ca in ultimul timp imi cade foarte mult, si nu stiu ce sa mai fac, ca m-am saturat sa strang toata ziua par de peste tot, iar cand fac baie in cate un pumn de par cand sunt in dus si un pumn cand ma piaptan, iar cand mi-l usc si cand il indrept nu mai zic cat mai cade....
Voi ati avut problema asta? Ce tratamente ati folosit?
Sa aveti o dupamasa frumoasa >:D<

Mire sa stii ca si mie incepe sa-mi cada, nu f mult ca tie, inca, dar imi cade si numa de acum de cand am inceput cu dieta. Probabil ne lipsesc ceva vitamine...
Eu mai foloseam o solutie de la gerovital cu petrol , e ff buna, cand ajungi in tara poate cauti si incerci, eu zic ca iti ajuta.

azra 04 nov 2012 20:42:53

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1167668)
Mire sa stii ca si mie incepe sa-mi cada, nu f mult ca tie, inca, dar imi cade si numa de acum de cand am inceput cu dieta. Probabil ne lipsesc ceva vitamine...
Eu mai foloseam o solutie de la gerovital cu petrol , e ff buna, cand ajungi in tara poate cauti si incerci, eu zic ca iti ajuta.

si eu folosesc produse de la gerovital,imi plac ff mult..
acum mi-am luat pt varfuri deteriorate,dar am mai dat si mai sus nu numai pe varfuri...dar a inceput sa mi se regenereza ,nu stiu care e cauza dar ma bucur ca eu am f putin par

CCristina D 04 nov 2012 20:45:23

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1167675)

si eu folosesc produse de la gerovital,imi plac ff mult..
acum mi-am luat pt varfuri deteriorate,dar am mai dat si mai sus nu numai pe varfuri...dar a inceput sa mi se regenereza ,nu stiu care e cauza dar ma bucur ca eu am f putin par

Daa, sunt foarte bune, mie mi l-a recomandat coafeza care m-a aranjat cand am fost mireasa, asta cu 1 an inainte, pt ca e f bun si pt cresterea parului

supermire83 04 nov 2012 20:52:36

Re: La povesti
 
Multumesc fetelor
cand o sa ajung acasa o sa incerc si eu produse de la gerovital.....unde se gasesc? la farmaci sau magazine naturiste? sau si in supermarketuri?
si inainte de dieta imi cadea parul dar nu asa de mult, dar acum de o luna parca imi cade tot mai mult

azra 04 nov 2012 20:54:58

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1167685)
Multumesc fetelor
cand o sa ajung acasa o sa incerc si eu produse de la gerovital.....unde se gasesc? la farmaci sau magazine naturiste? sau si in supermarketuri?
si inainte de dieta imi cadea parul dar nu asa de mult, dar acum de o luna parca imi cade tot mai mult

cred ca peste tot se gasesc ,eu mi-am luat de la supermarket(penny)

CCristina D 04 nov 2012 20:56:00

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1167685)
Multumesc fetelor
cand o sa ajung acasa o sa incerc si eu produse de la gerovital.....unde se gasesc? la farmaci sau magazine naturiste? sau si in supermarketuri?
si inainte de dieta imi cadea parul dar nu asa de mult, dar acum de o luna parca imi cade tot mai mult

eu l-am luat de la o farmacie naturista, cred k gasesti oriunde

supermire83 04 nov 2012 20:56:54

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1167687)


cred ca peste tot se gasesc ,eu mi-am luat de la supermarket(penny)

aha...multumesc, sigur trebuie sa-mi iau, ca nu pot sa stau asa

floricica0vesela 04 nov 2012 20:57:23

Re: La povesti
 
buna seara

eu am fost toata ziua plecata azi, cu niste prieteni


am notat si eu produsele gerovital, am sa le incerc cum ajung in tara.
si mie imi cade rau parul, insa mie analizele imi sunt ok, nu am carente, decat de magneziu si calciu, si alea usoare, si nu mereu, in general primavara, daca iarna nu gasesc destule rosii coapte natural.

insa si varfurile la par imi sunt groaznice, si mereu am dat vina pe placa, insa nici pe aia nu o folosesc mai mult de de 3 ori pe luna.

insa mie imi cade mult de cand il usc mereu cu uscatorul, acum cayiva ani il lasam sa se usuce singur, si nici nu il intindeam. acu nu mai am timp, asa ca mereu il usuc la cald, si apoi trebuie sa il si coafez putin, ca sta ca o matura, mai als la varfuri.

si vopsitul meu contribuie la deteriorare, insa nu am ce face ca sunt alba vai de capul meu, groaznic arata daca nu il vopsesc.

si ce par frumos aveam cand eram in liceu......

supermire83 04 nov 2012 20:58:24

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1167691)
eu l-am luat de la o farmacie naturista, cred k gasesti oriunde

multumesc>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:50:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO