forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

MIRUTZA 29 nov 2011 11:14:46

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna dimineata!
Simo si Cipri a fumat electronica vreo luna si i se facea rau de la ea...si il durea capul si a renuntat:(. La noi la servici a fost o moda...majoritatea fumatorilor au trecut pe electronica si rand pe rand , toti au renuntat la ea...si s-au intors la tigara clasica.Deci nu a tinut mult...dar toti au incercat barem.

Am vb cu doctorita legat de pitica mea care nu mananca si a zis ca daca nu e bolnava, inseamna ca nu are pofta de mancare si mi-a dat sa ii dau ceva sirop PICOVIT (cu vitamnine si care face pofta de mancare) si Vitamina C solutie. A zis ca daca in cateva zile nu isi revine cu mancatul...sa o sun din nou. Sper sa functioneze,,,ca a luat fffff prost in greutate in primele 2 saptamani:(( si seara te "face cu nervii" pana ii dai sa pape.

MIRUTZA 29 nov 2011 11:18:46

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 861799)


poti incerca sa ii schimbi laptele daca poti, se poate sa nu ii mai placa...eu l-am lasat pe vik pana am vazut io ca chiar nu mai poate de foame si e disperat si atunci i-am dat doar, si a mancat...acuma totul e ok

Anca, am incercat sa ii schimbam laptele...am schimbat Aptamil1 cu NAN 1 si nimic,,,nu papa nici asa...si e ciudat ca ceaiul il papa mai cu pofta ca laptele:(.

meapasarica 29 nov 2011 11:24:05

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 861808)
Anca, am incercat sa ii schimbam laptele...am schimbat Aptamil1 cu NAN 1 si nimic,,,nu papa nici asa...si e ciudat ca ceaiul il papa mai cu pofta ca laptele:(.

offf ce greu e cu ei...macar daca ar stii spune de ce nu papa:-s
stiu ca e greu serile, te gandesti toata ziua cum faci diseara sa manance mai mult, e stres dar trece, eu zic ca e doar o perioada si o sa-si revina

imi pare tare rau ca ia rau in greutate, noi mergem maine la control, si pun pariu ca ma cearta iarasi ca s-a ingrasat prea mult...nici cum nu-i bine

sandural 29 nov 2011 11:55:56

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
MIRUTZA[*2*][*4*][*66*][*63*],felicitari surorii tale,sa aiba o sarcina usoara si sa ii traiasc bebele

sandural 29 nov 2011 12:00:42

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 861808)
Anca, am incercat sa ii schimbam laptele...am schimbat Aptamil1 cu NAN 1 si nimic,,,nu papa nici asa...si e ciudat ca ceaiul il papa mai cu pofta ca laptele:(.

INCEARCA SA O PACALESTI...BAGA-I CATE PUTIN LAPTE IN CEAI PANA AJUNGI NUMAI LA LAPTE...eu asa am facut cu fiimea numai ca invers,de la lapte la ceai...nu vroia ceai deloc si de la lapte se constipa,ii dau lapte de vaca de la un an,si de la ala am avut probleme cu cacuta...si ceai nu bea inainte deloc,acum numai ceai bea,rar ii mai dau si cate o cana de lapte

nicoleta100 29 nov 2011 12:11:47

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de sandural (Post 861579)

buna dimineata!!!!>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 861655)
Buna dimineata dragelor!!
Cum a fost prima zi de dieta?
bafta multa in continuare!!!

a fost bine!!!
doar ca eu am cam multe kcal la micul dejun!:-s:-s:-s
multumim!!!>:D<>:D<

Fl0r3ntina 29 nov 2011 13:06:30

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 861655)
Buna dimineata dragelor!!
Cum a fost prima zi de dieta?
bafta multa in continuare!!!

multumim de incurajari...merge treaba bn...consum 1500calorii se poate si mai putin dar sa nu afectez lapticul si sa am de unde sa scad

nicoleta100 29 nov 2011 13:47:30

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 861975)
multumim de incurajari...merge treaba bn...consum 1500calorii se poate si mai putin dar sa nu afectez lapticul si sa am de unde sa scad

eu zic sa nu scazi sub 1500 kcal!!!in sensul ca nu stiu cat de bine e pt productia de lapte!!!:-s

nicoles23 29 nov 2011 14:32:42

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
buna fetele...

imi pare rau ca nu am mai scris, am avut un week-end plin, musafiri, gatit, vase, a fost ziua sotului.
copii sunt bine, tavi vad ca nu mai are nimic la ureche, nu am facut nimic in sensul asta dar eu tot zic ca, cred ca i iasa dintii. Mi se cam trezeste noaptea, nu mai e agitat si adoarme relativ repede dar de la un copill ce dormea de la 8 jumate la 6 dimi dus, e ciudat ca se trezeste la 12, 2 3-4 maraie putin si adoarme. NU in fiecare noapte e la fel dar de vre-o saptamina se cam foieste noaptea.

Maine plecam la sat, asa ca nu voi mai fi pe comp o per.

Va felicit pentru concurs....bravo voua. Eu nu cred ca am timpul necesar sa scriu mereu ce si cum am facut. Si atunci daca nu pot, o sa slabesc de pe margine ca simo....ea parca a zis asa ;;). Deocamdata sunt bine, am grija ce maninc si putin cate putin se mai misca cantarul.

Bun venit fetelor noi, sper sa va simti bine la noi in casuta.
Mirutza, felicitari ptr sora ta....sarcina si nastere usoara si bebic sanatos.

In rest, si Tavi mai papa rau cateodata, mai putin decat papa el in mod normal...nu stiu ce sa fie, dar nu-i dau vitamine decat daca nu pune bine ceea ce nu cred ca e cazul deocamdata.
Miere nici eu nu am dat la Sabi decat de la 1 an....si acuma folosesc la indulcit putin laptele seara. Am trecut si noi de la praf la UHT si i pun putina miere, il mai ajuta la somn.

Va pup, spor la slabit si pana plec la sat va mai citesc.
:-*

nicoleta100 29 nov 2011 15:09:52

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 862076)
buna fetele...

imi pare rau ca nu am mai scris, am avut un week-end plin, musafiri, gatit, vase, a fost ziua sotului.
copii sunt bine, tavi vad ca nu mai are nimic la ureche, nu am facut nimic in sensul asta dar eu tot zic ca, cred ca i iasa dintii. Mi se cam trezeste noaptea, nu mai e agitat si adoarme relativ repede dar de la un copill ce dormea de la 8 jumate la 6 dimi dus, e ciudat ca se trezeste la 12, 2 3-4 maraie putin si adoarme. NU in fiecare noapte e la fel dar de vre-o saptamina se cam foieste noaptea.

Maine plecam la sat, asa ca nu voi mai fi pe comp o per.

Va felicit pentru concurs....bravo voua. Eu nu cred ca am timpul necesar sa scriu mereu ce si cum am facut. Si atunci daca nu pot, o sa slabesc de pe margine ca simo....ea parca a zis asa ;;). Deocamdata sunt bine, am grija ce maninc si putin cate putin se mai misca cantarul.

Bun venit fetelor noi, sper sa va simti bine la noi in casuta.
Mirutza, felicitari ptr sora ta....sarcina si nastere usoara si bebic sanatos.

In rest, si Tavi mai papa rau cateodata, mai putin decat papa el in mod normal...nu stiu ce sa fie, dar nu-i dau vitamine decat daca nu pune bine ceea ce nu cred ca e cazul deocamdata.
Miere nici eu nu am dat la Sabi decat de la 1 an....si acuma folosesc la indulcit putin laptele seara. Am trecut si noi de la praf la UHT si i pun putina miere, il mai ajuta la somn.

Va pup, spor la slabit si pana plec la sat va mai citesc.
:-*

imi pare bine ca ai intrat!!!>:D<>:D<>:D<
ne gandeam ca e ceva cu copilul!!! bine ca sunt bine!!!
la multi ani sotului,multa sanatate ,fericire si noroc in viata!!!sa fie mereu fericit ,iubit si alaturi de voi!!!![*lamultiani*][*lamultiani*][*lamultiani*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:01:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO