forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

Fl0r3ntina 19 feb 2012 23:12:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 946167)
x-(x-(x-(x-(x-(

bv bv, esti de admirt...da si tu ai luat niste biscuiti oreo....[*interzis*][*interzis*][*interzis*]dar oricum esti de admirat...ei mai ambitioaza ca noi toate la un loc:)). si eu mai gust una alta...insa am si renuntat la fff multe, si ma abtin la greu, ai mei....sunt fff carnivori...la noi gasesti de toate...si inghit in sec de multe ori, alteori iau o guritza de cate ceva...da nah...cred ca in timp renunti la toate ca nu se poate asa dintr-o data

[*ras-puternic*][*ras-puternic*][*ras-puternic*][*ras-puternic*][*ras-puternic*] asta i tare
of of...azi am mancat cam mult, mi frica de cantarul de maine.....sper din tot sufletul sa nu fie cu plus...vedem maine

Moni am mancat biscuiti oreo(66gr are pachetul) aseara ca eram ca carbo...si o amandina mica...mai bine ma certai de sampanie:))) ca alcool nu avem voie

Gea 19 feb 2012 23:19:34

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 946202)


de ce? ia cantareste-te sa vezi..

sa va pun si poza cu blugii de demult in care incap .. yupiiiAtaşament 10001

Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 946210)
sa va mai pun ceva.. poate n-aveti chef sa vedeti la ora asta asa ceva dar tot le pun.. e mai bine nu???? ale voastre cum sunt??????
octombrie 2011 Ataşament 10002
februaarie 2012 Ataşament 10003

Se vede foarte bine diferenta! Felicitari >:D< Vergeturile se vad foarte putin, inca putina crema si putine abdomene si dispar complet :D Bravo!
Si eu mi-am incercat o pereche de blugi pe care o purtam pe la 70 de kile si mi-au venit bine :D (putin ma mai strang peste burtica, dar sunt pe drumul cel bun :P). O sa pun si eu o poza cat de curand

Fl0r3ntina 19 feb 2012 23:19:38

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 946184)

eu sar peste cantarul de maine ,imi e teama!!!:-s:-s:-s:-s:-s

Nico stii ca eu ma cantaresc zilnic...si daca imi arata cu + care e problema???
oricum continui inainte cu dieta...si am grija sa o tin cat mai corect
Stii foarte bine ca saptamana asta mi-a aratat cu + si nu intelegeam de ce...dar am reusit sa ma mentin...eu pe 23 feb fac o luna de dieta...momentan am -5.3kg..
eu stii ce nedumerire am
tu si cu Dorutza ati mai slabit odata cu dieta asta...de ce va este asa de greu????

nicoleta100 19 feb 2012 23:23:35

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 946222)
deci dimineata fructe
poti sa mai ai o gustare pana la pranz tot fructe
daca ti se face foame intre pranz si cina si te decizi ca vrei sa mananci ceva poti sa mananci legume neutre(masline, un pic de zacusca sau salata de vinete) dar nu manca fructe sau tot ce ai mancat la pranz(cantitate redusa) mie mi s-a intamplat la amidon imi facusem cartofi la cuptor si mi-au mai ramas..si am mancat pranzul pe la 12 si la 16 nu mai puteam de foame...si am mancat 4-5 catofi din aia...si am luat cina la 19
nu folosi smantana zilnic..chiar daca nu contine foarte multe proteine...eu cred ca de asta nu am mai slabit asa bine...am combinat-o si cu mamaliga la carbo, si cu cartofi la amidon si cu usturoi si friptura...nu am mancat multa cantitativ..dar nu e bine
cica nu e bine sa mananci nici mustar si ketchup ca are zahar...dar mai bine astea decat smantana

deci daca maine e cu + la cantar clar smantana e de vina ca am mancat 800 g in 3 zile!!!:D
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 946231)
Nico stii ca eu ma cantaresc zilnic...si daca imi arata cu + care e problema???
oricum continui inainte cu dieta...si am grija sa o tin cat mai corect
Stii foarte bine ca saptamana asta mi-a aratat cu + si nu intelegeam de ce...dar am reusit sa ma mentin...eu pe 23 feb fac o luna de dieta...momentan am -5.3kg..
eu stii ce nedumerire am
tu si cu Dorutza ati mai slabit odata cu dieta asta...de ce va este asa de greu????

pai pt ca atunci am mancat dupa carte am facut toate retetele din cartea Rina in ordinea in care erau date acolo ,mancam mult mai putin ca acum si faceam mai mult sport!

Gea 19 feb 2012 23:31:59

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 946231)
Nico stii ca eu ma cantaresc zilnic...si daca imi arata cu + care e problema???
oricum continui inainte cu dieta...si am grija sa o tin cat mai corect
Stii foarte bine ca saptamana asta mi-a aratat cu + si nu intelegeam de ce...dar am reusit sa ma mentin...eu pe 23 feb fac o luna de dieta...momentan am -5.3kg..
eu stii ce nedumerire am
tu si cu Dorutza ati mai slabit odata cu dieta asta...de ce va este asa de greu????

Flori, sa stii ca si mie mi-a aratat cantarul cu + in unele zile, dar pana se facea saptamana, terminam cu - :D Am observat ca mie dupa doua cicluri de 4 zile de dieta imi scade cantarul 1- 1,2 kg, cum mi-a fost media pana acum (am inceput dieta in 1 si pana acum am slabit 3.7 kg. Mai am 10 zile de vazut cum evolueaza) Eu nu prea am facut sport intens deoarece am probleme cu coloana si sunt la tratament, dar sper sa termin saptamana asta si sa fiu ok sa pot incepe sportul. Mi-am luat si eu Shaun T apropo :D Imi place tare mult ;;)

Oricum, ai slabit foarte bine pana acum :D Iti vei atinge targetul mai repede decat ti-ai propus, sunt sigura

moni30 19 feb 2012 23:33:13

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 946226)
Moni am mancat biscuiti oreo(66gr are pachetul) aseara ca eram ca carbo...si o amandina mica...mai bine ma certai de sampanie:))) ca alcool nu avem voie

:)):)):))vezi, ca nu ma pricept nici sa te cert....nici prin cap nu mi a trecut ca ai fi fost la carbo:))...am vrut sa zic si de sampanie , dar am zis ca i prea mult...na sa nu critic prea tare:))
da vad ca nu ma stiu....asa ca...ma las de sportul asta, mai bine ne urechezi tu pe noi
si...ca sa ma laud si eu...azi ca maine nu stiu cum va fi....
azi am imbracat si eu rochia ce mi o luasem de craciun....si am cam plutit in ea....cred ca a fost ultima imbracare...pe solduri asa arata , ziceai ca i rochie din aia gogosar...si...in timpul sarcinii mi am luat o pereche de blugi, fainutzi, i am gasit la reducere, si am zis ca i iau ca mi-or prinde bine dupa ce nasc, (nici prin cap nu mi a trecut ca raman cu kg, am mancat ffff ingrijit in timpul sarcinii dar....)...si dupa ce am nascut n am intrat in ei sub nici o forma,,,imi era ciuda....dar acum...:)imi vin perfect>:D<

Gea 19 feb 2012 23:34:00

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Meniu carbo


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:34
Energizant Crazywolf light, 250g - 9 calorii
Banane/Banana, 100g - 89 calorii
Portocale, 300g - 141 calorii

Prânz, ora 16:21
Ardei rosu iute, 20g - 8 calorii
Pizza cu legume à la Elysée, Rina, 450g - 727 calorii
Iaurt Actimel cu capsuni, Danone, 100g - 73 calorii
Gem visine, Dico, 15g - 33 calorii
Paine cu secara, Rotunda Romaneasca, 30g - 71 calorii
Margarina light, Wiesana, 10g - 23 calorii
Ketchup Tomi Light, 65g - 25 calorii

Cina, ora 16:24
Original Pudding cu gust de ciocolata/Praf de budinca cu gust de ciocolata (gata preparata), Dr. Oetker, 50g - 53 calorii
Ciocolata amaruie, Poiana, 15g - 74 calorii
Original Pudding cu gust de vanilie, Dr. Oetker, 50g - 52 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1378 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 30min - 259 calorii
Metabolism bazal - 1511 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1770 calorii

Fl0r3ntina 19 feb 2012 23:36:32

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 946234)
deci daca maine e cu + la cantar clar smantana e de vina ca am mancat 800 g in 3 zile!!!:D

mamamamama...eu am o cutie de 400gr de o sapt in frigider e jumatate..si am mancat si eu si sotul...deci clar lasa smantana
am vrut sa imi iau si eu pasta de ardei si dulce si iute..pt friptura...am luat de la univer (nu e cea eros recomandata de dorutza)...foarte naspa...cea dulce e foarte sarata...si are un gust...doar limba am pus-o pe ea...cea cu ardei iute..a deschis cineva borcanul in magazin..nu a stat la rece si nu a mai fost buna...am aruncat-o

nicoleta100 19 feb 2012 23:38:24

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 946244)
mamamamama...eu am o cutie de 400gr de o sapt in frigider e jumatate..si am mancat si eu si sotul...deci clar lasa smantana
am vrut sa imi iau si eu pasta de ardei si dulce si iute..pt friptura...am luat de la univer (nu e cea eros recomandata de dorutza)...foarte naspa...cea dulce e foarte sarata...si are un gust...doar limba am pus-o pe ea...cea cu ardei iute..a deschis cineva borcanul in magazin..nu a stat la rece si nu a mai fost buna...am aruncat-o

pai 400 g am pus pe spanac ,alte 250 g pe cartofi si 125 azi pe mamaliga!:">:">:">

Fl0r3ntina 19 feb 2012 23:49:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
nico stii de ce simti nevoia sa mananci smantana in fiecare zi?
de cate ori ai mers pe branzeturi la proteine pana acum?


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:07:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO