forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoleta100 19 oct 2011 16:53:49

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
este aproape 18.00 si eu nu am apucat sa fac sport!!!:-s
am facut altfel de sport!maturat,spalat,adunat jucarii,haine!!! :Dse pune?:-/:-/

jessik 19 oct 2011 19:11:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
se puneee.. eu si libera azi.. si tre s afac curatenie generala.. sa ii las curat la sot capelc.. 3 sapt.. dar o sa fie mai curat ca e singur hahaha..si sta putin pe acasa.. ca lucreaza pana seara.. oh.. o sa imi fie dor de el..

nicoles23 19 oct 2011 20:04:53

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 821716)
este aproape 18.00 si eu nu am apucat sa fac sport!!!:-s
am facut altfel de sport!maturat,spalat,adunat jucarii,haine!!! :Dse pune?:-/:-/

Se pune nico, cum sa nu se puna.

Si eu as fi putut face un milion de chestii azi prin casa, dar sincer am ales sa imi fac timp si pentru mine, macar 30-45 min/zi cat sa fac si eu putin sport daca ma lasa bebe.
Cred ca pana acuma am facut mai mult sport decat am facut intr-un an de zile dupa prima nastere.
Pentru ca tot eu le fac pe toate in casa, nu mi le face nimeni, si pentru ca acuma fac si acuma nu se vede....aleg sa mai imi fac si timp pentru mine si sanatatea mea si aia speram sa se vada :).

Sincer, nu stiu de ce avem noi femeile boala asta, sa ne lasam pe ultimul loc, sa facem o gramada de lucruri si la sfarsitul zilei suntem si noi sfarsite deci nu mai iti pasa de tine ca nu sti cum sa te arunci mai repede in pat.

Am fost dupa sabi la gradi, am ajuns super repede acasa daca avem platforma. Am tot zis ca va pun poze cu , carutul meu tunat :D.

Am facut baie toata casa, sabi doarme , tavi doarme il astept sa se trezeasca, papa si somn din nou sper pana dimi.

va pup
:-*

nicoleta100 19 oct 2011 23:46:56

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 821897)
Se pune nico, cum sa nu se puna.

Si eu as fi putut face un milion de chestii azi prin casa, dar sincer am ales sa imi fac timp si pentru mine, macar 30-45 min/zi cat sa fac si eu putin sport daca ma lasa bebe.
Cred ca pana acuma am facut mai mult sport decat am facut intr-un an de zile dupa prima nastere.
Pentru ca tot eu le fac pe toate in casa, nu mi le face nimeni, si pentru ca acuma fac si acuma nu se vede....aleg sa mai imi fac si timp pentru mine si sanatatea mea si aia speram sa se vada :).

Sincer, nu stiu de ce avem noi femeile boala asta, sa ne lasam pe ultimul loc, sa facem o gramada de lucruri si la sfarsitul zilei suntem si noi sfarsite deci nu mai iti pasa de tine ca nu sti cum sa te arunci mai repede in pat.

Am fost dupa sabi la gradi, am ajuns super repede acasa daca avem platforma. Am tot zis ca va pun poze cu , carutul meu tunat :D.

Am facut baie toata casa, sabi doarme , tavi doarme il astept sa se trezeasca, papa si somn din nou sper pana dimi.

va pup
:-*

vai draga mea cata dreptate ai!!!
acum merg si eu in pat!!!
am facut toata casa baie,am schimbat patul,(vine iarna si abia ma descurc cu uscatul hainelor,desi am 5 sarme in balcon si 2 uscatoare:-o:-o:-o)am dat papa la bebe ,acum doarme si merg si eu!!!

astazi (20 octombrie)este ziua sotului meu!!!!la multi ani sotul meu,sa fi sanatos ,sa ai parte de fericire ,noroc si sa ne iubesti mult![*6*][*6*][*6*][*131*][*131*][*131*][*inima-dulce*][*inima-dulce*][*inima-dulce*][*128*][*128*][*128*]

simonet 20 oct 2011 08:42:35

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Neata dragelor!!!!

LA MULTI ANI, pentru sot Nico!!! sa iti traisca sa fiti fericiti, sa aveti parte numai de bucurii si impliniri!!!!!!

dorutza 20 oct 2011 09:16:12

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
La multi ani pentru sot, Nico..
asa de cald e la noi .. 29,5 grade.. l-am pus pe socru sa opreasca caldura ca e mai rau ca vara..
bebe azi s-a trezit dimineata la 8 si a facut caca.. si normal ca nu mai doarme de atunci.. de obicei dormim impreuna pana la 10-11...
in ultimul timp a facut caca singur la 4 zile si acuma la 3 zile.. ce ma bucur.. sper sa se regleze cumva si sa vada macar o data pe zi..

in rest cu programul de papa... nu are.. atata ca nu-i dau mai repede de 2 ore.. decat daca vad ca intr-adevar ii e foame tare tare.. am reusit si 3 ore, 3 ore jumate dar minim 2 ore..
cu somnul nu prea doarme, decat afara...
iar seara nu reusim sa ne culcam mai repede de 11.. si daca adoarme, doarme doar 10-30 minute

eu am facut sport in fiecare zi..
15-20 min bicicleta
10 minute taebo cardio (partea de inceput)
cu mancarea, am mancat la greu.. atata ca fara cioco

dorutza 20 oct 2011 09:17:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
nicoles chiar sunt curioasa cum arati.. n-ai pus nici o poza asa de sus pana jos.:D
stii ca tu esti cea mai slaba dintre toate, nu??? ;;);;)

nicoles23 20 oct 2011 10:08:36

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 822187)

vai draga mea cata dreptate ai!!!
acum merg si eu in pat!!!
am facut toata casa baie,am schimbat patul,(vine iarna si abia ma descurc cu uscatul hainelor,desi am 5 sarme in balcon si 2 uscatoare:-o:-o:-o)am dat papa la bebe ,acum doarme si merg si eu!!!

astazi (20 octombrie)este ziua sotului meu!!!!la multi ani sotul meu,sa fi sanatos ,sa ai parte de fericire ,noroc si sa ne iubesti mult![*6*][*6*][*6*][*131*][*131*][*131*][*inima-dulce*][*inima-dulce*][*inima-dulce*][*128*][*128*][*128*]


La multi ani Nico pentru sot....sa-ti traiasca si sa va iubeasca tot mai mult. Petrecere frumoasa chiar daca va fi doar intre voi sau si cu alti prieteni.

Sotul meu e luna viitoare in 26 si as vrea sa invat sa i fac cremes de casa, ca ala i place dar nu stiu sa fac, iar ala din magazin/cofetarii nu-i place.
Sa vedem o sa incerc sa fac.

nicoles23 20 oct 2011 10:10:20

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 822467)
nicoles chiar sunt curioasa cum arati.. n-ai pus nici o poza asa de sus pana jos.:D
stii ca tu esti cea mai slaba dintre toate, nu??? ;;);;)

Dorutza esti tare draguta :), ma gandeam si eu sa pun o poza sa vad cum arat ca sa ma motivez mai tare sa slabesc.

...si trebuie sa te corectez, ceea mai slaba e simo cu 68.1 ;;)

o sa fac o poza si va anunt cand am pus

:-*

nicoleta100 20 oct 2011 10:14:26

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 822416)
Neata dragelor!!!!

LA MULTI ANI, pentru sot Nico!!! sa iti traisca sa fiti fericiti, sa aveti parte numai de bucurii si impliniri!!!!!!

multumim!!!>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 822465)
La multi ani pentru sot, Nico..
asa de cald e la noi .. 29,5 grade.. l-am pus pe socru sa opreasca caldura ca e mai rau ca vara..
bebe azi s-a trezit dimineata la 8 si a facut caca.. si normal ca nu mai doarme de atunci.. de obicei dormim impreuna pana la 10-11...
in ultimul timp a facut caca singur la 4 zile si acuma la 3 zile.. ce ma bucur.. sper sa se regleze cumva si sa vada macar o data pe zi..

in rest cu programul de papa... nu are.. atata ca nu-i dau mai repede de 2 ore.. decat daca vad ca intr-adevar ii e foame tare tare.. am reusit si 3 ore, 3 ore jumate dar minim 2 ore..
cu somnul nu prea doarme, decat afara...
iar seara nu reusim sa ne culcam mai repede de 11.. si daca adoarme, doarme doar 10-30 minute

eu am facut sport in fiecare zi..
15-20 min bicicleta
10 minute taebo cardio (partea de inceput)
cu mancarea, am mancat la greu.. atata ca fara cioco

multumim!!!>:D<>:D<>:D<
felicitari pt sport!
eu am facut doar luni,azi am program de aspirat ,deja am facut 2 camere ,holul si baia ,mai am bucataria si dormitorul!:Dpoate reusesc si ceva start walking!:D
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 822514)
La multi ani Nico pentru sot....sa-ti traiasca si sa va iubeasca tot mai mult. Petrecere frumoasa chiar daca va fi doar intre voi sau si cu alti prieteni.

Sotul meu e luna viitoare in 26 si as vrea sa invat sa i fac cremes de casa, ca ala i place dar nu stiu sa fac, iar ala din magazin/cofetarii nu-i place.
Sa vedem o sa incerc sa fac.

multumim!!!>:D<>:D<>:D<(sambata sarbatorim ,ca soferii nu prea pot sa bea in timpul saptamanii(ce bine imi pareb-):P)si avem putini invitati ,fac tort de iaurt cu piscoturi si cred ca lasagna ,ii place soacrei mele:D)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:45:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO