forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

bobopuiu 22 nov 2012 10:20:32

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Am fost azi cu fetele la exudat, asteptam rezultatele
Raisa nu a mai facut febra azi..

Si eu ma pregatescdeja cu cadourile...

Denisei i*am comandat o carte de Craciun in care ea va fi personajul principal, si va salva Craciunul,e personalizata cu date despre copil,familie, scoala etc..oricum e ultimul an in care magia lui Mos Craciun mai exista pentru ea!
II mai cumpar un aparat foto cu hello kitty

Raisei i am cumparat o pisica TOm , cea de pe aplicatia Iphone ce imita ce ii spui..si mai vad eu ce, mai vrea personaje disney, asta imi cere!

Iulia cum inca nu stie prea multe va primi cel mai mic cadou:)))))


si le mai duc la un centru de joaca, unde ne intaklnim vreo 35 de mamici, si acolo le aducem mos, pachetele..plus le-am comandat cate un glob personalizat de Craciun!
si Denisei acolo la intrunire o scrisorica din partea Mosului, tot asa cu amanunte ce doar noi si mosu le-ar putea stii..o sa va povestesc detaliile!

acum ma apuc sa strang casa ca e dezastru:D!


sanatate Almei!

Puff fi optimista si fa tratamentul si mergi mai des la controale de acum incolo...

simonet 22 nov 2012 10:22:09

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Imi pare rau Madalina. Nu ma asteptam sa te ia pe tine mai rau.

Acum singura alinare este ca este Alma in regula. Sanatate multa, dragelor!!

simonet 22 nov 2012 10:24:21

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Sper la treaba Bobulet scump:)

Chiar esti pregatita pt mos:) bravo!

nicoleta100 22 nov 2012 10:40:37

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1179109)
neata,

am avut cea mai oribila noapte in ultimii 7-8 ani....frisoane, temperatura, ma dor toate oasele si toti muschii! Alma nu a mai facut febra azinoapte dar eu am fost terminata....offf, sper sa imi treaca mai repede....

Nico, sigilarea de masele se face cu aj unui gel transparent cu care se acopera " crestele" maselelor astfel caria nu mai poate patrunde....e bine de facut si la adulti, dar trebuie repetata anual din cate stiu....

imi pare rau! multa sanatate!>:D<>:D<>:D<

cred ca e buna sigilarea asta !;)
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 1179122)
Am fost azi cu fetele la exudat, asteptam rezultatele
Raisa nu a mai facut febra azi..

Si eu ma pregatescdeja cu cadourile...

Denisei i*am comandat o carte de Craciun in care ea va fi personajul principal, si va salva Craciunul,e personalizata cu date despre copil,familie, scoala etc..oricum e ultimul an in care magia lui Mos Craciun mai exista pentru ea!
II mai cumpar un aparat foto cu hello kitty

Raisei i am cumparat o pisica TOm , cea de pe aplicatia Iphone ce imita ce ii spui..si mai vad eu ce, mai vrea personaje disney, asta imi cere!

Iulia cum inca nu stie prea multe va primi cel mai mic cadou:)))))


si le mai duc la un centru de joaca, unde ne intaklnim vreo 35 de mamici, si acolo le aducem mos, pachetele..plus le-am comandat cate un glob personalizat de Craciun!
si Denisei acolo la intrunire o scrisorica din partea Mosului, tot asa cu amanunte ce doar noi si mosu le-ar putea stii..o sa va povestesc detaliile!

acum ma apuc sa strang casa ca e dezastru:D!


sanatate Almei!

Puff fi optimista si fa tratamentul si mergi mai des la controale de acum incolo...

ooooo...ce pregatita esti! super!:)

simonet 22 nov 2012 10:44:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Nico, cum mai e mama ta?

simonet 22 nov 2012 11:01:27

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
nu mai stiu ce sa ii dau raisei sa manance dimineata. i-am luat iaurt cu pere, iaurt cu biscuiti, sarlota paula, pate martinel, iaurt activia, oua de prepelita ... nu mai e incantata de nimic, nu mai vrea sa manance cereale de nici un fel, i-am luat de la mai multe firme ... aseara i-am cumparat pufuleti ca a mancat de la o prietena si i-au placut i-am luat iar sticksuri ... orez cu lapte ar manca toata ziua insa o constipa si nu i-am mai facut de mult ...
voi ce le dati sau de ce sunt incantati la micul dejun ...

raisa a mancat pana acum 2 oua de prepelita, jumatate de borcan de iaurt cu pere, un pic de mere cu biscuiti, cateva sticksuri si cativa pufuleti ... oare e putin? ea inainte manca mai mult ... si din acest motiv ma ingrijorez.

aseara octav mi-a declarat din nou ca mai vrea un copil ... sigur si precis ... i-am zis ... nuuu, dar negociem si daca ai grija de ei si tu, ma mai gandesc;;)

puiu 22 nov 2012 12:00:58

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 1179122)
Am fost azi cu fetele la exudat, asteptam rezultatele
Raisa nu a mai facut febra azi..

Si eu ma pregatescdeja cu cadourile...

Denisei i*am comandat o carte de Craciun in care ea va fi personajul principal, si va salva Craciunul,e personalizata cu date despre copil,familie, scoala etc..oricum e ultimul an in care magia lui Mos Craciun mai exista pentru ea!
II mai cumpar un aparat foto cu hello kitty

Raisei i am cumparat o pisica TOm , cea de pe aplicatia Iphone ce imita ce ii spui..si mai vad eu ce, mai vrea personaje disney, asta imi cere!

Iulia cum inca nu stie prea multe va primi cel mai mic cadou:)))))


si le mai duc la un centru de joaca, unde ne intaklnim vreo 35 de mamici, si acolo le aducem mos, pachetele..plus le-am comandat cate un glob personalizat de Craciun!
si Denisei acolo la intrunire o scrisorica din partea Mosului, tot asa cu amanunte ce doar noi si mosu le-ar putea stii..o sa va povestesc detaliile!

acum ma apuc sa strang casa ca e dezastru:D!


sanatate Almei!

Puff fi optimista si fa tratamentul si mergi mai des la controale de acum incolo...

Daca tot a venit vorba de cadouri si eu ma tot ma gandesc ce sa-i iau la Lucas ca la el e si cadou de Craciu si de ziua lui,face 4 ani pe 23 decembrie:D. Ma gandeam la ceva trenulet pe linie sau ceva lego masinuta:D Aveti alte idei de cadou pt un baietel de 4 ani?:-/

nicoleta100 22 nov 2012 12:57:14

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1179144)
Nico, cum mai e mama ta?

Simo draga ,tocmai m-a sunat mama de la spital (plecase de acasa azi dimineata pt a 10 a sedinta de chimioterapie)sa imi spuna ca o interneaza in spital ,deoarece este foarte anemica! avem nevoie de donatori pt sange!:((
nu este foarte bine deoarece citostaticele fac ravagii in organismul ei ,se simte tot mai slabita ,ar sta numai in pat ,isi pierde auzul(ieri am fost la ORL ,ii pune aparat auditiv :()......


si eu .........cred ca intru intr-o depresie din care nu o sa mai ies!chiar nu mai pot!:((:((:((:((
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1179158)
nu mai stiu ce sa ii dau raisei sa manance dimineata. i-am luat iaurt cu pere, iaurt cu biscuiti, sarlota paula, pate martinel, iaurt activia, oua de prepelita ... nu mai e incantata de nimic, nu mai vrea sa manance cereale de nici un fel, i-am luat de la mai multe firme ... aseara i-am cumparat pufuleti ca a mancat de la o prietena si i-au placut i-am luat iar sticksuri ... orez cu lapte ar manca toata ziua insa o constipa si nu i-am mai facut de mult ...
voi ce le dati sau de ce sunt incantati la micul dejun ...

raisa a mancat pana acum 2 oua de prepelita, jumatate de borcan de iaurt cu pere, un pic de mere cu biscuiti, cateva sticksuri si cativa pufuleti ... oare e putin? ea inainte manca mai mult ... si din acest motiv ma ingrijorez.

aseara octav mi-a declarat din nou ca mai vrea un copil ... sigur si precis ... i-am zis ... nuuu, dar negociem si daca ai grija de ei si tu, ma mai gandesc;;)

eu le dau ce am !:-s(Robert al meu mananca si painea cu margarina sau paine cu slanina!)

dar ...in timpurile bune....dimineata preferatele lui erau:painea in ou,pateul,cereale cu lapte,iaurt cu fructe ,omleta cu branza(dar nu stia ca ii pun branza ),lapte cu cacao,paine cu unt si salam ...cam atat imi amintesc acum!:)

simonet 22 nov 2012 13:29:41

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Nico, imi pare rau ... trebuie sa fii tare, pentru copii in primul rand>:D<


omleta nu i-am mai facut de mult ... ii fac maine de dimineata:) si paine cu unt .... desi nu prea ii dau paine:D ca se constipa:D

Puffoasa 22 nov 2012 13:57:05

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna fetelor!!

Sa va povestesc ce am visat de dimineata, ca eram insarcinata cu o burta mareeeee si o aveam si pe bebelina din burta care deja era maricica, mergea-n picioare... si uite asa eu cu burta, al meu cu fata mergeam sa cumparam paine si trebuia sa urc vreo 2 etaje sa ajung la paine unde era o coadaaaaaaa. Stiti cum sunt femeile alea pe strada cu 2 copii mici de mana, unu-n burta si altu-n carucior cu genti si sacose ... vai de ea de oboseala. Cam asa aratam eu!!!
M-am trezit razand :))))


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:25:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO