forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1239)

amy 17 sep 2009 12:47:47

Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
daca esti mamica si inca nu ai dat jos kilogramele acumulate pe perioada sarcinii, haide la discutii :)

Finlady 20 sep 2009 16:26:18

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Citat:

Anterior postat de amy (Post 33001)
daca esti mamica si inca nu ai dat jos kilogramele acumulate pe perioada sarcinii, haide la discutii :)

eu sunt o proaspata mamica !
am un bebe de 4 luni si jumatate aproape!
vad ca ti-au mai ramas putine kg de dat jos...felicitari!
cate kg ai luat in sarcina?

amy 20 sep 2009 17:40:21

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Buna Finlady,
Multa sanatate tie si puiului tau :)
Piticul meu a facut vineri 7 saptamani.
12 kilograme in sarcina si ai dreptate, nu mai am multe de dat jos.
Se pare ca noptile albe si piticul urlacios si-au facut treaba :P
Vad ca nici tu nu mai ai mult si scapi de kilogramele in plus, felicitari si tie :)

Finlady 25 sep 2009 11:27:41

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Citat:

Anterior postat de amy (Post 34221)
Buna Finlady,
Multa sanatate tie si puiului tau :)
Piticul meu a facut vineri 7 saptamani.
12 kilograme in sarcina si ai dreptate, nu mai am multe de dat jos.
Se pare ca noptile albe si piticul urlacios si-au facut treaba :P
Vad ca nici tu nu mai ai mult si scapi de kilogramele in plus, felicitari si tie :)

ai luat putin in sarcina :)
eu am luat 27 de kg:-s,care s-au dovedit a fi apa in mare parte,adica 20 .astea 20 le-am dat jos cam dupa aprox 2-3 saptamani si mi-au mai ramas restu' :))
tu alaptezi? cum il cheama pe piticul tau?

ianna 30 sep 2009 04:04:24

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
hehee..voi aveti de dat jos si mai putin decat am avut eu de dat jos!cantaru meu arata peste 30 kg puse in timp sarcinii cand eram prin luna a 8a...dupa care am incetat sa ma mai sui pe cantar:))

acu mi-au mai ramas putine de dat jos ..vreo 6 kg..dar bebe meu are deja 7 luni...si am tinut regim imediat dupa ce mi s-a terminat laptele:)..cu vointza si o dieta echilibrata veti slabi usor:-*

amy 30 sep 2009 08:57:33

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Finlady am alaptat doar doua saptamani :( treptat mi-a disparut laptele.am facut si o mastita urata si...nici nu vreau sa imi amintesc...brrrrr

ianna felicitari, ai scapat de multe kilograme rapid, zic eu :). si ale mele au fugit una doua. putinul asta care mi-a ramas vad ca nu se da dus :))

pupe voua si minunilor voastre :-*

lavinuta 13 dec 2009 16:51:07

Proaspata mamica vrea sa slabeasca
 
Buna fetelor!
Sunt o proaspata mamica (de 2 luni si jumatate), si m-am hotarat sa ma alatur voua pt a reusi sa slabesc sanatos, avand in vedere ca si alaptez, si vreau sa am un laptic la fel de hranitor:). Sper ca ma primiti:">

ras_cristalin 13 dec 2009 17:18:12

Re: Proaspata mamica vrea sa slabeasca
 
Citat:

Anterior postat de lavinuta (Post 56932)
Buna fetelor!

Citat:

Anterior postat de lavinuta (Post 56932)
Sunt o proaspata mamica (de 2 luni si jumatate), si m-am hotarat sa ma alatur voua pt a reusi sa slabesc sanatos, avand in vedere ca si alaptez, si vreau sa am un laptic la fel de hranitor:). Sper ca ma primiti:">

Lavinuta, bine ai venit si sa-ti traiasca scumpetea :)
Poate iti faci si tu un jurnal aici Jurnale slabit pe "Slabute.ro" sa le impartasesti si altor mamici sfaturile tale.
Ceea ce stiu eu de la mamicile din jurul meu legat de alimentatia mamicii... e ca nu trebuie sa mananci usturoi, pentru ca se opreste lactatia. http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...html#post56930 Uite aici o alta mamica cu un pui de 2 luni si jumatate :) ( nu e jurnalul ei, doar a postat acolo)
Spor la slabit si multa fericire alaturi de bebe

lavinuta 13 dec 2009 21:20:18

Re: Proaspata mamica vrea sa slabeasca
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 56935)
Lavinuta, bine ai venit si sa-ti traiasca scumpetea :)
Poate iti faci si tu un jurnal aici Jurnale slabit pe "Slabute.ro" sa le impartasesti si altor mamici sfaturile tale.
Ceea ce stiu eu de la mamicile din jurul meu legat de alimentatia mamicii... e ca nu trebuie sa mananci usturoi, pentru ca se opreste lactatia. http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...html#post56930 Uite aici o alta mamica cu un pui de 2 luni si jumatate :) ( nu e jurnalul ei, doar a postat acolo)
Spor la slabit si multa fericire alaturi de bebe

Multumesc!
sper sa reusesc scap de cele 6 kg...chiar acum sunt tentata sa mananc un pic de ciocolata, dar NU, sper sa adorm:-s, sa nu mai ma gandesc:D
Cred ca o sa imi fac un jurnal, pt ca asa nu mai pot incalca regulile alimentatiei sanatoase, sau cel putin asa sper.

gordita001 28 dec 2009 22:22:15

Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)
 
Salutare, fetelor!
Sper sa ma primiti si pe mine.>:D< Si eu sunt mamica de 5 luni si alaptez inca. Vreau sa scap de kg in plus, dar vreau sa-mi alaptez fetita in continuare.
Voi ce dieta urmati? Pe care ma sfatuiti sa o incerc si eu?


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:04:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO