forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Probleme cu picioare, dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2044)

Olguta4ever 04 ian 2010 23:31:59

Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
Buna slabuto, sunt disperata in cautarea unor raspunsuri, dupa sarcina am ramas cu vre-o 10kg in plus si mi s-a marit piciorul, sa delatat, a trecut deja 1an,5luni de la nastere, dar picioarele asa si nu si-au revenit, am vrut sa te intreb, daca voi slabi acele 10kg se va reflecta si la piciciore? Mentionez ca sa modificat piciorul, daca inainte de sarcina purtam marimea 38, acum port 40, te rog sa-mi raspunzi, ca nustiu ce sa fac!!!:((:((:((

alexa.stan 04 ian 2010 23:37:12

Re: Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
Buna,

Iti raspund eu.

Am citit acum cateva zile pe internet. Despre aceasta problema. Si nu cred ca in privinta marimi se mai poate face ceva din cate am citit eu pe un site medical. Spuneau ca asta este unul din efectele sarcini, nu ar explicat de ce se intampla asta, sau poate ca nu am retinut eu.
Cred ca cel mai bine este sa intrebi medicul de familie cu siguranta va sti sa-ti ofere informatii profesionale.

Cate despre daca cele 10 kg, pe care iti propui sa le dai jos se vor observa si pe picioare, cred ca cu siguranta. pt ca vei slabi de pe tot corpul nu numai dintr-o anumita parte.

Sper ca ti-am fost de folos.

Bafta la slabit.

Slabuta 04 ian 2010 23:40:09

Re: Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 60555)
Buna slabuto, sunt disperata in cautarea unor raspunsuri, dupa sarcina am ramas cu vre-o 10kg in plus si mi s-a marit piciorul, sa delatat, a trecut deja 1an,5luni de la nastere, dar picioarele asa si nu si-au revenit, am vrut sa te intreb, daca voi slabi acele 10kg se va reflecta si la piciciore? Mentionez ca sa modificat piciorul, daca inainte de sarcina purtam marimea 38, acum port 40, te rog sa-mi raspunzi, ca nustiu ce sa fac!!!:((:((:((


Buna Olguta :)

Cum a zis si Alexa, cu siguranta, cand vei da cele 10 kg, se va vedea si la picioare. ;)

Faci vreun sport?

Olguta4ever 04 ian 2010 23:41:50

Re: Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
Multumesc Alexa pentru raspuns, ma refeream la marimea piciorului daca se va schimba odata cu slabirea acelor kg, ca nu-mi vine nici o incaltaminte si nustiu daca sa procur altele sau sa fiu sigura ca odata ce voi slabi, voi incapea din nou in cele vechi!

Slabuta 04 ian 2010 23:49:07

Re: Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 60565)
Multumesc Alexa pentru raspuns, ma refeream la marimea piciorului daca se va schimba odata cu slabirea acelor kg, ca nu-mi vine nici o incaltaminte si nustiu daca sa procur altele sau sa fiu sigura ca odata ce voi slabi, voi incapea din nou in cele vechi!

Olguta eu nu am fost insarcinata, dar am fost grasuta, si chiar si acum, am zile in care nu imi incape piciorul in pantofi, sta pielea "peste bord", ca o buturuga am piciorul, i imi fac niste bataturi si dureri de picioare daca in acea zi am de plimbat prin oras.

Asta o am de la retentie de apa, sau cand isi face de cap reumatismul.

Dar, cand am fost grasulie, purtam 38 fara sa am retentii de nimic, cand am slabit cele 15 kg, toata incaltamintea imi era larga, si la picior jos, si la gamba ;)
si acum am 36-37 masura.

Oricum, mergi la un doctor sa vada care este problema ta, poate e vorba de vreo afectiune....

Olguta4ever 04 ian 2010 23:57:10

Re: Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
Slabuto, sa stii ca mai incurajat >:D<, delatarea piciorului in timpul sarcinei e ceva firesc, am mai citit ca la unele femei piciorul isi revine la loc, iar la altele nu, asa ca nustiu ce sa cred, oricum iti multumesc de raspuns!

ianna 05 ian 2010 00:42:43

Re: Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
eu am crezut ca mi se pare .. sau anyway ca sunt eu mai ciudata:)) n-am stiut ca e firesc..inainte de sarcina purtam in functie de calapod de la 8.5 ...9 .. sau 9.5 ( nu stiu marimea europeana) ...in timpul sarcinii au luat adidasi nr 10 (dar am dat vina pe faptul ca ma balonasem enorm)... iar acu port 8:-o...

Olguta4ever 05 ian 2010 00:59:24

Re: Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
Asa si nu am inteles Ianna ce ai vrut sa spui?Ca ti-a revenit piciorul, ba chiar a devenit mai mic? Cite kg ai luat in timpul sarcinei si cite ai acum??? Te rog sa-mi raspunzi!

ianna 05 ian 2010 02:14:45

Re: Probleme cu picioare, dupa sarcina
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 60584)
Asa si nu am inteles Ianna ce ai vrut sa spui?Ca ti-a revenit piciorul, ba chiar a devenit mai mic? Cite kg ai luat in timpul sarcinei si cite ai acum??? Te rog sa-mi raspunzi!

tocmai am scris la mine in jurnal...si da e mai mic acu :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:14:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO