forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ghidul slabutelor incepatoare (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=387)
-   -   Cum modific datele de inceput? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3920)

BGD 04 apr 2011 10:34:03

Re: Cum modific datele de inceput?
 
multumim pentru indicatii

jeorjel 13 mai 2011 13:20:28

Re: Cum modific datele de inceput?
 
sal. vreau sa imi dau seama care e treaba cu tickerul

Slabuta 13 mai 2011 13:24:30

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de jeorjel (Post 656594)
sal. vreau sa imi dau seama care e treaba cu tickerul

Aici ai descrierea completa http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...icat-7261.html

Dydee21 24 mai 2011 15:46:33

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Am si eu o problema cu tickerul,nu stiu daca s-a mai pus intrebarea asta dar: cum fac sa-mi apara si imc la greutatea actuala?apare doar la inceput..:(

p.s:gata,m-am prins...tre sa mai slabesc ca sa-mi apara:))..scuze de mesaj

Slabuta 24 mai 2011 15:49:33

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Dydee21 (Post 667913)
Am si eu o problema cu tickerul,nu stiu daca s-a mai pus intrebarea asta dar: cum fac sa-mi apara si imc la greutatea actuala?apare doar la inceput..:(

Ai IMC-ul trecut deasupra greutatii actuale.

Dydee21 24 mai 2011 15:51:11

Re: Cum modific datele de inceput?
 
am setat de proba greutatea actuala la 70 kg si aparea si imc deasupra,acuma nu apare pentru ca nu are loc,asa cred :D

Slabuta 24 mai 2011 16:44:12

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Dydee21 (Post 667924)
am setat de proba greutatea actuala la 70 kg si aparea si imc deasupra,acuma nu apare pentru ca nu are loc,asa cred :D

Da, acum nu apare pentru ca este prea aproape de greutate initiala si nu are loc :)

virginia minea 02 iul 2011 20:33:19

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Slabuta, ti-am vazut poze, succes esti slabuta si frumoasa, sunt nouta pe aici si ma descurc mai greut.
Am o intrebare.....eu as putea sa imi creez un jurnal...sau ceva de genul acesta?
Si mai am o intrebare....pot sa incerc pe diferite topicuri, sa vad unde imi este locul?

virginia minea 02 iul 2011 20:57:39

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Slabuto, esti superba!
:)

aanniiee 11 iul 2011 15:25:35

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Buna.Cum fac sa imi apare langa tickere nr de calorii pe care ar trebui sa le mananc? :-s

Slabuta 11 iul 2011 15:34:50

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de aanniiee (Post 718731)
Buna.Cum fac sa imi apare langa tickere nr de calorii pe care ar trebui sa le mananc? :-s

Buna, :)

Mergi la "Ticker" buton galben din meniul principal si dezactiveaza unul din tickerele tale :)

aanniiee 11 iul 2011 15:43:48

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Multumesc mult >:D<

norocoasa 08 oct 2011 13:56:44

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Buna ziua!! am si eu o intrebare va rog , daca vreau sa modific nivelul de activitate , de la sedentar, la usor activ , trebuie sa astept sa se verifice, si apoi se aproba? apare la meniu o valoare modificata ?? e important pt calcul estimativ al kg pierdute intr-o luna.
multumesc

Slabuta 08 oct 2011 14:00:09

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de norocoasa (Post 812631)
Buna ziua!! am si eu o intrebare va rog , daca vreau sa modific nivelul de activitate , de la sedentar, la usor activ , trebuie sa astept sa se verifice, si apoi se aproba? apare la meniu o valoare modificata ?? e important pt calcul estimativ al kg pierdute intr-o luna.
multumesc

Buna, :)

Nu trebuie sa astepti nimic.

Mergi la profilul tau (sus dreapta, unde scrie numele tau de slabuta, alege "profilul meu")

Faci clic pe Despre mine si acolo poti edita aceste setari. :)

jessik 08 oct 2011 19:36:12

Re: Cum modific datele de inceput?
 
dar datele alea despre cm, cum le modific..?

Slabuta 08 oct 2011 22:17:29

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 812791)
dar datele alea despre cm, cum le modific..?

Tot de la profil. :)

norocoasa 09 oct 2011 19:51:56

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Nivel de activitate fizicahttp://forum.slabute.ro/images/crast...field_edit.gif Usor activ am facut asa, la la completarea meniului zilnic...tot varianta veche imi ramane , adika sedentar
Ce e de facut va rog ???!! multumesc

badgirl 14 oct 2011 22:03:07

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Edit 1: Am reusit.
Edit 2: Cum sterg mesajul asta?


Buna seara.. Puteti sa imi spuneti si mie cum as putea sa imi modific targetul? Targetul meu acutal , de 0,5 kg/saptamana e bun, dar cred ca sunt dispusa sa pierd mai mult de atat :) .O seara frumoasa in continuare.

nussa 18 nov 2011 20:51:55

Re: Cum modific datele de inceput?
 
buna seara. imi puteti spune si mie cum imi pun poza in loc de vreau sa fiu slabuta?

Slabuta 18 nov 2011 20:57:25

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de nussa (Post 849276)
buna seara. imi puteti spune si mie cum imi pun poza in loc de vreau sa fiu slabuta?

Mergi la profilul tau (sus dreapta, unde scrie numele tau) si selecteaza 'modifica avatar'

nussa 19 nov 2011 10:47:59

Re: Cum modific datele de inceput?
 
multumesc slabuta! am reusit ! o zi minunata, frumoaso!

aandradaa 25 nov 2011 12:06:31

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Buna, am si eu o problema.

Cand mi-a facut contul aveam o alta greutate, acum as vrea sa-mi modific greutatea in profil, insa desi am incercat de cateva zeci de ori, ori ce modific, adaug sau chiar resetez, nu apare, desi dau salvati dupaceea.. De ce nu functioneaza???

aandradaa 25 nov 2011 12:10:17

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Gata, am reusit... era greseala mea, nu complectasem campul : "tu cum ajuti comunitatea "

Succes la slabit !

LOREDANA99 28 nov 2011 14:09:44

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 196341)

Te duci la profilul tau. (colt dreapta sus)
Faci clic pe tabul "despre mine" si acolo poti modifica datele tale.

mai pot modifica data nasterii la profilul meu?

nussa 28 nov 2011 16:58:06

Re: Cum modific datele de inceput?
 
nu va suparati , imi puteti spune si mie unde trebuie sa scriu meniul sa-l salvez, multumesc

Rallara 10 feb 2012 17:10:55

Re: Cum modific datele de inceput?
 
intrebare intrebatoare:
Cum imi setez cantitatea de apa pe care o beau in meniu? Alimentele si exercitiile le-am adaugat, dar paharele de apa consumate nu.:-/ Mi se pare ca am cautat peste tot si am incercat tot.

Slabuta 10 feb 2012 17:12:26

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 933548)
intrebare intrebatoare:
Cum imi setez cantitatea de apa pe care o beau in meniu? Alimentele si exercitiile le-am adaugat, dar paharele de apa consumate nu.:-/ Mi se pare ca am cautat peste tot si am incercat tot.

http://forum.slabute.ro/calculator-n...?highlight=apa

Rallara 10 feb 2012 17:31:39

Re: Cum modific datele de inceput?
 
ups... nu am vazut thread-ul, scuza-ma.L-) Mersi ca m-ai ajutat.

violeta4 12 mar 2012 15:14:11

Re: Cum modific datele de inceput?
 
buna ziua fetelor! am si eu o problema si nu stiu cum sa fac, cui sa ma adresez! am pus aproape acelasi post si la "subforumul " unde postez aproape zilnic, insa nu mi-a raspuns nimeni pana acum! prin urmare, cred ca ceva nu functioneaza bine la contul meu:
1. nu pot pune nicio poza, indiferent de unde as lua-o! de atasat fisier imi merge, dar ca sa fie poza mare, nu! am incercat de nu stiu cate ori....si cand dau previzualizare, nu imi arata fotografia! ci doar "icoana" aia ciudata, ca nu este nimic acolo!
2. nici linkul de la youtube nu imi merge!!!!
3.si acum vad ca nu imi mai merge nici casuta de mesaje "vezi discutiile slabutelor", nu se incarca!

si intrebare:
voi va selectati de la fiecare mesaj culoarea, fontul si marimea? ca eu m-am saturat de fiecare data sa fac lucrul asta! cu toate ca mi-am modificat de la "setari profil", cand "raspund la subiect" imi scrie asa, insa daca il previzualizez sau chiar il trimit, mi se vede standard! asa este si la voi?
chiar mi-ar fi de folos daca as primi un raspuns!
nu stiu daca am postat unde trebuia, dar nu am gasit nicio rubrica privind "bug-urile" contului pe acest site!

Slabuta 12 mar 2012 17:46:34

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de violeta4 (Post 977871)
buna ziua fetelor! am si eu o problema si nu stiu cum sa fac, cui sa ma adresez! am pus aproape acelasi post si la "subforumul " unde postez aproape zilnic, insa nu mi-a raspuns nimeni pana acum! prin urmare, cred ca ceva nu functioneaza bine la contul meu:
1. nu pot pune nicio poza, indiferent de unde as lua-o! de atasat fisier imi merge, dar ca sa fie poza mare, nu! am incercat de nu stiu cate ori....si cand dau previzualizare, nu imi arata fotografia! ci doar "icoana" aia ciudata, ca nu este nimic acolo!


Buna Violeta :)

La care poza te referi? De la profil, de la album, din mesaj?
Asa se adauga pozele in mesaj: http://forum.slabute.ro/forum/insera...html#post61136
Asa se adauga atasamentele: http://forum.slabute.ro/forum/cum-se...html#post62514

Citat:

2. nici linkul de la youtube nu imi merge!!!!
http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...html#post10653

Citat:

3.si acum vad ca nu imi mai merge nici casuta de mesaje "vezi discutiile slabutelor", nu se incarca!
De dimineata aceasta casuta nu merge datorita unor probleme de resurse/server.

Citat:

si intrebare:
voi va selectati de la fiecare mesaj culoarea, fontul si marimea? ca eu m-am saturat de fiecare data sa fac lucrul asta! cu toate ca mi-am modificat de la "setari profil", cand "raspund la subiect" imi scrie asa, insa daca il previzualizez sau chiar il trimit, mi se vede standard! asa este si la voi?
chiar mi-ar fi de folos daca as primi un raspuns!
nu stiu daca am postat unde trebuia, dar nu am gasit nicio rubrica privind "bug-urile" contului pe acest site!
http://forum.slabute.ro/forum/cum-se...html#post55139

La toate intrebarile tale exista deja raspuns, foloseste cu incredere optiunea "cautare" (din partea de sus).

violeta4 12 mar 2012 23:58:24

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Buna Slabuta! si multumesc mult de raspuns!
la problema pozei si cea a video-ului de pe Youtube ai avut dreptate, nu eram indeajuns de informata! am incercat si am reusit sa rezolv ceea ce nu imi mergea!
DAR marimea, fontul si culoarea tot nu raman asa cum trebuie! stiam cum sa intru de la inceput acolo la setarile profilului(utile=>setari profil=>setari optiuni=>modifica optiuni=>optiuni diverse=>Parametri pentru textul din mesajele tale=> imi aleg ceea ce vreau=> salvare modificari).....insa dejeaba: nu se salveaza nicio modificare in legatura cu asta!!!! :((:((:((:((:((:((:((
ce sa fac?

Slabuta 13 mar 2012 00:01:38

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de violeta4 (Post 978493)
Buna Slabuta! si multumesc mult de raspuns!
la problema pozei si cea a video-ului de pe Youtube ai avut dreptate, nu eram indeajuns de informata! am incercat si am reusit sa rezolv ceea ce nu imi mergea!
DAR marimea, fontul si culoarea tot nu raman asa cum trebuie! stiam cum sa intru de la inceput acolo la setarile profilului(utile=>setari profil=>setari optiuni=>modifica optiuni=>optiuni diverse=>Parametri pentru textul din mesajele tale=> imi aleg ceea ce vreau=> salvare modificari).....insa dejeaba: nu se salveaza nicio modificare in legatura cu asta!!!! :((:((:((:((:((:((:((
ce sa fac?

Ce culoare, font ti-ai setat?
Acum scrii cu verde. Era o alta culoare?

violeta4 13 mar 2012 00:08:57

Re: Cum modific datele de inceput?
 
da..asa este! insa eu imi setez la fiecare mesaj culoarea, fontul si marimea, ca si la cel dinainte!eu as vrea sa nu stau de fiecare data sa imi setez lucrurile astea! si cum iti spuneam, am dat salvare modificari, dar practic nu s-a salvat nimic!

violeta4 13 mar 2012 00:14:43

Re: Cum modific datele de inceput?
 
in fine...o sa mai incerc si maine ...ca acum sunt foarte obosita!
iti multumesc din suflet pentru raspuns...si pentru toate lucrurile minunate pe care le-ai facut prin forumul asta! o noapte buna iti doresc! :-*:-*:-*

Slabuta 13 mar 2012 18:48:24

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de violeta4 (Post 978499)
in fine...o sa mai incerc si maine ...ca acum sunt foarte obosita!
iti multumesc din suflet pentru raspuns...si pentru toate lucrurile minunate pe care le-ai facut prin forumul asta! o noapte buna iti doresc! :-*:-*:-*

Buna Violeta. :)
Multumesc pentru apreciere.

Am incercat de pe toate browser-ele si la mine merge la toate.

Tu ce font, culoare setezi, ca sa incerc cu aceleasi setari ca si tine?
Si ce browser folosesti? opera, firefox, internet explorer, chrome?

violeta4 14 mar 2012 12:51:01

Re: Cum modific datele de inceput?
 
buna ziua Slabuta! iti multumesc ca ai incercat sa ma ajuti! si eu am incercat cu toate browserele care le am (si am 6 :D ) ..si de la alt calculator din casa....si nu imi mergea! asa ca , am fost la altcineva acasa....si SURPRIZA : am reusit sa salvez modificarile! ...de unde provenea problema? nu stiu! insa important este ca am rezolvat!
multumesc din nou , ptr faptul ca te-ai implicat! :-*

Slabuta 16 mar 2012 19:59:36

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de violeta4 (Post 980672)
buna ziua Slabuta! iti multumesc ca ai incercat sa ma ajuti! si eu am incercat cu toate browserele care le am (si am 6 :D ) ..si de la alt calculator din casa....si nu imi mergea! asa ca , am fost la altcineva acasa....si SURPRIZA : am reusit sa salvez modificarile! ...de unde provenea problema? nu stiu! insa important este ca am rezolvat!
multumesc din nou , ptr faptul ca te-ai implicat! :-*

Buna Violeta,

Cred ca ai vreo setare la calculatoarele de acasa:-/
E bine ca macar ai reusit sa faci modificarea de la un alt pc.

Laura Georgiana 22 oct 2012 11:18:49

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Buna!

Mi-e imposibil sa atasez un filmulet de pe youtube. Am incercat toate variantele... ba chiar am trecut si pe firefox.:( Nimic.

andra_aly 22 oct 2012 11:37:58

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Laura Georgiana (Post 1157501)
Buna!

Mi-e imposibil sa atasez un filmulet de pe youtube. Am incercat toate variantele... ba chiar am trecut si pe firefox.:( Nimic.

Buna Laura. Acest mesaj l-ai citit? ai incercat asa cum scrie vadmin in acest mesaj?
http://forum.slabute.ro/sectiunea-sl...forum-731.html

Laura Georgiana 22 oct 2012 11:50:10

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 1157516)

Buna Laura. Acest mesaj l-ai citit? ai incercat asa cum scrie vadmin in acest mesaj?
http://forum.slabute.ro/sectiunea-sl...forum-731.html

Multumesc frumos, andra_aly ! Am reusit !:)

Pupici din Vest!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:12:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO