forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ghidul slabutelor incepatoare (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=387)
-   -   Cum modific datele de inceput? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3920)

roxis 22 mai 2010 10:27:41

Cum modific datele de inceput?
 
Buna.Am gresit la acel chestionar de inceput.Am apasat 63 kg in loc de 53 si abia acum am observat,si nu stiu cum as putea sa modific.Sunt noua pe forum si as avea nevoie de putin ajutor.Va multumesc

Slabuta 22 mai 2010 10:29:54

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de roxis (Post 196340)
Buna.Am gresit la acel chestionar de inceput.Am apasat 63 kg in loc de 53 si abia acum am observat,si nu stiu cum as putea sa modific.Sunt noua pe forum si as avea nevoie de putin ajutor.Va multumesc

Te duci la profilul tau. (colt dreapta sus)
Faci clic pe tabul "despre mine" si acolo poti modifica datele tale.

roxis 23 mai 2010 19:03:27

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 196341)

Te duci la profilul tau. (colt dreapta sus)
Faci clic pe tabul "despre mine" si acolo poti modifica datele tale.

Multumesc mult! Am rezolvat problema:)))si multumesc si pt staturile tale (fitness vs aparate) nu stiu daca mi-ai primit multumirile inainte pt ca abia acum mi-am dat seama cum sa dau "citat":))).Asa ca profit de ocazie si multumesc pt ambele dati!;;)

sym 15 iun 2010 19:32:01

Re: Cum modific datele de inceput?
 
buna, cum pot pune o poza la avatar?
merci :)

Slabuta 15 iun 2010 20:07:14

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de sym (Post 220514)
buna, cum pot pune o poza la avatar?
merci :)

Aici trebuie sa o modifici: http://forum.slabute.ro/profile.php?do=editavatar

sym 15 iun 2010 20:16:05

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 220555)

merci mult, pup

sashy 17 iul 2010 07:28:19

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Nu reusesc sa imi setez stikerul...
Cum sa fac sa apara cat am slabit?

Slabuta 17 iul 2010 13:42:26

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de sashy (Post 257597)
Nu reusesc sa imi setez stikerul...
Cum sa fac sa apara cat am slabit?

Toate informatiile despre ticker le poti citi aici:
http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...ghlight=ticker
http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...ghlight=ticker

sashy 18 iul 2010 12:20:10

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 258002)

Slabuta am reusit, iti multumesc tie si celor care m-au ajutat@};-

loreme 16 aug 2010 15:30:52

Re: Cum modific datele de inceput?
 
si eu am probleme de genu cum sa sterg greutatea precizata la inceput

Slabuta 16 aug 2010 16:01:37

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de loreme (Post 291410)
si eu am probleme de genu cum sa sterg greutatea precizata la inceput

Ai reusit?
Toate setarile de greutate se fac la profilul tau.

mitzy 29 aug 2010 15:28:52

Re: Cum modific datele de inceput?
 
buna Slabutule, nici nu stiu cum sa iti spun ce greseala mare am facut eu la datele de la profil:-s:-o:-o:-o:-s
In loc sa scriu la data nasterii 16 septembrie, am scris 16 august si astfel te-am indus si pe tine si mai multe slabute in eroare...sincer a fost fara intentie si daca nu imi spunea Diana- "Cezara" ca asa scrie la profilul meu , poate nici azi nu imi dadeam seama de greseala comisa...acum mi-a picat fisa de ce ai deschis tu topic de "la multi ani" pt mine fix pe 16 august iar eu la momentul acela am crezut ca imi spui "la multi ani" cu mica intarziere pt Sf.Marie.

Imi cer mii de scuze atat tie cat si slabutelor ce au crezut ca este ziua mea de nastere si s-au deranjat sa imi ureze un sincer "la multi ani" desi nu era cazul:-s:-s:-s

Acum, daca se mai poate, as vrea sa iti cer ajutorul sa repar greseala facuta,sincer, chiar imi pare rau si nu stiu cum sa modific data de nastere de la profil.:-s



Am sa dau copy paste la o parte din acest mesaj si la mine in jurnal pt a fi sigura ca celelalte slabute vor vedea scuzele mele.:-s

Multumesc pt. intelegere.

Slabuta 29 aug 2010 17:59:43

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de mitzy (Post 306634)
buna Slabutule, nici nu stiu cum sa iti spun ce greseala mare am facut eu la datele de la profil:-s:-o:-o:-o:-s
In loc sa scriu la data nasterii 16 septembrie, am scris 16 august si astfel te-am indus si pe tine si mai multe slabute in eroare...sincer a fost fara intentie si daca nu imi spunea Diana- "Cezara" ca asa scrie la profilul meu , poate nici azi nu imi dadeam seama de greseala comisa...acum mi-a picat fisa de ce ai deschis tu topic de "la multi ani" pt mine fix pe 16 august iar eu la momentul acela am crezut ca imi spui "la multi ani" cu mica intarziere pt Sf.Marie.

Imi cer mii de scuze atat tie cat si slabutelor ce au crezut ca este ziua mea de nastere si s-au deranjat sa imi ureze un sincer "la multi ani" desi nu era cazul:-s:-s:-s

Acum, daca se mai poate, as vrea sa iti cer ajutorul sa repar greseala facuta,sincer, chiar imi pare rau si nu stiu cum sa modific data de nastere de la profil.:-s



Am sa dau copy paste la o parte din acest mesaj si la mine in jurnal pt a fi sigura ca celelalte slabute vor vedea scuzele mele.:-s

Multumesc pt. intelegere.

Mi-a zis Vadmin ca ti-a modicat data nasterii. :)

Lasa ca nu e o problema, te felicitam de 2 ori :D

mitzy 31 aug 2010 08:22:34

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 306799)

Mi-a zis Vadmin ca ti-a modicat data nasterii. :)

Lasa ca nu e o problema, te felicitam de 2 ori :D


multumesc mult Slabuta, atat tie cat si lui Vadmin.:)

rallu 05 sep 2010 10:12:17

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Buna!

Am si eu o mare rugaminte!
In momentul in care mi-am confiurat profilul mi-am gresit anul nasterii. In loc 1982 am trecut 1981. Se poate modifica?

Multumesc.

O zi buna!@

sunshine 05 sep 2010 10:16:55

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Scrie aici forum.slabute.ro - Contactează-ne data corecta si ti o va schimba Vadmin

rallu 06 sep 2010 19:53:53

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Va multumesc frumos!@

Dasha 28 sep 2010 22:46:38

Re: Cum modific datele de inceput?
 
De ce nu imi apare pe ticker greutatea initiala si cea dorita? Am completat aceste date cand m-am inregistrat

andra_aly 28 sep 2010 22:54:18

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Buna Dasha:) la sectiunea - Despre mine- ai acolo greutate initiala, actuala si dorita. trebuie sa complectezi toate 3 campuurile ca sa se poata activa tickerul;)
uite aici: http://forum.slabute.ro/slabuta/dasha.html

Dasha 29 sep 2010 17:33:39

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Multumesc, sper sa se vada acuma.
In alta ordine de idei asa de complicat mi se pare sa meshteresc pe aici, dar sper sa-i dau de capat curand.

Slabuta 29 sep 2010 19:07:34

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Dasha (Post 347175)
Multumesc, sper sa se vada acuma.
In alta ordine de idei asa de complicat mi se pare sa meshteresc pe aici, dar sper sa-i dau de capat curand.

Buna Dasha :)

Nu este deloc complicat, doar ca tu vrei intr-o zi sa stii tot ce "misca" pe aici si chiar nu ai cum. :) Slabute.ro are aproape 2 ani si in 2 ani a adunat o multime de functionalitati/informatii care sunt indispensabile unui stil de viata sanatos.

Este o comunitate foarte complexa, nicidecum un forum banal (cum sunt majoritatea forumurilor de pe net), sunt multe functionalitati care ne ajuta in slabit, stil de viata sanatos, sport, sanatate, informatii nutritionale pentru peste 10000 alimente, o multime de informatii utile despre cum sa traiesti sanatos si pot continua.

Daca vrei sa traiesti sanatos atunci iti spun ca ai ales bine, dar acorda-ti timp pentru studiu.
Nici slabitul nu este chiar asa de simplu (trebuie sa fii informata), daca ar fi, nu ar mai exista obezitatea. :)

Si bineinteles bine ai venit printre noi. :)

Elenoir 04 oct 2010 23:43:04

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Slabuţelor, n-am găsit locul de unde-mi pot afişa vârsta. Mă ajutaţi?

Slabuta 04 oct 2010 23:59:40

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Elenoir (Post 352802)
Slabuţelor, n-am găsit locul de unde-mi pot afişa vârsta. Mă ajutaţi?

Uite aici:
http://forum.slabute.ro/profile.php?do=editprofile

Elenoir 06 oct 2010 23:01:45

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 352804)


Mulţu :-*

Feodora 09 mar 2011 13:35:42

Re: Cum modific datele de inceput?
 
cum modific la metabolismul bazal? la inceput nu prea stiam bine....nu k acum as sti..... si am pus gresit acolo, din cate am inteles asta este ce consum in fiecare zi si este gresit

Slabuta 09 mar 2011 14:28:47

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Feodora (Post 563551)
cum modific la metabolismul bazal? la inceput nu prea stiam bine....nu k acum as sti..... si am pus gresit acolo, din cate am inteles asta este ce consum in fiecare zi si este gresit

Buna :)

Metabolismul bazal este complet automat in functie de datele pe care le-ai trecut la profilul tau. :)

fluturas438 12 mar 2011 19:08:33

Re: Cum modific datele de inceput?
 
buna la mine nu merge sa modific datele si as dori sa imi pun meniul pe care il manac in fiecare zi si mi-as dorii mult daca poate cineva sa imi recomande o dieta multumesc

Slabuta 12 mar 2011 19:14:41

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de fluturas438 (Post 568122)
buna la mine nu merge sa modific datele si as dori sa imi pun meniul pe care il manac in fiecare zi si mi-as dorii mult daca poate cineva sa imi recomande o dieta multumesc

Buna :)

Despre ticker poti citi aici: http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...tml#post418893

Despre calculator nutritional si meniuri aici: Cum se foloseste calculatorul de calorii?

Iar despre cum sa postezi meniul tau in forum aici: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...orii-1126.html

fluturas438 12 mar 2011 19:19:09

Re: Cum modific datele de inceput?
 
multumesc fumos pentru raspunsuri

Hera41 18 mar 2011 19:05:24

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Buna fetele!
Nu stiu daca am nimerit in sectiunea potrivita, dar am o nelamurire. Tocmai am postat primele mele doua retete (si-s foarte mandra de asta), dar nu imi apar la "ultimele alimente adaugate" si nici la profil la "alimente".
Trebuia sa mai fac ceva?
Multumesc!

Hera41 18 mar 2011 19:20:05

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Am observat ca un comentariu adaugat la un aliment este mai intai verificat de echipa. Ceea ce e un lucru bun.
Dar un aliment nou adaugat, nu! Adica, nimeni nu verifica retele postate? Pot sa postez o tochitura cu 45 kcal/100g fara nicio problema? :)

Hera41 18 mar 2011 19:37:04

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Ah....si de ce imi apare la profil "in trecere"? E demoralizant omuletul acela cu desaga in spinare... Trebuie sa selectez ceva anume sa imi apara ca mi-am facut lacas aici? :) Pentru ca chiar imi place portalul si am de gand sa zabovesc ceva timp...

vera37 18 mar 2011 19:40:11

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Hera41 (Post 577744)
Ah....si de ce imi apare la profil "in trecere"? E demoralizant omuletul acela cu desaga in spinare... Trebuie sa selectez ceva anume sa imi apara ca mi-am facut lacas aici? :) Pentru ca chiar imi place portalul si am de gand sa zabovesc ceva timp...

buna hera>:D<
mie ala imi seamana a puisor....dar in fine fiecare cu viziunea lui;);)
dupa un anumit nr de mesaje ti se v-a schimba mesajul

vera37 18 mar 2011 19:41:04

Re: Cum modific datele de inceput?
 
pe urma o sa fie "vreau sa intru in gasca":):)
parca asa tin minte

Slabuta 18 mar 2011 19:43:47

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Hera41 (Post 577710)
Am observat ca un comentariu adaugat la un aliment este mai intai verificat de echipa. Ceea ce e un lucru bun.
Dar un aliment nou adaugat, nu! Adica, nimeni nu verifica retele postate? Pot sa postez o tochitura cu 45 kcal/100g fara nicio problema? :)

Alimentele adaugate se valideaza ca si comentariile.
Sunt vizibile, pana la validare, doar celui care le-a adaugat, dar nu sunt vizibile altor membri.

Citat:

Anterior postat de Hera41 (Post 577744)
Ah....si de ce imi apare la profil "in trecere"? E demoralizant omuletul acela cu desaga in spinare... Trebuie sa selectez ceva anume sa imi apara ca mi-am facut lacas aici? :) Pentru ca chiar imi place portalul si am de gand sa zabovesc ceva timp...

http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...e-ro-1325.html

Hera41 19 mar 2011 08:50:06

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Va multumesc! ...Da, e un puisor...:-*
Inca o intrebare... In cat timp sunt validate alimentele? Sunt anuntata in vreun fel? Ma pregatesc sa gatesc ceva si as vrea sa stiu daca are vreun rost sa calculez ingredientele pentru reteta... :)

rozica1965 19 mar 2011 08:57:57

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Hera41 (Post 578162)
Va multumesc! ...Da, e un puisor...:-*

Neatza HERA....intra si tu la slabute la 40 de ani...acolo suntem multe de varsta asta si cu kg diferite...E o veselie permanenta la noi,te vei simtii bine :D:D:-*

Mihaela1006 19 mar 2011 13:16:24

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Hera41 (Post 578162)
Va multumesc! ...Da, e un puisor...:-*
Inca o intrebare... In cat timp sunt validate alimentele? Sunt anuntata in vreun fel? Ma pregatesc sa gatesc ceva si as vrea sa stiu daca are vreun rost sa calculez ingredientele pentru reteta... :)

Pentru tine apare alimentul adaugat dupa reteta chiar daca nu e validat, asa ca il poti folosi la calculatorul de meniu imediat cum il adaugi, iar in lista de alimente iti apare evidentiat.
Nu te anunta nimeni, il vei vedea pe fond normal cand va fi validat, in functie de timpul moderatorului ocupat cu validarile ;)
Asa ca, spor la calculat :P
editat:
scuze Slabuta, nu am vazut ca ai raspuns deja :D

Georgiana 97 20 mar 2011 20:45:26

Re: Cum modific datele de inceput?
 
As vrea sa va intreb cum pot pune inorice mesaj pag cu jurnalul meu

Slabuta 20 mar 2011 20:47:57

Re: Cum modific datele de inceput?
 
Citat:

Anterior postat de Georgiana 97 (Post 580677)
As vrea sa va intreb cum pot pune inorice mesaj pag cu jurnalul meu

Uite aici este explicat :)
http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...tura-2504.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:32:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO