forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Cura de slabire si sanii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=917)

rallu 27 iul 2009 11:31:16

Cura de slabire si sanii
 
Buna ziua!

Spuneti-mi, va rog, daca ati gasit vreo metoda prin care sa prevenim scaderea in volum in sanilor datorata curelor de slabire. La mine este ingrozitor. de la un timp incoace cand slbesc prima data slabesc di bust si abia dupa aceea din alte regiuni.
Va multumesc.
O zi buna!

mishutza 27 iul 2009 11:46:06

Re: Cura de slabire si sanii
 
Rallu,bine ai venit.Din pacate asa ceva nu este posibil,pt ca slabirea se face uniform,si vei slabi si de la sani ca si de pe corp.
Singurul lucrupe care poti sa il faci este sport pt intarirea muscilor pectorali,prea mare diferenta nu va fi,dar macar pielea va fi mai ferma.
Multa bafta.

Slabuta 27 iul 2009 12:47:33

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de rallu (Post 16632)
Buna ziua!

Spuneti-mi, va rog, daca ati gasit vreo metoda prin care sa prevenim scaderea in volum in sanilor datorata curelor de slabire. La mine este ingrozitor. de la un timp incoace cand slbesc prima data slabesc di bust si abia dupa aceea din alte regiuni.
Va multumesc.
O zi buna!

Buna Rallu :)

Aceeasi problema o am si eu :(
Cand aveam 68 kg aveam sanii de 3 ori mai mari ca acum :(
Dar, ce fac in ultima vreme?! mi-am cumparat o solutie cu care imi fac masaj pe sani, si sunt mult mai tonifiati si un pic au mai crescut in volum :)

skiny katy 27 iul 2009 13:02:47

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16635)
Buna Rallu :)

Aceeasi problema o am si eu :(
Cand aveam 68 kg aveam sanii de 3 ori mai mari ca acum :(
Dar, ce fac in ultima vreme?! mi-am cumparat o solutie cu care imi fac masaj pe sani, si sunt mult mai tonifiati si un pic au mai crescut in volum :)

buna slabuta ne spui si noua cum se numeste solutia(eu imi dau cu ceva de la lineance)

Slabuta 27 iul 2009 13:16:31

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 16643)
buna slabuta ne spui si noua cum se numeste solutia(eu imi dau cu ceva de la lineance)


Eu folosesc super bust, este ulei din seminte de marar, se face un masaj circular zilnic, dimineata si seara, dupa o luna au inceput sa se vada rezultatele, dar am deja o luna si ceva de cand ma dau :)

skiny katy 27 iul 2009 13:25:59

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16645)
Eu folosesc super bust, este ulei din seminte de marar, se face un masaj circular zilnic, dimineata si seara, dupa o luna au inceput sa se vada rezultatele, dar am deja o luna si ceva de cand ma dau :)

f bun de marar am auzit si eu ca ar fi bun,dar se pare ca toate alifiile au efect cit timp le folosesti:(o sa-mi iau si eu ,sper ca la noi sa dureze>:D<

Slabuta 27 iul 2009 13:27:40

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 16653)
f bun de marar am auzit si eu ca ar fi bun,dar se pare ca toate alifiile au efect cit timp le folosesti:(o sa-mi iau si eu ,sper ca la noi sa dureze>:D<

Katy asta am auzit si eu, :( ca efectul persista doar pe durata tratamentului :(
Nu as putea toata viata mea sa ma dau cu acest ulei, acum stau mai mult in casa si nu e nici o problema dar daca trebuie sa plec undeva stau cu uleiul ala pe mine:-s

Adella 27 iul 2009 13:31:04

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16655)
Katy asta am auzit si eu, :( ca efectul persista doar pe durata tratamentului :(
Nu as putea toata viata mea sa ma dau cu acest ulei, acum stau mai mult in casa si nu e nici o problema dar daca trebuie sa plec undeva stau cu uleiul ala pe mine:-s

Hmm ma tenteaza sa-l folosesc si eu ,crezi ca il putem folosi si la vergeturi?

skiny katy 27 iul 2009 13:34:13

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 16656)
Hmm ma tenteaza sa-l folosesc si eu ,crezi ca il putem folosi si la vergeturi?

de fapt mararul contine fitoestrogeni(h feminini specifici)si de-aia creste in volum glanda mamara(sanul adic;))despre vergeturi incearca orice crema care contine colagen si elastina(cu cit mai mult cu atit mai bine+f multa hidratare daca suporti da-te cu cremute toata ziua)>:D<

Slabuta 27 iul 2009 13:36:18

Re: Cura de slabire si sanii
 
eu sunt in teste acum cu vergeturile, incerc o reteta proprie cu fel de fel de combinatii, sa vad ce iese :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:32:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO