forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Cura de slabire si sanii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=917)

rallu 27 iul 2009 11:31:16

Cura de slabire si sanii
 
Buna ziua!

Spuneti-mi, va rog, daca ati gasit vreo metoda prin care sa prevenim scaderea in volum in sanilor datorata curelor de slabire. La mine este ingrozitor. de la un timp incoace cand slbesc prima data slabesc di bust si abia dupa aceea din alte regiuni.
Va multumesc.
O zi buna!

mishutza 27 iul 2009 11:46:06

Re: Cura de slabire si sanii
 
Rallu,bine ai venit.Din pacate asa ceva nu este posibil,pt ca slabirea se face uniform,si vei slabi si de la sani ca si de pe corp.
Singurul lucrupe care poti sa il faci este sport pt intarirea muscilor pectorali,prea mare diferenta nu va fi,dar macar pielea va fi mai ferma.
Multa bafta.

Slabuta 27 iul 2009 12:47:33

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de rallu (Post 16632)
Buna ziua!

Spuneti-mi, va rog, daca ati gasit vreo metoda prin care sa prevenim scaderea in volum in sanilor datorata curelor de slabire. La mine este ingrozitor. de la un timp incoace cand slbesc prima data slabesc di bust si abia dupa aceea din alte regiuni.
Va multumesc.
O zi buna!

Buna Rallu :)

Aceeasi problema o am si eu :(
Cand aveam 68 kg aveam sanii de 3 ori mai mari ca acum :(
Dar, ce fac in ultima vreme?! mi-am cumparat o solutie cu care imi fac masaj pe sani, si sunt mult mai tonifiati si un pic au mai crescut in volum :)

skiny katy 27 iul 2009 13:02:47

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16635)
Buna Rallu :)

Aceeasi problema o am si eu :(
Cand aveam 68 kg aveam sanii de 3 ori mai mari ca acum :(
Dar, ce fac in ultima vreme?! mi-am cumparat o solutie cu care imi fac masaj pe sani, si sunt mult mai tonifiati si un pic au mai crescut in volum :)

buna slabuta ne spui si noua cum se numeste solutia(eu imi dau cu ceva de la lineance)

Slabuta 27 iul 2009 13:16:31

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 16643)
buna slabuta ne spui si noua cum se numeste solutia(eu imi dau cu ceva de la lineance)


Eu folosesc super bust, este ulei din seminte de marar, se face un masaj circular zilnic, dimineata si seara, dupa o luna au inceput sa se vada rezultatele, dar am deja o luna si ceva de cand ma dau :)

skiny katy 27 iul 2009 13:25:59

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16645)
Eu folosesc super bust, este ulei din seminte de marar, se face un masaj circular zilnic, dimineata si seara, dupa o luna au inceput sa se vada rezultatele, dar am deja o luna si ceva de cand ma dau :)

f bun de marar am auzit si eu ca ar fi bun,dar se pare ca toate alifiile au efect cit timp le folosesti:(o sa-mi iau si eu ,sper ca la noi sa dureze>:D<

Slabuta 27 iul 2009 13:27:40

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 16653)
f bun de marar am auzit si eu ca ar fi bun,dar se pare ca toate alifiile au efect cit timp le folosesti:(o sa-mi iau si eu ,sper ca la noi sa dureze>:D<

Katy asta am auzit si eu, :( ca efectul persista doar pe durata tratamentului :(
Nu as putea toata viata mea sa ma dau cu acest ulei, acum stau mai mult in casa si nu e nici o problema dar daca trebuie sa plec undeva stau cu uleiul ala pe mine:-s

Adella 27 iul 2009 13:31:04

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16655)
Katy asta am auzit si eu, :( ca efectul persista doar pe durata tratamentului :(
Nu as putea toata viata mea sa ma dau cu acest ulei, acum stau mai mult in casa si nu e nici o problema dar daca trebuie sa plec undeva stau cu uleiul ala pe mine:-s

Hmm ma tenteaza sa-l folosesc si eu ,crezi ca il putem folosi si la vergeturi?

skiny katy 27 iul 2009 13:34:13

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 16656)
Hmm ma tenteaza sa-l folosesc si eu ,crezi ca il putem folosi si la vergeturi?

de fapt mararul contine fitoestrogeni(h feminini specifici)si de-aia creste in volum glanda mamara(sanul adic;))despre vergeturi incearca orice crema care contine colagen si elastina(cu cit mai mult cu atit mai bine+f multa hidratare daca suporti da-te cu cremute toata ziua)>:D<

Slabuta 27 iul 2009 13:36:18

Re: Cura de slabire si sanii
 
eu sunt in teste acum cu vergeturile, incerc o reteta proprie cu fel de fel de combinatii, sa vad ce iese :D

iuli_ana 27 iul 2009 13:41:04

Re: Cura de slabire si sanii
 
vad ca unele persoane vor sa aiba sanii mai mari, eu sper cand slabesc sa scam macar de 2 numer, 3 numer ar fi ideal. daca ai sanii mari, te doare spatele.

Adella 27 iul 2009 13:42:23

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 16659)
de fapt mararul contine fitoestrogeni(h feminini specifici)si de-aia creste in volum glanda mamara(sanul adic;))despre vergeturi incearca orice crema care contine colagen si elastina(cu cit mai mult cu atit mai bine+f multa hidratare daca suporti da-te cu cremute toata ziua)>:D<

Ms frumos :-*:-*:-*..am uleiuri de corp sa-mi pun in cap ..dar cum ma dau cum ma umplu de par de la copilasii mei (pisoii):)):)):))oricum dupa fiecare dus ma hidratez si imi fac masaj dur in dush cu oasele de la degete (tin pumnul inchis si cu partea osoasa apas tare pe zonele cu probleme -sincer se vad rezultatele ..dar si cu cateva vanatai:)):)

Adella 27 iul 2009 13:43:23

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16661)
eu sunt in teste acum cu vergeturile, incerc o reteta proprie cu fel de fel de combinatii, sa vad ce iese :D

Ne comunici si noua;;)?poate ne dai apoi reteta:P>:D<>:D<>:D<

mishutza 27 iul 2009 14:20:05

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de iuli_ana (Post 16665)
vad ca unele persoane vor sa aiba sanii mai mari, eu sper cand slabesc sa scam macar de 2 numer, 3 numer ar fi ideal. daca ai sanii mari, te doare spatele.

Trebuie sa ai sanii extrem de mari ca sa te doara spatele de la ei,sunt foarte rare cazurile.
Stiu ca aici asigurarea plateste operatia de micsorare de sani,daca se poate demonstra ca marimea sanilor produce dureri.Dar cam rar se intampla asta.

Slabuta 27 iul 2009 14:30:10

Re: Cura de slabire si sanii
 
Exista si asa ceva? :-o sa te doara spatele din cauza sanilor?! :( ce rau trebuie sa fie :(

skiny katy 27 iul 2009 14:34:01

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16689)
Exista si asa ceva? :-o sa te doara spatele din cauza sanilor?! :( ce rau trebuie sa fie :(

da ,din pacate am o prietena care saracuta poarta cam cupa d-e si nu prea poate face sport,pe linga faptul ca nici sa stea in picioare nu poate f mult timp,coloana nu poate duce atita greutate si ea nici nu e multumita de forma(deci mare nu inseamna neaparat mai bun:exact ca-n reclama cu borsul bogat:)))

skiny katy 27 iul 2009 14:35:17

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 16684)
Trebuie sa ai sanii extrem de mari ca sa te doara spatele de la ei,sunt foarte rare cazurile.
Stiu ca aici asigurarea plateste operatia de micsorare de sani,daca se poate demonstra ca marimea sanilor produce dureri.Dar cam rar se intampla asta.

din pacate in romania nu exista asa ceva,prietenuta mea asteapta sa faca un bebe si apoi isi doreste neaparat un lifting la sani:D

mishutza 27 iul 2009 14:39:34

Re: Cura de slabire si sanii
 
Si eu am cupa D,ca ma incapatanez sa nu imi cumpar sutiene mai mari.Ca mi-ar trebui macar jumate de numar mai sus.Pardon,avea, D,acum is la C.
Faza e ca sanii sunt mai mult tesut adipos(katy zii de spun vreo prostie)Ideea e ca mi-au crescut si sanii odata cu kilogramele in plus.Acum am slabit,se reduc si dimensiunile sutienului.
Dureri de spate capat mai repede decat altii,dar stiu ca nu sunt doar sanii.Sunt toate cele 30 de kg in plus.E ca si cum as cara un sac de 30 de kg cu mine,24 din 24.Normal ca e prea multa munca pt coloana mea.Si picioarele ma dor destul de des,dar stiu ca e tot de la kilogramele in plus.

mishutza 27 iul 2009 14:40:24

Re: Cura de slabire si sanii
 
Pai Katy,si cum o va ajuta un lifting sa micsoreze dimensiunea sanilor?

iuli_ana 27 iul 2009 15:04:40

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 16684)
Trebuie sa ai sanii extrem de mari ca sa te doara spatele de la ei,sunt foarte rare cazurile.
Stiu ca aici asigurarea plateste operatia de micsorare de sani,daca se poate demonstra ca marimea sanilor produce dureri.Dar cam rar se intampla asta.

Nu se de acord cu operarea sanilor, mai ales ca e o zona sensibila. Din pacate am sanii prea mari, si e enervant.
De aia nu recomand nimanui operatii de genul acesta.

skiny katy 27 iul 2009 18:55:25

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 16694)
Pai Katy,si cum o va ajuta un lifting sa micsoreze dimensiunea sanilor?

este foarte laborioasa operatia:se rezeca din tesut adipos ,eventual si din piele lasata daca se doreste se reface si mamelonul si ulterior capeti sani mai mici ,mai obraznici si mai are impertanta distanta stern -mamelon tr sa fie egale(incerc sa caut opoza)

skiny katy 27 iul 2009 19:01:47

Re: Cura de slabire si sanii
 
10 ataşament(e)
am gasit poze

skiny katy 27 iul 2009 19:03:25

Re: Cura de slabire si sanii
 
6 ataşament(e)
mai atesez(sper ca este ok,nu de alta dar nu sunt poze obscene ci doar educative)

skiny katy 27 iul 2009 19:05:25

Re: Cura de slabire si sanii
 
eu zic ca este vizibila diferenta si in bine,voi ce ziceti fetele?

mishutza 27 iul 2009 19:16:31

Re: Cura de slabire si sanii
 
Katy,am intrebat pt ca pt mine operatia de micsoare de sani si cea de lifting sunt doua cuscopuri diferite.
La cea de lifting se scade si din volum,ca oricum se taie din piele,iar la cea de micsorare se face si liftin,dar nu cred ca se scade prea mult din greutatea sanilor.De asta am intrebat.
Multa vreme mi-am dorit si eu o operatie de micsorare de sani.Dar bine ca nu am avut bani.
Apoi am inceput sa caut pe forumuri,sa vad la tv cicatricile ce raman,si mai ales ca vedeam cicatricile proaspete,ingrozitor.
Mi se pare ca e groaznic cum arata o operatie de micsorare de sani.Si mi-a trecut sa o fac.
Acum,cand am unul de imi zice zilnic ce fascinat e de ei,si e nemultimit de scaderea cupei,m-am razgandit.Cred ca astept sa slabesc si sa ma decid de oi face bebe,si apoi ii umplu la loc cu silicoane,ihhiih.Oricum voi fi trecuta de 30,deci pana mor nu va trebui sa fac multe operatii de intretinere a lor.
Si mi se pare ca cicatricele de la silicoane sunt mic copil pe langa ce ramane de la lifting si micsorare.

skiny katy 27 iul 2009 19:21:26

Re: Cura de slabire si sanii
 
de fapt se numeste reductie mamara care cuprinde si lifting de cele mai multe ori,ai drptate cicatricile sunt vizibile(cu cit se taie mai mult),asta este si frica mea eu aveam mereu cupa B acum am C cred ca nu vor scadea mult dupa ce dau jos cam cit mi-am propus;si eu sper sa se mai umple cind voi alapta bebe:Dsincer nu as vrea nici silicoane si reductie>:D<

skiny katy 27 iul 2009 19:26:20

Re: Cura de slabire si sanii
 
mi se pare foarte exagerata mania operatiilor estetice care vin de la vedete(ce sa zic ultima data cind am fost la mare numa silicoane peste tot mai nou e o moda la majorat operatie de silicoane),eu consider doar cind este necesar uite am un ex o pacienta cu cancer la san i s-a extirpat unul in totalitate mamelonul a fost implantat in zona pubiana si dupa 6 luni s-a reitervenit s-a refacut sanul si proteza(implanttul a fost platit de casa de asigurari) asa da

mishutza 27 iul 2009 19:28:26

Re: Cura de slabire si sanii
 
Katy,cat vei alapta se vor umple,dar mie imi vine deja sa plang cand ma gandesc cum vor arata dupa ce nu mai e nici laptic acolo.Pt ca,pielea e piele,si acolo e in cantitate mare,iar la ce socuri e supusa cand vine lapticul si cand dispare....naspa.
Si asupra lor mai actioneaza si gravitatia,iar un factor negativ.
Sanii cred ca sunt singurul lucru ce l-as schimba la mine.Odata ii uram ca sunt prea mari,dar eram mica si proasta si traiam intr-o lume condusa ce cum arati,ce imbraci si cati bani ai.Acum mi ok ca sunt mari,nu mai e bai,dar nu imi plac cum arata.Oricum,eu sunt mari si fermi nu prea ma vazut la viata mea.Ba da,la mine cand luam anticonceptionale,de nu imi mai era bun nici un sutien,hiihiihi.#:-s

mishutza 27 iul 2009 19:29:46

Re: Cura de slabire si sanii
 
mamelonul a fost implantat in zona pubiana ha?
Adica,adica,cum,va eu inteleg ceva,dar nu vreau sa inteleg mai multe.Pai de ce sa il implanteze in zona pubiana?Ca sa nu moara?Si apoi l-au pus inapoi?:-o

mishutza 27 iul 2009 19:31:33

Re: Cura de slabire si sanii
 
Eu cred ca devii dependent de operatiile estetice ca si de tigari.Si in toate cazurile o operatie odata facuta nu e peviata,omul se schimba,in cativa ani ei nevoie de retusari,si in umatorii 5 de alte retusari,e un neveren ending story.

skiny katy 27 iul 2009 19:31:52

Re: Cura de slabire si sanii
 
ai dreptate mishutza dar uite din ce vad eu la cunostinte si pietene carre au nascut conteaza cum alaptezi(tr sa tte si mulgi -da stiu cum suna:-o)si unele cu miscare pt pectorali si anticonceptionale au ramas f ok;sper si noi toatele>:D<

skiny katy 27 iul 2009 19:33:20

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 16729)
mamelonul a fost implantat in zona pubiana ha?
Adica,adica,cum,va eu inteleg ceva,dar nu vreau sa inteleg mai multe.Pai de ce sa il implanteze in zona pubiana?Ca sa nu moara?Si apoi l-au pus inapoi?:-o

aha in zona respectiva tesutul este asemanator ca strctura si ulterior reimplantat fara probleme:Dminunile medicinei

mishutza 27 iul 2009 19:34:06

Re: Cura de slabire si sanii
 
Se cheama pompezi,hahahah,nu muls.Rad,ca am o cunostinta foarte simandicoasa,toate care aveau copii mici se mulgeau,ea se pompa.Na,asta e,muls se cheama.
Conteaza foarte mult de piele si de mostenire genetica,dar de am fi noi asa de norocoase,nu ne-am mai plange preventiv,Cel putin eu.

mishutza 27 iul 2009 19:35:02

Re: Cura de slabire si sanii
 
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 16734)
aha in zona respectiva tesutul este asemanator ca strctura si ulterior reimplantat fara probleme:Dminunile medicinei

Da,chiar ca minunile medicinei spre nedumerirea si mirarea mea.
E si logic de fapt,se fac minuni mai mari,astea e mic copil,nu?:-/

skiny katy 27 iul 2009 19:41:05

Re: Cura de slabire si sanii
 
sper sa ai dreptate cu geneticul mama sta f bine:D

rallu 27 iul 2009 23:38:18

Re: Cura de slabire si sanii
 
Buna seara!
Va multumesc ca ati raspuns. Eu am problema cu slabitul sanilor de vreo trei ani incoace. Cand eram prin liceu avea sanii mari de nu stiam cum sa ma ascund si acum plang dupa ei. Sunt curioasa daca are vreun efect lotiunea aceea.
V-am pupat.
Mult succes!

Ene Cristina 29 iul 2009 22:00:50

Re: Cura de slabire si sanii
 
Povestea ta,rallu,mi se potriveste si mie:).Inainte sa intru in lumea zbuciumata a dietelor aveam sanii frumosi,destul de mari,dar nu apreciam acest lucru.Acum insa nu mai au aceasi fermitate.Citisem pe un alt forum despre efectul uleiului de migdale presat la rece,si l-am folosit cateva zile,dar sincer m-am plictisit destul de repede si mi se parea sa sanii sunt chiar mai "lasati":-o.Cred ca doar mi se parea sau cine stie...
Cristina :-*

rallu 01 aug 2009 11:15:26

Re: Cura de slabire si sanii
 
Salut!

Eu refuz, rorusi, sa cred ca nu exista nici o solutie. Trebuie doar sa ne informam. Haideti sa ne tinem la curent cu ce leacuri am mai auzit sau ati mai folosit si au mers. La mine a mers cu tinctura de marar, dar pe vremea aceea nu tineam regim. a avut un super efect, dar nu stiu daca nu cumva la dieta este contraindicat sa bei asa ceva pentru ca tinctura de marar favotizeaza, cred, retentia de apa in organism.
Si mai am o intrebare: vi se intampla ca la menstruatie sa aveti impresia ca v-ati ingrasat?

Va pup.

Mult succes!

monlu 18 feb 2010 21:28:40

Re: Cura de slabire si sanii
 
Buna. Eu pentru sani am folosit crema cu extract de marar si pot sa spun cu mana pe inima ca sunt mult mai impacata cu ei.
Am slabit foarte mult intr-un timp scurt(probleme cu tiroaida) si bineinteles sanii s-au lasat f mult. Eram atat de complexata ca nici nu vreau sa-mi aduc aminte.
Am inceput prin ai masa in fiecare seara cu respectiva crema cam jumatate de an.
La mine a dat rezultate. Va pup.

Zoe 20 feb 2010 15:29:47

Re: Cura de slabire si sanii
 
si acum o mai folosesti? adica, vreau sa spun, cind nu te mai dai cu ea, ce se intimpla?


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:00:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO