forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=380)
-   -   Jurnal Alex (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6779)

KaRisma 21 oct 2010 08:25:52

Jurnal Alex
 
Salutare tuturor ! Ma numesc Alex,am 15 ani si sunt baiat.
Va intrebati ce cauta un baiat pe site-ul asta..>:D< I like this site ! :x

Eu sunt un baiat cam grasut...in acest moment am 89 de kg la 1,70 m.
In luna august,am avut 95 de kg:(..dar cu putina vointa in 2 luni am reusit sa slabesc 6 kg...si nu m-am infometat..am manacat normal(1000-1500 kcal)si am facut sport.De cand m-am inregistrat pe acest site am reusit sa slabesc 4 din 6 kg :).Imi calculez in fiecare zi numarul de Kcal ingerate si de asemenea numarul de Kcal consumate :)

Imi place foarte mult Tae-Bo si fac cam 40 de minute pe zi sau la doua zile.Am un video preferat "Tae-Bo Cardio Billy Blanks" pe care il fac de fiecare data .

Obiectivul meu este sa ajung la 65-70 de kg.Nu ma grabesc,pentru ca vreau sa slabesc sanatos.Nu ma infometez...pur si simplu stilul meu de viata e mai ordonat acum.

VentoFreddo 21 oct 2010 09:49:33

Re: Salutare !
 
Felicitari!!Sunt rezultate f bune, vad ca esti constient ca nu trebuie sa scazi sub 1000 de cal, bravo, desi tu ar trebui mai degraba sa te incadrezi undeva la 1400..zic si eu asa la ochi.Super ca faci si sport, pe Billy il mai incerc si eu din cand in cand:P
Tii vreo dieta anume, sau numai ai grija la calorii?:-/
Bafta multa in continuare,si sa stii ca nu e ciudat ,nu esti singurul baiat, mai sunt..:D>:D<

KaRisma 21 oct 2010 10:26:14

Re: Salutare !
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 374496)
Felicitari!!Sunt rezultate f bune, vad ca esti constient ca nu trebuie sa scazi sub 1000 de cal, bravo, desi tu ar trebui mai degraba sa te incadrezi undeva la 1400..zic si eu asa la ochi.Super ca faci si sport, pe Billy il mai incerc si eu din cand in cand:P
Tii vreo dieta anume, sau numai ai grija la calorii?:-/
Bafta multa in continuare,si sa stii ca nu e ciudat ,nu esti singurul baiat, mai sunt..:D>:D<

Nu tin o dieta anume....am grija la calorii..au fost zile in care am mai "evadat" din dieta si am mai luat ceva dulce..dar am dat jos repede.

Iti multumesc pt. Sfaturi ! :)

Slabuta 21 oct 2010 14:09:31

Re: Jurnal Alex
 
Citat:

Anterior postat de KaRisma (Post 374384)
Salutare tuturor ! Ma numesc Alex,am 15 ani si sunt baiat.
Va intrebati ce cauta un baiat pe site-ul asta..>:D< I like this site ! :x

Eu sunt un baiat cam grasut...in acest moment am 89 de kg la 1,70 m.
In luna august,am avut 95 de kg:(..dar cu putina vointa in 2 luni am reusit sa slabesc 6 kg...si nu m-am infometat..am manacat normal(1000-1500 kcal)si am facut sport.De cand m-am inregistrat pe acest site am reusit sa slabesc 4 din 6 kg :).Imi calculez in fiecare zi numarul de Kcal ingerate si de asemenea numarul de Kcal consumate :)

Imi place foarte mult Tae-Bo si fac cam 40 de minute pe zi sau la doua zile.Am un video preferat "Tae-Bo Cardio Billy Blanks" pe care il fac de fiecare data .

Obiectivul meu este sa ajung la 65-70 de kg.Nu ma grabesc,pentru ca vreau sa slabesc sanatos.Nu ma infometez...pur si simplu stilul meu de viata e mai ordonat acum.

Citat:

Anterior postat de KaRisma (Post 374541)
Nu tin o dieta anume....am grija la calorii..au fost zile in care am mai "evadat" din dieta si am mai luat ceva dulce..dar am dat jos repede.

Iti multumesc pt. Sfaturi ! :)

Bun venit printre noi Alex :)

Felicitari pentru rezultatele de pana acum, bravo. :)

Ma bucur ca nu te grabesti, pana la urma ideea principala este sa slabim si sa nu mai revenim la greutatea de dinainte. :)

Ai putea sa ne postezi meniurile tale, sa vedem ce papi, cum papi, poate te mai sfatuim cate ceva. :)

Mult succes si ambitie in atingerea scopului propus. :)

KaRisma 02 nov 2010 13:33:22

Re: Jurnal Alex
 
88.5 Kg in acest moment..nu ma grabesc...in cateva zile sper sa ajung la 88 fix ..si apoi sa continui..87,86,85....pana la 65 :D

Slabuta 02 nov 2010 14:29:11

Re: Jurnal Alex
 
Citat:

Anterior postat de KaRisma (Post 388439)
88.5 Kg in acest moment..nu ma grabesc...in cateva zile sper sa ajung la 88 fix ..si apoi sa continui..87,86,85....pana la 65 :D

Felicitari :)
Nu te lasa, persevereaza si rezultatele vor fi pe masura. :)

Mult succes in continuare!

ps: in continuare mergi pe hipocalorica?
Am vazut ca ai avut intrebari in legatura cu dieta Crisan.

KaRisma 04 nov 2010 10:00:07

Re: Jurnal Alex
 
Vroiam sa incerc dieta lui Catalin Crisan...dar m-am gandit ca nu o sa rezist...asa ca merg mai departe cu un consum intre 1000-1500 Kcal + Sport :D

riky 04 nov 2010 10:30:35

Re: Jurnal Alex
 
Citat:

Anterior postat de KaRisma (Post 390968)
Vroiam sa incerc dieta lui Catalin Crisan...dar m-am gandit ca nu o sa rezist...asa ca merg mai departe cu un consum intre 1000-1500 Kcal + Sport :D


Dieta Catalin Crisan e o dieta cu efect inevitabil de yo-yo, deci continua tu cu ce ai inceput ca ai inceput bine ;)

"Succesuri!" :)

KaRisma 06 nov 2010 11:34:16

Re: Jurnal Alex
 
Am o mica intrebare..
In fiecare zi eu mananc si o felie de paine alba dimineata...dar nu simpla. Iau o tigaie si pun felia de paine sa se friga..nu pun ulei sau altceva...Kcaloriile pentru painea aceasta pe care o fac eu in tigaie sunt la fel cu cele de la painea alba simpla ? Sau prin procesul asta se mai elimina niste carbohidrati....grasimi ?

Eu asa cred..ca se mai elimina ceva din ea..voi ce ziceti ?
:D

Astept raspunsurile voastre...acum am program de sport ( Tae Bo ) . See you later ! :)

riky 06 nov 2010 17:11:46

Re: Jurnal Alex
 
Citat:

Anterior postat de KaRisma (Post 393186)
Am o mica intrebare..
In fiecare zi eu mananc si o felie de paine alba dimineata...dar nu simpla. Iau o tigaie si pun felia de paine sa se friga..nu pun ulei sau altceva...Kcaloriile pentru painea aceasta pe care o fac eu in tigaie sunt la fel cu cele de la painea alba simpla ? Sau prin procesul asta se mai elimina niste carbohidrati....grasimi ?

Eu asa cred..ca se mai elimina ceva din ea..voi ce ziceti ? :D

Astept raspunsurile voastre...acum am program de sport ( Tae Bo ) . See you later ! :)


Eu cred ca e bine sa o adaugi in meniu ca paine prajita. Nu ca paine obisnuita, normala alba...Spor la sport


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:59:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO