forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=411)
-   -   Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8683)

madaEM 26 mar 2011 11:57:18

Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Buna fetelor...
Sunt mada o fana inraita a acestui forum ...am 1 an jumatate de cand sunt pe acest forum si recunosc ca fara ajutorul vostru, al tuturor slabutelor nu as fi reusit sa ajung unde am ajuns..:D
Nu as fi avut ambitia sa duc pana la capat nici un plan singura...
Am inceput de la 55-56 de kg ..cand mi-am dat si eu seama ca nu se mai poate..:)))am vazut poze de la banchet si din vara de dupa bac ..si mam speriat...initial am zis ca vreu sa slabesc 5 kg si sigur voi arata bn ...dar uite ca am ajuns la 8 kg slabite..si tot nu sunt multumita de mine:))
La centimetri diferenta de azi cu ziua in care aveam 51 de kg(pt ca de atunci ma masor)este urmatoarea:
Bust -3cm:((
Talie -11 cm:D
Pe buric – 11 cm:D
Colacelu – 17 cm:X:X
Fund – 10cm
Coapsa – 7cm:X
Pulpa – 4,5 cm

In continuare vreau sa ma mentin ...de asta miam si deschis jurnal ca asa poate nu voi mai oscila atat cu kg astea...:((ca am mai fost odata la mentinere si am dato in bara:(acum vreau sa fie pt toata viata ...cum zice si titlu de altfel..:P
Aaa sa ma mentin din pct de vedere al kg...dar din cm mai vreau sa slabesc din talia 1,5 cm
Din colacel 4 cm ...ca inca ma streseaza foarte tare...:(( si din coapsa 2 cm...
Cu sportul stau bine...luna asta vreau sa dau gata 1400 de min...si sper ca pana pe 15 mai sa dau jos si acesti ultimii cm ...care se duc ingrozitor de greux-(
de mancat am sa mananc sanatos...dar mai mult...am sa imi permit din cand in cand ceva interzis..dar am sa ma educ sa nu fie prea des:))

Si de sport vreau sa ma tin toata viata de acum inainte...

Am sa mai vin aici cu vesti...sa va spun cum mai stau cu sportul...cu mancarea...si cu mentinerea per total:D:Xce bn suna:))
Va astept si pe voi in noua mea casuta....si cele care inca nu sunt la mentinere...va astept sa va faceti cat de curand si voi jurnal...succes fetelor ...se poate...credetima cred ca vati speria ce obiceiuri aveam eu inainte si ce obiceiuri am acum:x

andra_aly 26 mar 2011 12:11:51

re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Ma bucur mada ca ti-ai deschis jurnal de mentinere:) Sa fim tot mai mult:x Ce sa zic... ai niste rezultate :-o:x mai ales la centimetrii;;)
Iti doresc mentinere usoara!!!>:D<:-*

madaEM 26 mar 2011 12:15:07

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pt restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 590238)
Ma bucur mada ca ti-ai deschis jurnal de mentinere:) Sa fim tot mai mult:x Ce sa zic... ai niste rezultate :-o:x mai ales la centimetrii;;)
Iti doresc mentinere usoara!!!>:D<:-*

daaa sa fim cat mai multeee:x
haideti fetelor ca se poate>:D<
ms ms:">nici mie nu imi vine sa cred:Dsi cand ma gandes ca acum nu sun multumita de mine cat ar trebui...dar la 55 de kg nu ma vedeam:-ostiu ca aceasi discutie a fost si intre tine si ancuta:D
ms la fel si tie...sa ne vedem la plaja la vara..sa fim cele mai tonifiate>:)

andra_aly 26 mar 2011 12:20:00

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pt restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 590240)
daaa sa fim cat mai multeee:x
haideti fetelor ca se poate>:D<
ms ms:">nici mie nu imi vine sa cred:Dsi cand ma gandes ca acum nu sun multumita de mine cat ar trebui...dar la 55 de kg nu ma vedeam:-ostiu ca aceasi discutie a fost si intre tine si ancuta:D
ms la fel si tie...sa ne vedem la plaja la vara..sa fim cele mai tonifiate>:)

Asa este;;) Ei, si pe mine ma bufneste rasul cateodata;)) ca ma gandesc cum aratam la 59 kg:-s si acum la 52 nu sunt multumita:P nu sunt multe kg poate...dar se vede diferenta, numai ca vezi tu...cand ajungi unde vrei, parca ai vrea tot mai mult:D
asa este...sa fim tonifiate bine:D

madaEM 26 mar 2011 12:21:41

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pt restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 590249)

Asa este;;) Ei, si pe mine ma bufneste rasul cateodata;)) ca ma gandesc cum aratam la 59 kg:-s si acum la 52 nu sunt multumita:P nu sunt multe kg poate...dar se vede diferenta, numai ca vezi tu...cand ajungi unde vrei, parca ai vrea tot mai mult:D
asa este...sa fim tonifiate bine:D

intradevar nooi nu am avut multe kg de da jos..
dar se vede diferenta foarte bine:-o
pai cand vezi ca se poate...vrei din ce in e mai mult:xvezi ca nu e imposibilb-)

andra_aly 26 mar 2011 12:25:20

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pt restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 590250)
intradevar nooi nu am avut multe kg de da jos..
dar se vede diferenta foarte bine:-o
pai cand vezi ca se poate...vrei din ce in e mai mult:xvezi ca nu e imposibilb-)

Nu au fost multe, dar au facut diferenta, nu?;;) ce naibi....acum ar fi culmea sa zicem ca nu e asa:))
oricum, tu arati tare bine:x eu sunculita mai am, nu multa, dar mai am:P

madaEM 26 mar 2011 12:29:48

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pt restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 590257)

Nu au fost multe, dar au facut diferenta, nu?;;) ce naibi....acum ar fi culmea sa zicem ca nu e asa:))
oricum, tu arati tare bine:x eu sunculita mai am, nu multa, dar mai am:P

daaa...dc sa fim modeste cand nu trebuie:)):)):)):))>:)
ms...oooo si ce crezi ca eu nu am sunculita??:-smai am stai linistita...si la colacel..si picioarele care ma termina psihicx-(ma simt mai bine cand fac sport acum in pantaloni scurti si cand sunt incordata arata mai bine:x
dar important ca nu mai avem multa...si ca vom scapa si de ea pana la urma..desi se duce al naibi de greu:-s
eu am fugit>:D<tiam scris in jurnal la tn:D

andra_aly 26 mar 2011 12:32:53

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Nu prea vad eu la tine sunculita, dar sa zicem ca te cred:D:P
lasa mada ca se duce ea pana la urma, vorba lui ancutza, doar nu e lipita cu super glue:))>:)
Am citit, o zi frumoasa>:D<

LicuriciColorat 26 mar 2011 13:38:19

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Buna Mada
bine te'am gasit in jurnalul tau de mentinere
cu sport si alimentatie sanatoasa o sa ajungi unde vrei
ai niste rezultate frumoase,eu zic ca exagerezi,chiar arati bine,incerca sa te placi mai mult si sa treci cu vederea unele 'defecte'(pana le repari)
mult succes:-*>:D<

Liviutzza 26 mar 2011 23:42:45

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Ai ajuns la mentinereee!BRAVO!FELICITARILE MELE!ce mai faci?>:D<>:D<

madaEM 27 mar 2011 00:00:14

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 591142)
Ai ajuns la mentinereee!BRAVO!FELICITARILE MELE!ce mai faci?>:D<>:D<

ms ms...>:D<
pai ce sa fac citesc pe aici pe forum...si am cautat niste retete ...maine le pun in practica..paine si batoane de cereale sau fursecuri:D
tu ce faci?cum e acasa?:D

madaEM 27 mar 2011 00:15:34

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
fetelor..mam hotarat.saptamana viitoare imi iau cantar de bucatarie...de mult zic ca imi iau ..dar acum nu ma mai las..:D
mie frica sa nu mananc prea putin:-sdesi eu zic ca nu am scazut niciodata sub 1000 de kcal...acum oricum trebuie sa mananc mai mult..si asa dupa ochi nu imi dau seama de cantitate:-s

maine vreau sa imi fac paine wasa...azi am cautat prin magazine si nu am gasit paine cu mai mult de 14%fibre...asa ca imi fac eu singurica.cu tarate si faina integralab-)
si niste batoane de cereale sau fursecuri pt gustari:Dasa sunt sigura ca nu au nimic aiurea in compozitie..azi am papat jumatate de baton fitness la gustarea a2a..mai aveam unul singur in casa si am zis sa il termin:))

Liviutzza 27 mar 2011 00:28:46

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 591154)
ms ms...>:D<
pai ce sa fac citesc pe aici pe forum...si am cautat niste retete ...maine le pun in practica..paine si batoane de cereale sau fursecuri:D
tu ce faci?cum e acasa?:D

Acasa e bine,cam plictiseala!Maine plec la Brasov:)
De saptamana asta o sa fiu ceva mai stricta cu mine,mai ales ca ieri mi-am facut de cap....>:D<

madaEM 27 mar 2011 00:32:25

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 591167)
Acasa e bine,cam plictiseala!Maine plec la Brasov:)
De saptamana asta o sa fiu ceva mai stricta cu mine,mai ales ca ieri mi-am facut de cap....>:D<

gata deja teai plictisit?:))
ee lasa ca nu patesti nimic daca tiai facut niste pofte:Pnu e o tragedie acum..:)

madaEM 27 mar 2011 00:34:58

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
livia ..eu ma pun la somnic...ca maine vreu sa recuperez la sport:Ddimineata jogging si seara pilates:P
iti doresc nb...si drum bun maine>:D<
nb fetelor>:D<

Alexandra Andreea 27 mar 2011 08:17:42

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Neatza! >:D< Spor la jogging! :>:>:> si ca sa ai enegie ti-am adus o cafelutza cu rom virtuala! :">

http://www.frontpress.ro/wp-content/...fee-cognac.jpg

O duminica linistita! >:D<

Cu drag,
Ale'

madaEM 27 mar 2011 18:25:50

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 591221)
Neatza! >:D< Spor la jogging! :>:>:> si ca sa ai enegie ti-am adus o cafelutza cu rom virtuala! :">

http://www.frontpress.ro/wp-content/...fee-cognac.jpg

O duminica linistita! >:D<

Cu drag,
Ale'

ms ms;;)oricum jogging-ul lam sarit...ca mam apucat de curat in dulap:P
am facut 35 de min de program de al meu de exercitii:D
si 19 min de pilates...nu am rezistat mai mult...nu mai ai rabdare:))
chiar am avut o duminica linistita ...;;)odihnitoare:D
acum am pus painica un pic la crescut...apoi tre sa o bag in cuptor..fac wasa:Dsi am facut si compozitia de batoane de cereale:Ddaca ies bune va pun reteta:x
mam facut cu gustari pe saptama viitoare:D
acum am fugit ca a inceput cireasa de pe tort cu Florin Unceanu:Dpoate fur vreo reteta;;)

tu ce mai faci?cum a fost azi langa iuby?;;)



vam pupat fetelor....o saptama minunataaaa>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
am trecut cu bn peste weekendul asta#:-sfara abateri:xinca nu sa terminat dar eu zic ca o sa fie bn:)):))

Alexandra Andreea 27 mar 2011 20:58:29

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 591929)
ms ms;;)oricum jogging-ul lam sarit...ca mam apucat de curat in dulap:P
am facut 35 de min de program de al meu de exercitii:D
si 19 min de pilates...nu am rezistat mai mult...nu mai ai rabdare:))
chiar am avut o duminica linistita ...;;)odihnitoare:D
acum am pus painica un pic la crescut...apoi tre sa o bag in cuptor..fac wasa:Dsi am facut si compozitia de batoane de cereale:Ddaca ies bune va pun reteta:x
mam facut cu gustari pe saptama viitoare:D
acum am fugit ca a inceput cireasa de pe tort cu Florin Unceanu:Dpoate fur vreo reteta;;)

tu ce mai faci?cum a fost azi langa iuby?;;)

vam pupat fetelor....o saptama minunataaaa>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
am trecut cu bn peste weekendul asta#:-sfara abateri:xinca nu sa terminat dar eu zic ca o sa fie bn:)):))

Pai am stat cu iuby doar dimineatza, ca avea teme si de invatat! :D Si m-am simtit si l-am lasat in pace! :))

Si pentru mine a fost o duminica linistita..am facut cateva abdomene, si am dormit putin! ;;) Si m-am apucat de cautat si inventat retete pe principiile Monti! ;;) Am postat deja una! :"> Capsuni in ciocolata :D Fara sa vreau am incercat-o anul trecut..si acum mi-am dat seama ca e buna si pentru dieta mea de toate zilele! :))

Cu drag,
Ale'

madaEM 28 mar 2011 09:15:19

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 592074)

Pai am stat cu iuby doar dimineatza, ca avea teme si de invatat! :D Si m-am simtit si l-am lasat in pace! :))

Si pentru mine a fost o duminica linistita..am facut cateva abdomene, si am dormit putin! ;;) Si m-am apucat de cautat si inventat retete pe principiile Monti! ;;) Am postat deja una! :"> Capsuni in ciocolata :D Fara sa vreau am incercat-o anul trecut..si acum mi-am dat seama ca e buna si pentru dieta mea de toate zilele! :))

Cu drag,
Ale'

aaa deci ati stat putin impreuna:D
bine ca teai odihnit...;;)
si eu caut retete pe net cand nu am ce face:))bn ca de la reteta la ce fac eu e diferenta mare:))
tiam zis si in jurnal la tine am gasit un site cu multeeee retete monti...dar nus cum sa til spun:-/ca nu avem voie:D
hmm am sa ma uit si eu dupa ea...sa imi fac:D
dupa cum zicea ieri...insa nu era terminata ziua deci nu trebuia sa ma pronunt..ca nu am avut abateri:)):))
ca am inceput sa pap aluat de la batoane...am tot gustat painea sa vad daca e facut...si am mai mancat si jumatate de baton dupa ce sa terminat:((azi intradevr ma simt mai plina:((si cand mam pus pe cantar surprizax-(47.7-48....pfff de la un pic de aluat??:))oricum ma simt aiurea...:-sazi beau un ceai cv...si poate trece:D
veti spune ca sunt nebuna cu aluatu...dar mereu gust cand fac cv ...de mica is asa..si ce ma mai certa mama:))>:)

azi vreau sa ma duc prin oras sa imi iau ochelari si palarie de plaja:)):))mi sa pus pata>:)am vazut una faina:x
desi afara e un frig si plouax-(
ma duc sa ma imbrac ...ca sunt in intarziere>:D<>:D<
o saptamana frumoasa>:D<

Alexandra Andreea 28 mar 2011 10:10:46

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Buna dimineatza! :"> Astazi sunt in intarziere deoarece m-am ocupat de cele 100 min de sport propuse, si le-am terminat! :">

Nu e de la aluat! ;) Poate nu ai tranzit astazi! ;) Nu te alarma! >:D<

O zi minunata, si o saptamana la fel! >:D<

http://dreamsparadise.altervista.org...oli/stelle.gif

Cu drag,
Ale' ;;)

anqutz 28 mar 2011 10:29:31

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Hello Mada. Am trecut sa te salut si eu in jurnalul tu de mentinere. Sa-l stapanesti sanatoasa si sa ne dai cat mai multe vesti bune in el. >:D<

Alexandra Andreea 29 mar 2011 08:34:06

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Neatzaaa! >:D<
http://media.infomariaj.ro/poze_arti...r-bomboane.jpg

madaEM 29 mar 2011 15:49:39

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 592664)
Hello Mada. Am trecut sa te salut si eu in jurnalul tu de mentinere. Sa-l stapanesti sanatoasa si sa ne dai cat mai multe vesti bune in el. >:D<

multumesc>:D<sper sa vin doar cu vesti bune aici la mentinere:">mereu:">
da tu tiai cam parasit jurnalu de mentinere:-/

Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 594604)

pff alex ce imi faci??:-o:x:))ms>:D<






hello fetele>:D<
incep prin a va spune ca miam luat cantat de bucatarie:D
miam dat seama ca nu am nici o treba in aproximarea cantitatilor:))
sper sa ma obisnuiesc si incet incet sa imi dau seama din ochi...ca totusi nu ma vad sa stau sa cantaresc mancarea:P
oricum miam dat seama ca nu am mancat sub 1000 de kcal cam niciodata ...#:-s
miam calculat necesaru de nutrienti...si miam facut si meniul pe azi...si miau iesit asa:
proteine mult peste :D eu trebuie sa consum pana in 70,5 gr si azi am consumat 108,2:))
grasimi la limita superioara:">
carbo sub:x trebuie intre 211,1- 234,5 si am consumat 159:D
si fibre peste limita:D

eu zic ca e bn ca am proteinele si fibrele peste:))si nu carbo#:-s

insa pranzul a fost un pic haotic...am mai mancat ce mia ramas aseara..o bucaica de carne,,,si ce mai aveam prin frigider..sa termin:))
dimineata am mancat consistent:Pcu gandu ca ajung tz acasa...

altceva fetelor ce vreau sa va zic...am observat ca de vreo saptamana de cand mancan cereale cu lapte nu mie bn:-sma simt balonata ...parca ma ingras cand mananc cereale:-ssi asta am observat si alta data ...dar acum imi dau seama ca e de le ele..pt ca alte abateri nu prea am mai avut:D
de maine mananc din nou proteine la mic dejun...omleta...ochiuri..sa vad daca ma simt mai bnb-)bn ...in meniu de azi nu am lapte ca mi sa terminnat si fulgii de ovaz iam facut cu apa...
voi ati patit asa?:-/cred ca ori am sa ma dau pe lapte de soia o perioada..ori am sa beau laptele gol..sau cu cafea sau cacao...sa vad cum ma simt...tre sa fac niste experimente pe mine:)):))

am fugit sa fac sport...ca ieri am facut pauza:Pmam uitat la un film:x:))

intru dupa sport..poate mai sunteti pe aici:D

madaEM 29 mar 2011 15:51:39

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:00
Crema de branza light, Exquisa, 16g - 26 calorii, 1.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 48 sodiu, 0.5 zahar
Pate de casa by Husky, 35g - 71 calorii, 4.9 proteine, 5.4 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Fulgi de ovaz, Natur, 51g - 181 calorii, 7.6 proteine, 3.9 grasimi, 0 colesterol, 28.8 carbohidrati, 4.8 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar
Stafide, 13g - 39 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 7.7 zahar
Mix de fructe uscate, SanoVita, 20g - 61 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Wasa de casa aprox. 24% fibre, 66g - 155 calorii, 8.6 proteine, 2.2 grasimi, 0 colesterol, 36.8 carbohidrati, 16.4 fibre, 396 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 12:50
Baton cereale fara zahar, Corny, 50g - 167 calorii, 3.3 proteine, 5.1 grasimi, 0 colesterol, 33.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1 zahar

Prânz, ora 14:00
Somon afumat, Coop, 42g - 72 calorii, 9.2 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Wasa de casa aprox. 24% fibre, 33g - 78 calorii, 4.3 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 18.4 carbohidrati, 8.2 fibre, 198 sodiu, 0 zahar
Rosii Cherry, 85g - 21 calorii, 0.6 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.6 fibre, 6 sodiu, 0 zahar
Carne de vita, gatita, 24g - 46 calorii, 7.3 proteine, 1.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mozzarella, Dolce Natura, 125g - 305 calorii, 23.8 proteine, 23.1 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 18:00
Fiocchi di latte (fulgi de lapte), Vanetta, 200g - 204 calorii, 26.8 proteine, 9.2 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii Cherry, 80g - 20 calorii, 0.6 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 3.4 carbohidrati, 0.6 fibre, 5.7 sodiu, 0 zahar
Somon afumat, Coop, 40g - 68 calorii, 8.8 proteine, 3.4 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 16:09
Capsuni, 50g - 16 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 2.5 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1530 calorii, (mult)108.2 proteine, (mult)62.1 grasimi, 0 colesterol, (mic)159 carbohidrati, 32.1 fibre, 653.7 sodiu, 12.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 60min - 147 calorii
Tae-Bo, 45min - 316 calorii
Metabolism bazal - 1211 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1674 calorii

anqutz 29 mar 2011 15:55:45

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Dap, n-am prea mai scris prin el, mai multa lume imi urmareste jurnalul de slabire. :P

Ce cereale mananci? Eu mananc integrale, simple, cu iaurt si ma simt bine de la ele.

Spor la sport! >:D<

Alexandra Andreea 29 mar 2011 15:59:54

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Fetelor cred ca am scris in o gramada de jurnale ca laptele se bea gol, eventual cu putina cacao sau poti papa si olecutica de cioco!!

Daca il mananci cu cereale de ex, el ramane pe intestin! ;) Te baloneaza, si de acolo pleaca toxine! :| Deschiz eu topicul ala odata oare? :))

Deci, nu mai asocia laptele cu nik, poti sa papi ce a zis Anca de ex, daca iti prieste! ;;)

anqutz 29 mar 2011 16:20:53

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 595651)
Fetelor cred ca am scris in o gramada de jurnale ca laptele se bea gol, eventual cu putina cacao sau poti papa si olecutica de cioco!!

Daca il mananci cu cereale de ex, el ramane pe intestin! ;) Te baloneaza, si de acolo pleaca toxine! :| Deschiz eu topicul ala odata oare? :))

Deci, nu mai asocia laptele cu nik, poti sa papi ce a zis Anca de ex, daca iti prieste! ;;)

Hmm, nu stiam aceasta info despre lapte. Eu mananc cerealele cu iaurt pt ca numai asa le tolerez. Insa mai bau lapte cu cafea la 30 de min dupa MD daca nu reusesc sa ma trezesc. O fi rau? :-/ Ca nu pot bea cafeaua fara lapte si uneori trebuie si niste cafea. :-s

Alexandra Andreea 29 mar 2011 16:22:44

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 595686)


Hmm, nu stiam aceasta info despre lapte. Eu mananc cerealele cu iaurt pt ca numai asa le tolerez. Insa mai bau lapte cu cafea la 30 de min dupa MD daca nu reusesc sa ma trezesc. O fi rau? :-/ Ca nu pot bea cafeaua fara lapte si uneori trebuie si niste cafea. :-s

Aaaa nu, am uitat sa zic ca si cu cafea si cu cacao merge! :D

anqutz 29 mar 2011 16:25:04

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 595690)

Aaaa nu, am uitat sa zic ca si cu cafea si cu cacao merge! :D

Bine, ma gandeam ca merge pt ca o beau cam dupa MD, in 30 de min nu mi se absoarbe mancarea. De balonat nu m-am simtit balonata dupa, evit in general orice combinatie care-mi umfla burta, am eu destula. :))

madaEM 29 mar 2011 18:57:25

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 595651)
Fetelor cred ca am scris in o gramada de jurnale ca laptele se bea gol, eventual cu putina cacao sau poti papa si olecutica de cioco!!

Daca il mananci cu cereale de ex, el ramane pe intestin! ;) Te baloneaza, si de acolo pleaca toxine! :| Deschiz eu topicul ala odata oare? :))

Deci, nu mai asocia laptele cu nik, poti sa papi ce a zis Anca de ex, daca iti prieste! ;;)

pai sincer cred ca ar trebui sa scrii un subiect cu asta :D
multe fete mananca asa:(
eu stiam ca nu se combina cu cereale dar nu credeam ca e atat de rau:(deci de aici imi dau seama ca ma simt eu aiurea:-s
am sa imi iau iaurt...si am sa pap lapte singur:)
ms tare mult de informatie alex>:D<
oricum miam luat acum oua cu dovlecei pt maine...ma asteapta omleta maine:D
ma gandeam sa imi mai fac niste clatite de faina integrala cu tarate,,,si umplute cu legume pt dimineata:)am sa ma mai gandesc la idei de mic dejun:)

am facut azi 65 de min de sport:> 45 de min p90x..eu am pus tae bo la calculator..dar eu zic ca e mai solicitantb-) si 20 de min exercitii :P

Alexandra Andreea 29 mar 2011 20:07:13

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 595930)
pai sincer cred ca ar trebui sa scrii un subiect cu asta :D
multe fete mananca asa:(
eu stiam ca nu se combina cu cereale dar nu credeam ca e atat de rau:(deci de aici imi dau seama ca ma simt eu aiurea:-s
am sa imi iau iaurt...si am sa pap lapte singur:)
ms tare mult de informatie alex>:D<
oricum miam luat acum oua cu dovlecei pt maine...ma asteapta omleta maine:D
ma gandeam sa imi mai fac niste clatite de faina integrala cu tarate,,,si umplute cu legume pt dimineata:)am sa ma mai gandesc la idei de mic dejun:)

am facut azi 65 de min de sport:> 45 de min p90x..eu am pus tae bo la calculator..dar eu zic ca e mai solicitantb-) si 20 de min exercitii :P

Felicitari pentru sport!! >:D<

Pai tocmai acum am deschis un topic, pe care l-am pus la semnatura! ;;) Asta e primul lucru pe care il voi posta: cum asociem cum trebuie alimentele pentru o digestie usoara! :D Ma chinui sa adun infoematiile necesae acum! :))

Alexandra Andreea 30 mar 2011 07:58:56

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Neatza! >:D< Am venit cu cafelutza! :">
http://vivianzl.50webs.com/images/cappuccino.jpg

Alexandra Andreea 31 mar 2011 20:55:46

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Tu pe aici nu mai treci? :D Numai prin casutze? :>

madaEM 31 mar 2011 21:02:04

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 600679)
Tu pe aici nu mai treci? :D Numai prin casutze? :>

pai umblu prin alte casute ..la slabute care se tin de treaba..ca eu nu prea am ce face in jurnalul meu de mentinere:)):)):-s

madaEM 31 mar 2011 21:15:02

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
doamne fetelor...ma uit pe antena 3...la In premiera...imi vin sa plang:(in ce stare am ajuns...si in ce star vom ajunge:(pe mine ma termina psihic politica astax-(
ma retrag...la tv..va pop pe toate...>:D<>:D<>:D<
revin maine...sper cu vesti bune...ca miam revenit dn starea pe care am avuto azi(mancat exxcesiv:-s)
nb fetelor>:D<

Alexandra Andreea 31 mar 2011 21:21:49

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 600727)
doamne fetelor...ma uit pe antena 3...la In premiera...imi vin sa plang:(in ce stare am ajuns...si in ce star vom ajunge:(pe mine ma termina psihic politica astax-(
ma retrag...la tv..va pop pe toate...>:D<>:D<>:D<
revin maine...sper cu vesti bune...ca miam revenit dn starea pe care am avuto azi(mancat exxcesiv:-s)
nb fetelor>:D<

Noapte buna! >:D<

andra_aly 31 mar 2011 21:25:04

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Noapte buna Mada:)
Din pacate lumea in care traim se duce de rapa:(

anqutz 31 mar 2011 21:27:08

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Noapte buna Mada! >:D<

Alexandra Andreea 01 apr 2011 07:49:11

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
Neatza Mada! >:D< Sa ai o zi linistita si frumoasa si cu mult sport! :)) :D >:D<

madaEM 03 apr 2011 14:07:20

Re: Jurnal madaEM - Mentinere pentru restul vietii
 
3 ataşament(e)
BUNA fetelor>:D<am lipsit un pic de pe forum...ca am fost bagata in priza:))
ms alex..pana la urma nu am facut cat sport miam propus...da 50 demin de alergare tot am facut:D
de manacat am mancat ok...:)
nu sunt foarte mulmita de mine..ca ma abtin greu...fac greu cu fata poftelor:((
nici acum nu stau prea mult pe forum..ca ma duc la o pimbare:Dsi poate si alerg un pic...
am intrat sa va cer o parere:Ddespre acesti papuci...:Dmie imi plac...dar sg lucru care nu imi place este curelusa de la gamba..ca nus cat de bn miar sta mie..mica de statura cu picioare nu foarte slaba cu acesti papuci:-/
voi ce ziceti?
a plecat fetelor..sper sa va mai prind mai diseara>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:09:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO