forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=411)
-   -   Jurnal de mentinere Georgii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10091)

Georgii 24 aug 2011 08:30:51

Jurnal de mentinere Georgii
 
Mentinere.Cuvantul dupa care acum cateva luni tanjeam ca dupa ciocolata cu alune :)).O visam si noaptea in somn.:">
A fost greu sa ajung aici..dar daca tot am ajuns m-am decis sa imi fac un jurnal si sa trec pe aici zi de zi cu meniul ca sa ma certati/laudati etc.:)
Acum nu pot detalia cum am slabit,sport facut ,dieta tinuta s.a.m.d.
Dar dupa-amiaza promit sa vin cu lux de detalii.
Sunteti binevenite in casuta mea..de nebunii!b-)>:D<

lucia ely 24 aug 2011 08:33:00

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 769099)
Mentinere.Cuvantul dupa care acum cateva luni tanjeam ca dupa ciocolata cu alune :)).O visam si noaptea in somn.:">
A fost greu sa ajung aici..dar daca tot am ajuns m-am decis sa imi fac un jurnal si sa trec pe aici zi de zi cu meniul ca sa ma certati/laudati etc.:)
Acum nu pot detalia cum am slabit,sport facut ,dieta tinuta s.a.m.d.
Dar dupa-amiaza promit sa vin cu lux de detalii.
Sunteti binevenite in casuta mea..de nebunii!b-)>:D<

felicitari draga mea>:D<:*:*>:D<
sper ca in curand sa ajung si eu la mentinere>:)
asteptam detalii>:D<:*:*

mult succes !>:D< in continuare>:D<

Adina14 24 aug 2011 09:06:42

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Felicitari inca o data, scumpo >:D< Mentinere cat mai usoara!:) Sper ca ai sa ne primesti pe mine si pe Lucia pe aici, pana ajungem si noi la mentinere, asa-i?;;) Iti tinem noi companie apoi ;)

dupy 24 aug 2011 09:07:11

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
heeii georgiii:x:xce jurnal frumos
sa il umplii cu bucurii>:D<>:D<
si eu sunt pe drumul cei bun, te acompaniez in cateva saptamani>:);;)
te puup, si sigur o sa te mai vizitez:-*:-*

anqutz 24 aug 2011 09:37:12

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Bine ai venit in grupul fetelor la mentinere! Astept cu interes povestea ta.

Georgii 24 aug 2011 15:56:18

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 769128)
Felicitari inca o data, scumpo >:D< Mentinere cat mai usoara!:) Sper ca ai sa ne primesti pe mine si pe Lucia pe aici, pana ajungem si noi la mentinere, asa-i?;;) Iti tinem noi companie apoi ;)

Multumesc Adina draga :-*!De data asta ma mentin..promit ;;)!
Desigur ca va primesc..chiar va rog sa veniti pe la mine :D.Si tu de la 1 sept intri la mentinere nu?:-w

Georgii 24 aug 2011 15:57:22

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 769130)
heeii georgiii:x:xce jurnal frumos
sa il umplii cu bucurii>:D<>:D<
si eu sunt pe drumul cei bun, te acompaniez in cateva saptamani>:);;)
te puup, si sigur o sa te mai vizitez:-*:-*

Salut Irina:-*!
Il umplu cu bucurii..sper:)).
Te astept aici la mentinere...si cat mai repede ca ma plictisesc ok?:)):P
Si eu te pup.Te mai astept pe la mine!;;)

Georgii 24 aug 2011 15:58:13

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 769175)
Bine ai venit in grupul fetelor la mentinere! Astept cu interes povestea ta.

Bine te-am/v-am gasit fetelor!;;)
O sa scriu putin mai tarziu detaliile..desi nu e asa mare detaliu.:D

Georgii 24 aug 2011 16:14:41

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Cum ziceam dimineata..a venit momentul sa va spun si detaliile.
Pana acum 3-4 luni nu imi faceam griji ce mananc,cand si cat.Nu imi pasa ca aveam 56 de kg.Nu imi pasa de aspectul meu..ma vedeam bine in oglinda.
Intr-o zi m-am urcat din curiozitate pe cantarul cel nou care il luase mama mea si am vazut 56.8 kg!Bineinteles incepusem sa imi fac griji,sa nu mai mananc dimineata si seara ..am dat jos 2 kg in cateva zile,pe care logic ca le-am pus la loc.
Dupa o luna..mai pe scurt prin octombrie 2010 am renuntat la paine,Cola..putine dulciuri,ulei mai putin si de masline etc.Stit si voi..ce e rau intr-o dieta.Bineinteles..asta nu a durat mult..dar am reusit sa dau iar 2,5kg jos in 2 saptamani.Un pas marisor pentru mine as putea spune.
Au urmat luni in care micsorasem portiile de mancare,nu mai mancam dulciuri deloc(poate o data la 2 saptamani)..dar nu mai mancam la micul-dejun crezand ca asa slabesc.Ei bine mare greseala..nu mancam dimineata..dar seara mancam si pentru dimineata.Horror!:-s.Acum 2luni cautandu-mi o dieta ''minune'' am dat de voi slabutelor.Si de aici incepe adevarata poveste:).Desi nu vreau sa mai intru in detalii pentru ca le veti gasi in celalalt jurnal al meu(de slabit) pot zice ca mi-am schimbat viata in 30de zile;;).
Deci dieta pe care am tinut-o si cu care am dat jos aproape 4kg a fost South Beach.
Sportul pe care l-am facut in timpul slabirii a fost foarte putin pot zice..Acum la mentinere fac dublu sau triplu cat faceam la dieta...deci va dati seama.
Am facut tae-bo,zumba,aerobica ,putin alergat..mult mers pe jos..cat mai diversificat.Poate unele dintre voi va veti gandi altfel..stiu eu am dat f.putin jos..avand norocul ca m-am oprit la timp.Dar a fost greu pentru mine..pentru voi sa dati 4-5kg jos e floare la ureche..Dar pentru mine nu.Acum sunt si eu multumita de ceea ce vad in oglinda si ma simt super cand ma lauda cunoscutii.Desi unii zic ca eram bine si la greutatea de dinainte..fiecare cu parerea lui ,nu?:))
Cam asta ar fi pe scurt.Deci fetelor..nu faceti greseli ca mine..nu sariti peste mese..si cel mai important FACETI SPORT.Nu cu orele..30min de 4-5 ori pe saptamana ajuta mult credeti-ma.Dar faceti-l cu drag...ca daca te simti obligata..nu ai niciun chef de el.Stiu din experienta proprie.:-s
Daca aveti vreo intrebare sunt aici ..cu mare placere va voi raspunde.:)
Si scuzati...romanul.:">:))

dupy 24 aug 2011 17:10:00

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 769601)


Salut Irina:-*!
Il umplu cu bucurii..sper:)).
Te astept aici la mentinere...si cat mai repede ca ma plictisesc ok?:)):P
Si eu te pup.Te mai astept pe la mine!;;)

Lidia, da:">
poi uite ca am si revenit;;)
imi place povestioara ta, felicitari:>
eu azi am fost la bazin si am inotat, ma simt mai obosita:x imi place sa ma simt obosita:D:)) bine m-am si trezit de la 5juma dim
acum o sa imi iau cina si pe urma plec la o scurta plimbarica
revin, te pup:-*

P.S: sunt mandra ca drept mic dejun la bazin, pt ca nu vroiam fructe, am papat 50g arahide=250kcal:x

Georgii 24 aug 2011 17:29:21

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 769664)
Lidia, da:">
poi uite ca am si revenit;;)
imi place povestioara ta, felicitari:>
eu azi am fost la bazin si am inotat, ma simt mai obosita:x imi place sa ma simt obosita:D:)) bine m-am si trezit de la 5juma dim
acum o sa imi iau cina si pe urma plec la o scurta plimbarica
revin, te pup:-*

P.S: sunt mandra ca drept mic dejun la bazin, pt ca nu vroiam fructe, am papat 50g arahide=250kcal:x

Tuuuuuuuuuu imi pare rau,aveam impresia ca te cheama Irina.Lidia deci :">.
Mersi:P.Bravco ca te-ai dus la bazin..si eu merg la piscina pe la 7...dar nu ma pot baga in apa..:D.Deci voi sta pe prosop:).Pofta buna!:-*

Georgii 24 aug 2011 17:30:20

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Hm..nu prea e bun micul-dejun...dar o zi..mai ales la bazin merge.:)

dupy 24 aug 2011 17:35:23

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 769681)
Hm..nu prea e bun micul-dejun...dar o zi..mai ales la bazin merge.:)

numai prostii scriu. de la ora 13 am fost la bazin:))) pranzul a fost, sau gustare..ma rog: a3a masa.
eu am 4 mese pe zi.
gata, am plecat:-*

Georgii 24 aug 2011 17:41:57

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 769688)
numai prostii scriu. de la ora 13 am fost la bazin:))) pranzul a fost, sau gustare..ma rog: a3a masa.
eu am 4 mese pe zi.
gata, am plecat:-*

Hm..pai si tu la pranz mananci arahide?:-w
Data viitoare pune-ti in bagajel o caserola cu ceva acolo consistent.;)

Adina14 24 aug 2011 19:27:49

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 769600)


Multumesc Adina draga :-*!De data asta ma mentin..promit ;;)!
Desigur ca va primesc..chiar va rog sa veniti pe la mine :D.Si tu de la 1 sept intri la mentinere nu?:-w

Eh, acum e ok sa mai iei din cand in cand putin mai multe grame sau in minus dar eu zic sa nu te ingrijorezi si sa nu tai caloriile din prima >:D<
Dap, atunci ;)

andra_aly 24 aug 2011 19:56:45

re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Buna scumpa si bravooo;;) ai reusit;)
Am venit cu ceva, pentru casuta noua;;)
http://www.floriinarad.ro/flori-flor...let-floral.jpg
Te pup si sa ai o mentinere usoara>:D<

Georgii 24 aug 2011 21:15:25

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 769775)


Eh, acum e ok sa mai iei din cand in cand putin mai multe grame sau in minus dar eu zic sa nu te ingrijorezi si sa nu tai caloriile din prima >:D<
Dap, atunci ;)

Da..si daca ajung la 49 si ceva tot nu e motiv de ingrijorare..:)).
Nu mai tai din calorii.. minim 1200, maxim 1600-1700;;).

Georgii 24 aug 2011 21:17:08

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 769793)
Buna scumpa si bravooo;;) ai reusit;)
Am venit cu ceva, pentru casuta noua;;)
http://www.floriinarad.ro/flori-flor...let-floral.jpg
Te pup si sa ai o mentinere usoara>:D<

Buna draga Andra si bine ai venit pe la mine!>:D<
Multumesc,datorita voua,slabutelor nu eram eu la mentinere :">.Va multumesc pentru sprijn,pentru sfaturi...pentru tot!>:D<:-*:-*:-*:-*
Tks pentru floricele..miros foarte frumos.

Eu am plecat cu fetele.>:D<Pe maine!:-*

andra_aly 24 aug 2011 21:18:30

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Bravo tie, tu ai fost cea care a luptat, noi doar te-am sustinut:)
Distractie placuta:) >:D<

Georgii 24 aug 2011 21:21:16

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 769897)
Bravo tie, tu ai fost cea care a luptat, noi doar te-am sustinut:)
Distractie placuta:) >:D<

Da,mi-a fost de mare ajutor sprijinul vostru.;;)
Tu ce ai mai facut?Cum e buni?
Am auzit ca ai ceva probleme de sanatate?:-s

andra_aly 24 aug 2011 21:27:21

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 769900)


Da,mi-a fost de mare ajutor sprijinul vostru.;;)
Tu ce ai mai facut?Cum e buni?
Am auzit ca ai ceva probleme de sanatate?:-s

Buni nu e bine:( Ce sa facem, acum totul depinde de Doamne Doamne:(
Pai nici sanatatea mea nu este chiar ok. adica tot cate una se iveste. m-am intors de acasa cu o groaza de ceaiuri. ca decat sa iau medicamente prefer sa beau "licoarea fermecata" :)) adica ceai:P
singurele chestii care le iau e vitamina A + D2, ZINC si niste pastile lagosa asase cheama pentru ficat.
Am imunitatea scazuta dupa parerea medicului si de aia mi-a aparut si cojiele alea pe scalp care sper sa nu fie psoriazis:-s cu toate ca la aia s-a gandit si medicul:(
mai am destule dar nu le mai insir ca ma iau durerile de cap.:( cert e ca rau nu ma simt dar nah:P
trebuie sa ma intaresc putin, sa zic asa.#:-s
In rest nu am mai facut nimic...ieri am inceput munca, si cam atat. acasa am stat cu buni...nu am iesit mai deloc. dar a bucur ca am putut sta cu ea:x
tu , ce mai zici, ceva noutati?;;)

Georgii 24 aug 2011 21:31:57

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 769906)

Buni nu e bine:( Ce sa facem, acum totul depinde de Doamne Doamne:(
Pai nici sanatatea mea nu este chiar ok. adica tot cate una se iveste. m-am intors de acasa cu o groaza de ceaiuri. ca decat sa iau medicamente prefer sa beau "licoarea fermecata" :)) adica ceai:P
singurele chestii care le iau e vitamina A + D2, ZINC si niste pastile lagosa asase cheama pentru ficat.
Am imunitatea scazuta dupa parerea medicului si de aia mi-a aparut si cojiele alea pe scalp care sper sa nu fie psoriazis:-s cu toate ca la aia s-a gandit si medicul:(
mai am destule dar nu le mai insir ca ma iau durerile de cap.:( cert e ca rau nu ma simt dar nah:P
trebuie sa ma intaresc putin, sa zic asa.#:-s
In rest nu am mai facut nimic...ieri am inceput munca, si cam atat. acasa am stat cu buni...nu am iesit mai deloc. dar a bucur ca am putut sta cu ea:x
tu , ce mai zici, ceva noutati?;;)

Vai..imi pare rau:(:(.Sper sa se faca bine:(.Multa sanatate!
Of..mai Andra mai ce-i cu tine..:-sBine ca nu iei pastile e mai bun ceaiul;).Sper sa fii ok.Si mie imi cade parul in prostie..ma pieptan dimineata si strang un pumn de par..si seara la fel..si nu mai zic ca e perna plina de elx-(.Cred ca o sa raman cu 2 fire in cap..:(.Ca vad ca nu face fata niciun tratament la el..si am zis sa nu mai folosesc nimic..!:-s
E bine ca ti-ai reluat programul.:).
Eu ce sa fac..le astept pe fete..au zis ca vin pe la 22:30 dar nu stiu daca mai ma lasa mama cand vin ele..in rest..maine cred ca imi vin ''musafirii''-nu ma intreba cum stiu..ma cunosc:)).Nimica nou..

andra_aly 24 aug 2011 21:37:12

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Multe sperante nu imi mai fac... ca nu e ok situatia. ea e tot mai slaba, galbena la fata. nu mai mananca ce stii ce:-s :( e tare greu si tare greu mi-a fost duminica dimineata cand mi-am luat ramas bun de la ea:(
Pai am luat tot felul de ceaiuri de la magazin naturist, plus bitter suedez ca am auzit ca e f bun. e facut din 50 de plante, si ulei de seminte de in. m-am apovizionat cum trebuie, nu gluma. radea mama ca am venit cu o plasa de ceaiuri:))
Offf... nasol:( imi pare rau... dar nu e de lasat asa. sa mergi la niste analize. sa nu fie ceva mai grav:-s te pup:-*
si distractie placuta daca mai pleci, de nu , somnic pufos:P
eu imediat merg la somnic, ca vreau sa ma odihnesc bine. caldura asta ma termina#:-s#:-s sunt ca o leguma la munca:-s

Georgii 25 aug 2011 07:53:12

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 769923)
Multe sperante nu imi mai fac... ca nu e ok situatia. ea e tot mai slaba, galbena la fata. nu mai mananca ce stii ce:-s :( e tare greu si tare greu mi-a fost duminica dimineata cand mi-am luat ramas bun de la ea:(
Pai am luat tot felul de ceaiuri de la magazin naturist, plus bitter suedez ca am auzit ca e f bun. e facut din 50 de plante, si ulei de seminte de in. m-am apovizionat cum trebuie, nu gluma. radea mama ca am venit cu o plasa de ceaiuri:))
Offf... nasol:( imi pare rau... dar nu e de lasat asa. sa mergi la niste analize. sa nu fie ceva mai grav:-s te pup:-*
si distractie placuta daca mai pleci, de nu , somnic pufos:P
eu imediat merg la somnic, ca vreau sa ma odihnesc bine. caldura asta ma termina#:-s#:-s sunt ca o leguma la munca:-s

Ma gandesc ca esti la munca..servici usor!:-*
Te cred...imi pare rau..inca mai am speranta ca se va insanatosi.:(
O sa merg la analize sa vad..:).Nu am mai iesit ca au venit fetele la 11 si eu lucrez acum dimineata..:)

andra_aly 25 aug 2011 09:15:22

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 770097)
Ma gandesc ca esti la munca..servici usor!:-*
Te cred...imi pare rau..inca mai am speranta ca se va insanatosi.:(
O sa merg la analize sa vad..:).Nu am mai iesit ca au venit fetele la 11 si eu lucrez acum dimineata..:)

Da, sunt la munca. Inca nu s-au intors din vacanta ceilalti deci pot sa mai trag cu ochiul pe slabute;;) suntem numai 2 la munca.
Ei, lasa te-ai odihnit sa fi fresh la munca;) eu sunt tot obosita, as dormii intruna#:-s
te pup:-*

Pumpkin 25 aug 2011 12:44:48

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 769915)


.Si mie imi cade parul in prostie..ma pieptan dimineata si strang un pumn de par..si seara la fel..si nu mai zic ca e perna plina de elx-(.Cred ca o sa raman cu 2 fire in cap..:(.Ca vad ca nu face fata niciun tratament la el..si am zis sa nu mai folosesc nimic..!:-s

Buna Georgi >:D< Felicitari pt noul jurnal si multa bafta in continuare:D Mentinerea mi se pare cea mai grea etapa :))
Apropo de par.. si eu am aceeasi problema :-s Intr-un timp ma dadeam cu ulei de ricin la radacini si ulei de masline pe lungime si parea mult mai sanatos. Nici nu mai pica la fel de mult. Si ca sa nu iti ramana parul uleios dupa e bine sa te speli cu 2 sampoane.
P. S. De frica sa nu imi mai pice nici macar nu ma mai pieptan dimineata=))

Georgii 25 aug 2011 14:59:44

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 770214)

Da, sunt la munca. Inca nu s-au intors din vacanta ceilalti deci pot sa mai trag cu ochiul pe slabute;;) suntem numai 2 la munca.
Ei, lasa te-ai odihnit sa fi fresh la munca;) eu sunt tot obosita, as dormii intruna#:-s
te pup:-*

In ce domeniu lucrezi?:)
Da...si mie imi e somn acum ...si ma doare stomacul..si capul:(:-*:-*:-*

Georgii 25 aug 2011 15:02:52

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 770430)


Buna Georgi >:D< Felicitari pt noul jurnal si multa bafta in continuare:D Mentinerea mi se pare cea mai grea etapa :))
Apropo de par.. si eu am aceeasi problema :-s Intr-un timp ma dadeam cu ulei de ricin la radacini si ulei de masline pe lungime si parea mult mai sanatos. Nici nu mai pica la fel de mult. Si ca sa nu iti ramana parul uleios dupa e bine sa te speli cu 2 sampoane.
P. S. De frica sa nu imi mai pice nici macar nu ma mai pieptan dimineata=))

Salut !:-*
Multumesc la fel!:P
Da e cea mai grea etapa...e partea care trebuie sa tina aproape mereu..doar daca ramai insarcinata si etc mai pui..dar in rest ar trebui sa te mentii.Dar daca stii sa actionezi iti vine usor.Trebuie sa o vezi ca pe ceva normal,nu ca TREBUIE SA MA MENTIN BAIII..ca asa iti va veni cel mai greu..si o data si o data o vei da cat colo..:)).Am folosit ulei de ricin si masline dar nu au avut niciun efect..:(de vreo sapt ma pieptan doar inainte de a-l spala..si asa pica singur fara sa il ating.x-(

Pumpkin 25 aug 2011 15:23:41

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Depinde cat timp ai stat cu chestia aia pe cap. Eu il tineam de seara pana dimineata :)

andra_aly 25 aug 2011 15:24:39

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 770519)

In ce domeniu lucrezi?:)
Da...si mie imi e somn acum ...si ma doare stomacul..si capul:(:-*:-*:-*

La un birou. dar e inchis publicului. lucram pentru altii.
Acum sunt la calculator, dar mai am zile cand lucrez si cu acte. alea ma dispera, sunt f prafuite si mai pun si aerul conditionat= dureri mari de gat:-s
asta e...nu pot nici sa mor de cald#:-s
Of.. pai de la ce:-s?
>:D<

Georgii 25 aug 2011 15:29:08

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 770544)

La un birou. dar e inchis publicului. lucram pentru altii.
Acum sunt la calculator, dar mai am zile cand lucrez si cu acte. alea ma dispera, sunt f prafuite si mai pun si aerul conditionat= dureri mari de gat:-s
asta e...nu pot nici sa mor de cald#:-s
Of.. pai de la ce:-s?
>:D<

A..plictisitor atunci.Eu azi am luat-o pe campuri..am carat la lazi..le-am etichetat..le-am schimbat in altele ,le-am cantarit..iar le-am schimbat,le-am ambalat.le-am aranajat(le pun unele peste altele si trebuie sa aiba in jur de 3m).si iar de la capat.O dimineata intreaga:-o.Ca eram singura intr-un capat al salii si in partea cealalta erau 2 baieti facand aceleasi lucruri..:).
Mi-au venit musafirii..sunt irascibila:))..

andra_aly 25 aug 2011 15:46:06

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Vai , saracuta de tine#:-s >:D<
ei, te cred:P mie numai ce mi-au trecut ca deja nu ii mai sufeream#:-s
duminica cand am coborat din avion sa mi se faca rau. musafirii, rau de la zbor, caldura.... de abia am ajuns la masina unde ma astepta mami cu iubi#:-s

Georgii 25 aug 2011 15:48:18

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 770576)
Vai , saracuta de tine#:-s >:D<
ei, te cred:P mie numai ce mi-au trecut ca deja nu ii mai sufeream#:-s
duminica cand am coborat din avion sa mi se faca rau. musafirii, rau de la zbor, caldura.... de abia am ajuns la masina unde ma astepta mami cu iubi#:-s

As face sport si nu as face..:))
Da..ii urasc..:(
Te cred..urasc sa merg cu avionul..#:-s

andra_aly 25 aug 2011 16:25:58

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 770583)

As face sport si nu as face..:))
Da..ii urasc..:(
Te cred..urasc sa merg cu avionul..#:-s

Si eu as face dar ma sufoc acasa:(( stau pe pat si simt ca nu am aer , apai sa ma mai si agit:-s sunt tot la dus si inapoi:-s
de luni se mai racoreste putin- asa au zis si sper sa pot sa fac iarasi. deocamdata merg inainte cu alimentatia sanatoasa. :)

Georgii 25 aug 2011 16:33:50

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 770612)

Si eu as face dar ma sufoc acasa:(( stau pe pat si simt ca nu am aer , apai sa ma mai si agit:-s sunt tot la dus si inapoi:-s
de luni se mai racoreste putin- asa au zis si sper sa pot sa fac iarasi. deocamdata merg inainte cu alimentatia sanatoasa. :)

Eu transpir stand:)).Apropo nu salvezi si tu un meniu..asa sa ma inspir si eu..?:">

andra_aly 25 aug 2011 16:50:02

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 770619)

Eu transpir stand:)).Apropo nu salvezi si tu un meniu..asa sa ma inspir si eu..?:">

Pai nu mai calculez de mult caloriile:P le-am avut salvate intr-un timp cat eram la concurs dar prefer sa mananc din toate putin si sa nu mai fiu obsedata de cantar cum eram odata#:-s
o sa scriu ce am papat daca vrei. vin la tine si dau raportul;) ok?
adevarul e ca sunt cam plictisitoare meniurile mele in ultima vreme... la munca nu imi pot lua chiar orice. si asa noroc cu frigiderul de aici...
#:-s

Georgii 25 aug 2011 17:27:16

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 770632)

Pai nu mai calculez de mult caloriile:P le-am avut salvate intr-un timp cat eram la concurs dar prefer sa mananc din toate putin si sa nu mai fiu obsedata de cantar cum eram odata#:-s
o sa scriu ce am papat daca vrei. vin la tine si dau raportul;) ok?
adevarul e ca sunt cam plictisitoare meniurile mele in ultima vreme... la munca nu imi pot lua chiar orice. si asa noroc cu frigiderul de aici...
#:-s

A..si eu m-am plictisit de calculat calorii..dar sunt mereu atenta cate calorii am pe zi..si altfel nu am cum sa aflu.Si nici eu nu mai sunt nebuna dupa cantar.Si daca voi ajunge la 50 kg cu urcatul caloriilor nu imi pasa daca arat bine.Ca diferenta nu se va vedea oricum.;)O viata am..doar nu o tin asa pana la 40 de ani:)):)).
Nu e nevoie sa vii cu raport dar sunt curioasa sa vad si ce meniu ai tu..nu sunt plictisitoare tuu:).Si eu mi-am luat la munca azi biscuitii de la gustare...si am uitat sa ii mananc..:)).

andra_aly 25 aug 2011 18:50:46

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Pai de exemplu azi am papat asa:
  • md: un pahar cu lapte integral, cam 30-35 gr paine si 2 linguri gem visine
  • pranz: 125 gr mozzarella cu 2 rosii marisoare , putin ulei de masline, otet balsamic si cam 30-35 gr crackers
  • gustare: pepene rosu
  • cina: tocanita de cartofi cu salata de varza si un colt de paine.
plus aproape 3 litri de apa. :D
nu e tocmai ideal meniul :"> dar eu am slbit si asa:) tocanita nu era in plan dar cum mama gateste f rar:)) am zis ca sa mancam ca m-a asteptat cu masa pusa:D

Georgii 25 aug 2011 19:27:36

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 770759)
Pai de exemplu azi am papat asa:
  • md: un pahar cu lapte integral, cam 30-35 gr paine si 2 linguri gem visine
  • pranz: 125 gr mozzarella cu 2 rosii marisoare , putin ulei de masline, otet balsamic si cam 30-35 gr crackers
  • gustare: pepene rosu
  • cina: tocanita de cartofi cu salata de varza si un colt de paine.
plus aproape 3 litri de apa. :D
nu e tocmai ideal meniul :"> dar eu am slbit si asa:) tocanita nu era in plan dar cum mama gateste f rar:)) am zis ca sa mancam ca m-a asteptat cu masa pusa:D

imi place..cu tocanita si fara tot imi place;;).
totusi mi se pare putin..adica eu mananc mult la pranz..si nah..cand vad ca voi mancati asa putin..ma simt ca mananc mult:)).de exemplu azi am avut 1440calorii..dar nu ma vait ca asa o tin de acum incolo..:x
eu am inceput sa pun lamaie in apa plata..are vreun efect bun/rau?:D
si dimineata am inceput sa beau ceai si vad ca asa am tranzit mai usor..si mai des...
are ceva daca mananc des iaurt/fructe?:(

dupy 25 aug 2011 20:31:53

Re: Jurnal de mentinere Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 769689)


Hm..pai si tu la pranz mananci arahide?:-w
Data viitoare pune-ti in bagajel o caserola cu ceva acolo consistent.;)

nu am cum, zau:)))
imi luasem ieri un ou fiert si o rosie, apoi m-am simtit penibil sa pap ou fiert la bazin:"> iar eu iubesc ouale fierte. asa ca le-am aruncat la primul tomberon:D sandwich nu fac pt ca nu consum paine, si nici salata ori varza nu am avut.
Oricum, uitandu-ma pe meniuri vad ca ieri am mancat ok, doar ok. Pentru ca eu ma pozitionasem la 1300-1400 kcal..am cam scapat situatia de sub control.
Azi am incercat sa bag un extra md inainte sa plec la bazin, dar in final nu am mai mult de 1000kcal/zi:( Asta e. De maine revin la normal. Pana duminica nu ma mai duc la bazin, ca picioarele mele`s extenuate:D

Aa, azi la pranz tot o punga de arahide mi-am luat:))) poi mi se par cele mai potrivite oleaginoasele:-?? hranitoare, imi plac


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:32:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO