forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=411)
-   -   Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3902)

deadcountess 22 dec 2010 13:31:56

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
"Vestea buna" e ca in ultimele zile nu mai am nici un chef de gatit nimic si ca urmare mananc prostii pt ca sotul meu din pacate nu este talentat la bucatarie. Ieri de ex nu aveam nimic gata cand am ajuns acasa si am mancat pizza in oras.:-<

Livia89 22 dec 2010 14:37:51

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 445967)
"Vestea buna" e ca in ultimele zile nu mai am nici un chef de gatit nimic si ca urmare mananc prostii pt ca sotul meu din pacate nu este talentat la bucatarie. Ieri de ex nu aveam nimic gata cand am ajuns acasa si am mancat pizza in oras.:-<

ce s-a intamplat, draga mea? ce e cu depresia asta?:(

si eu sunt mai lipsita de chef si m-am lenevit, insa nu pe fond emotional, ci pt ca am alte preocupari:) vin Sarbatorile

si la fel ar trebui sa fii si tu, bucuroasa, ca vin aceste Sarbatori>:D< poate ca nu vei fi aproape de familie, insa sa stii ca trebuie sa fii "acasa" spiritual vorbind, aproape de ei, trimitandu-le voie buna si cuvinte frumoase:)

deadcountess 22 dec 2010 14:41:14

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 446014)
ce s-a intamplat, draga mea? ce e cu depresia asta?:(

si eu sunt mai lipsita de chef si m-am lenevit, insa nu pe fond emotional, ci pt ca am alte preocupari:) vin Sarbatorile

si la fel ar trebui sa fii si tu, bucuroasa, ca vin aceste Sarbatori>:D< poate ca nu vei fi aproape de familie, insa sa stii ca trebuie sa fii "acasa" spiritual vorbind, aproape de ei, trimitandu-le voie buna si cuvinte frumoase:)

Nu, stiu, Livia, nu s-a intamplat nimic. Cred ca asa am eu o inclinatie innascuta insprea depresii :(. Pur si simplu ma apuca uneori, cateodata e mai adanc, cateodata e mai putin adanc, cateodata dureaza mai mult cateodata mai putin...

Livia89 22 dec 2010 14:53:45

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 446021)
Nu, stiu, Livia, nu s-a intamplat nimic. Cred ca asa am eu o inclinatie innascuta insprea depresii :(. Pur si simplu ma apuca uneori, cateodata e mai adanc, cateodata e mai putin adanc, cateodata dureaza mai mult cateodata mai putin...

o fi lipsa de ocupatie/ activitate?:-/

incearca sa faci ceva constructiv zilele astea, vei de veni mai mandra ce ceea ce fauresti si poate asa trece:)

eu te las, ca trebuie sa ajung la lucru>:D< o zi buna si nu mai fii "down" :-* o singura viata avem, si nu trebuie s-o petrecem posomorati:)

deadcountess 22 dec 2010 14:56:47

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 446036)
o fi lipsa de ocupatie/ activitate?:-/

incearca sa faci ceva constructiv zilele astea, vei de veni mai mandra ce ceea ce fauresti si poate asa trece:)

eu te las, ca trebuie sa ajung la lucru>:D< o zi buna si nu mai fii "down" :-* o singura viata avem, si nu trebuie s-o petrecem posomorati:)

Multumesc pt incurajari >:D<

Nu e asa mare lipsa de ocupatie, lucrez mult, nu am nici un liber de sarbatori, ma simt oarecum prea obosita psihic ca sa fiu in stare de vre-o activitate constructiva.
Vin de la lucru ma trantesc pe canapea si citesc..cam atat... dar poate nici asta nu e o activitate inutila.

deadcountess 27 dec 2010 12:39:42

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
Mi-am mai revenit, ieri am avut chiar o zi frumoasa, am fost invitati de sefa mea care avea toti nepotii in jurul bradului, a fost o atmosfera adevarata de Craciun.:)

inadorabila 02 ian 2011 19:35:18

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
La multi ani!
Sa ai un 2011 de senzatie! ;;)

Crysa 03 ian 2011 11:43:56

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
La muli ani!

iti doresc sa ai parte de un an usor, plin de bucurii, sanatate si fericire :D

te pup,

deadcountess 03 ian 2011 13:41:22

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
Multumesc, fetelor >:D<
va doresc un 2011 frumos si norocos

deadcountess 12 ian 2011 14:02:00

Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 471045)
Ti-am admirat pozele ,este foarte frumos la tine.,si esti asa de supla ...,locuiesti de mult timp acolo ,cum sunt oamenii,cum te-ai obisnuit cu ziua si noaptea.

Multumesc pt compliment. Cum am spus sunt multumita de kg, dar mae e de lucru la forma coapselor si la celulita ascunsa adanc care se vede doar daca strang tare.

Sunt aici din 2005, oamenii sunt in general de treaba, probabil asa sunt peste tot majoritatea, dar ce imi place cel mai mult la ei e ca nu se streseaza ca noi. Tocmai am vazut in shopping senter o femeie care nu-si gasea caruciorul plin pana peste cap cu cumparaturi (i l-a luat cineva din greseala, statea acolo alt carucior care nu era al ei). femeia nu s-a stresat deloc, a zis ca asteapta jumate de ora, bea o cafea si daca nu i-l aduce persoana care i l-a luat il ia pe celalat si gata, chiar daca nu e asa plin e fain ca nu stie ce gaseste in pungi si e surpriza. Un om care se streseaza ca romanii sigur ar primi concediu medical si tratament la psiholog daca nu chiar psihiatru.

Ziua e luuuunga vara (aici e mai nasol ca dorm prost pe lumina) si scurta iarna (cu intunericul n-am nici o problema)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:28:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO