forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=411)
-   -   RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11795)

floricica0vesela 03 oct 2012 15:49:47

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Emisor, stii ca mi-e dor tare de tine

ma bucur sa aud ca casa e gata aranjata si kg-ele plecate

pari asa de optimista si fericita ca inspiri pe cei din jurul tau

eu acum sunt in IT in vizita la ai mei o saptamana
de diete si kg nu iti zic sa nu-ti stric cheful

dar mai am pana prin ianuarie cu lucrul de noapte, si apoi termin pe veci
vorbim mai des dupa,

multi pupici >:D<>:D<>:D<

VentoFreddo 04 oct 2012 10:44:01

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Sa dau si eu raportul:
inainte de md-o cana de ceai de armurariu si sunatoare
md-60 gr fulgi integrali orz cu cafea decoof,scortisoara si o lingura indulcitor bio de stevie
gustari-ceai de macese si scortisoara
pranz-linte fiarta si cascaval,salata de varza cu otet balsamic si ume
cina-salata de varza cu ton

Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 1143518)


Salutare!
Eii... nu-i aşa rău.. În două zile le dai tu jos...
Hai că azi ai mâncat curăţel... De obicei iei doar 3 mese?
Eu abia am sosit din plimbăreală...
Mâine vin la raport...:-s

Buna,iubita!:-*ieri nu am intrat:">
Nu,de obicei iau si gustari(migdale,cioco neagra,fructe)
lasa,nu te speria,simt eu asa ca se va vedea scadere:>>:D<
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1143521)

nici o grija ..cu un meniu ca cel de azi toata sapt ..duminica ai 65 sigur>:D<

>:D<>:D<>:D<sa ai gura aurita:D:-*
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1143525)
Saluti,
meniul suna bine!Ce fel de cioco?Neagra?
Nu am mancat de fff mult timp cioco...imi recomazi o marca buna...pls ;;)
Nu te necaji din cauza cantarului, ii vi tu de hac...:-*

da,e cioco cu 70%,se numeste Ecuador,la lidl o gasesti,preferata mea e cu raspberry,alui meu ii place cu coaja de portocala:DNu am vazut din pacate sa aiba mai mult de 70%,si eu as fi vrut..
>:D<:-*
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1143685)


Ema, imi permit sa dau un sfat: o marca buna este Heidi sau Lindt.
Heidi imi place cea cu lapte sau alune, desi au enorm de multe sortimente.
Lindt - grozava e cea cu menta sau cea neagra, cu cacao:)

Asteptam si alte pareri.

ms de pareri,eu numai neagra vreu,minim 70%(asa e permisa la Monty):P
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1143710)

ce ma rasfeti,Lacra:x
iti multumesc,sa ai si tu o zi superba!:-*
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1144424)
Emisor, stii ca mi-e dor tare de tine

ma bucur sa aud ca casa e gata aranjata si kg-ele plecate

pari asa de optimista si fericita ca inspiri pe cei din jurul tau

eu acum sunt in IT in vizita la ai mei o saptamana
de diete si kg nu iti zic sa nu-ti stric cheful

dar mai am pana prin ianuarie cu lucrul de noapte, si apoi termin pe veci
vorbim mai des dupa,

multi pupici >:D<>:D<>:D<

Floriceeeellll drag!!!!:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:x:x:x:x
Of..pleci din grecia?:(Sa ma tii la curent!:-*
vacanta placuta in Italia,sper sa ai vreme frumoasa!!Lasa kilele in pace,cand esti stresata nu iti iese nicio dieta,iti zic din proprie experienta..cand te vei linisti u serviciul si viata personala,atunci o sa slabesti ca un fulger!Te pup cu drag si dor!!:-*:-*>:D<

floricica0vesela 04 oct 2012 15:38:19

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Emi, ce bine imi pare sa te citesc

da, o sa mai stau in Grecia pana in ianuarie, apoi plec.vacanta s-a terminat :D

eu nici nu sunt stresata, nici agitata, ba chiar foarte relaxata in ultima vreme.
doar obosita sunt.
doar ca sunt la serviciu 9-10 ore in fiecare noapte, in care nu pot sa mananc nimic altceva decat chips-uri, ciocolata si alune
in nici un caz mancare gatita sau salata
asa ca las dieta pentru zile mai bune, acum mananc acasa pe cat pot cat mai sanatos, ca sa nu o iau chiar de tot in sus
dupa un an de zile cu program de asta, nu ma pot plange, am 3-4 kg in plus fata de cat aveam.

la voi altfel, toate in regula?

VentoFreddo 04 oct 2012 15:43:20

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Flori:-*:x>:D<
la noi toate bune,sa zic..stii tu frecusurile cu birocratia pe la noi,da trecand peste asta,le rezolv incet incet,nu ma plang,sanatoasa sa fiu;)
As vrea sa stam mai pe indelete de vorba,sa-mi povestesti ce face iubi tau,cum de rezisti la orarul ala criminal..si ce mancare "sadica" ai..numa fast food..cum sa nu te ingrasi:-s
Bine ca esti in vacanta,mai reglezi alimentatia.Pe urma ce faci,pleci in Ita,sau vii in Ro:-/
Eu mai dispar,ca am mesteri la lucru(am primit mobila si-i supraveghez).Mai vorbim,ok?pup si o zi frumoasa!:-*:-*:-*

floricica0vesela 04 oct 2012 17:39:52

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
mda, birocratia din tara
stiu ca mie una nu mi-e dor de ea ;;);;);;)
da asa e. sanatoasa sa fii, ca restul se fac

iubi....ne-am certat la inceputul anului si a plecat din Grecia
a iesit urat de tot, dar nah, in tot raul si un bine.
mai bine ca s-a-ntamplat mai devreme decat mai tarziu, cand daunele ar fi fost mai mari

programul, ce sa zic.
zic merci ca am de munca, ca la cum merg treburile cam peste tot, aud ca multi nu au norocul asta
e greut, is mai mereu aiurita de cap si obosita, dar ce sa fac, nu mai e mult.
in ianuarie plec si apoi gata, pe cat posibil incerc sa lucrez ziua

nu merg nici in tara, nici in IT, ci mai la nord, in Copenhaga
sa vedem ce va fi.

cat de vacanta, e aproape gata.
inca nu am reusit sa ma desmeticeasc, am ajuns marti, si luni deja ma intorc, marti trebuie sa fiu la munca
dar daca tot is in vacanta, macar ma bucur de ea, nu stau sa ma gandesc la regimuri
ca sufar destul de foame la munca ;;);;);;)
si oricum in 76 zile nu pot salva lumea

de Ame ce mai stii? nu am citit de ea nicaieri.

pupici multi [*42*]

losefat 04 oct 2012 18:40:10

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1145137)


da,e cioco cu 70%,se numeste Ecuador,la lidl o gasesti,preferata mea e cu raspberry,alui meu ii place cu coaja de portocala:DNu am vazut din pacate sa aiba mai mult de 70%,si eu as fi vrut..
>:D<:-*


Yammmi ce pofta am, o sa merg sa imi cumpar...sufar dupa cioco...cam cat as avea voie sa mananc?:D

floricica0vesela 04 oct 2012 20:04:18

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1145509)
Yammmi ce pofta am, o sa merg sa imi cumpar...sufar dupa cioco...cam cat as avea voie sa mananc?:D

maxim 40 g pe zi, ca desert dupa masa lipidica sau gustare intre mese

VentoFreddo 04 oct 2012 21:07:59

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1145467)
mda, birocratia din tara
stiu ca mie una nu mi-e dor de ea ;;);;);;)
da asa e. sanatoasa sa fii, ca restul se fac

iubi....ne-am certat la inceputul anului si a plecat din Grecia
a iesit urat de tot, dar nah, in tot raul si un bine.
mai bine ca s-a-ntamplat mai devreme decat mai tarziu, cand daunele ar fi fost mai mari

programul, ce sa zic.
zic merci ca am de munca, ca la cum merg treburile cam peste tot, aud ca multi nu au norocul asta
e greut, is mai mereu aiurita de cap si obosita, dar ce sa fac, nu mai e mult.
in ianuarie plec si apoi gata, pe cat posibil incerc sa lucrez ziua

nu merg nici in tara, nici in IT, ci mai la nord, in Copenhaga
sa vedem ce va fi.

cat de vacanta, e aproape gata.
inca nu am reusit sa ma desmeticeasc, am ajuns marti, si luni deja ma intorc, marti trebuie sa fiu la munca
dar daca tot is in vacanta, macar ma bucur de ea, nu stau sa ma gandesc la regimuri
ca sufar destul de foame la munca ;;);;);;)
si oricum in 76 zile nu pot salva lumea

de Ame ce mai stii? nu am citit de ea nicaieri.

pupici multi [*42*]

:-oNu stiam de iubi:(Asa a fost sa fie..bine ca nu ati avut copii,asa fiecare pe drumul lui,sa-si gaseasca sortitul:)
A,.super ca pleci in tarile nordice,daca ai loc de munca sigur deja,e fain rau,acolo nu e criza:xVisul meu e sa vizitez tot nordul Europei;;)Poate te vizitez in Copenhaga ca in Ro si Ita nu am fost capabile sa ne intalnim:))
Succes cu toate planurile,ai dreptate cu dieta,va fi timp sa te gandesti la ea dupa vacanta:-*:-*:-*
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1145509)
Yammmi ce pofta am, o sa merg sa imi cumpar...sufar dupa cioco...cam cat as avea voie sa mananc?:D

Ai primit raspuns de la Flori,si ea e la Monty,sau era pana sa plece in Grecia:PDar sa stii ca eu una rar am ajuns la 40 gr,ma satur cu 25-30;;)
Noapte buna,fetele!:-*>:D<

lacra81 05 oct 2012 08:22:07

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
buna,emy>:D<
am citit cate ceva de prin jurnalul tau ...ce la paine bagai:))
de luni m-am hotarat sa tin 100% Montignac ..adica ca la carte ...we asta invat >:D<
azi pap asa -md-2 felii muschi file
-200 ml cafea
pranz-orez basmati cu ciuperci
- salata de varza
G1-mere
cina-carne de vitel la gratar +salata
e cat de cat ok:-/

lacra81 05 oct 2012 08:25:08

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
cum e mobila:-/
cred ca e super>:D<
azi e zi de curatenie banuiesc:D

Fulguta 05 oct 2012 12:16:54

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Multi pupici dulci !
http://fs68.trilulilu.ro/imgs/maria1...f148cb1c2f.jpg

VentoFreddo 05 oct 2012 12:44:46

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna,drag jurnal!
am venit sa rectific meniul de ieri,mesele principale sunt cum am scris,in schimb am cam zbarcit-o la ultima gustare,am fost la nepotel si mi-a indesat vrand nevrand o bucatica de Chocapic,si am baut un pahar de must,primul dupa muuulti ani:Dpe asta nu mi l-a indesat nimeni pe gat:">Am avut carbo mari,da "s-a meritat":P
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1145827)
cum e mobila:-/
cred ca e super>:D<
azi e zi de curatenie banuiesc:D

Pe hol am luat-o practica si mai economica,ca ne-am uscat de bani cu livingul si dormitoarele si bucataria,ca le-am vrut de la firma cu renume:DNu fac inca curat,pt ca le-am dat inapoi o usa si 2 cuiere,erau cu defecte,azi ii astept iar pe Dorei la montatx-(
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1145822)
buna,emy>:D<
am citit cate ceva de prin jurnalul tau ...ce la paine bagai:))
de luni m-am hotarat sa tin 100% Montignac ..adica ca la carte ...we asta invat >:D<
azi pap asa -md-2 felii muschi file
-200 ml cafea
pranz-orez basmati cu ciuperci
- salata de varza
G1-mere
cina-carne de vitel la gratar +salata
e cat de cat ok:-/

E f ok,dar citeste eticheta la muschi,daca are zahar sau amidon,lasa-l la altii:P aa..nu prea e ok,2 felii si atat la md e f f putinx-(>data viitoare baga si legume la greu,rosii,castraveti,putin ulei,chiar daca poate nu esti obisnuita la md cu asa ceva..Dar trebuie sa iti tina de foame pana la masa urmatoare,cantitatea nu conteaza sa stii;;)
pranzul e ok,poti manca si legume,si poti adauga peste orez o lingura ulei sau o lingurita branza rasa.
Cafeaua o bei amara?am cumparat zilele trecute stevia,e buna,singurul indulcitor ok zic eu,pe langa cel de agave;)
Suuces!>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 1146136)

Superbe!!:x:x:xMultumesc,Fulgusor!O zi minunata sa ai si tu!>:D<


meniul pe azi:
md-cereale cu cafea,scortisoara si indulcitor agave
gustari-ceaiuri diverse neindulcite,cioco 70%
pranz-mancare de linte,ardei iute,o felie cascaval
cina-o salata de varza cu peste marinat
O zi frumoasa si un inceput de weekend minunat tuturor fetelor care imi viziteaza casutza!:-*:-*:-*:x>:D<

lacra81 05 oct 2012 13:37:00

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
ms,emy>:D<
la inceput imi este greu sa fac totul ok ...sunt in ''practica''>:)>:)>:)
tb sa mai citesc cate ore tb intre mese ..nu mi-am notat ...mai caut pe net ,in jurnalul tau:P
o zi faina si sa-ti fie de bine papica>:D<
imi pare rau ca ai patit-o din nou cu mobilax-(

floricica0vesela 05 oct 2012 13:40:05

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Lacra, trebuie sa astepti 3 ore dupa o masa glucidica pana sa mananci ceva lipidic, si 5 ore dupa o masa lipidica pana sa mananci orice glucidic



lacra81 05 oct 2012 13:45:20

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1146183)
Lacra, trebuie sa astepti 3 ore dupa o masa glucidica pana sa mananci ceva lipidic, si 5 ore dupa o masa lipidica pana sa mananci orice glucidic


mersi ,floricico:x
acum am gasit si scoteam la imprimanta mai multe reguli:D
pana ce ma obisnuiesc:-s:-s:-s

floricica0vesela 05 oct 2012 13:55:52

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
pe mine ce m-a ajutat mult a fost o lista cu alimente cu IG mic (pana in 35), o alta cu IG mediu (35-50) si una cu alimente care contin grasimi (lactate, branzeturi, uleiuri, carne, peste)

le-am lipit pe frigider, cea cu IG mici in mijlog, si cele doua categorii de-o parte si de alta.
cand facea lista de cumparaturi sau planul de meniu, stiam ca alimentele de pe oricare foaie de pe margini merg doar cu alimente de pe foaia din mijloc, nu combinate intre ele


lacra81 05 oct 2012 14:10:20

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1146194)
pe mine ce m-a ajutat mult a fost o lista cu alimente cu IG mic (pana in 35), o alta cu IG mediu (35-50) si una cu alimente care contin grasimi (lactate, branzeturi, uleiuri, carne, peste)

le-am lipit pe frigider, cea cu IG mici in mijlog, si cele doua categorii de-o parte si de alta.
cand facea lista de cumparaturi sau planul de meniu, stiam ca alimentele de pe oricare foaie de pe margini merg doar cu alimente de pe foaia din mijloc, nu combinate intre ele

buna idee>:D<
eu le-am printat pe toate ...dar o sa le grupez ..ms:-*:-*:-*

VentoFreddo 05 oct 2012 15:02:44

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Hello!Ce faceti fetele:-*
Lacra,ce bine ca a venit Flori,cand nu sunt eu te ajuta ea#:-s
Apropo,eu tot timpul am numarat si caloriile:din sensul ca mi-am facut zi de zi meniul,desi e greutz,m-a ajutat f mult.Am incercat sa ma mentin in jurul a 1600 cal,eu mananc nu gluma,si am slabit f frumos.De 2 ori!:D
O sa te inveti repede,mai ales daca ai facut tabele..eu am fost mai lenesa:P"Furam" meniuri gata facute de la fetele mai vechi:DDPna am invatat cum e cu combinatul:P
Floricicule,ce ma bucur ca esti asa activa pe site:x:x>:D<
Eu am papat,pe langa meniul de la pranz am mai pus si felie de piept pui gratar,lintea am oprit jumate din ea pt deseara,asa am la cina linte si piept de pui:PMulta am mai avut#:-s

lacra81 05 oct 2012 15:06:06

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
da,emy ..floricica e f draguta :x
am vazut si foto cu ea ...e frumoasa foc>:D<
:-*:-*:-*va las ..fug la banca sa ridic cardul si s-o astept pe Anduta:-*:-*:-*
we minunat:x:x:x

floricica0vesela 05 oct 2012 15:10:16

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
ha ha ha Emi, is si eu activa acuma in concediu, cat ai mei sunt la munca si eu am timp,
de luni iar nu ma mai vezi prin preajma
dar mi-a fost dor de voi

ce stii de Ame?

floricica0vesela 05 oct 2012 15:12:05

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
multumesc Lacra

si sa stii ca si eu numaram caloriile, ca sa nu mananc prea putin
si eu tot pe la 1600 ma simteam bine, ca Emi.
e important sa mananci suficient

VentoFreddo 05 oct 2012 15:21:13

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Spor la treburi,Lacra!Un pupic printesei de la noi:-*
Flori:(deabia ma obisnuisem cu tine inapoi..si d eluni iar pleci..:((Lasa-mi si mie un MP cu detaliile,cum d epleci la Copenhaga?:DApp,poate de acolo o sa intri mai des,ca inainte:xoricum noi suntem aici,nu plecam nicaieri..mai luam cate o pauza dar..ne intoarcem mereu;;)
Eu am lipsit o perioada,cam toata iarna,am fost ocupata cu mutarea,cu vanzarile de case in Ita,pe urma am stat cu chirie prin Ita o perioada si nu am avut net,pe urma iarna aici cu probleme,din aprilie iar in Ita..si din august iar in Ro#:-sCand am revenit pe site in aprilie Ame nu mai intra..am intrebat de ea,nu am primit nicio lamurire,am citit jurnalele ei,dar si de acolo a disparut subit..Nu stiu ce-i cu ea,parca lipseste sufletul gastii:(:(:(:(

floricica0vesela 05 oct 2012 15:34:51

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
ah, pai nu e nimic secret in plecatul meu

in grecia e din ce in ce mai greu, plus ca am avut 2 ani de vacanta, e timpul sa plec
o sa fie mereu un loc in care sa-mi faca polacere sa revin oricand, in vacanta sau cand o sa am nevoie sa ma reculeg, insa ii lipsesc oportunitatile
fierbe energia in mine, si m-am decis sa ma mut intr-un loc mai dinamic, mai cultural, si mai cu oportunitati.
imi lipseste implicarea in proiecte diferite, un pic de alergatura, ceva adrenalina
asa ca am tot studiat piata.
in tara acuma e greu. nu are sens sa ma intorc inca
Italia nici ea nu e departe,
asa ca am tintit spre nordul europei, care nu e prea afectata, unde se vorbeste engleza, si dintre suedia si danemarca am ales danemarca, ca am inteles ca oamenii sunt calzi si deschisi.
plus ca acolo am prieteni care sunt incantati cand le-am zis ca ma gandesc sa ma mut acolo

floricica0vesela 05 oct 2012 15:38:23

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
in grecia niu-mi merge laptopul, dar cand ma intorc il duc la reparat, si promit ca imi fac mai mult timp sa intru
eu nu mi-am mai bagat net, ca am tot schimbat case anul asta si am zis ca nu are sens sa ma complic

VentoFreddo 05 oct 2012 15:39:42

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
:x:x:xVaii,suna minunat!esti asa tanara,ai deschise toate portile,toate posibilitatile,ar fi pacat sa te plafonezi,deshide aripile si..zboara!:-*Lumea te asteapta:x
m-ai emotionat cu mesajul asta,iti doresc numai bine,si sunt convinsa ca o sa fii multumita acolo,desi o sa-ti lipseasca un pic caldura grecilor(si a romanilor).vei asimila alta cultura,vei "invata" alta mentalitate:xSuper!Succes!

floricica0vesela 05 oct 2012 15:49:52

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
multumesc Emi >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Aligrasa 05 oct 2012 17:27:25

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Ms pt mesajul din jurnalul meu.:-*

VentoFreddo 05 oct 2012 17:51:20

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de Aligrasa (Post 1146323)
Ms pt mesajul din jurnalul meu.:-*

:-*:-*:-*:-*Sper sa vii iar la 30 de ani,deja faci parte din "peisaj":D

Aligrasa 05 oct 2012 18:07:24

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Fetelor nu le place "peisajul", asa ca mai bine ma abtin.:D

VentoFreddo 05 oct 2012 21:55:33

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de Aligrasa (Post 1146346)
Fetelor nu le place "peisajul", asa ca mai bine ma abtin.:D

:(:(:(:(:(:(=((=((=((=((=((=((Daca te razgandesti,cred ca vei gasi brate deschise acolo>:D<

VentoFreddo 05 oct 2012 21:59:13

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
meniul de ieri:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:15
Fulgi de ovaz Bio, Cerealvit, 60g - 207 calorii, 7 proteine, 4 grasimi, - colesterol, 35.6 carbohidrati, 5.2 fibre, - sodiu, - zaharuri
Indulcitor de stevie Truvia, 15g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 14.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 80ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0.2 zaharuri
Scortisoara macinata, 2g - 6 calorii, 0.1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.6 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 13:28
Ciocolata Ecuador, Nestle, 20g - 109 calorii, 1.3 proteine, 1.4 grasimi, - colesterol, 8.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 14:20
Ardei chili (iute) serrano, crud, 4g - 2 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.4 sodiu, 0.2 zaharuri
Cascaval Clasic, Hochland, 40g - 144 calorii, 7.2 proteine, 12.8 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Salata de varza cu otet balsamic si ulei de dovleac a la anca0308, 400g - 208 calorii, 4.8 proteine, 11.2 grasimi, - colesterol, 24.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Vin rosu sec, 100ml - 75 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Legume sotate, 200g - 100 calorii, 3.2 proteine, 4.4 grasimi, - colesterol, 11.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Patrunjel, proaspat, 7g - 3 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 3.9 sodiu, 0.1 zaharuri
Linte fiarta fara sare, toate varietatile, 150g - 174 calorii, 13.5 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 30 carbohidrati, 12 fibre, 3 sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 18:24
Baton cereale Chocapic, Nestle, 5g - 21 calorii, 0.4 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.1 fibre, 10 sodiu, 0.7 zaharuri
Must, 200ml - 253 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 56 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 21:25
Piper negru, 1g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.3 fibre, 0.4 sodiu, 0 zaharuri
Ardei chili (iute) serrano, crud, 4g - 2 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.4 sodiu, 0.2 zaharuri
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 20ml - 165 calorii, 0 proteine, 18.3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Varza, 200g - 50 calorii, 2.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.6 carbohidrati, 5 fibre, 0 sodiu, 6.4 zaharuri
Ton in apa, Calvo, 112g - 149 calorii, 22.7 proteine, 6.3 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1673 calorii, (mic)63.5 proteine, (mult)60 grasimi, 0 colesterol, 201.9 carbohidrati, 24.1 fibre, 18.1 sodiu, 7.8 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1412 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1412 calorii


meniul de azi:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:40
Ceai de macese, 300ml - 3 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Fulgi de ovaz Bio, Cerealvit, 40g - 138 calorii, 4.6 proteine, 2.7 grasimi, - colesterol, 23.8 carbohidrati, 3.4 fibre, - sodiu, - zaharuri
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 80ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0.2 zaharuri
Indulcitor de stevie Truvia, 15g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 14.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Scortisoara macinata, 1g - 3 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 13:42
Frunze marar proaspat, 6g - 3 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0.1 fibre, 3.7 sodiu, - zaharuri
Otet Balsamic de Modena, Benita, 15g - 8 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 10ml - 83 calorii, 0 proteine, 9.1 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Vin rosu sec, 70ml - 53 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piper negru, 1g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.3 fibre, 0.4 sodiu, 0 zaharuri
Sare de/pentru masa, 2g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 775.2 sodiu, 0 zaharuri
Patrunjel, proaspat, 10g - 4 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.3 fibre, 5.6 sodiu, 0.1 zaharuri
Varza, cruda, 400g - 100 calorii, 5.1 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 23.2 carbohidrati, 10 fibre, 72 sodiu, 12.8 zaharuri
Pui pulpe fara piele, gatite, 150g - 314 calorii, 39 proteine, 16.5 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Linte fiarta fara sare, toate varietatile, 200g - 232 calorii, 18 proteine, 0.8 grasimi, - colesterol, 40 carbohidrati, 16 fibre, 4 sodiu, - zaharuri
Ardei chili (iute) serrano, crud, 4g - 2 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.4 sodiu, 0.2 zaharuri
Legume inabusite, 200g - 80 calorii, 7 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 3 fibre, 600 sodiu, 2.6 zaharuri

Gustare 2, ora 17:50
Ciocolata Ecuador, Nestle, 5g - 28 calorii, 0.3 proteine, 0.4 grasimi, - colesterol, 2.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 22:00
Linte fiarta fara sare, toate varietatile, 150g - 174 calorii, 13.5 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 30 carbohidrati, 12 fibre, 3 sodiu, - zaharuri
Ardei chili (iute) serrano, crud, 4g - 2 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.4 sodiu, 0.2 zaharuri
Pui pulpe fara piele, gatite, 200g - 418 calorii, 52 proteine, 22 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Masline verzi fara samburi, Ortomio, 15g - 22 calorii, 0.1 proteine, 2.3 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Frunze marar proaspat, 6g - 3 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0.1 fibre, 3.7 sodiu, - zaharuri
Patrunjel, proaspat, 10g - 4 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.3 fibre, 5.6 sodiu, 0.1 zaharuri

Gustare 3, ora 22:53
Ceai de macese, 300ml - 3 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1682 calorii, (mult)141.1 proteine, (mult)58.9 grasimi, 0 colesterol, (mic)152.2 carbohidrati, 46.2 fibre, 1474 sodiu, 16.2 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1412 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1412 calorii
ce e cu rosu,nu e conform dietei Monty.
Azi am carbo mici mici:x
Luni-zi de cantar:-s

andra_aly 05 oct 2012 22:10:26

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Emy... ce mai faci draga?>:D< de mult nu am mai vb...
ce mai faci? cum e acasa? cum se trova al tau in Ro?:) noutati, ceva?;;)
te pup:-*

VentoFreddo 05 oct 2012 22:20:55

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 1146558)
Emy... ce mai faci draga?>:D< de mult nu am mai vb...
ce mai faci? cum e acasa? cum se trova al tau in Ro?:) noutati, ceva?;;)
te pup:-*

Ciao,Andrule:x:x:x:x:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<
asa e,de mult nu am mai vb:-oam lipsit ceva de pe site,nu am venit de mult si nu mai am asa mult timp de net--sper la iarna sa recuperez:-*
de citit am mai citit la tine,ultimele pagini..noi suntem bine,
,al meu se trova bene vara,iarna e cosmarul lui:Pstii bine cum sunt lazialii..la ei nu ninge,deci zapada e bau-bau pt ei=)) Cica plecam in tari mai calde la iarna,da inca nu am prenotat niente,deci tot sper ca poate il conving sa stam aici.In rest..cu retusuri la casa,cu familia si nepotelul de care nu mai ma satur:xSper ca si finuta ta e bine,asa dragalasa e:x
Pupici,iubita,mai vorbim,acum ca ne-am intors#:-s:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

andra_aly 05 oct 2012 22:26:48

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1146569)

Ciao,Andrule:x:x:x:x:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<
asa e,de mult nu am mai vb:-oam lipsit ceva de pe site,nu am venit de mult si nu mai am asa mult timp de net--sper la iarna sa recuperez:-*
de citit am mai citit la tine,ultimele pagini..noi suntem bine,
,al meu se trova bene vara,iarna e cosmarul lui:Pstii bine cum sunt lazialii..la ei nu ninge,deci zapada e bau-bau pt ei=)) Cica plecam in tari mai calde la iarna,da inca nu am prenotat niente,deci tot sper ca poate il conving sa stam aici.In rest..cu retusuri la casa,cu familia si nepotelul de care nu mai ma satur:xSper ca si finuta ta e bine,asa dragalasa e:x
Pupici,iubita,mai vorbim,acum ca ne-am intors#:-s:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

Ma bucur ca esti bine, fericita , alaturi de cei dragi:-*
Ei, mai nou nu vezi ca ninge si aici:)) sper anul acesta sa fie zapada macar ca anul trecut:D de 2 ori, quanto basta sa ne distram putin:D mai ales ca acum m-am mutat mai in campagna:D deci si mai tare:)
Adevarul ca pe aici zapada nu e bau bau ci o mie la balauri pusi toti la un loc pentru cine nu e pregatit de ea:P
habar nu au sa o curete din fata casei. cand a nins in februarie, ii ingropa in zapada si vai doamne cum sa iese in gerul ala:))
Ma bucur ca e bine al tau si ii place:)
Mai vb, da ca ne-am intors amandoua. si eu am tras chiulul. nu ca as fi vrut, dar am fost super ocupata#:-s
a mea finuta e in Ro de trei saptamani:( nu stiu cand si daca se mai intorc...
pupici:-*

VentoFreddo 05 oct 2012 22:29:26

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Mai vorbim sigur!:-*
Noapte buna,Andra,noapte buna fete dragi!>:D<

andra_aly 05 oct 2012 22:30:10

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1146577)
Mai vorbim sigur!:-*
Noapte buna,Andra,noapte buna fete dragi!>:D<

Somnic pufos:-*

VentoFreddo 06 oct 2012 12:27:21

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna ziua!
meniul de azi:
md-cascaval,3 rosii,ardei iute
gustare-cafea decoff
pranz-carne gratar(mici,ceafa de porc,cotlet)cu mujdei de usturoi si rosii coapte
gustare-un pahar de bere
cina-salata cruda de morcovi

VentoFreddo 06 oct 2012 18:48:57

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
vai..vai..vai..:">:">:">:">
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:35
Cascaval Clasic, Hochland, 50g - 180 calorii, 9 proteine, 16 grasimi, - colesterol, 0.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Rosii, 300g - 54 calorii, 2.7 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 11.7 carbohidrati, 3.6 fibre, 15 sodiu, 7.8 zaharuri
Ardei chili (iute) serrano, crud, 3g - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.3 sodiu, 0.1 zaharuri

Prânz, ora 15:37
Cozonac, din comert, 200g - 578 calorii, 10.8 proteine, 5.4 grasimi, 204 colesterol, 122.2 carbohidrati, 1 fibre, 488 sodiu, 73.4 zaharuri
Mujdei de usturoi, 50g - 200 calorii, 3.4 proteine, 20 grasimi, - colesterol, 3.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Rosii, rosii, coapte, gatite, cu sare, 100g - 18 calorii, 1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0.7 fibre, 247 sodiu, 2.5 zaharuri
Carne de porc, proaspata, piept, fara os, carne si grasime, gatit, copt, 200g - 324 calorii, 56.9 proteine, 9 grasimi, 156 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 108 sodiu, 0 zaharuri
Cotlet de porc, 250g - 618 calorii, 69.8 proteine, 35.5 grasimi, 215 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mici amestec vita, porc, oaie, 60g - 204 calorii, 9 proteine, 18 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 17:42-nu au trecut ore suficiente de la pranz:(
Bere, 250ml - 108 calorii, 1.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 10 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 21:43
Morcovi, cruzi, 150g - 62 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 4.2 fibre, 103.5 sodiu, 7.1 zaharuri
Ceai de macese, 300ml - 3 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 2350 calorii, (mult)165.4 proteine, (mult)105 grasimi, 575 colesterol, (mic)165.7 carbohidrati, 9.6 fibre, 971.8 sodiu, (mult)90.9 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1412 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1412 calorii


:-o:-o:-o:-o:">:">:">:">:">

coco23 06 oct 2012 19:03:09

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Hei, si mie imi place lintea:P

Tu iei cina asa tarziu, totusi? sau doar te-ai obisnuit asa...
M-am uitat in meniul tau si nu sunt asa sigura ca ai reusit sa papi 50 de grame de mujdei, este destul de mult, nu te arde stomacul? cum il prepari, traditional, cu ulei?:)

VentoFreddo 06 oct 2012 20:12:10

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna,Coco>:D<
hm...dupa 2 ani de diete nu mai cantaresc alimentele,le pun la ochi:Dinainte verificam,si greseam in plus sau in minus cu maxim 10-20 gr,dar la usturoi chiar nu aveam idee cat o fi fost:Poricum la Monty nu se tine cont de calorii,ci de combinatii,asa ca poate nu am mancat 50 gr de usturoi:Pdar am mancat cozonac,aia conteaza:((
Eu ador lintea,facuta simplu,fiarta cu diferite legume inauntru de la care sa-si ia gust..ceapa,ardei,telina tije si rosii.La urma pun ulei crud de masline,si mananc cu salata de varza sau castraveti,e asa yammy:x
Ms de vizita,pupici,o seara frumoasa!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:12:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO