forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale slabit 30-40 ani (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=371)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8177)

manumanuela 19 mai 2011 10:17:36

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Buna dimineata fete dragi:-*>:D<Eu azi sunt acasa ,ca a plouat azi-noapte,si cand ploua nu muncesc.Am intrat un pic sa va citesc,va pup pe fiecare in parte:-*:-*:-*:-*:-*si ma bag la curatenie,ca am ramas mult in urma cu treburile casei:-s.Poate reusesc in cursul zilei de azi sa mai intru:).Pupicuti si o zi buna va doresc:-*:-*:-*:x>:D<

feelix 19 mai 2011 10:20:20

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 663021)
Buna dimineata fete dragi:-*Eu azi sunt acasa ,ca a plouat azi-noapte,si cand ploua nu muncesc.Am intrat un pic sa va citesc,va pup pe fiecare in parte:-*:-*:-*:-*si ma bag la curatenie,ca am ramas mult in urma cu treburile casei:-s.Poate reusesc in cursul zilei de azi sa mai intru:).Pupicuti si o zi buna va doresc:-*:-*:-*:x>:D<

Spor la treaba Manu!:-*>:D<
eu am terminat supica, felul 2- carne cu legume.
Razvi a adormit singur in canapea.
eu mananc acum salata de varza cu carne de pui fiarta. De dimi nu am apucat sa pap. Am baut doar cafeaua.

angela av 19 mai 2011 10:21:44

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Fely de ce esti bolnava sau ai fost?
Anes sigur duminica ma odihnesc ....am musafiri (cred)..poate se razgandesc
Kamy ai grija inainde sa dai banii pe casa vezi daca e solida fundatia sa vezi daca zidurile de rezistenmta permit modificariile ce vrei sa la faci,vezi sa nu fie umezeala..etc.
Roxy pe mama am adus-o marti acasa...ce pot spune nu are voie sa faca absolut nimic...nu are voie sa faca injectii sa se intepe sa lucreze la dantura,din cauza trat.facut poate face hemoragie...trebuie sa stea mai mult in pat...cam asta e...cu Dumnezeu inainte...Distractie placuta la mare ....
Fetele nu am avut timp sa va spun...marti am avut placerea sa o cunosc pe Anes...sa nu o credeti cand spune ca e grasa...arata bine si l-am cunoscut pe kinderul mic,o dulceata de baiat cu o gurita de o sa fie dezastru cand creste,asteapta numai sa fie sarutata,e un frumos...
Crina eu cred ca faci atacuri de panica si esti singura in masura sa scapi de ele pana nu-ti inbolnavesti inima...eu din cauza lor am tras mult timp,nu puteam inghiti nici macar o pastiluta cat de mica aveam inpresia ca ma inec...daca stiam ca e pastila nu mergea pe gat...sa ai grija de tine...de la atacurile de panica ai avut cred si probleme cu tensiunea...la mine crestea la 15 cu 10 eu care eram tot cu tensiunea foarte mica...
Claudia vergeturile dupa nastere apar din cauza corpului care scapa de kg.dupa nastere...este crema speciala pt.verg.nu stiu exact cat este de buna...incearca totusi uleul de masline ..eu cred ca orice crema face bine deoarece face pielea din nou elastica si o hraneste...eu daca nu ma dau cu crema dupa dus se usuca si se face alba....
Porumbita te cred ca tie foarte greu cu 2 copii si cu jumate de salariu..nu gasesti sa faci ceva in cele 2 sapt.fara plata...banuiesc ca-n cele 2 sapt.neplatite nu mergi la serv....sau sa-ti cauti un loc de munca unde esti sigura ca la sfarsit de luna esti platita...
Despre Fulga nu mai stiu nimic...am sunat-o si azi dar nu mi-a raspuns...Emy si pe mine ma durea gatul si mi se inflamase un ganglion in partea dreapta...ceaiuri,apa cu sare la picioare si tantum verde(din cele mentolate)in 2 zile m-a lasat durerea si s-a tras si ganglionul...acum ma doare un picior,dar nu am timp de el....ii fac si lui bai si ma dau cu crema de galbenele...chiar spunea cea mare aseara ca eu lipsesc sa ma inbolnavesc ...a si fac seara niste exercitii pt.circulatie...ridic un picior sus numar pana la opt,il las jos incet numar din nou pana la opt,il ridic din nou pe celalalt si fac la fel...apoi le ridic pe amandoua si numar pana la opt...la a doua tura cu doua picioare sus numar pana la 16 la a treia numar pana 24...vreau sa ma apuc si de un trat.cu lamai tot pt.circulatie..se face 7 zile...tare mie teama ai mei amandoi parintii au probleme cu inima ,cu hipertensiunea,mama cu circulatia si tata face crize de guta...am zis sa ma fereasca Dumnezeu sa-i mostenesc...bunicul din partea mamei a murit din cauza unei cangrene facute la picior(la un momendat auzisem ca avea cancer)...mama lui tata obeza si probleme cu inima,hipertensiva...mama, mamei probleme cu inima si o pneumonie a rapuso...asta e viata....nu stim niciodata ce ne asteapta...ce ne rezerva viitorul...



ellen 19 mai 2011 10:22:25

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 663021)
Buna dimineata fete dragi:-*>:D<Eu azi sunt acasa ,ca a plouat azi-noapte,si cand ploua nu muncesc.Am intrat un pic sa va citesc,va pup pe fiecare in parte:-*:-*:-*:-*:-*si ma bag la curatenie,ca am ramas mult in urma cu treburile casei:-s.Poate reusesc in cursul zilei de azi sa mai intru:).Pupicuti si o zi buna va doresc:-*:-*:-*:x>:D<

sa ai spor ;)

feelix 19 mai 2011 10:24:57

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Angela, nu am fost bolnava. Eram un pic ametita ieri la ziua de fructe , dar a trecut.:-*>:D<
Sanatate mamei tale !

Kamyy 19 mai 2011 10:27:20

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Emy bafta multa iti doresc sa-i dea banca imprumutul si sa reusiti sa o vindeti....
Deci...tocmai m-a sunat sotul meu acum...a sunat la 2 case...una era prin banca lui si de ieri nu mai este nici aia...tot cu domna aia a vb care i-a zis si de cealalta ca nu se mai vinde...sotul a intrebat-o ca toate casele pt care suna el sunt date?A inceput sa rada...i-a dat numarul ei de mobil,dc mai gasim ceva sa o sunam direct pe ea....si cealalta casa depre care ti-am zis cu 54 inca locuiesc oamenii acolo si nu stie cand iasa afara,aia nu mai au bani sa o intretina si nu se stie cat mai stau,cand pleaca....deci mai asteptam cu aia.
Asta e deocamdata....

Kamyy 19 mai 2011 10:29:47

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Manu e bine ca stai azi acasa,te mai odihnesti si tu putin...chiar dc ai de munca acasa nu e asa greu ca cea de camp.
Angy ms de sfaturi...in privinta aia nu imi fac probleme...sotul e privatizat in constructii,deci ala e domeniul lui in care se stie cel mai bine...si ieri il tot vedeam ca ciocanea peretii,se uita pe sub calorifere de umezeala....

angela av 19 mai 2011 10:32:02

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Manu spor la treaba...
Fely am citit ca cel mic are probleme cu dintisorii ,acum ies...of saracutul de el...
Roxy daca reusesti pune poze cand te intorci sa vedem noua culoare a parului...
Miha tu ce mai faci?
Am vazut ca a aparut si Kikka...sa nu dispari din nou...fetele mi-e asa de dor de Symonic (stiu ca urmeaza un trat. pt.ficat )si de Christa(ultima data spunea ca merge in tara ca e bolnava mama ei)daca vorbiti cu ele sa le transmiteti multa sanatate si gandurile mele bune....

Kamyy 19 mai 2011 10:33:43

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Roxy sper sa poti face poze sa-ti vad freza,dar mai ales culoarea...stii ca de la inceput mi-a placut roscatul ala al tau.
Sper sa nu treaca si la mine luni intregi sa tot pun kg inapoi....

Feli pupik la Razvan sa iasa repede dintisorii...noi mai avem 3 canini sa iasa si gata...avem dintisorii si maselutele si 1 canin...

Angela sanatate multa mamei tale.
Emy nici mie nu-mi plac grinzile alea de nici o culoare..o fii rustic,dar nu-mi place...eu vreau ceva modern,nu rustic....

feelix 19 mai 2011 10:38:03

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 663036)
Feli pupik la Razvan sa iasa repede dintisorii...noi mai avem 3 canini sa iasa si gata...avem dintisorii si maselutele si 1 canin...

Razvan are imediat 2 ani si are doar 10 dintisori. Caninii nu-i are si nici incisivii laterali de jos.
Copiii mici au doar 20 dinti . Deci el are jumatate iesiti.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:11:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO