forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale slabit 30-40 ani (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=371)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8177)

Kamyy 09 iun 2011 10:17:24

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Neata fetelor...
Ella felicitari pt scadere....
Vidia sanatate multa micutului...uff inca mai aveti injectii...
Feli foarte frumoase pozele...sunteti doua frumoase amandoua...
Angy spor in toate iti doresc....
Ghindo ce curs faci de calculatoare?
Cate un pupik pt fiecare fata din casuta....si o zii minunata sa aveti....

ella 78 09 iun 2011 10:23:02

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
fetele am fost cu Billy;;);;):D:Diar m-a rupt:"> dar e asaa bine .Am cautat un metru in toooata casa si nu stiu unde focu' e x-(da 'fetita stiee cind vine ii zic sa mi-l dea de unde l-a pusx-(.Vroaiam sa vad schimbarea daca e si la cm:> dupa o luna de concursb-). eu va poop iubitele,sarut mina pt felicitari:-*:-*:-*:x:x:x si fug azi pregatesc ciorba de pastai draesa cu smintina si pesteee Meniul meu.
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:00
Apa plata, 2500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ricotta, Granarolo, 125g - 195 calorii, 10.6 proteine, 15 grasimi, 105.1 colesterol, 4.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosie, 250g - 63 calorii, 2.8 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 10.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 50ml - 6 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ardei rosu gras, 100g - 31 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 1, ora 10:01
Ciocolata amaruie 80% cacao Intense Noir, Anidor, 25g - 141 calorii, 2.6 proteine, 12.4 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Prânz, ora 10:06
Stavrid, 200g - 230 calorii, 33.2 proteine, 10.2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ciorba de fasole verde cu iaurt, 200g - 51 calorii, 3.2 proteine, 2 grasimi, 20.2 colesterol, 5.6 carbohidrati, 2 fibre, 10.6 sodiu, 1.2 zaharuri
Gustare 2, ora 10:04
Mar Golden, 220g - 108 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 24.6 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Migdale, crude, 20g - 116 calorii, 4.2 proteine, 10.2 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 1 zaharuri
Cina, ora 10:05
Salata de varza simpla, 200g - 82 calorii, 2.6 proteine, 6 grasimi, 0 colesterol, 12 carbohidrati, 5 fibre, 12 sodiu, 6.4 zaharuri
Ton in ulei de masline, Emi, 104g - 205 calorii, 30.2 proteine, 9.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1228 calorii, 90.9 proteine, (mult)66 grasimi, 125.3 colesterol, (mic)73.1 carbohidrati, 11.7 fibre, 22.6 sodiu, 8.6 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Tae-Bo, 54min - 548 calorii
Metabolism bazal - 1418 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1966 calorii

VentoFreddo 09 iun 2011 10:29:55

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Buna,fetele,tarziu de tot,aseara am fost plecati pana la 12 noaptea,nu am mai reusit sa intru..de la 6 si ceva pana la 9 am stat pe faleza,adica am mers muult,cred ca am cam exagerat,deja dimineatza mersesem vreo 3 ore bune..Azi ma dor genunchii:(De la 9 am mers in alt oras,unde era festa ,am stat putin si in drumnul spre casa(cu moto),al meu a avut ideea minunata sa ne oprim la un restaurant...bineinteles,am comandat pizza si bere..A fost minunat,am vb mult,m-am si cherchelit oleaca,am ajuns acasa la 12,moarta de somn,am dormit pana acum.
Mi se parea aiurea sa -l tot refuz,ma:((Mai ales ca ziua fusese minunata si de cand cu dieta mea nici el saracu nu a mai mancat pizza,paste,etc:(Acu nu cred ca sapt asta vad scadere..sigur.Ce sa zic,as fi norocoasa sa vad o stagnare..:">Acu astept maturile de rigoare,taurul,vaca nebuna..vrajitoarea:-sce vreti voi sa trimiteti.
Va pup,o zi frumoasa ca voi,ma duc sa vad pozicile,ca am ramas datoare de ieri!Aaa,azi drept pedeapsa vreau doar zi de fructe si cate o salata,asa:(
:-*:-*:-*:x:x:x>:D<>:D<>:D<

VentoFreddo 09 iun 2011 11:01:03

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Meniul meu de ieri..nu dati cu pietre..:PFetele,nu stiu cum se face,da meniul e perfect din pdvd carbo-grasimi:Da pt eu ca eu tin alta dieta,nenea Monty zice ca meniul meu e o scarbosenie:((:)):))
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:49
Croissant cu nutella, 80g - 325 calorii, 6.6 proteine, 16.8 grasimi, 0 colesterol, 36.6 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 9 zaharuri
Cafe Latte, McDonalds, 200ml - 45 calorii, 3 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Prânz, ora 14:50
Piper negru, 1g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.3 fibre, 0.4 sodiu, 0 zaharuri
Spanac, crud, 80g - 19 calorii, 2.3 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 1.8 fibre, 63.2 sodiu, 0.3 zaharuri
Salata de rosii, castraveti, ardei si ceapa, 300g - 150 calorii, 3 proteine, 9.9 grasimi, 0 colesterol, 12.9 carbohidrati, 4.5 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Vin alb sec, 200ml - 146 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Usturoi, 3g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.5 sodiu, 0 zaharuri
Creveti fierti, 200g - 198 calorii, 41.8 proteine, 2.2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cina, ora 21:54
Bere, 400ml - 172 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 0 fibre, 16 sodiu, 0 zaharuri
Pizza Margherita, 350g - 683 calorii, 35.7 proteine, 12.6 grasimi, 0 colesterol, 106.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1746 calorii, 94.7 proteine, (mic)43.8 grasimi, 0 colesterol, (mic)184 carbohidrati, 8.8 fibre, 80.1 sodiu, 9.3 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Mers 2 mile/ora (3.2 km/h), pas incet, 360min - 567 calorii
Metabolism bazal - 1398 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1965 calorii

ghindocelu 09 iun 2011 11:07:56

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 683035)
Neata fetelor...
Ella felicitari pt scadere....
Vidia sanatate multa micutului...uff inca mai aveti injectii...
Feli foarte frumoase pozele...sunteti doua frumoase amandoua...
Angy spor in toate iti doresc....
Ghindo ce curs faci de calculatoare?
Cate un pupik pt fiecare fata din casuta....si o zii minunata sa aveti....

luni am fost la arbeitsagentur si m-a recomandat sa fac un curs de pe net ca o diploma in plus nu strica niciodata si mai ales ca e facuta la ei
nu stiu daca pot sa-ti dau adresa
pot???
sau poate intr-un mesaj privat ?

Kamyy 09 iun 2011 11:37:41

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 683056)
Buna,fetele,tarziu de tot,aseara am fost plecati pana la 12 noaptea,nu am mai reusit sa intru..de la 6 si ceva pana la 9 am stat pe faleza,adica am mers muult,cred ca am cam exagerat,deja dimineatza mersesem vreo 3 ore bune..Azi ma dor genunchii:(De la 9 am mers in alt oras,unde era festa ,am stat putin si in drumnul spre casa(cu moto),al meu a avut ideea minunata sa ne oprim la un restaurant...bineinteles,am comandat pizza si bere..A fost minunat,am vb mult,m-am si cherchelit oleaca,am ajuns acasa la 12,moarta de somn,am dormit pana acum.
Mi se parea aiurea sa -l tot refuz,ma:((Mai ales ca ziua fusese minunata si de cand cu dieta mea nici el saracu nu a mai mancat pizza,paste,etc:(Acu nu cred ca sapt asta vad scadere..sigur.Ce sa zic,as fi norocoasa sa vad o stagnare..:">Acu astept maturile de rigoare,taurul,vaca nebuna..vrajitoarea:-sce vreti voi sa trimiteti.
Va pup,o zi frumoasa ca voi,ma duc sa vad pozicile,ca am ramas datoare de ieri!Aaa,azi drept pedeapsa vreau doar zi de fructe si cate o salata,asa:(
:-*:-*:-*:x:x:x>:D<>:D<>:D<

Buna iubita...asta e...ai comis-o si gata...las ca recuperezi tu,doar nu papi toata ziua asa ceva...eu am mancat o sapt intreaba ffffff multe prostii si mult si rau pt dieta...si acum trag de pe urma sapt trecute.....asta e...mai trebuie cateodata....
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 683095)
luni am fost la arbeitsagentur si m-a recomandat sa fac un curs de pe net ca o diploma in plus nu strica niciodata si mai ales ca e facuta la ei
nu stiu daca pot sa-ti dau adresa
pot???
sau poate intr-un mesaj privat ?

Pai nu stiu dc nu ai putea sa o scrii ca doar nu se apuca nimeni din tara sa faca cursul asta banuiesc...dc nu poti incearca cu mesaj privat.
Cat costa si cat dureaza acest curs?

feelix 09 iun 2011 11:43:06

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 683056)
Buna,fetele,tarziu de tot,aseara am fost plecati pana la 12 noaptea,nu am mai reusit sa intru..de la 6 si ceva pana la 9 am stat pe faleza,adica am mers muult,cred ca am cam exagerat,deja dimineatza mersesem vreo 3 ore bune.
Acu nu cred ca sapt asta vad scadere..sigur.Ce sa zic,as fi norocoasa sa vad o stagnare..:">Acu astept maturile de rigoare,taurul,vaca nebuna..vrajitoarea:-sce vreti voi sa trimiteti.
Va pup,o zi frumoasa ca voi,ma duc sa vad pozicile,ca am ramas datoare de ieri!Aaa,azi drept pedeapsa vreau doar zi de fructe si cate o salata,asa:(
:-*:-*:-*:x:x:x>:D<>:D<

Emy , un mic rasfat eu zic ca nu e o tragedie. Si eu faceam la fel.:-*
In legatura cu cantarul, poate o sa ai o surpriza si nu o sa fie doar stagnare. >:D<

feelix 09 iun 2011 11:45:27

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Kamy, multumesc !!!!!!!!:-*
O zi frumoasa si voua !
Acum am venit de afara din parc. Am papat supica de pui. Apoi Razvi si Bia - e acasa azi- au papat turta dulce. MErgem imediat sa facem nani.

feelix 09 iun 2011 11:48:19

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29;682934[COLOR=Red

PS:Hai ca ma apuc ,caci am cam lungit o..[*1*]
[/COLOR]

Si mie mi se intampla sa o lungesc la calculator. O zi cu spor !>:D<
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 683012)
buna dragutelor
abia acuma am reusit si eu sa intru
ieri am spalat am calcat si m-am apucat si de un curs de calculatoare pentru diploma
astazi am de facut papa dar nu stiu ce
si de facut curat
of of atata treaba in fiecare zi si suntem numa noi doi
gata am duc sa pap ceva si apoi la sport si la treaba ca nu se mai poate altfel
v-am pupat si o zi minunata ca si voi

Spor la gatit si la sport!>:D<:)
Eu mancare am , asa ca , dupa ce adorm copiii o sa fac si eu bici.

porumbita 09 iun 2011 11:48:22

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 683056)
Buna,fetele,tarziu de tot,aseara am fost plecati pana la 12 noaptea,nu am mai reusit sa intru..de la 6 si ceva pana la 9 am stat pe faleza,adica am mers muult,cred ca am cam exagerat,deja dimineatza mersesem vreo 3 ore bune..Azi ma dor genunchii:(De la 9 am mers in alt oras,unde era festa ,am stat putin si in drumnul spre casa(cu moto),al meu a avut ideea minunata sa ne oprim la un restaurant...bineinteles,am comandat pizza si bere..A fost minunat,am vb mult,m-am si cherchelit oleaca,am ajuns acasa la 12,moarta de somn,am dormit pana acum.
Mi se parea aiurea sa -l tot refuz,ma:((Mai ales ca ziua fusese minunata si de cand cu dieta mea nici el saracu nu a mai mancat pizza,paste,etc:(Acu nu cred ca sapt asta vad scadere..sigur.Ce sa zic,as fi norocoasa sa vad o stagnare..:">Acu astept maturile de rigoare,taurul,vaca nebuna..vrajitoarea:-sce vreti voi sa trimiteti.
Va pup,o zi frumoasa ca voi,ma duc sa vad pozicile,ca am ramas datoare de ieri!Aaa,azi drept pedeapsa vreau doar zi de fructe si cate o salata,asa:(
:-*:-*:-*:x:x:x>:D<>:D<>:D<

Emy ...sunt pacate mai grave ...nu trebuie sa te mustre constiinta , la urma urmei esti o slabuta ...si iti permiti cate o abatere din cand in cand ....si eu aseara m-am intalnit cu niste prietene ..la un restaurant ...dar am mancat o salata taraneasca si am baut limonada ...dar pe zi la serv ...a fost ziua unei colege si am ciugulit un colt de pizza :D....urmeaza sa plec de sambata pana luni la Voineasa ...si zau daca am idee ce o sa mananc ...pt ca avem cazare cu tot cu masa ...deci si la mine se preconizeaza stagnare saptamana asta ....in cel mai fericit caz ....cred ca ma voi scoate cu miscarea ....:D....pup ...si mergem inainte ....>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:52:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO