forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=379)
-   -   Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8131)

Mia12 11 feb 2011 16:08:21

Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
M-am apucaT cam de o saptamana sa tin regim disocia, cam asa : o si fructe, alta carne, apoi lactate, iar in alta zii cartofi... Voi reusi in 3 luni sa arat alfel? nunta mea este peste mai putin de 4 luni, in 4 iunie! Va rog dragele mele sa ma ajutati, sa-mi dati sfaturi care aveti experient!

Acum 2 ani am slabit 8 kg in aprox 2 luni, dar am revenit la obiceiuri alimentare proaste si de la 67 am ajuns la 86! Am pus mai mult cu 11 kg decat aveam inainte!

Oare va da rezultate? oare e corpul meu obisnuit cu regim disociat si nu va mai functiona?

Mia12 11 feb 2011 17:00:58

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
nimeni nu sta de vorba cu mine?

Slabuta 11 feb 2011 18:55:46

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 520974)
M-am apucaT cam de o saptamana sa tin regim disocia, cam asa : o si fructe, alta carne, apoi lactate, iar in alta zii cartofi... Voi reusi in 3 luni sa arat alfel? nunta mea este peste mai putin de 4 luni, in 4 iunie! Va rog dragele mele sa ma ajutati, sa-mi dati sfaturi care aveti experient!

Acum 2 ani am slabit 8 kg in aprox 2 luni, dar am revenit la obiceiuri alimentare proaste si de la 67 am ajuns la 86! Am pus mai mult cu 11 kg decat aveam inainte!

Oare va da rezultate? oare e corpul meu obisnuit cu regim disociat si nu va mai functiona?

Buna si bine ai venit :)

De ce disociat si nu o alimentatia sanatoasa? :)

In 3 luni cu o dieta sanatoase poti slabi cel putin 10 kg ;)

Exact ce iti spuneam mai sus, la nunta cu siguranta nu vei sta fara sa gusti din bucate, iar dupa nunta iarasi nu cred ca vei tine disociata, deci kilogramele revin garantat.

Ce sport vei face?

Mia12 12 feb 2011 11:26:24

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 

Am ales dieta disociata si vreau s-o tin macar 2 luni pana cad ceva kg.Iar apoi sa mananc sanatos.Cu siguranta nu o sa ma apuc iar sa infulec tot felu....sunt sigura....pt ca am ajuns la atatea kg si nu le suport.Daca reusesc, o sa ma mentin!
oare gresesc?
sport o sa fac numai acasa...abdomene

Mia12 12 feb 2011 12:02:59

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 521225)


Buna si bine ai venit :)

De ce disociat si nu o alimentatia sanatoasa? :)

In 3 luni cu o dieta sanatoase poti slabi cel putin 10 kg ;)

Exact ce iti spuneam mai sus, la nunta cu siguranta nu vei sta fara sa gusti din bucate, iar dupa nunta iarasi nu cred ca vei tine disociata, deci kilogramele revin garantat.

Ce sport vei face?

cand am facut sala, imi spunea instructorul ca alimentatia e pe primul loc, ca doar o sa fac muschi( alergam pe banda si pe bicicleta eliptica, nu forta!!!) si-i dau un pic de dreptate, ca am fost cu 2 kg mai grea dupa o luna de sala, iar cu regim disociat le-am dat jos in 2 sapt si fara sala.Chiar am observat la picioare muschi si sincer nu vreau sa arat mai mare, chiar de as fi tonifiata

Slabuta 12 feb 2011 16:32:22

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 521991)

Am ales dieta disociata si vreau s-o tin macar 2 luni pana cad ceva kg.Iar apoi sa mananc sanatos.Cu siguranta nu o sa ma apuc iar sa infulec tot felu....sunt sigura....pt ca am ajuns la atatea kg si nu le suport.Daca reusesc, o sa ma mentin!
oare gresesc?
sport o sa fac numai acasa...abdomene

Faci cum crezi ca este mai bine pentru tine :)
Eu ti-am dat solutia in primul mesaj. :)

Acasa poti face si aerobic, si tae-bo, si pilates.... est plin internetul de video-uri.

Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 522046)
cand am facut sala, imi spunea instructorul ca alimentatia e pe primul loc, ca doar o sa fac muschi( alergam pe banda si pe bicicleta eliptica, nu forta!!!) si-i dau un pic de dreptate, ca am fost cu 2 kg mai grea dupa o luna de sala, iar cu regim disociat le-am dat jos in 2 sapt si fara sala.Chiar am observat la picioare muschi si sincer nu vreau sa arat mai mare, chiar de as fi tonifiata

Nu stiu ce anume a avut in vedere instructorul de la sala, dar asta ar inseamna ca noi toate care facem sport ar trebui sa fim culturiste acum si totusi aratam cat se poate de normal. :) Eu as vrea niste muschi si ce greu se mai fac, asa ca e mai mult un mit chestia asta, o sa iti doresti sa ai masa musculara si tot nu o vei avea . ;)

Trebuie sa te hotarasti mai intai de toate ce vrei: cm in minus si un corp lucrat sau kilograme in minus si pielea moale, cand la fiecare pas tremura tot piciorul.

Mult succes!

Mia12 12 feb 2011 18:46:36

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 522477)

Faci cum crezi ca este mai bine pentru tine :)
Eu ti-am dat solutia in primul mesaj. :)

Acasa poti face si aerobic, si tae-bo, si pilates.... est plin internetul de video-uri.



Nu stiu ce anume a avut in vedere instructorul de la sala, dar asta ar inseamna ca noi toate care facem sport ar trebui sa fim culturiste acum si totusi aratam cat se poate de normal. :) Eu as vrea niste muschi si ce greu se mai fac, asa ca e mai mult un mit chestia asta, o sa iti doresti sa ai masa musculara si tot nu o vei avea . ;)

Trebuie sa te hotarasti mai intai de toate ce vrei: cm in minus si un corp lucrat sau kilograme in minus si pielea moale, cand la fiecare pas tremura tot piciorul.

Mult succes!

Multumesc pt sfat! Dar sincer mi-ai taiat tot elenul...:((:((:((:((:(( Adica o sa mi se lase pielea? ca in cazul celor ce slabesc 50 kg?
Am cerut parerea in legatura cu alegerea mea...Este chiar atat de gresita?

VentoFreddo 12 feb 2011 19:10:51

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 522647)
Multumesc pt sfat! Dar sincer mi-ai taiat tot elenul...:((:((:((:((:(( Adica o sa mi se lase pielea? ca in cazul celor ce slabesc 50 kg?

Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 522647)
Am cerut parerea in legatura cu alegerea mea...Este chiar atat de gresita?

NU trebuie sa te descurajezi, cert e ca trebuia deja sa incepi o dieta sanatoasa,care garanteaza 3-4 kg slabite pe luna..dar nici acum nu-i tarziu,oricum vei arata mult mai bine miresica:)
UIte,poti sa o intrebi pe Alina82,ea a slabit in 8 luni peste 40 de kilograme facand mult sport si cu o dieta echilibrata,in nici un caz nu a devenit musculoasa swarzenegger:))Ii poti citi interviul pe prima pagina, si o poti intreba direct in jurnalul ei;)
Ea a urmat o dieta personalizata dupa principiile MOntignac, e usor de tinut si iti permite sa mananci pe saturate,fara infometare,doar sa elimini cateva alimente nocive.Dar nu mai amana,acum inca ai putine kg de dat jos, nu astepta sa sari peste 100..
Disociata ca si hipocalorica nu sunt considerate sanatoase si de termen lung,tocmai pt ca dupa ele vine efectul yo-yo, adica te ingrasi cu repeziciune la loc..
O seara buna si succes!:)

Mia12 12 feb 2011 21:45:26

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 522676)
NU trebuie sa te descurajezi, cert e ca trebuia deja sa incepi o dieta sanatoasa,care garanteaza 3-4 kg slabite pe luna..dar nici acum nu-i tarziu,oricum vei arata mult mai bine miresica:)
UIte,poti sa o intrebi pe Alina82,ea a slabit in 8 luni peste 40 de kilograme facand mult sport si cu o dieta echilibrata,in nici un caz nu a devenit musculoasa swarzenegger:))Ii poti citi interviul pe prima pagina, si o poti intreba direct in jurnalul ei;)
Ea a urmat o dieta personalizata dupa principiile MOntignac, e usor de tinut si iti permite sa mananci pe saturate,fara infometare,doar sa elimini cateva alimente nocive.Dar nu mai amana,acum inca ai putine kg de dat jos, nu astepta sa sari peste 100..
Disociata ca si hipocalorica nu sunt considerate sanatoase si de termen lung,tocmai pt ca dupa ele vine efectul yo-yo, adica te ingrasi cu repeziciune la loc..
O seara buna si succes!:)

CARE DIETA GARANTEAZA 3-4 KG PE LUNA? SUNT DISPERATA CA NU SLABESC DELOC...AM APROAPE 2 SAPT DE DIETA! Sunt in perioada ,,aceea" a lunii...are vreo legatura? macar un kg as vrea diferenta

data trecuta a functionat super(acu 2 ani)...m-am ingrasat inapoi, dar nu imediat dupa si la cateva luni, dupa ce am inceput sa mananc exagerat de mult si am devenit sedentara

Mia12 13 feb 2011 20:29:21

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Cred ca nu o sa slabesc niciodata!In loc sa slabesc in fiecare an am cu 10 kg mai mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu mai stiu ce a fac! Nu ma pot abtine sa nu mananc! Am mancat azi cornulete cu gem, dupa 2 sapt de dieta!

Mia12 13 feb 2011 20:30:21

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
De 2 sapt tot atat imi arata cantarul!!!! ce sa ma fac? cum sa fac! AJUTOR!

Mia12 13 feb 2011 20:33:19

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
[*arsita*][*arsita*][*arsita*][*arsita*][*arsita*][*arsita*]

Cassy 13 feb 2011 21:31:45

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 524228)
De 2 sapt tot atat imi arata cantarul!!!! ce sa ma fac? cum sa fac! AJUTOR!

Pai schimba ceva..ori la dieta ori la sport. Fa mai mult sport, creste intensitatea sau redu cu 50 kcal fata de cat papai inainte.

Edit: acum am citit in urma.. pai cum vrei sa slabesti cu cornulete cu gem?:-/:-/
Uite nimeni nu iti zice sa nu gusti nimic si sa devii o frustrata. O data , de 2x pe saptamana poti papa 2,3 bucatele de ciocolata amaruie. Dar nu mai da iama in cornulete...:D

Mia12 13 feb 2011 22:06:51

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 524401)

Pai schimba ceva..ori la dieta ori la sport. Fa mai mult sport, creste intensitatea sau redu cu 50 kcal fata de cat papai inainte.

Edit: acum am citit in urma.. pai cum vrei sa slabesti cu cornulete cu gem?:-/:-/
Uite nimeni nu iti zice sa nu gusti nimic si sa devii o frustrata. O data , de 2x pe saptamana poti papa 2,3 bucatele de ciocolata amaruie. Dar nu mai da iama in cornulete...:D

MULTUMESC! Stiu...dar sunt momente cand nu realizez...parca voiam sa ma razbun ca nu slabesc , dar tot pe mine m-am razbunat

Cassy 13 feb 2011 22:13:13

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 524479)
MULTUMESC! Stiu...dar sunt momente cand nu realizez...parca voiam sa ma razbun ca nu slabesc , dar tot pe mine m-am razbunat

N-ai pentru ce.>:D< Stii.. fiecare gura de mancare nepermisa ne poate da cateva zile bune inapoi:( . Deci trebuie sa avem mare grija..:):-*

VentoFreddo 13 feb 2011 22:18:44

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 523077)
CARE DIETA GARANTEAZA 3-4 KG PE LUNA? SUNT DISPERATA CA NU SLABESC DELOC...AM APROAPE 2 SAPT DE DIETA! Sunt in perioada ,,aceea" a lunii...are vreo legatura? macar un kg as vrea diferenta

Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 523077)

data trecuta a functionat super(acu 2 ani)...m-am ingrasat inapoi, dar nu imediat dupa si la cateva luni, dupa ce am inceput sa mananc exagerat de mult si am devenit sedentara

Dieta MOnty garanteaza slabire constanta, in jur de 4-5 pe luna, daca vii de la o disociata sau hiopcalorica intai vei vedea o crestere de 1-2 kg, pe urma organismul se obisnuieste cu noul regim si vei slabi constant,vei mai si stagna, dar sigur nu te vei mai ingrasa, avem fete care au slabit si 40-50 de kg intr-un an de zile:xVino si da un ochi la Gasca fetelor MOntignac,vei fi primita cu bratele deschise!
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 524226)
Cred ca nu o sa slabesc niciodata!In loc sa slabesc in fiecare an am cu 10 kg mai mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu mai stiu ce a fac! Nu ma pot abtine sa nu mananc! Am mancat azi cornulete cu gem, dupa 2 sapt de dieta!


Sigur ai stagnat pt ca esti la ciclu, in aceasta perioada mie imi arata si cu 2 kg mai mult, e de la apa retinuta ,nu-ti face griji.Totusi, trebuie sa fii mai constanta si sa uiti de cornulete si alte prostioare, chiar daca stagnezi o saptamana, tre sa continui dieta.
Succes, sigur poti!Numai sa vrei!:)

VentoFreddo 13 feb 2011 22:26:50

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Uite unde ne gasesti, cu sfaturi si sprijin moral:D
http://forum.slabute.ro/dieta-michel...-7506-308.html

Mia12 13 feb 2011 23:02:49

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Si Monti e un fel de disociat....adica se pune baze pe asocierea alimentelor, aveam cartea, dar n-o mai gasesc, dar o am si in format electronic si ma pot informa....va mai intreb si pe voi....dar totusi voi slabi macar 10 kg in 3 luni?
sau o sa slabesc mai repede cu regimul disociat pe zile????

kathy 13 feb 2011 23:10:38

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Buna, Mia, din cate stiu eu e posibil cu Montignac sa slabesti 10 kg chiar si in 2 luni..numai sa tii dieta strict, nu e deloc disociata,sora mea o tine, o sa o gasesti si pe ea la Gasca Monty(Azra se numeste).Ea mananca asa:
inainte de MD CU JUMA DE ORA papa un fruct,
dupa juma de ora un corn integral facut de ea, cu fructe uscate si o cana de lapte degresat(cornul e f satios)(in 3 zile pe sapt dimineata poate manca omleta cu salata, sau branza cascaval cu rosii ,sau ciuperci umplute cu carne de pui),retetele sunt nesfarsite si poti manca pe saturate;)
gustare- 30-40 gr de ciocolata sau nuci
Pranz-o farfurie de ciorba de legume SI o felie de carne fripta, sau mancare de pastai cu carne de vita sau...alte mii de retete:D
GUstare-mar cop tcu scortisoara(chiar 2)
Cina-ceva lejer(o salata de telina,morcov si varza+ou fiert sau branza sau cu ton in ulei de masline)
Si uite asa poti slabi de nici nu-ti vine a crede ca se poate, cu asa mancare buna.
Curaj si nu mai intreba degeaba pe aici, daca vrei sa ai rezultate..incepe!
Disociata nu e de recomandat, nu o sa rezisti 3 luni, eu nu ma rezistat nici 2 saptamani..timp pierdut.
Si kilogramele se vor intoarce dublu, probabil ai mai tinut dieta asta, deci stii ce rezultate are

Mia12 13 feb 2011 23:19:17

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
;)
Citat:

Anterior postat de kathy (Post 524602)
Buna, Mia, din cate stiu eu e posibil cu Montignac sa slabesti 10 kg chiar si in 2 luni..numai sa tii dieta strict, nu e deloc disociata,sora mea o tine, o sa o gasesti si pe ea la Gasca Monty(Azra se numeste).Ea mananca asa:
inainte de MD CU JUMA DE ORA papa un fruct,
dupa juma de ora un corn integral facut de ea, cu fructe uscate si o cana de lapte degresat(cornul e f satios)(in 3 zile pe sapt dimineata poate manca omleta cu salata, sau branza cascaval cu rosii ,sau ciuperci umplute cu carne de pui),retetele sunt nesfarsite si poti manca pe saturate;)
gustare- 30-40 gr de ciocolata sau nuci
Pranz-o farfurie de ciorba de legume SI o felie de carne fripta, sau mancare de pastai cu carne de vita sau...alte mii de retete:D
GUstare-mar cop tcu scortisoara(chiar 2)
Cina-ceva lejer(o salata de telina,morcov si varza+ou fiert sau branza sau cu ton in ulei de masline)
Si uite asa poti slabi de nici nu-ti vine a crede ca se poate, cu asa mancare buna.
Curaj si nu mai intreba degeaba pe aici, daca vrei sa ai rezultate..incepe!
Disociata nu e de recomandat, nu o sa rezisti 3 luni, eu nu ma rezistat nici 2 saptamani..timp pierdut.
Si kilogramele se vor intoarce dublu, probabil ai mai tinut dieta asta, deci stii ce rezultate are

multumesc pt sfat! dar in regimul asta nu se tine cont de calorii? cate calorii se ingereaza zilnic....

kathy 13 feb 2011 23:31:02

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 524610)
;)
multumesc pt sfat! dar in regimul asta nu se tine cont de calorii? cate calorii se ingereaza zilnic....

NU se tine cont de calorii,se bazeaza pe indicele glicemic al alimentelor, si care se combvina in anume fel.De ex cele cu Indice mare se combina numai cu cele cu Ig mic..O sa gasesti acolo listele cu alimentele, fiecare unde se incadreaza..asa poti sa-ti faci singurica meniul.Dar la inceput sa intri la fete acolo, le scrii ce o sa papi in ziua urmatoare si ele te corecteaz, iti dau idei sau chiar iti fac meniul pe o zi, daca tu nu stii sa-l faci..ajunge sa le zici ce ai prin frigider, sau sa-ti cumperi alimentele conforme;)E usor..

kathy 13 feb 2011 23:32:14

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Depinde cum iti inveti tu organismul, sunt fete care slabesc si cu 2000 de cal pe zi, si care cu 1400,care cu 1200..NIciuna nu scade sub 1100 insa.

Mia12 13 feb 2011 23:53:31

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de kathy (Post 524615)
NU se tine cont de calorii,se bazeaza pe indicele glicemic al alimentelor, si care se combvina in anume fel.De ex cele cu Indice mare se combina numai cu cele cu Ig mic..O sa gasesti acolo listele cu alimentele, fiecare unde se incadreaza..asa poti sa-ti faci singurica meniul.Dar la inceput sa intri la fete acolo, le scrii ce o sa papi in ziua urmatoare si ele te corecteaz, iti dau idei sau chiar iti fac meniul pe o zi, daca tu nu stii sa-l faci..ajunge sa le zici ce ai prin frigider, sau sa-ti cumperi alimentele conforme;)E usor..

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Mia12 14 feb 2011 18:46:46

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
ACUM FAC SI SPORT! De ieri sar coarda: cate 15 minute+ 10 minute pilates( incepatori) , iar incalzirea o fac dansand 10 min. Pot sa ma consider MODERAT ACTIV?

Mia12 14 feb 2011 19:32:03

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Am baut multa apa, sperc ca de aia imi arata acu cu 1 kg mai mult fata de acu cateva oreb-)

pufik 15 feb 2011 12:11:13

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
1 ataşament(e)
Buna Mia ! Cum merge dieta ? Un cadou de casuta noua

Mia12 15 feb 2011 14:49:11

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
buna! urasc dietele...azi am fentat iar, dar intentional ...o zi de nastere la serviciu....am zis sa fac inca o exceptie.Am ajuns , dred la 3000 kcal.

pufik 15 feb 2011 14:56:34

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Uff ! Se mai intampla sa scapam in mancare nepermisa .Dar poate compensezi cu niste sport :) Cred ca toata lumea uraste dietele dar tb sa ne mobilizam si sa ajungem unde vrem si in primul rand sa fim sanatosi ;)

VentoFreddo 15 feb 2011 15:00:00

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Sunt de acord cu Pufika,mai ales ca pe tine te asteapta o asa zi importanta,ar trebui sa fii mai motivata.Si ti-am zis,nu e musai ca o dieta sa fie nesuferita.Mobilizeaza-te un pic,ca doar pentru sanatatea si frumusetea ta o faci!

Mia12 15 feb 2011 15:06:08

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Multumesc fetelor! Bine ziceti voi! O sa fac mai mult sport azi fata de zilele trecute.Doar ca singurul meu sport e dansul si saritul corzii...am inceput de 3 zile, pana acum nu faceam niciunul.Functioneaza oare? febra musculara am : la gambe, la ferieri, un pic la solduri....pt ca dansez pe muzica orientala.... Oare functioneaza? Sau mai bine dsorm in timpul asta. De transpirat , nu transpir#:-s

VentoFreddo 15 feb 2011 15:10:28

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 526866)
Multumesc fetelor! Bine ziceti voi! O sa fac mai mult sport azi fata de zilele trecute.Doar ca singurul meu sport e dansul si saritul corzii...am inceput de 3 zile, pana acum nu faceam niciunul.Functioneaza oare? febra musculara am : la gambe, la ferieri, un pic la solduri....pt ca dansez pe muzica orientala.... Oare functioneaza? Sau mai bine dsorm in timpul asta. De transpirat , nu transpir#:-s

Functioneaza,nu-ti face griji,intra in categoria sporturilor cardio,deci sunt ideale pt slabit.Ai inceput de putin timp, mareste in fiecare zi timpul de sport,cate putin,pana vei ajunge la minim 30 de minute pe zi,alterneaza o zi coarda o zi dans,si fa o zi pauza.Si evita mancarurile daunatoare!Bafta!

pufik 15 feb 2011 15:15:05

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
O sa aiba sigur efect ! Ca sa nu te plictisesti mai variaza cu niste zumba, hip hop abs cu Shaun T( gasesti pe torrente) ;)

Mia12 15 feb 2011 15:16:20

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Pot sa zic ca nu mai sunt sedentara daca fac 30 minute de miscare zilnic? Sar coarda, asta-i sportul care-l practic...#:-s#:-s#:-s

pufik 15 feb 2011 15:24:07

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 526884)
Pot sa zic ca nu mai sunt sedentara daca fac 30 minute de miscare zilnic? Sar coarda, asta-i sportul care-l practic...#:-s#:-s#:-s

Sedentara nu mai esti sigur , daca sari coarda in fiecare zi 30 de minute dar unde sa te incadrezi nu stiu ;;), intreaba slabutele cu vechime ;)

kathy 15 feb 2011 15:26:09

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 526884)
Pot sa zic ca nu mai sunt sedentara daca fac 30 minute de miscare zilnic? Sar coarda, asta-i sportul care-l practic...#:-s#:-s#:-s

cu 30 de min pe zi eu zic ca te incadrezi la moderat activ;)

Mia12 16 feb 2011 21:23:33

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
nu stiu de ce tot variaza greutatea mea....ba 85, ba 86 si ceva....beau multa apa....de aia?

pufik 17 feb 2011 13:38:24

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Si la mine variaza : nu stiu cat sa cred ca am acum :)). Am facut o medie . Depinde si de cat mananci si de balonare, tranzit. etc. Majoritatea avem problema asta. Cum merge dieta. Stii cum se spune toate miresele sunt frumoase dar daca te simti si bine in pielea ta cred ca o sa fii superba. Hai mobilizeaza-te ! Mai ai un pic si cumperi rochita si vine cu pasi repede si ziua cea mare. ;;)

Mia12 17 feb 2011 18:14:00

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 530143)
Si la mine variaza : nu stiu cat sa cred ca am acum :)). Am facut o medie . Depinde si de cat mananci si de balonare, tranzit. etc. Majoritatea avem problema asta. Cum merge dieta. Stii cum se spune toate miresele sunt frumoase dar daca te simti si bine in pielea ta cred ca o sa fii superba. Hai mobilizeaza-te ! Mai ai un pic si cumperi rochita si vine cu pasi repede si ziua cea mare. ;;)



Dar uyite ca ai slabit! eu m-am ingrasat!

pufik 18 feb 2011 09:12:45

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 530714)
Dar uyite ca ai slabit! eu m-am ingrasat!

Hai sa vedem ce ai mancat in ultimele zile. Nu pot sa cred ca te-ai ingrasat. Esti in perioada aceea din luna? Eu am slabit la inceput 2 kg dar dupa a mers mai greu dar s-a tonifiat pielea , muschii s-au conturat frumos , s-au dus cm mai mult decat kg , mai ales la burta , la picioare si fund e mai greu . Dar perseverez, pt ca mi-am propus sa am rabdare. Ma umflasem si eu dar am ascultat sfaturile pe care mi le-a dat Cristina referitor la combinarea mancarii si ma simt foarte bine doar dupa 2 zile .Hai sa vedem care e problema >:D<

Mia12 19 feb 2011 10:26:22

Re: Jurnal Mia12 - Miresica slabuta cu regim disociat?!
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 531453)
Hai sa vedem ce ai mancat in ultimele zile. Nu pot sa cred ca te-ai ingrasat. Esti in perioada aceea din luna? Eu am slabit la inceput 2 kg dar dupa a mers mai greu dar s-a tonifiat pielea , muschii s-au conturat frumos , s-au dus cm mai mult decat kg , mai ales la burta , la picioare si fund e mai greu . Dar perseverez, pt ca mi-am propus sa am rabdare. Ma umflasem si eu dar am ascultat sfaturile pe care mi le-a dat Cristina referitor la combinarea mancarii si ma simt foarte bine doar dupa 2 zile .Hai sa vedem care e problema >:D<

S-a terminat de curand perioada aceea din luna....Adevarul ca am mancar prost, dar putin...am avut si mici abateri....dar fata de cum mancam inaine, eu zic ca m-am cumintit! Parca ma vad mai slaba.....:P, dar cantarul zice ba!


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:54:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO