forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=405)
-   -   Jurnal Valeria Heres (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=5796)

valeriaheres 12 feb 2012 11:42:36

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Ce mai faci tu jurnalule aici singur? astazi este frumos afara...merg la o plimbarica de vreo doua ore...vreau sa vad cum mai este marea dupa aceste zile geroase'''dar mai intai sa-ti spun ce mananc astazi.
micul dejun
lapte 200ml+cereale 30g
cafea 200ml

pranz
ciorba de zarzavat
peste pangasius 150g +legume mexicane 150g

cina
piept de pui fiert 100g+ cartofi natur 100g
ceai verde cu lamaie 500ml si apa cam 2000ml
Cam asta este ce mananc eu pe ziua de astazi...asa dar am plecat la plimbarica si cand vin mai intru si-ti povestesc cum a fost.


valeriaheres 13 feb 2012 20:47:36

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Buna seara jurnalule! astazi am fost cam ocupata si nu am scris menilu de dimineata... dar o fac acum
micul dejun
cafea 200ml
omleta de ou cu legume 100
paine alba 30g

pranz
ciorba de fasole verde 250g

cina
mancarica de ciuperci cu mazare si morcov 200g
lapte cu scortisoara 200ml
ceai nu am mai baut astazi doar apa 2000ml.
cam asta este pe ziua de azi...a fost o zi ploioasa in a doua parte a zilei, dar de dimineata si pana la amiaza a fost caldut, cjiar prea caldut aerul avea un efect de sera, mie imi face faorte bine aici, daca eram acasa la mine in Valea Jiului, m-as fi sufocat si nu ieseam afara din casa cu zilele.
Chiar m-am gandit si i-am multumit lui Dumnezeu ca sunt o fericita...am curent, am caldura, am ce manca, am telefon, am televizor, am internet...ma rog creatorului pentru oamenii care sunt sub nameti sa le dea putere sa poata razbi si sa fie sanatosi.
Noapte buna si pe maine!

rozica1965 13 feb 2012 22:21:47

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Citat:

Anterior postat de valeriaheres (Post 934567)
Servus Rozi! da eu sunt tot la mare si nu ma duc acasa, am ramas la hotel peste iarna si imediat vin turistii peste noi si ne apucam din nou de treaba, care este nu gluma....dar mie imi place cea ce fac si totul este bine.Te sarut cu drag si pe curand!>:D<:-*

Vali,dar ai tai de acasa ce zic?.....Sincer,nu stiu daca ai sot,sper sa nu fac vre-o gafa........sau poate lucrati amandoi la mare......:-/:-/:-/

valeriaheres 14 feb 2012 11:16:38

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 937520)

Vali,dar ai tai de acasa ce zic?.....Sincer,nu stiu daca ai sot,sper sa nu fac vre-o gafa........sau poate lucrati amandoi la mare......:-/:-/:-/

:))Servus Rozi! nu faci nicio gafa...si sotul meu este cu mine el lucreaza paznic la o vila...baiatul meu are 30 de ani si este in Franta, nu este casatorit asa ca nu este problema...te sarut am plecat la plimbareala!:-*

valeriaheres 14 feb 2012 21:15:55

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Iata-ma din nou in paginile tale jurnalule! este seara dar am fost in vizita si totul este ok. Nu am consumat nimnicuta cat am fost oaspete, desi ispita a fost cam mare.Dar sa-ti spun ce am mancat eu azi:
micul dejun
cafea 200ml
iaurt 100g+cereale 20g
apa500ml

pranz
ciorba de fasole verde 150g
100g cremvusti de pui+10g mustar iute
apa 500ml

cina
hering marinat 200g
felii crocante de secara cu susan 30g
apa 500
Astazi am cumparat tarate de ovaz...de luni ma apuc de dieta Dukan...mai schimb si eu ca poate ar fi cazul eu stiu ce sa zic...incerc ca doar nu o sa mor...nu are ce rau sa-mi faca...numai sa nu ma ingras mai mult...aceste 3 kg care le-am luat in plus le simt de parca ar fi 30...offffff trebuie sa fac tot posibilul sa-mi revin din aceasta perioada care este foarte grea pentru mine.
Noapte buna !...pe maine jurnalule!

grasuta1961 14 feb 2012 21:24:02

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Buna Valeria !!

Uite ca intamplator am dat peste jurnalul tau.iti doresc mult succes cu dieta Dikan !!!:-*

valeriaheres 15 feb 2012 18:57:48

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 939028)
Buna Valeria !!

Uite ca intamplator am dat peste jurnalul tau.iti doresc mult succes cu dieta Dikan !!!:-*

Multumesc mult pentru incurajari!...sa stii ca am mare nevoie...sper sa fac ceva treaba buna cu dieta Dukan sunt sigura:)

valeriaheres 15 feb 2012 19:07:29

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Buna seara jurnalule! sa iti spun si astazi ce am mancat:
micul dejun
cremvusti de pui 100g
felii crocante de secara cu susan 20g
cafea 200ml

pranz
mancare de ciuperci cu mazare si morcovi 100g
gratar de vita 150g

gustare- iaurt degresat 100g

cina
hering marinat 150g
branzica de vaci 50g
felii crocante de secara cu susan 20g

am consumat 2000ml apa
plimbare 30 minute
pe maine!!!

rozica1965 19 feb 2012 21:22:59

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Vali,de maine Dukan scrie pe tine. Succes!!!!:-*

grasuta1961 20 feb 2012 07:49:31

Re: Jurnal Valeria Heres
 
http://i300.photobucket.com/albums/n...i/d1e394a9.jpg


Buna draga mea ! Sa inteleg ca de azi incepi Dukan??!! mult succes !! Sper sa schimbam impresii.Eu sunt la a IIa zi .Vreau sa tin 5 zile de atac Tu cate vrei??Sa ai o saptamana cat mai frumoasa !


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:04:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO