forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=405)
-   -   Jurnalul unei optimiste (rozeta) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8866)

rozeta 27 iun 2011 18:01:18

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 694843)
Dumnezeu sa ta ajuta sa poti depista cauza problemei tale, cat mai repede. Totul este superb, am trecut pe salata cruda de varza, ma mentin, dar nu slabesc, mai fac mici abateri care ma costa scump.

buna Erica 51.Spre sa ma ajute atat in rezolvarea problemelor de sanatate,gar si in pierderea kg in plus.Ma bucur pt tine,de gradina ta care arata superb si mai ales ca legumele pt salate sunt ecologice din gradina proprie,care te ajuta sa slabesti,iar vitaminele si mineralele din ele sunt de cea mai buna calitate.Multumesc pt vizita,iar data viitoare va voi da poate vesti mai optimiste.Iti urez sanatate si numai bine.Pupicei.:-*>:D<[*53*]

erica51 28 iun 2011 08:02:02

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Ce ai facut cu controlul medical ?

rozeta 02 iul 2011 12:22:26

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 702772)
Ce ai facut cu controlul medical ?

Buna Erica51.Am sunat pt programare.dar erau ocupate,mai incerc maine sa vad daca reusesc sa ma programeze saptamana asta la medicul de familie sa vada rezultatele analizelor si iesirea din spital sa vad ce-mi spune.Tu ce-ai mai facut?Pupicei>:D<>:D<>:D<

erica51 03 iul 2011 12:10:22

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
La voi este foarte lung traseul sa ajungi la medicul de familie si la noi se fac programari dar de la o zi la alta si cred ca asa este normal, voi acolo in orasul acela mare sunteti privati de multe lucruri normale, nici nu mai stiti cum este normalitatea. Cred ca nu te superi ca am spus acest adevar.

rozeta 04 iul 2011 20:08:06

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 709065)
La voi este foarte lung traseul sa ajungi la medicul de familie si la noi se fac programari dar de la o zi la alta si cred ca asa este normal, voi acolo in orasul acela mare sunteti privati de multe lucruri normale, nici nu mai stiti cum este normalitatea. Cred ca nu te superi ca am spus acest adevar.

Buna Erica51.Ai dreptate in ce spui pt ca aici au foarte multi pacienti inscrisi si fff greu obtii mai repede programarea de pe o zi pe alta,la noi dureaza cam 10 - 12 zile de la programare pana la consultatie.Ne-am obisnuit cu programul asta,daca avem noroc sa fie putine programari ne ducem mai repede la consultatii.In rest sunt mai bine.Tu ce faci?Pupicei.>:D<>:D<>:D<

rozeta 11 iul 2011 19:53:24

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Draga Jurnalule.Cam demult n-am stat de vorba.Dupa iesirea din spital a urmat o perioada de cautat un cabinet de nefrologie la spitalul Carol Davilla,am sunat pt programare si mi-au spus ca-i doar pt angajatii lor.Nu inteleg de ce mi s-a recomandat acest spital daca stiau ca este al M.Ap.N. Apoi m-am programat la medicul de familie pt retete.in sfarsit am terminat cu dusul la doctori.Acum iau tratamentul recomamndat si incerc sa-mi adaptez o dieta,pt a mai da din kg jos.Cel mai tare imi doresc sa vad cat de mica ar fi greutatea care s-o dau si m-as bucura enorm.Vreau sa spun ca medicii au spus ca daca nu dau din kg jos,cam in 2 ani sunt predispusa la diabet.Nu-mi dau seama cum au ajuns la concluzia asta cand glicemia a fost 93,ceea ce arata ca e in limite normale.In rest sunt bine.Ce mai faceti,voi slabutelor?Sper sa-mi fiti aproape ca sa reusesc.Va doresc o seara minunata.Pupicei.>:D< >:D< >:D<

ancad26 11 iul 2011 21:08:43

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Buna seara!
Ma bucur ca te simti mai bine si ca ai revenit cat de cat la normal.
Sunt alaturi de tine si te sustin ! >:D<:-* clar ca trebuei sa slabim .
si mie asa mi-a zis ca fac diabet acum 2 ani pt ca la mien pancreasul secreta prea multa insulina adica opusul diabetului ( hiperinsulinimie) insa daca nu ma feresc de dulciuri si alte zaharuri rafinate asa a zis ca tot acolo ajung desi glicemia e normala .

Si cate boli nu aduce grasimea cu ea ? of of cate si mai cate !

Hai Mobilizarea si la slabit ! >:D<:-*

erica51 12 iul 2011 08:29:36

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Ce bine ca ai reusit cu retetele si acum poti face tratament. Incet, incet ai sa reusesti cu toate, ai sa vezi, tu esti ambitioasa ! Azi mi-am facut o mancarica de dovlecel, o ceapa, un jumate de ardei gras si o rosie, frunze de patrunjel si telina, au fiert in sucul lor propriu, nu am pus apa, asa sub capac, vreo 10 minute, a iesit minunat si foarte aspectuos, Am mancat cu o pulpita de pui.

rozeta 12 iul 2011 13:32:04

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 719415)
Ce bine ca ai reusit cu retetele si acum poti face tratament. Incet, incet ai sa reusesti cu toate, ai sa vezi, tu esti ambitioasa ! Azi mi-am facut o mancarica de dovlecel, o ceapa, un jumate de ardei gras si o rosie, frunze de patrunjel si telina, au fiert in sucul lor propriu, nu am pus apa, asa sub capac, vreo 10 minute, a iesit minunat si foarte aspectuos, Am mancat cu o pulpita de pui.

Buna Erica51.Multumesc fff mult de incurajari.Ooo, foarte bune legumele inabusite si mie-mi plac asa natur,cu pui sau peste langa ele.Sigura sa fii ca nu ma las ca nu vreau sa fac diabet,c-am vazut o doamna cu mine in salon si-am vazut ce rau se chinuie cu injectiile.Am trecut eu multe greutati in viata, o sa scap si de kg,trebuie sa ma mobilizez mai bine si cu ajutorul vostru sper sa reusesc.Tu ce faci?Cum sunt florile din gradina ta?Iti urez multa sanatate tie si mamei tale,multe kg minus si pupicei.>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

rozeta 12 iul 2011 13:43:22

Re: Jurnalul unei optimiste (rozeta)
 
Citat:

Anterior postat de ancad26 (Post 719104)
Buna seara!
Ma bucur ca te simti mai bine si ca ai revenit cat de cat la normal.
Sunt alaturi de tine si te sustin ! >:D<:-* clar ca trebuei sa slabim .
si mie asa mi-a zis ca fac diabet acum 2 ani pt ca la mien pancreasul secreta prea multa insulina adica opusul diabetului ( hiperinsulinimie) insa daca nu ma feresc de dulciuri si alte zaharuri rafinate asa a zis ca tot acolo ajung desi glicemia e normala .

Si cate boli nu aduce grasimea cu ea ? of of cate si mai cate !

Hai Mobilizarea si la slabit ! >:D<:-*

Buna Anca26.Multumesc pt vizita si incurajari.Ai dreptate,pancreasul il am capsulat,iar acum mi-a dat tratament cu Fenofibratum si Lipanthyl.Nici eu nu mananc dulciuri,eu indulcesc cafeaua sau ceaiul cu zaharina.Vreau sa-mi spui daca iei medicamente sau numai dieta de slabit.Stii ce-i mai greu ca trebuie sa iau si medicamentele pt inima si tensiune si protejarea ficatului.Nu stiu cum o sa fie cu astea doua.Sa fii sigura ca incerc sa ma mobilizez sa dau jos, ca nu vreau sa dac diabet,am vazut ce greu este cu o asemenea boala.Te imbratisez,multe kg minus si pupicei.>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:41:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO