forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Cate kg ai slabit pana acum? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2439)

nadin3 31 mai 2010 22:33:16

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
fetele pe mine ma dispera la culme ca nu reusesc sa am un regim alimentar stabil, adica daca acum am 3-4 saptamani in care dau jos 4 kg si ma simt foarte bine si sunt pe punctul de a ajunge acolo unde doar visam si imi doresc foarte mult,. si chiar nu mi se pare ca sunt la dieta, apoi urmeaza o perioada in care am o foame de lup efectiv si pun inapoi TOT! apoi vine perioada de descurajare totala, in care mai pun un kg in plus..... si apoi vine iar perioada in care....... imi vine sa ma dau cu capul de pereti si nu am nici cea mai mica problema in a tine o dieta :|

ce e de facut?

Irina Costas 01 iun 2010 08:28:21

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Buna Nadin3!
Cam asa patesc si eu! Cred ca undeva gresim cu dieta,dar stau si ma gandesc la pers care au sanatatea in pericol si sunt nevoiti sa slabaesca f.multe Kg intr-un timp f.scurt,ei chiar au vointa si cred ca ar trebui sa le urmam ex. Am auzit ca ei manaca in cant foarte mici si in farfurii ce jucarie,iar la alimentatie nu fac restrictie,mananca cate un pic din fiecare,cam asa cred ca ar trebui sa facem si noi.

Red_Rose 01 iun 2010 10:01:01

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
am slabit 18 kg intr-un an fix,dar in perioada asta am reusit si sa ma ingras si sa slabesc din nou.Perioada mea de platou dureaza deja 3 lluni :( nu ma pot abtine de la dulciuri ultimile 3 luni si stagnez din cauza asta.Eu doar cind vad ca slabesc am curaj sa refuz orice.

deadcountess 01 iun 2010 10:33:08

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de nadin3 (Post 205977)
fetele pe mine ma dispera la culme ca nu reusesc sa am un regim alimentar stabil, adica daca acum am 3-4 saptamani in care dau jos 4 kg si ma simt foarte bine si sunt pe punctul de a ajunge acolo unde doar visam si imi doresc foarte mult,. si chiar nu mi se pare ca sunt la dieta, apoi urmeaza o perioada in care am o foame de lup efectiv si pun inapoi TOT! apoi vine perioada de descurajare totala, in care mai pun un kg in plus..... si apoi vine iar perioada in care....... imi vine sa ma dau cu capul de pereti si nu am nici cea mai mica problema in a tine o dieta :|

ce e de facut?

Cred ca greseala e o dieta prea restrictiva care duce la frustrari. Dupa o astfel de dieta e greu de urmat o faza de mentinere.

Citat:

Buna Nadin3!
Cam asa patesc si eu! Cred ca undeva gresim cu dieta,dar stau si ma gandesc la pers care au sanatatea in pericol si sunt nevoiti sa slabaesca f.multe Kg intr-un timp f.scurt,ei chiar au vointa si cred ca ar trebui sa le urmam ex. Am auzit ca ei manaca in cant foarte mici si in farfurii ce jucarie,iar la alimentatie nu fac restrictie,mananca cate un pic din fiecare,cam asa cred ca ar trebui sa facem si noi.

Asa ceva se face numai sub supravegherea medicului. Vorba americanilor "don't try this at home" :))

Anca77yvb 05 iun 2010 07:07:51

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
am slabit 12,5 kg in 7 saptamani si ceva, si se vede diferenta ......... sincer cred ca e cam mult intr-un timp scurt dar asta este mai continui asa macar sa scad sub 70 apoi restul sa dau jos in 6 luni .........

Irina Costas 06 iun 2010 06:08:13

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Buna Anca,cum ai reusit sa slabesti ata de mult intr-un timp relativ scurt?

Anca77yvb 06 iun 2010 06:15:14

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
buna dimineata! pai cu dieta hipocalorica, sport si multa miscare adica mult mers pe jos, fac si sala dar vointa cel mai important. Am inceput sa mananc si grefe ceea ce eu nu mancam pana acum , si in rest regim, e greu pana te apuci ca apoi vine de la sine, e o lupta cu tine insuti sa stii, fara dulciuri , nu am pus ciocolata in gura in aceasta perioada .... nu mananc paine la mancare ............ Sa stii ca se poate eu am plecat odata de la 92 de kg asa ca lupta cea mai grea va fi dupa aia si anume la mentinere ......... Bafta multa!

mariy67 16 iun 2010 05:20:04

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 211019)
buna dimineata! pai cu dieta hipocalorica, sport si multa miscare adica mult mers pe jos, fac si sala dar vointa cel mai important. Am inceput sa mananc si grefe ceea ce eu nu mancam pana acum , si in rest regim, e greu pana te apuci ca apoi vine de la sine, e o lupta cu tine insuti sa stii, fara dulciuri , nu am pus ciocolata in gura in aceasta perioada .... nu mananc paine la mancare ............ Sa stii ca se poate eu am plecat odata de la 92 de kg asa ca lupta cea mai grea va fi dupa aia si anume la mentinere ......... Bafta multa!

felicitari.
si eu am slabit 15 kg.in 2 luni.
fructe multe,legume,salate si mers pe jos.si voi continua.

andrut 16 iun 2010 17:30:57

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
1 kg in 2 zile mi se pare bine :D as vrea sa fie mai rapid procesul dar nu vreau sa se ajuga la infometare

strawberry 21 iun 2010 18:50:03

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
am slabit aproape 17 kg intr-o luna si jumatate.
mai exact, de pe 26 aprilie, de cand am inceput dieta asta. si ma simt foarte bine in pielea mea si vreau sa mai dau jos cateva kg chiar daca la ticker arata ca vreau sa ma opresc la 75, dar as prefera sa fiu undeva intre 70 si 75. apoi, perioada de mentinere si sa-mi dovedesc atat mie cat si celor din jur (din nou, ambitia) ca pot sa ma mentin cu noua greutate ;;)

Irina Costas 22 iun 2010 10:10:04

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Buna strawberry;cum ai reusit sa dai atat de multe kg jos intr-un timp atat de scurt?

MIRUTZA 22 iun 2010 10:21:46

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Felicitari tuturor celor care au slabit.Cu ajutorul sfaturilor primite de la fete, voi reusi si eu sa slabesc 3 kg pana la 16.07, cand plec la mare.;;)

Andraa 22 iun 2010 13:01:30

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Felicitari tuturor pentru kilogramele pierdute. Pana acuma am slabit 13.5 kg, dar mai am. Atata timp cat slabesc si 100g pe saptamana sunt multumita si am ambitie. Problema intervine atunci cand nu dau nimic si sunt demoralizata.:( Dar sper sa nu-mi pierd motivatia:D.

mitzy 22 iun 2010 16:12:51

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Felicitari tuturor slabutelor care au reusit sa slabeasca >:D<
Eu am slabit din 8.04.2010 pana azi 22.06.2010 fix 11 kg dar inca nu schimb tikerul, mai astept.

strawberry 22 iun 2010 16:17:42

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Irina Costas: salut! pai am inceput dieta Rina :P si am facut abdomene + mers pe jos de fiecare data cand se ivea o ocazie si am baut apa multa. si asa au inceput sa se elimine toxinele, sa se topeasca grasimea si sa pierd in greutate ;;)
Andraa: nu trebuie sa fi demoralizata/dezamagita ca se mai intampla sa nu dam jos nici 100 de grame intr-o saptamana. important este ca ai ales un stil de viata sanatos si mandreste-te cu kg pierdute pana acum. ai o mare realizare!

Carmenutza 30 iun 2010 22:37:57

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Hop si eu! :D

Felicitari fetelor care au avut vointa si au slabit!

Eu am slabit 5kg pana acum (de la 72 la 67), de 2 saptamani si continui sa tin dieta si sa fac miscare. Succes pe mai departe!

crissa08 01 iul 2010 09:51:21

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Buna dimineata!
Am slabit 35 de kg in 9 luni, 3 luni am tinut hipocalorica, 1 luna am luat o pauza de mentinere si de 5 luni tin Montignac.
Felicitari si voua pt kg slabite!

irina27 16 iul 2010 11:15:44

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Nici nu aveti idee cat ma motiveaza faptul ca ati reusit sa slabiti atat de mult!Felicitari!
Eu anul trecut am slabit 5 kg...dar de atunci am pus...si am ajuns la 66,5...vreau sa ajung din nou la 50-53...

Stefanie 23 sep 2010 15:51:27

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
8 kg de la sfarsitul lui august ( fara infometare :) ).Doar foarte mult sport si multe lichide baute (obisnuiesc sa ma deshidratez foarte mult mai ales vara ).

Alina82 23 sep 2010 20:25:07

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Am venit si eu :D21.9kg in 4 luni si o sapt:Dsi mai am 13.9 de dat jos sa ajung la 70 si poi mai vad eu dak nu o sa fiu multumita o sa mai dau ink 5kg:D

alexia c 23 sep 2010 23:24:27

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
astazi am implinit o luna de zile de cand am inceput "programul de slabit" si am slabit 2 kg. intr-o luna.:-/nu mi se pare o realizare prea mare mai ales ca m-am tinut tare si nu am mancat dupa ora 6.dar pot spune ca sunt multumita si sper ca luna asta sa slabesc 3 kg.:Ddeja m-am obisnuit cu noul program si in 30 de zile m-am transformat dintr-o persoana care nu facea deloc sport intr-o persoana dependenta de exercitii.e un progres destul de mare,nu?:)

happygirldiana 23 sep 2010 23:29:28

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
la mine azi s-a finalizat a 2 a luna de regim si am slabit din iulie pana acum aproape 7 kg si jumatate.cred ca e binisor:D in ultimele 2 saptamani am slabit 1,5 desi de obicei in 2 sapt slabeam chiar 2 kg.dar am lenevit un pic saptamana asta.
o sa ma tin de programul de sport si de dieta pt a imi atinge scopurile!Domnu' sa ne ajute:)
sa vaeti spor slabutelor!!!

Trixy26 24 sep 2010 09:18:05

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Buna fetelor >:D<. Eu am slabit 24 kg in timp mai lung , pt ca nu am stiut sa ma mentin :(,dar acum cu ajutorul vostru sunt f motivata si ma ambitionez sa ajung unde mi am dorit de la inceput , niciodata nu e prea tarziu , cand iti doresti cu adevarat ceva se va indeplini ;;) . Bafta fetelor si fiti f ambitioase , vom castiga lupta impotriva kg . :-*

alias 03 oct 2010 08:34:41

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
uf eu m-am ingrasat un kg, desi am facut constant sport de 3x/sapt 30 - 35 min si am mincat ceva mai putin.
din 2009 constant ma ingras, nu teribil de mult cam 2 kg/an dar e deprimant
viata mea e ca agitata, nu maninc(sau rontai) peste zi, singura masa e seara pe undeva pe la 19 :(

Livia89 03 oct 2010 21:46:00

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
@ Alias, incearca sa manaci mai des pe parcurusl zilei, pt ca o masa/zi e genul de regim recomandat celor care vor sa se ingrase, de asta acumulezi tu :( plus ca e nesanatos sa faci foamea pe parcurusl zilei :( fa un efort sa mananci de 3 ori/zi pt a te mentine, iar daca vrei sa slabesti, adauga 2 gustari... gandeste-te ca doar de tine depinde sa fii in forma maxima si sa mananci sanatos, degeaba apelezi la sport daca nu il asociezi si cu o dieta corecta :-s

asa, on topic acuma :)

am reusit sa dau jos 7 kg, din care 4 pana sa descopar slabutele si apoi urmatoarele 3 dupa :) fetele m-au ajutat sa inteleg ca intrasem in perioada de stagnare, in care in mod normal renuntam in anii precedenti, si asta m-a ajutat sa reusesc sa slabesc mai departe \:D/ mai am 3 kg, sper sa reusesc sa le trimit de pe mine iarna asta :)

mult succes tututor :)

rodica2010 04 oct 2010 11:18:16

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de alias (Post 350806)
uf eu m-am ingrasat un kg, desi am facut constant sport de 3x/sapt 30 - 35 min si am mincat ceva mai putin.
din 2009 constant ma ingras, nu teribil de mult cam 2 kg/an dar e deprimant
viata mea e ca agitata, nu maninc(sau rontai) peste zi, singura masa e seara pe undeva pe la 19 :(

Faci f. rau! In primul rand micul dejun nu trebuie sa lipseasca!Uita-te peste diete si incearca sa alegi ceva care sa te ajute.>:D<

rodica2010 04 oct 2010 11:26:37

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Eu am inceput razboiul impotriva kg.din 15.06 2009.Cand am vazut ca ma apropii vertiginos de suta am zis ca trebuie sa fac ceva pt. mine.Mi-am revizuit meniul si am scos tot ce face rau.Am inceput sa mananc sanatos,ceea ce fac si acum.Am reusit astfel sa scap de21,4kg.Batalia continua!Trebuie totusi sa multumesc tuturor fetelor care m-au incurajat de cand am intrat pe forum si pana acum.Daca nu dadeam de forum si nu aveam sprijinul vostru renuntam de mult.Va multumesc!:-*>:D<

Alina82 14 oct 2010 18:07:55

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Ahh si sa ma mai laud si eu k vb cea dak nu eu atunci cine:))
5 luni de dieta 26kg in minus:D

Sand 14 oct 2010 18:11:03

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 366300)
Ahh si sa ma mai laud si eu k vb cea dak nu eu atunci cine:))
5 luni de dieta 26kg in minus:D

Bravo tie, fantastic de bine!:) Tot asa pana la capat!!!>:D<

Alina82 14 oct 2010 18:13:21

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 366310)
Bravo tie, fantastic de bine!:) Tot asa pana la capat!!!>:D<

Mersi frumos Sand!!!
Eh sa vedem dak o sa mearga la fel de bn si in continuare...k de akm am ajuns la straturile vechi de grasime...dar nu-i bai indiferent cum vor vrea sa plece kg astea eu o sa imi urmez planul pana la capat:)

effegi 16 oct 2010 06:14:23

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
14 kg in 4 luni si sper sa se mai duca si acestea dar vad ca merge tare greu dar si din cauza lipsei de motivatie

princess95 17 oct 2010 13:22:36

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
eu in jumatate de an 9 kg de la 57 la 47:P:D;)

zuzi 17 oct 2010 13:44:47

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
vin si eu cu rezultatul:),la intai august aveam 105kg :">iar ieri 16 octombrie 97kg,deci am dat jos 8 kg si merg inainte cu elan;;)pupici:-*

UluceanuAnaMaria 17 oct 2010 14:44:24

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 369341)
vin si eu cu rezultatul:),la intai august aveam 105kg :">iar ieri 16 octombrie 97kg,deci am dat jos 8 kg si merg inainte cu elan;;)pupici:-*

Felicitari, Zuzi! :) Si restul fetelor care au slabit considerabil..

zuzi 28 oct 2010 10:59:24

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 369407)
Felicitari, Zuzi! :) Si restul fetelor care au slabit considerabil..

multumesc pt felicitari:-*adaug,pe 24 octombrie am ajuns la 95,4kg;),bine,nu?,bafta la slabit>:D<

crissa08 29 oct 2010 12:42:55

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Buna!
Pana azi am slabit 48 kg si mai merge dieta, merge si motivatia asa ca merg inainte!

KaRisma 30 oct 2010 10:13:43

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Eu am slabit 5 kg in 3 saptamani(Am in acest moment 88 de kg)...consum in fiecare zi intre 1000-1600 Kcal si fac sport ( imi place TaeBo Cardio Billy Blanks).

Zmija 21 nov 2010 08:07:40

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
5.5 kilograme si mai am mult de lucru

zuzi 21 nov 2010 08:22:15

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
buna dimineata,azi 21 noiembrie am ajuns la 91,1kg, pe 24octombrie aveam95,4kg,deci am slabit4,3kg:),bafta la slabit>:D<>:D<>:D<

irina27 22 nov 2010 13:35:32

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
8 kg in 6 saptamani


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:27:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO