forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10499)

andra_aly 30 oct 2011 19:40:29

Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Buna fetelor. :)Azi mi-a venit o idee si cum am ajuns acasa am zis sa o pun in aplicare.:D Ca sa vedeti ca si cand sunt plecata ma gandesc la slabutele mele>:D<
Ma gandeam ca un subiect de genul ne poate motiva cand suntem pe cale sa cadem in prapastia numita dezamagire, tentatie ...etc#:-s
Venim aici si ne dam seama ca se poate!:)
Deci, sa las tam-tamul deoparte si sa va explic despre ce e vorba.
Aici venim de fiecare data cand avem de raportat rezultate. Centimetrii in minus, kg care au disparut, chiar si sute de grame... Putem pune si poze inainte dupa. dar sa fie totul la zi. adica nu de anul trecut:P In direct asa:D maine, cui ii zambeste cantarul, vine aici si raporteaza:D
Asa o sa avem un subiect plin de reusite:x Rezultate frumoase, aici adunate:D
Ce ziceti fetelor, va place? atunci sa umplem acest subiect cu cat mai multe rezultate. [*dansand*]
Cand o sa avem pofta de o portie de motivatie, venim aici si ne trec poftele:D
Asa ca, la cat mai mult sport, o alimentatie sanatoasa, care sa ne scape de cat mai multa " sunculita";)
Succes!

Tina 30 oct 2011 19:48:43

re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
foarte bun shortcut, Andra!
Suntem ca intr-un for unde ne mandrim cu victorii;;).
Imi place ideea

andra_aly 30 oct 2011 19:51:42

re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Si sa vin eu cu ceva care ma motiveaza sa merg inainte cu sportul, ba chiar sa fac mai mult:D
Picioarele mele arata dn ce in ce mai bine, la fel si poponetul:"> Am facut muschiuleti, asa frumos si imi place cum se vede mai ale in ceva stramt :x
Asa ca fetelor, SPORT, SPORT si iar SPORT!!! :)

ramo0215 30 oct 2011 21:32:53

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 831433)
Si sa vin eu cu ceva care ma motiveaza sa merg inainte cu sportul, ba chiar sa fac mai mult:D
Picioarele mele arata dn ce in ce mai bine, la fel si poponetul:"> Am facut muschiuleti, asa frumos si imi place cum se vede mai ale in ceva stramt :x
Asa ca fetelor, SPORT, SPORT si iar SPORT!!! :)

hmm..eu sunt de acord..deci ma bag..:D:D

pinksirena 30 oct 2011 21:42:46

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 831433)
Si sa vin eu cu ceva care ma motiveaza sa merg inainte cu sportul, ba chiar sa fac mai mult:D
Picioarele mele arata dn ce in ce mai bine, la fel si poponetul:"> Am facut muschiuleti, asa frumos si imi place cum se vede mai ale in ceva stramt :x
Asa ca fetelor, SPORT, SPORT si iar SPORT!!! :)

[*deacord*]fara indoiala!!!dar pana sa ajungi aici,ti-a fost greu,nu?cateodata iti lipsea motivatia...sigur

Slabuta 30 oct 2011 22:21:42

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Foarte buna initiativa!

Fetelor mobilizati-va... nu mai amanati nici o secunda, notati-va fiecare reusita, cat de mica nu ar fi.. ori de cate ori simtiti ca vreti sa renuntati, veniti in acest subiect si recititi-va victoriile... precum si reusitele celorlalte slabute...

CU SIGURANTA PUTETI!!! Duceti aceasta lupta pana la capat, nu mai amanati!>:D<

Cintya 30 oct 2011 22:23:01

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Ma bag si eu fetelor ! Am momente in care sunt trista sau nemultumita de rezultate si o sa scriu aici cand am realizari, sper sa ma motiveze ;;)
Cand mai scad putin va anunt :D

andra_aly 30 oct 2011 22:25:01

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 831557)


[*deacord*]fara indoiala!!!dar pana sa ajungi aici,ti-a fost greu,nu?cateodata iti lipsea motivatia...sigur

:) Pai usor nu a fost. la inceput nu faceam cu asa mare dragoste". dar de cand am bicicleta am profitat la maxim de ea:D
Stii cum a fost? mi-a trebuit sa ma impinga ceva de la spate iar in cazul acesta bicicleta noua sa stii ca m-a ajutat mult. ziceam cade ce am mai vrut deci nu pot sta si ma uita la eab-)
apoi dupa o saptamana a incepu sa imi plaa tot mai mult si acum fac in placere:x
De 2 luni m-am tinut de treaba cum trebuie si inca 6 o sa o tin tot asa. trebuie:D
deci, cat mai multe rezultate fetelor vreau de la voi!

andra_aly 30 oct 2011 22:26:05

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de cintya (Post 831594)
ma bag si eu fetelor ! Am momente in care sunt trista sau nemultumita de rezultate si o sa scriu aici cand am realizari, sper sa ma motiveze ;;)
cand mai scad putin va anunt :d

orice schimbare este ok. Pentru ca putem! :) chiar si 100 de grame in minus este o victorie impotriva kg in plus!

Alexik 31 oct 2011 00:07:43

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Miercuri vin si eu cu o veste buna:D

laurra 31 oct 2011 08:06:36

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Neata fetelor eu m-am mobilizat de la inceputul lunii octombrie si imi treceam in jurnal "succesurile"; dar fiindca s-a deschis un astfel de subiect o sa vin si eu aici:)

Andra La 31 oct 2011 10:44:01

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
o idee minunata! si cum azi a fost zi de cantar raportez -0.5 kg fata de saptamana trecuta. nu e chiar un succes pt ca am mai trisat si sport nu prea, dar oricum sunt incantata, mai ales ca acum sunt intr-o perioada oarecum de platou.:)

andra_aly 31 oct 2011 12:59:13

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 831970)
o idee minunata! si cum azi a fost zi de cantar raportez -0.5 kg fata de saptamana trecuta. nu e chiar un succes pt ca am mai trisat si sport nu prea, dar oricum sunt incantata, mai ales ca acum sunt intr-o perioada oarecum de platou.:)

Felicitari:) Uite cum vin deja primele rezultate...si vor fi tot mai multe :)
succes in continuare!;)

Amber 31 oct 2011 14:39:44

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Buna fetelor. Am sosit si eu. Astazi e zi de cantar asa ca ma foarte mandresc cu -1kg ;;)la felul cum m-am alimentat zilele trecute:-s (cu multa ciocolata si fursecuri), dar cu o dublare a minutelor de bicicleta;).
Am sa revin si saptamana viitoare, sper cu rezultate la fel de bune sau poate chiar si mai bune (mai multi cm in minus pe ici pe colo)
Bafta la ''maturat kg''

Animis23 31 oct 2011 21:56:22

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Imi place foarte mult ideea, deci subscriu. De-abia astept sa am ceva cu care sa ma laud, ca am intrat intr-o perioada cam proasta. Poate acest subiect o sa ma motiveze in plus... :D

Tanyusha 02 nov 2011 11:41:12

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Salut, nu sunt nouă pe site, dar nu am intrat demultișor aici...:( De ieri am reînceput lupta cu kg în plus, și cam îmi lipsește motivația. Am să intru mai des pe-aici și am să mă ,,încarc” cu energie pozitivă de la voi, fetelor... p/u că știu că ajută:x

Alexik 02 nov 2011 14:31:28

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
-2.2kg..
saptamana viit vin cu cel putin -1:D

Madalina Nenciu 02 nov 2011 14:46:45

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Imi place ideea!![*clipire*]
O sa vin si eu cu raport, promit!:)
Cand am inceput dieta, mi-am propus sa ma cantaresc o data la 2 sapt.:DAsa ca,sapt viitoare vin aici cu raport la minus kilograme!!:x:x

andra_aly 02 nov 2011 15:00:52

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 833958)
-2.2kg..
saptamana viit vin cu cel putin -1:D

Wow...:D Bravo! :) asa, ce imi place...rezultate, rezultate:x

ramo0215 02 nov 2011 16:36:31

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 833985)

Wow...:D Bravo! :) asa, ce imi place...rezultate, rezultate:x

ah c as vreau sa vin si eu cu un rezultat..kt d mic..:D:D..sper p duminica sa spun aici k am scazut sub 58...si cu 100g macar..:(:(

Tina 02 nov 2011 22:26:37

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Nu-mi vine sa cred ca spun asta, deja ma simt mult mai bine d,p.d.v emotional spunand: "am lasat in urma 7kg de grasime":D

andra_aly 02 nov 2011 22:30:44

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Ramo, o sa vina rezultatele. trebuie doar sa fim cuminti:D aici nu e voie sa fim triste, subiectul acesta trebuie sa ne lase un zambet larg pe buze. [*zambet-larg*]
trebuie sa il umplem cu cat mai multe reusite:x

Tina, bravo tie!! suntem mandre de tine>:D< Tot asa sa o ti;;)

Alexik 02 nov 2011 22:32:28

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 833985)

Wow...:D Bravo! :) asa, ce imi place...rezultate, rezultate:x

Da:Dehe , vreau sa fiu neparat slabuta 2011:">

Tina 02 nov 2011 22:57:36

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 834507)

Tina, bravo tie!! suntem mandre de tine>:D< Tot asa sa o ti;;)

pai sa intru si eu faptic nu doar nominal in randul slabutelorb-)

ElisaDay 03 nov 2011 20:47:47

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
buna fetelor >:D<

ma laud si eu, azi am ajuns sub 100 :) 99.8 dar totusi sunt fericita ca functioneaza mancatul sanatos.
abia astept sa vin si sa zic ca am ajuns la 89.9 :))
sper sa ajung cu pasi mici si siguri la o greutate normala :D

Animis23 03 nov 2011 22:07:17

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de ElisaDay (Post 835272)
buna fetelor >:D<

ma laud si eu, azi am ajuns sub 100 :) 99.8 dar totusi sunt fericita ca functioneaza mancatul sanatos.
abia astept sa vin si sa zic ca am ajuns la 89.9 :))
sper sa ajung cu pasi mici si siguri la o greutate normala :D

Felicitari! Te asteptam si la discutii la categoria 90-100!

andra_aly 03 nov 2011 22:30:10

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Bravo Simona. orice rezultat cat de mic ar fi este bun:)
Succes in continuare!:)

Andra La 07 nov 2011 18:44:50

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
-1.1 kg saptamana care a trecut. v-am pupat, fug la tae-bo!>:D<

andra_aly 07 nov 2011 19:36:15

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 838458)
-1.1 kg saptamana care a trecut. v-am pupat, fug la tae-bo!>:D<

Bravoooo! Tot asa>:D<

Andra La 07 nov 2011 22:03:42

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 838487)

Bravoooo! Tot asa>:D<

Multumesc.

Dar numai eu ma laud aici? Deja incep sa ma simt prost :">:(

andra_aly 07 nov 2011 22:26:59

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 838667)
Multumesc.

Dar numai eu ma laud aici? Deja incep sa ma simt prost :">:(

Pai chiar la asta ma gandeam azi... ca nu trece nimeni pe aici:( si sunt sigura ca rezultate au fetele. trebuie sa le invitam aici la raport ca sa "creasca mare" subiectul, sa fim motivate:)
Eu am scris la mine de ce sunt pe pauza de la slabit... dar nu dureaza mult, vreo 2 saptamani;) oricum, ma mentin:)

kika9 10 nov 2011 13:55:12

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Orice sa imi tina treaza constiinta :"> (doamneee ce urat suna :"> dar asta e...). Vine si kika, in prezent raportez stagnare, cat scrie la ticker atat e, numai ca observ ca de la spate a disparut jumate din calacelul depus in vacanta, fac sport, insa la mancare nu ma pun de tot pe picioare, tot imi trebe rontait seara, tot cedez :">....
Andra La :) nu esti singura pana la urma... >:D<

pinksirena 10 nov 2011 21:07:19

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Sal fetelor!Pe mine ma motiveaza sa continui starea mea de bine,faptul ca nu ma mai enervez pe fiul meu din nimicuri,ca sotul meu simte ca acuma il caut mai des,etc.Cand intru in starile alea in care nu ma intereseaza dieta si mananc mult,exagerat, ma simt cel mai josnic om din lume,nici eu nu ma suport...

Andra La 13 nov 2011 13:10:57

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Am venit putin mai repede saptamana asta, pt ca maine dimineata plec 2 zile din tara si am avion devreme asa ca nu mai timp de cantar.

Se pare ca mi-a suras si saptamana asta: -0.9 kg, dar ma mandresc mai mult cu faptul ca am inceput sa ma duc la tae-bo. mai bine decat acasa. Am mai mult spor cand trage cineva de mine :))

@ andra: intr-adevar mai importanta este sanatatea decat sa-ti arate cantarul mai putin. si mentinerea este si ea un succes.

Animis23 13 nov 2011 13:17:30

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Ma laud si eu cu o saptamana in care am miscat cantarul bine de tot: -2,6 kg. Sa vedem daca au fost doar apa sau daca o sa le pun imediat la loc, in ciuda dietei... Spor la toata lumea!

adinico 14 nov 2011 15:06:04

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 844004)
Ma laud si eu cu o saptamana in care am miscat cantarul bine de tot: -2,6 kg. Sa vedem daca au fost doar apa sau daca o sa le pun imediat la loc, in ciuda dietei... Spor la toata lumea!

:-bd bravooooooo! succes fii pozitiva te rog ....cu siguranta nu le pui daca nu calci stramb ;)

uite si pentru ANDRA LA mesaj special !! nu esti singura uite ma laud si eu !!!!! ....ma laud ca ma simt bine de cand sunt aici cu voi in sensul ca "gandesc" mai mult inainte de a manca ceva, am un program mai riguros de mancare si Rina ma ajuta mult , cele 4 zile de program sunt nemaipomenite !!! ma simt din ce in ce mai bine si motivatia vine din mine ; mai povestea cineva ..anterior daca inainte eram suparata pe mine poate uneori si uitam cat mancam si apoi deveneam nervoasa pe copil pe sot pe altii bineteles ...acum s-au schimbat multe.. sunt mai atenta si nici nu ma mai enervez nici pe mine nici pe altii:D si caut sa fiu mai obiectiva si mai calculata .:) si zic ca se poate si e minunat sa te gandesti in primul rand la sanatatea ta si a celorlati..si apoi la restul ...ma rog in toate e bine sa fie un echilibru:) si important e sa-l gasim acest ECHILIBRU!!!!!! Va pup pe toate ...succes !!!

am o sapt de rina ...sigur e bine..simt pe haine nu ma cantaresc deocamdata ...dar va spun zilele astea sa fie surpriza!!!

andra_aly 19 mar 2012 21:48:45

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Haideti fetelor...nimeni cu rezultate?:( nu cred...
Doar slabutele sunt niste invingoatoare.
Cantarul meu incepe sa se miste incet incet dar pana nu vad ceva mai de lauda nu scriu nimic:P
Oricum, se vede ca ma tin de sport. daca as fi perfecta si la dieta, deja as fi iarasi la mentinere.:x:-$[-O<

bebelusha 23 mar 2012 13:48:45

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
vin si eu smerita la raport, sapt vtrecuta am jos 400 de grame, sapt asta la fel..in schimb cel mai tare ma bucura faptul ca am dat 8kg jos.
nu imi dau duhul cand urc scarile, am analizele f bune,nu mai am grasime in jurul organelor, nu ma mai enervez pe mine sau pe altii atat de usor, sunt calma, sunt optimista si sunt sanatoasa.
si cel mai fain...ma uit dupa rochii de vara din ce in ce mai scurte..pazea ca vin!

andra_aly 05 apr 2012 18:21:59

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Felicitari Bebe:) La cat mai multe rezultate>:D<
numai vesti bune:)

Poofy Girl 24 mar 2013 00:55:18

Re: Motivatie -> Kg slabite, centimetrii care zboara si nu se mai intorc... Rezultate!
 
Ia să dau eu un şut la topic.
Săptămâna asta nu mă pot lăuda decât că am executat exemplar toate cerinţele instructorului de la sală... în condiţiile în care în urmă cu o lună gâfâiam de numa' şi terminam numai jumătate din repetările fiecărei serii. Diete am mai ţinut eu, dar numai voi aţi reuşit să mă îndrăgostiţi de sport :*
Şi ca să vedeţi ce efect bun are forumul acesta: când îl las, mă lasă voinţa. Când revin aici, ceva se mişcă. O lună de dietă (Dukan în cazul meu, trec de săpt viitoare pe keto) şi 6 kg în minus. VOI REUŞI! Cum altfel? Uitaţi numai ce de-a poze motivante în albumele noastre foto! :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:52:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO