View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 oct 2012, 18:00:50
CCristina D's Avatar
CCristina D CCristina D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Smile Jurnal CCristina D

Buna....ma numesc Cristina, am 25 de ani fara 3 luni si am hotarat sa imi fac si eu un jurnal si sa ma alatur voua.
Am luat aceasta decizie de a slabi datorita faptului ca pe parcursul anilor chiar daca am tinut mereu diete, am ajuns la greutatea de 97,6 kg, ceea ce e foarte mult. Mereu ma descurajam dupa ce incheiam dietele deoarece aparea efectul yo-yo...iar intr-o zi cautand pe internet detalii despre dieta Rina's 90, am dat peste acest site minunat si de atunci nu poate sa treaca o zi fara sa trec pe aici.

Imi doresc ca de aceasta data sa slabesc intr-un mod sanatos, fara a urma diete stricte, ci mancand sanatos si in cantitati limitate, oarecum o dieta hipocalorica. Sper sa reusesc si sa ajung sa slabesc cat imi doresc!!!

O seara frumoasa tuturor!
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui CCristina D:
supermire83 (21 oct 2012)