View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 sep 2013, 07:34:52
divided5's Avatar
divided5 divided5 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Date: 168cm, 57kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 3 mesaje
Implicit Mi-a spus ca sunt grasa!

Nu am postat nimic pe net pana acum, insa sunt atat de suparata incat imi doream sa ma descarc.
Nu m-am considerat niciodata grasa. Si nici nu sunt. Am 1,68 si 57 de kg. ,a incadrez in limita normalului. Am insa oasele mici, lucru care nu ma ajuta decat la cantar. Am destul de multa grasime corporala, mai ales pe fund si pe burta. Dar nu consider ca sunt diforma in nici un fel. Eram foarte multumita cu felul cum aratam.
Anul trecut am slabit 8 kg in 3 luni fiindca am avut un examne foarte greu si am fost extrem de stresata. Dar pe parcursul anului am pus inapoi o parte din lilograme, am ajuns astfel la greutatea actuala de 57 kg.
Saptamana trecuta am font in concediu la mare. Prietena mea, care a venit si ea cu noi a facut tot felul de comentarii pe parcursul sapatamanii, comentarii pe care nu le-am luat in seama initial. Pana nu a pronuntat cuvantul celulita. Da! Am celulita pe fund, mare lucru! M-a deranjat faptul ca a tinut neaparat sa imi aduca la cunostiinta lucrul acesta, pe care il stiam deja. Am reusit sa trec peste asta... Dar intr-o zi, cand nu mancasem nimic decat dimineata, am mancat cu foarte mare pofta si destul de mult in cadrul mesei de seara si a tinut neaparat sa imi spuna ca sunt un sac fara fund.
Cefel de om trebuie sa fii ca sa faci astfel de comentarii. Va dati seama ca din momentul ala mi-a stricat tot concediul.... Noroc ca era deja aproape de sfarsit, dar oricum. M-am intristat foarte tare. Am vrut sa ma descarc... Bineinteles ca sotul mi-a spus ca nu sunt grasa, bla bla... Dar degeaba! Pot ssa iti spuna 999 de oameni ca nu esti gras, cand vine 1 si zice ca esti. Nu?
Sunt suparata si m-am decis ca de luna asta sa ma duc la sala. Nu vreau sa slabesc, dar vreau sa ma tonific. Vreau sa arat bine si vreau sa nu imi mai spuna nimeni niciodata ca sunt un sac fara fund, ca mi se vede celulita sau alte comentarii pe care nu vreau sa le postez de rusine.
Vreau sa felicit toate fetele care s-au ambitionat sa slabeasca si au reusit. S p cele care n-au reusit le felicit si le incurajez sa nu se dea batute. Oricum... Suntem frumoase oricate kilograme am avea!
Va pup, slabutelor!
Lexy
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui divided5:
diana87 (03 sep 2013), Paula86 (06 sep 2013), rozica1965 (03 sep 2013)