View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 feb 2014, 21:29:23
Ariaaa's Avatar
Ariaaa Ariaaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2014
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Personalizata, hipocalorica
Date: 170cm, 95kg
Mesaje: 44
Aprecieri acordate: 33
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 25 mesaje
Implicit ♥ Jurnal Ariaaa ♥

Vreau asa mult sa slabesc ... nu cred ca s-au inventat inca cuvinte cu care sa pot exprima dorinta aceasta, frustrarea, tristetea, dezamagirea ca ea nu se implineste

Teoretic stiu tot, tot ceea ce trebuie si ce nu trebuie sa fac! Am tinut diete si m-am oprit de fiecare data nu mai stiu de ce. E umilitor si foarte dureros sa stii ca esti o persoana puternica si cu o vointa de fier si totusi sa nu te poti abtine de la lucrurile pe care nu trebuie sa le faci/mananci!

Nu inteleg de ce nu pot sa mananc sanatos asa cum trebuie? In permanenta imi gasesc scuze si sunt infinit satula de celebrul "de maine!", "de luni", "de la 1". Am devenit o mincinoasa in fata mea ... cand ma uit in oglinda simt ca m-am facut de ras, simt ca m-am delasat, simt ca nu sunt in stare sa imi realizez cea mai apriga dorinta, ma simt lasa, ma simt grasa, ma simt urata, ma simt ipocrita fata de ceilalti si mai ales fata de mine insami ... stiu ca pot si totusi nu inteleg de ce nu incep? de ce nu termin? stiu ca am puterea necesara si totusi aman ... de ce?

Am nevoie de ajutor! Am nevoie de ajutorul vostru! Am ajuns la 100 de kilograme! Asa arata cantarul, vreau sa arate intr-o zi 60 de kilograme, oare am aceasta putere fizica, psihica, morala? Oare sunt pregatita?

Am sa scriu aici fiecare zi din viata mea de acum inainte ... sunt sigura ca voi plange cu amar si voi lupta crunt, sunt sigura ca vor fi enorm de lungi si numeroase momentele in care voi vrea sa renunt, sau in care voi fi pe muchia tentatiilor, de aceea va rog pe voi fetelor, sa imi fiti alaturi, caci fiecare mica incurajare sau urecheala conteaza enorm, nu ocoliti aceasta pagina! Fiti dure cu mine, nu ma cocolositi si nu incercati sa ma fac sa ma simt mai bine atunci cand nu reusesc, din contra ... trebuie sa pot!
Nu exista nu pot! Exista doar nu vreau!
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Ariaaa:
lidiuta (21 feb 2014), LOREDANA99 (23 feb 2014), niculina04 (28 mar 2014), serendipity9 (20 feb 2014), Simmonne (21 feb 2014)