Subiect: Again...
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 25 feb 2014, 14:58:19
Floriana Simona's Avatar
Floriana Simona Floriana Simona este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iul 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 29
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Again...

Buna! deci... am gasit acest site cu aproape 3 ani in urma(de atunci nici nu am mai baut suc) am reusit sa slabesc atunci sa ajung de la 60-61 de kg la 55 cu tae bo insane abs si dieta fara dulciuri, grasasimi paine.. chiar m-am tinut de treaba toata vara aia(mai degraba au fost vreo 2 luni), dar eu sunt de la tara si cand a inceput scoala a trebuit sa ma duc la liceu si unde stateam in gazda nu aveam net, asa ca fara fetele aicici care ma motivau foarte mult am inceput sa renunt usor, usor.. am mai avut eu tentative sa fac tae bo dar fara nici un rezultat, toate astea se inatamplu in clasa a11a. In vara dintre clasa a11a si a a12a am incercat sa mai tin dieta sa fac sport.. dar nu mai reuseam nu mai aveam ambitia pe care o avusesem cu o vara in urma.. dar tot nu am trecut de 60 de kg... In clasa a12a m-am mentinut la 60 nici nu am incercat sa ma mai abtin de la ceva ca am zis ca eram cu invatatul admiterea... dar acum a trecut si bacul si admiterea sunt la facultate si am 64 de kg... ( in viata mea nu am fost atat de grasa am cu 10 kg in plus ma simt ca un butoi. Stau in camin si mereu rontai cate ceva fie de al mine fie de la colegii din camin... Programul nu-mi prea permite sa fac sport... sunt la medicina si laboratoarele sunt obligatorii si la cursuri fac prezenta.. deci timp de sport nu prea am plus ca in camera cu alte 3 persoane nu stiu cum as putea sa dau cu picioarele in stanga si in dreapta ca Billy . Practic regulile le stiu fara aia , fara aia, fara aia... doar ca motivatie nu prea e si sunt constienta ca daca nu i-au o masura cat de curand o sa ajung rau de tot si nu vreau asta Va multumesc frumos! :*
Floriana Simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1626 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1109 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Floriana Simona:
serendipity9 (25 feb 2014)