View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 26 mar 2015, 23:07:58
Aness's Avatar
Aness Aness este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2010
Locaţie: Valcea, Norvegia
Vârsta: 32
Dieta: incerc sa mananc cat mai sanatos posibil
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 917
Aprecieri acordate: 1.913
Am fost apreciat(a) de 1.505 ori in 664 mesaje
Implicit Jurnalul meu catre o viata sanatoasa :)

Buna slabutelor! Eu sunt Ana ,am 23 de ani,87 de kg,si am nevoie de un stimul puternic pentru a ma motiva sa slabesc.De fapt daca ma gandesc stimulul exista ,am nunta pe 25 iulie,dar ambitia si increderea lipsesc cu desavarsire
Am mai scris candva in 2011 pe aici...atunci aveam 95 de kilograme ,si am reusit sa slabesc pana la 72 kg. Din pacate in ultimii 2 ani am luat iar in greutate.
De vreun an in fiecare zi imi zic ca ma apuc de dieta de maine,de luni,dupa data de intai a lunii,dar esuez dupa maxim 2 zile La sala am avut intotdeuna abonament,dar........am cam platit degeaba ,caci mereu gasesc cate o scuza sa nu merg ,ba ca sunt obosita ,ba ma abat de la regim si in mintea mea imi zic :de ce sa mai merg la sala daca tot am mancat ce mi-a poftit inima?
Imi propun sa mananc cat mai sanatos si sa merg la sala(de fapt la aerobic,zumba) de cel putin 4 ori pe saptamana.Imi propun sa slabesc de maine si sper sa nu fie tot una din sutele de zile in care mi-am propus sa intru la dieta si nu am reusit.
O sa scriu aici in fiecare zi meniul,si sper ca o sa ma corectati unde gresesc.Sper ca si eu la randul meu sa va fiu de folos cu sfaturi si sustinere morala !
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Aness:
danuta (27 mar 2015), LOREDANA99 (17 apr 2015), Mihaela1006 (27 mar 2015), viviana sys (04 apr 2015)